Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

@Lordring

Sad sam bas pogledao, ACCESS i MOSS.

Mora da sam nesto istripovao. :unsure:

Svasta mi je ostalo u glavi od onomad kad sam jurio da kupim Trinity.

Pogresi covek, mozda sam i ja nekad zlzlzlzlzlzllzzzlzlzlzlzllzlzz...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djed: verovatno cu da nosim cx3 + trandz lesli (aka tranzistorski farfisin lesli, koji mi je za njakanje,posto ne znam kako bih onu lampasku svinju od 122jke ubacio u auto), a dal cu da ti dam... ne verujem, posto ni tati ne dam da pipa cx3 :P

imas hammond na LE ;) hehe...

 

nego, ja uvaljah T3 za 300 katolickih dinara, jel si ti prodao svoj? Doduse, bilo mi malo zao, ali kad se setim kako je tezak, nije mi zao...uzas 100kg, metalna krshavela...

 

Ah, nije to flert, zna ona da sam ja wurlitzer fan ;)

 

e sad, ko kupi wurlitzera, on nek crkne i mrzim ga :) hahhaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote, pored tebe i ove Eve se osetim kao metrosexualac kad vidim šta koristim :mrgreen:

 

Inače ipak koristim hammond na Juno-D. Bolji je Roland po tom pitanju ;)

 

A T3... ma jok... prva klavijatura... ima tu nečeg emotivnog, a i ako mi zafali koja FM farba eto mi mala baza ;)

 

@Jon Lord: Opet nisi shvatio :mrgreen: MOSS koristi ACCESS. Daklem, ima AI2 + ACCESS :mrgreen:

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djed: cuj metro??? o boze... ej, sta na kraju nosis u crvenku? jel si upoznat mozda sa tim ko ce biti tonac i kakvi ce biti uslovi (DI box whatever). Ja stvarno hocu da nosim cx3 i mali lesli (farfisa rs180), pored K2000, pa kontam dal ce biti moguce tako nesto uglaviti na stejdz ili da iskuliram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest lifeburns.cob
Ah, pretpostavljam da ti je Jon Lord na prvom mestu, a?

 

A gde bas Purple... Rainbow ima bolji rad po tom pitanju, ali to je vec stvar ukusa.

 

A kad smo kod klavijaturista.... Kevin Moore je vrh. Ruddess takodje. Arjen Lucassen....

 

Poz!

Jordan Ruddess je zakon.

Edited by lifeburns.cob

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
polovan kabinet za bas oko 200w i 2-3 ulaza

 

ovako nesto ne postoji.. dakle jedna stvar... kabinet >> zvucnik u kutiji. tj zvucna kutija.. bez pojacala..

ok.. hteo si verovatno da kazes combo bas pojacalo (zvucnik + pojacalo u jednom.. 2in1)..

jedna stvar tesko da ces naci neko sa vise od 1 ulaza...

a ako nadjes to su obicno HH ili tako neka.. uglavnom matoro nesto.. i to se krece otprilike do 150-200eur...

 

ono sto bi ti ja preporucio.. kako to rade obicno ONI klavijaturisti tipa Chick Corea.. itd...

ako imas vec neko pojacalo.. bas kombo ili sta god.. kupis neki mali mix.. sa bar 2 stereo ulaza i zavrsis posao..

mada na kombo ces ici mono ali posluzice ti za nesto drugo .. recimo snimanje.. ili kao kontroler na nekim

vecim svirkama.. tj.. stejdzevima...

recimo ja imam (ali napominjem nisam klavadzija) behringer UB-502 ili ti sad kao novija serija Xenyx 502...

kupio za nekih 3000 dingera u Artistu... on je sa 5 ulaza.. tj.. 1 MIC balansirani i 2 stereo (2x2 ulaza)..

ili uzmes sa vise ako planiras jos koju klavu da pazaris..

 

eto pa razmisli..

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, za*ebao sam se... Ja se ne bavim opremom, vec muzikom... Ima ko ce da misli o opremi... :D Imam neki resiver(ili kako vec...) stari, radi fino, 2x50w, al mi se zaglavili srednji, pa probija mozak. Klavir se cuje kao da udaram cekicem o shine. To sam probao da popravim, am mi rekose, ako ga sj*bem posle ga mogu je*at onako u kompletu! Pitam za ovaj combo, neki ortak nasao u dobrom stanju, 200w, 3 ulaza za nekih 200e. Pojacalo gruva kao ludo, ima ga vec godinu i po i nema problema sa njim. A vidis ni ovaj mixer nije losa stvar... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazem ti ta kombo pojacala su obicno neka partizanska.. to se ranije pravilo i obicno su to cinimi se HH.. varijante kao glava.. i dosta sam se susrecao sa njima i imaju cak i vise od 3 ulaza... tipa kao neki mix sa pojacalom.. mislim da je tako nesto cak imalo ili ima jos uvek u kuglasu.. znaci nije ne moguce naci ali tesko da ces naci nesto novije a da nije neka rucna izvedba..

 

mada ONI nasi klavijaturisti.. splavari.. i td.. obicno imaju iza sebe svoj razglas... tako da im je na raspolaganju mix sa 12 ulaza + snagas obicno oko 2x500W + kutije recimo dve 12ice od po 350W.. i sve to moze da se nadje za oko 1000eur.. ali pazi to ti je ono kao profi pristup ka tome.. i stvarno sa takvom opremom imas bas dosta mogucnosti.. sto ti je moja preporuka..

 

inace moj savet ako nemas kinte da uzmes taj mix.. Begringer UB (ili Xenyx) 502 ili neki sa jos vise ulaza.. tipa 802.. i donkele resis problem.. posle bi mozda pre trazio kutiju sa rotorom.. tj. leslie... sluzi ti kao monitor.. a kad stisnes papucicu.. onda dobijes roto zvuk.. tj. leslie.. imas tu klavadzija koji imaju iskustva i bolje ce da ti objasne.. mozda sam se i negde nagresio al eto nek me ispravi neko..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad se setih... Xenyx 502 je aktivna ili pasivna mixeta? Koliko se ja u hemiju razumem men' treba aktivna? Nego sad mi pade na pamet, da li postoji neki program na foru kad prikljucim klavijatur u comp da na compu biram, dodajem efekte, boje... Inace yamaha je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasivna. Jednostavno bi ti sluzila za da mozes da ukljucis vise stvari na aktivnu kutiju, monitor, pojacalo... sta god.

A to za kacenje klavijature na komp je opasno sirok pojam. Moras reci sta tacno hoces, koja tacno klavijatura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrazi na netu editor za tu klavijaturu, ako hoces preko kompa da menjas parametre dok programiras. Ako imas na njoj usb, verovatno postoji driver koji se instalira, pa ti se onda klavijatura ponasa kao flash memorija (da bi ubacivao farbe u nju). Evo ti sa yamahinog sajta link http://music.yamaha.com/products/downloads.html?productId=44

Long live google :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...