Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Imaš po Halo Oglasima, baš kada sam ih preturao pre neku nedelju video sam da neki lik ugrađuje.

 

Nego da pitam za mišljenje cenjenih kolega:

 

Korg 01/WFD u odnosu na X5D.

 

I kako stoji X50 u poređenju sa X5D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kako stoji X50 u poređenju sa X5D

 

koliko sam pratio ovu temu.. imas to na nekim od predhodnih strana... tipa cena/kvalitet je bolji X5D... mada pregledaj malo poslednje stranice.. bas se dosta pisalo o tome..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uzmeš da je 01WFD kao i X5D AI2 sinteza pri čemu je "peder" noviji model mislim da ti je jasno ko tu dominira, doduše dominira u kvalitetu, s obzirom da je 01 teži skoro 10kg od X5D-a :mrgreen:

 

Što se tiče X50 to ti je već INFINITY sinteza (Tritoni & Karma) tako da mislim da je izlišno porediti ta dva modela izuzev oblika, jer je više nego očigledno da su hteli da postignu isto ono što su kod AI2 sinteze uradili sa X5D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video, sinteza je ista, ali X5D ima samo dva oscilatora više, ali i manje efekata.

 

U principu, ako sam dobro shvatio 01WFD može sve što može X5D, ali ima i sekvencer. Ono što mi nije jasno je koji je od njih dvoje "timberlniji", odn. ako želim da podelim klav. na 5 delova, ili da stavim 3 tona na jednu dirku, sa kojom od njih dve mogu više (ili lakše) da postignem.

 

Ako sam te dobro shvatio, X50 je stvar za uzeti. Šteta što sad nemam para za isti, ali ako mogu neki kredit da napravim pa da odem u sky, to bi bila dobra dobra kupovina, zar ne (u poređenju sa kupovinom X5D-a)? Interesuje me još da li postoje za X50 neki editori (po mogućstvu besplatni), ili gotove sound banke na netu?

 

Prolurkovaću malo po ovoj temi još, hvala svima na pomoći! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

01WFD ti je timbralniji definitivno jer za osnovu uzima T3/M1 display. O kvalitetu dirki izmedju X5Da i 01WFD da ne govorimo tako da ako možeš da nosiš klavijaturu od ~12kg to je sasvim fina sprava, mada ako želiš timbralniju spravu mogao bi da pogledaš i N364 ili kojim slučajem N264 (76-dirki model) i da poprilično budeš zadovoljan

 

Što se tiče X50 mora da postoji neka začkoljica čim je toliko jeftin, da li su u pitanju jeftiniji konverteri, filteri ili šta već ali neki problem mora da leži ispod tih specifikacija, moguće da je u pitanju COMBI opcija ili tako nešto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaaaaaaaa.... to se zove pasuljara (u zargonu verovatno) :D sad znam sta je... a vidis ni sama ne znam kako tu klavijaturu da nazovem... dugmetara je kao harmonika, ali ovako... hm, ne znam

 

Uzas blagi... ne moras ni da menjas boju klavijature, solo synth sa sve delay-om i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest milutin

e i ja sam pocetnik pa da pitam,posto ne kontam sve sto piste, jer se isplati uzeti X-5D ? Znaci pocetnik sam ali da li bih ja sam njmia mogao da sviram na svirkama normalno ?mislim bez jos neke dodatne opreme koju moram ja da posedujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja skoro sve svirke radim samo sa X5D-om, ponekad ponesem Rolanda, ili neki od modula ili neku drugu glupost, ali sve sto treba da se uradi mozes solidno da uradis sa x5d-om. Po, ja mislim, stomilioniti put na ovom forumu, DA jako se isplati uzeti X5D, bez obzira jesi li pocetnik ili profesionalac, da li radis tezge ili kod kuce snimas gluposti ili snimas ozbiljno...

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije ću uzeti u Sky-u X50, pa u narednih nedelju - dve bi trebalo da iscimam kewu za neki kredit, tako da do tada imate vremena da mi uputite zamerke/hej stani druže/nešto sl. kako biste me odvratili od kupovine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Add na vec postojece oglase... Prodajem Korg T3, fino ocuvan i funkcionalan. Cena 300e, moguce svakakve zamene, doplate i tako to... Nema spustanja cene, niti reagujem na komentare tipa "ima moj ortak Triton za 200 evra" (unapred Djedo hahaha)..

Jebe mi se! Ko hoce neka se javi na PM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je kad sviras "onu" muziku, pa unakazis klavijature da ti pod rukama ne budu dirke vec dugmici kao na 'armonici, sto izgleda kao kad prospes pasulj da trebis pred kuvanje, pa otud pasuljara!

:pivopije:

:no:

Ona muzika na dugmetari?

o bogami ne!!!!!!!

moj ortak iz odeljenja svira dugmetaru i kompozicije koje svira su CISTA PROGRESIVA!!!!! :da:

brate ono je na granici dzezijane!!!!

o boze ljudi ako neko svira dugmetaru,ne mora znaciti da je narodnjak,jebale vas predrasude!!!!!! :no:

elem na dugmetari sa velikom lakocom mozes sviratu umanjene septakorde,hromatiku i oktave.

jabote zbog takvog misljenja da je harmonika narodjacki instrument,ne postoji odsek na beogradskoj akademiji za harmoniku,nego samo u kragujevcu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema spustanja cene, niti reagujem na komentare tipa "ima moj ortak Triton za 200 evra" (unapred Djedo hahaha)..

 

?!?!? Pa znaš da ga ne prodajem ispod 650, a i imam T3 :P

 

PS - BTW, ajd prodaj i moj za te pare i dobiješ 50€ za izvršenu transakciju :)

 

PPS - zezam te :)

 

 

Left Hand Mirror: Sve je to cool, samo kako sredjuje crne dirke onda? F mu dodje treća crna ili? Drugo, ne znam da li ovde ima levorukih ali zar to nije isto kao i sa sportom? Koju ruku više vežbaš ta ti je dominantna tako da sumnjam da postoje levoruki ljudi koji sviraju klavir a da im desna nije razradjena :mrgreen:

 

Doduše, možda je to sprava za gitariste s obzirom da meni više odgovara gitara za levoruke usled navike da desnom rukom sviram teme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Atlantida' (po ko zna koji put) trazi klavijaturistu. Uslovi: mesto stanovanja - BG, posedovanje sopstvene opreme (instrumenta pre svega) i odlicno sviranje. Isto tako bi bilo pozeljno da se javljaju oni koji su imalo upoznati sa muzikom ovog benda. Zainteresovani se mogu javiti preko PMa.

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz`o bih neku midi klavijaturu, interesuje me sta mozete da mi predlozite, mozda neko ima nesto polovno, u svakom slucaju imam ponudu za Emu X-board, 49 dirki za 140 jura nova!

Pa ako znate nesto povoljnije bio bih zahvalan!

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...