Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Ljudi, drug treba da uzme neku kljavu, budzet mu je do 1000e, svira mJetal (Children of Bodom, Stratovarius, Nightwish, DT itd itd.). Preporuke? On bi najvishe hteo da uzme nekog Korga, moze li za toliko para uzeti neki polovan Triton Classic ili nesto slichno?

Pozdrav :pivopije:

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas U Artistu dobrih ponudi za Korg-a, ja sam tamo kupila svoju pre godinu dana i secam se da je Triton TR bio oko 900E.

 

Mada za Bodome, Stratovarius, NW, nis' bolje od jednog lepog X5D-a :)

 

 

Nikako u ATRISTU!!! Vidi moju temu!

 

Bilo bi ti najbolje da nadjes neki stariji Kurzweil, za mene ne postoji bolji engine za kreiranje zvuka!

 

Ako si ogranicen sa budzetom, onda Korg Karma.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da malo i neki gitarista zaluta na vašu temu, zajebavam se

Ovako, treba mi klavijaturista za tribute bendu MUSE ( samim tim znači neko ko zna da svira ko zmaj i moze da izvede one njihove tripove ) tako da mozete mi poslati PM ko je rad za tako nešto i ko je naravno iz BEOGRADA neozbiljni neka me zaobidju

pozdrav DAKTILOGRAFI :pivopije::muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To je extra klavijatura, samo tesko da ces je naci. Sherinian je svirao trinity dok nisu napravili extreme.

Ima 7 ili 8 razlicitih tipova sinteze, touch displej (na nekim modelima), brdo kontrolera.

Nadji Vai-ev koncert (London), Toni svira Triniti, sve ce ti se samo kas'ti.

I racunaj da ces, ako nadjes uopste, morati da odvojis za trinity 600 do 800e.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, kad razmislim, malo sam preterao, ali toliko su trazili kada sam ja trazio Trinity. Pre par godina.

Izgleda da su od tada preplavili trziste polovne robe nesretnim Le-ovima, pa su spustili cenu svemu ostalom.

Kako god, Trinity je klavijatura koja jako puno vredi. Svakako bolja od Le-a, po mom misljenju.

I da mi neko da da biram izmedju Le za dz ili Trinity za jedan od bubrega, izvadio bih bubreg na licu mesta kasicicom za kafu! Lazem, uzeo buh i Le za dz (ponude na pm)! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je extra klavijatura, samo tesko da ces je naci. Sherinian je svirao trinity dok nisu napravili extreme.

 

Jeste extra klavijatura. Medjutim, Derek je jedno vreme posle Trinity-ja (tačnije kad je krenuo sa solo radovima) live koristio Nord Leadove pa je kasnije pre nego što je opet došao kod Billy Idola obnovio sponzorstvo sa KORGom i tad je prešao na Extreme. Isto važi i za Rudessa.

 

Ima 7 ili 8 razlicitih tipova sinteze, touch displej (na nekim modelima), brdo kontrolera.

 

Sad se već razmećeš terminima koji ti nisu poznati. Trinity ima dve vrste sinteza: AI2 kao i N, 01/W serije + ako je V3 u pitanju onda ima dodat Z1 u sebi (što se danas prodaje pod imenom MOSS-board) i zahvaljujući tome ima još i ACCESS sintezu. To su jedine 2 sinteze koje može da ima.

 

I racunaj da ces, ako nadjes uopste, morati da odvojis za trinity 600 do 800e.

 

Ovo poslednje je jako tačno. Pritom, obrati pažnju na to koji je model Trinity-ja u pitanju jer ako nema V2 V3 u sebi, ima znatno sporiji odziv boja pošto ih izabereš.

 

@Whisper_Eve:

 

Što se tiče TR serije ne znam šta da ti kažem... Ako te Le zadovoljava po mogućnostima, onda će i TR. Iskren da budem, stvarno ne znam gde su strpali tih dodatnih 32mb zvukova kada sve zvuči identično kao na LE-ju. Zapravo, jedno vreme pre nego što je TR pušten u prodaju, pravi naziv je bio Triton Le - Limitted Edition i prodavao se sa već ugradjenim semplerom. Bio je u ponudi na nekoliko evropskih websiteova i čini mi se da je prvenstveno bio namenjen samo za to tržište s obzirom da ga nisam našao na nekim velikim worldwide prodavnicama.

 

A izbor TR ili Trinity? Ako je za live upotrebu definitivno TR. Lakši, kompatibilniji, manje glomazan a u najmanju ruku isto funkcionalan koliko i Trinity. A ako se odlučiš za Trinity, moj ti je savet da juriš isključivo Trinity V3 upravo zbog MOSS expanzije i jako boljeg softvera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

god damnit, zar ne vidite da je Ivani dosadno pa proverava ko prati njenu karijeru i postavlja razna zanimljiva pitanja :)

salim se... pozdrav kolege harmonikashi ;)

 

@eva: jel si STVARNO kupila rhodes? (mrzim te i crkni ako jesi hahahah)

 

@djedovic: jel dolazis u crvenku? pitam cisto da znam dal da nosim i cx3 da ti otkinem ushi njime i da ti triton LEskovac krepe od zavisti...hihihih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam još uvek sam u Alogii, tako da se vidimo tamo tezgarošu osim ako ti nemaš neke informacije za koje ja ne znam :P

 

Elem, mogao bi da poneseš taj CX3 ima onaj deo u Sećanje na Slike iz Sna pred solo, tu mi treba hammond pa taman da stoji sa strane :mrgreen:

 

A inače niko se nikada nije busao u grudi sa LEskovcem ;)

 

Inače nije kupila Rhodes, to ona samo flertuje sa tobom :P

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...