Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

@Lordring (Djed :mrgreen:)

Fali ti a ;)

 

A sto se QuadraSyntha tiche

 

Quadra Synth je nešto sasvim drugo. Jeste to početna terminologija ali postoji razlika izmedju QS serije i Quadra Synth čisto da se precizno izražavamo ;)

 

Koliko si zadovoljan zvukovima Tritona Le?

 

Apsoštrumfno sam zadovoljan. Možeš poslušati drugi album Hetere (Taida) za neki mali "overview" pošto sam tamo izuzev leadova i par "tehno" tema sve vukao sa KORGa.

 

..: Gudači :.. Fenomenalni, pogotovu ovi "kamerni" tj. baš gudači a ne strings ako me razumeš ;) Možda ti intro iz Dimmu Borgir pesme Hybrid Stigmata sa Puritanical Euphoric Misanthropia bude dobar primer kakve gudače možeš da izvučeš.

..:Klavir :.. Sasvim pristojan, mada sad će neki dežurni gundjatori da se jave i da kažu kako KORG nikad neće imati dobar klavir, ali meni ipak sasvim prija :evotigana:

..: Padovi :.. Gomila gomila ambijentalnih "svaštonajzera". Često možeš da zapadneš u problem da uvek možeš "još neki" da dodaš i da završiš sa 35 kanala padova :mrgreen:

 

Menjao bih ga za Karmu samo zato što mi se kod nje svidja opcija sa proširenjima jer onda imam trip kao da kupujem nove magnete za gitaru, sredjujem pragove i tako to, tj. imam rupu bez dna gde mogu da bacam pare :mrgreen:

 

Jedina stvar koju iz nje nisam mogao da izvučem jeste već spomenuti lead. Triton ima fine synth leadove ako recimo želiš lead poput Pinelle, taj neki više synth soft lead ili pak kao Kuprij, ali ne i onaj... gitarski... znaš već... Jensov :) Jednostavno distorzija nema tu "mas'" (;)) i nije toliko "zaprljana" kao ona sa Rolanda (negde sam pronašao podatak da je glavna "snaga" za pravljenje tog efekta na klavijaturama BOSS DS-1 što bi sve objasnilo ;)) ali tu je problem već čini mi se do same sinteze te sam se zbog toga i latio Juno-Da i za manje od 30 minuta napravio ono što mi treba :mrgreen: Poslušaj klip "Prometej" od Hetere ili sa mog "novog" projekta Ultime - "Forever Young" ili "Lost Memories" na www.myspace.com/vladimirdjedovic i biće ti otprilike jasno šta nisam uspeo da napravim na Tritonu. Ipak, neću opet da vrtim priču koliko sam oduševljen sa Juno-D ;)

 

I koliko je "ogoljen" taj Triton LE?

 

Da ti ne bih opisivao, kažu da slika govori više nego 1000 reči:

 

tritonleia5.th.jpg tritonle2mw8.th.jpg

 

Dakle, kao što vidiš jedino je poledjina sa desne strane klavijature malo okrzana. Šta ćeš, ne prave više Japanci klavijature od aluminijuma (k'o M/T/01W seriju ;)) već od plastike tako da je tako nešto neminovno kad-tad da se dogodi. Da nisam slikao tu "štetu" verovatno bi je primetio tek za koji mesec, ali izuzev toga, nema nikakvih drugih oštećenja.

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, zna li neko da li je igde ovde u opticaju bilo polovnog Clavia Nord Modular sinta u racku, ili Clavi Micro Modular sinta? ne znam da li s ikada prodavani kod nas, i da li ste ih vidjali po oglasima? gadno sam se naprzio da ih nabavim.

 

 

inace, onaj smrad iz SkyMusica, onaj celavi sto valja sintove, me klasicno slagao da je MicroKorg prestao da se proizovdi, kad sam ga upitao da li mogu da narucim od njih jer su Korgovi zastupnici... ladno me odjebao, satro, nema vise, nece da ga prave, a u sustini njega mrzi da narucuje sint od 260 eura, da cima se za tako malu proviziju... jebem ti distributera ovakvog. koji smradovi, proverio sam - Microkorga ima svuda po netu, i nije prestao da se prozivodi. samo me je oladio jer nisam neki ganci koji ce za 1500 eura da kupi neki aranzer. ne znam... mozda da mu iznapadam generalnog direktora i napljujem za takav odnos prema kupcima - a aj to zaista i jesam, jer sam vec kupovao kod njih.

 

ma... nego... za Micro modular i Nord modular - reci te mi ako ste culi... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da sam dosadna ali:

KORG X5D ili YAMAHA S30 ???

Imam 500€, 'oću novu klavijaturu. Za početak bih svirala hard, heavy i sl. Možda sledeće godine bude nekih parica, pa da kupim nešto bolje. Do tada je dobra i neka od ove dve. Ali koja?

 

(PS Da li neko zna tačnu cenu za obe klavijature, i gde mogu da ih nađem s'obzirom da u Sky-u nemaju više Korg X5D)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l', Djede, Triton Le + kartica = TR61, right ili mi je matematika slabija strana?

 

Ne. Kartica služi ukoliko recimo ugradiš sempler u Triton Le pa da imaš prostor odakle ćeš vući semplove. Ovako, bez semplera, može da ti posluži za backup zvukova, midi fajlova, song template-ova i tako to.

 

KORG X5D ili YAMAHA S30 ???

 

YAMAHA S30 u samom startu ima bolje opcije, ali iskren da budem nisam upućen u to kakva je po kvalitetu zvukova. Ipak, možda ne bi bilo loše da pogledaš ovo: Yamaha MM6

 

mm6_main.jpg

 

Najzad se i Yamaha opametila i počela da brine i o low-budget korisnicima... Još samo da nadju nekog dobrog dizajnera da im sve klavijature ne izgledaju kao PSR serija i neće im biti kraja ;)

 

Koliko vidim, cena mu je oko 600€ (iskreno se nadam da Mitros neće po običaju da nabije cenu) a ima istu sintezu kao Motif (naravno, oslabljenu), plus ima arpedjiatore i knobove tako da na njoj čak i da nije top-klasa možeš da naučiš sve osnove onoga što ćeš naći na sledećim "skupljim" klavijaturama... Čak ima i USB konekciju tako da ti ni to neće biti strano ;)

 

Videću ovih dana da li je stigla u Mitros pa da je isprobam pošto sam se i ja malo iznenadio cenom iste... Nadajmo se da je Yamaha uradila isti potez kao i Roland sa Juno-D

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da sam dosadna ali:

KORG X5D ili YAMAHA S30 ???

Imam 500€, 'oću novu klavijaturu. Za početak bih svirala hard, heavy i sl. Možda sledeće godine bude nekih parica, pa da kupim nešto bolje. Do tada je dobra i neka od ove dve. Ali koja?

 

(PS Da li neko zna tačnu cenu za obe klavijature, i gde mogu da ih nađem s'obzirom da u Sky-u nemaju više Korg X5D)

 

Naravno, pored ovoga što ti je Djeda preporučio pogledaj i Korg X50 ako ti odgovara.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto Djeda reche, MM6 bi ti bio super izbor, ima dosta zvukova, famoznu Motif sintezu, dosta ritmova i OMB chudesa, sekvencer, 'one' knobove (filter cutoff, resonance, attack, decay), tako da moze da eksperimentishe sa zvukovima... E, sad, ne znam koliko su zvukovi u MM6 podesni za hard 'n' heavy, morala bi da odradish test drive, samo ti mozes da znas sta ti u potpunosti odgovara ;)

 

^Bert Smoreburg prikazuje MM6. Mozda jeste pomalo idiJot, ali je likchina i po :)

 

http://www.motifator.com/mm6/mm6.php

^Motifator MM6 page

 

http://www.yamahasynth.com/products/mm6/specifications.html

^official specs

 

Srecno u izboru syntha :pivopije:

 

Inace, 99.9999999% sam siguran da NECES naci niti nov X5D niti novu Yamahu S30... (Dodushe, ne znam da li je s30 discontinued...) Polovno is OK, samo istestirash, prochachkash da se uverish kako je sve u redu, i vozi Mishko :)

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ljudi,zna li neko ima li ovih Q card-ova za Alesis QS6.2?Ili,uopste tih kompatibilnih memorijskih kartica(SRAM,PCMCIA).

I jos nesto-skinuh nesto sa Alesisovog zvanicnog sajta,tipa-novi preseti itd,al` su mnogo mali i ne znam na kakv nacin da ih reprodukujem(u kompu).Dal` sam tol`ko glup :udri: !!!

:pivopije:

 

 

Hammond & Mini Moog. :)

 

urut1.jpg

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko do kolega moze da mi kaze

 

Da li negde u Srbiji moze da se nadje pravi Fender Rhodes i koliko to kosta otprilike?

Pa,najverovatnije da moze,ali to je vec kolekcionarska stvar,znaci da ce kostati kao,otpriilike,i Hammonda da trazis.Jednom u zivotu sam "pipnuo" Rhodes-a i potpuno te shvatam zasto samo to hoces!!!Imao ga je Zoran Radetic u njegovom studiju(negde na Vracaru).Ne znam,to samo preko tih "zaludjivaca" sto imaju ta vrhunska studija.......Uh,tesko!!!A i kosta....ko zna!Good luck!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,zna li neko ima li ovih Q card-ova za Alesis QS6.2?Ili,uopste tih kompatibilnih memorijskih kartica(SRAM,PCMCIA).

I jos nesto-skinuh nesto sa Alesisovog zvanicnog sajta,tipa-novi preseti itd,al` su mnogo mali i ne znam na kakv nacin da ih reprodukujem(u kompu).Dal` sam tol`ko glup :udri: !!!

 

 

Samo da jos jednom zakukam!!!Ako neko nesto zna..........thanks unapred

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...