Jump to content

Watain


Grobodan

Recommended Posts

It was a mix of Fields Of The Nephilim, Bathory and Nick Cave, or something like that, very confused, schizophrenic music.

....

For example a band like Funeral Mist, when “Salvation” was released it was the first album that ever sounded like that. It has all the ingredients of traditional black metal, but still it is completely new and revolutionary. The same goes for Deathspell Omega. They’re taking it to a very intellectual level, and everything is done in a most convincing way.

...

Of course a band can have catchy songs that you like at once, but when there is much to discover in a release and you realize that the band has put everything, heart and soul, into it, then… This is what you can feel with “Salvation”, he has emptied his whole artist body and put everything into the release.

 

nije sto je nabrojao moje omiljene muzicare/bendove, ali zna covjek sta valja d:

Share this post


Link to post
Share on other sites

It was a mix of Fields Of The Nephilim, Bathory and Nick Cave, or something like that, very confused, schizophrenic music.

....

For example a band like Funeral Mist, when “Salvation” was released it was the first album that ever sounded like that. It has all the ingredients of traditional black metal, but still it is completely new and revolutionary. The same goes for Deathspell Omega. They’re taking it to a very intellectual level, and everything is done in a most convincing way.

...

Of course a band can have catchy songs that you like at once, but when there is much to discover in a release and you realize that the band has put everything, heart and soul, into it, then… This is what you can feel with “Salvation”, he has emptied his whole artist body and put everything into the release.

 

Kad sam prelistavao , nisam procitao Funeral Mist i ja reko covek pricha o Cult of Luna . Bash sam se zachudio, da mali Erik slusha njih. XD

 

Inache ovi raniji albumi , kao sto kaze Josif nisu za svacije ushi. Tako da moram josh da se navikavma na njega, ako se nenaviknem, onda mi se bash i nisu svideli XD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam prelistavao , nisam procitao Funeral Mist i ja reko covek pricha o Cult of Luna . Bash sam se zachudio, da mali Erik slusha njih. XD

 

Inache ovi raniji albumi , kao sto kaze Josif nisu za svacije ushi. Tako da moram josh da se navikavma na njega, ako se nenaviknem, onda mi se bash i nisu svideli XD.

Mislim da je bezveze ogranicavati black muzicare na uzi krug bendova koje ovi slusaju. A COL-Salvation nije neki turbo folk, pa da se cudis ;) Sasvim dobra psihodelija, a takve stvari mi vec duze vremena itetako gode. Pink Floyd uticaj.. na kraju, dosta kvalitetnih BM bendova se lagano pomjera u tom pravcu, koketirajuci sa avantgardnijim i progresivnijim zanrovima. Watain je doduse i dalje zanrovski jasno definisan, mada se kod njega uvidja progresivnost od prvog do zadnjeg albuma, tehnicki gledano. Ali cisto sumnjam da ce izaci iz odredjenih okvira, kao sto je npr. to uradio DSO.

 

Raniji albumi Watain-a su za usi svakoga ko slusa black metal. Ko voli novo, logicno je da mu se dopadne i staro. Nema tu neke velike promjene, jedino je produkcija manje ispolirana, ali to je meni cak i plus. I naravno, ocigledan je uticaj Mayhem i Dissection. Znaci - ili volis, il ne volis. Kod ovakvih bendova prosto nema sredine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je bezveze ogranicavati black muzicare na uzi krug bendova koje ovi slusaju. A COL-Salvation nije neki turbo folk, pa da se cudis ;) Sasvim dobra psihodelija, a takve stvari mi vec duze vremena itetako gode. Pink Floyd uticaj.. na kraju, dosta kvalitetnih BM bendova se lagano pomjera u tom pravcu, koketirajuci sa avantgardnijim i progresivnijim zanrovima. Watain je doduse i dalje zanrovski jasno definisan, mada se kod njega uvidja progresivnost od prvog do zadnjeg albuma, tehnicki gledano. Ali cisto sumnjam da ce izaci iz odredjenih okvira, kao sto je npr. to uradio DSO.

 

Raniji albumi Watain-a su za usi svakoga ko slusa black metal. Ko voli novo, logicno je da mu se dopadne i staro. Nema tu neke velike promjene, jedino je produkcija manje ispolirana, ali to je meni cak i plus. I naravno, ocigledan je uticaj Mayhem i Dissection. Znaci - ili volis, il ne volis. Kod ovakvih bendova prosto nema sredine.

 

Hahaha.... a i to shto kazes , ali imam neki osecaj da se Watain proteze duhom Troo black metala, pa zato mi je cudno. Volim ja kada BM eksperimentihse i kad ode u taj avangardniji malo pristup, kao sto sam rekao ranije DSO mi je omiljeni BM bend. Neznam bash za Dissection ali oseca se Majhem, iako Erik kaze da neslusha Mayhem posle De Mystirius Domus Satanes (napisao ja iz glave, sigurno nisam dobro napisao XD ). Volim I Funeral Mist, ali kad neko kaze Salvation, COL mi prvi padne na pamet. Znam da me je album odusevio kad sma ga cuo, iako mi je sad malo spor, zbog poveceg sludge uticaja. Ali svejedno maestralan album.

 

Inache COL ima uticaje psihodelije ali oni se uglavnom klasifikuju kao Post-Metal, i to je prava stvar jer pod tim nazivom oni podrazumevaju jako progresivne grupe sa uticajem sludga, atmosferica itd. A te psihodleije ima ali ne neshto puno, mislim da im je glavni uticaj Neurosis i Godflesh.

 

Skinuo sam oba proshla albuma, i nisam imao neshto puno vremena pa sam ih samo prelistao na brzinu, sutra cu se valjda baciti na jache preslusavanje. :)

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha.... a i to shto kazes , ali imam neki osecaj da se Watain proteze duhom Troo black metala, pa zato mi je cudno. Volim ja kada BM eksperimentihse i kad ode u taj avangardniji malo pristup, kao sto sam rekao ranije DSO mi je omiljeni BM bend. Neznam bash za Dissection ali oseca se Majhem, iako Erik kaze da neslusha Mayhem posle De Mystirius Domus Satanes (napisao ja iz glave, sigurno nisam dobro napisao XD ). Volim I Funeral Mist, ali kad neko kaze Salvation, COL mi prvi padne na pamet. Znam da me je album odusevio kad sma ga cuo, iako mi je sad malo spor, zbog poveceg sludge uticaja. Ali svejedno maestralan album.

 

Inache COL ima uticaje psihodelije ali oni se uglavnom klasifikuju kao Post-Metal, i to je prava stvar jer pod tim nazivom oni podrazumevaju jako progresivne grupe sa uticajem sludga, atmosferica itd. A te psihodleije ima ali ne neshto puno, mislim da im je glavni uticaj Neurosis i Godflesh.

 

Skinuo sam oba proshla albuma, i nisam imao neshto puno vremena pa sam ih samo prelistao na brzinu, sutra cu se valjda baciti na jache preslusavanje. :)

Taj troo bm duh u sustini nema veze sa onim sto taj neko slusa u privatnom zivotu. Kod mene je zanr samo pitanje podijele(klasifikacije), dok mi je za slusanje relevantan samo kvalitet. Sto se uticaja tice, De Mysteriis Dom Sathanas je inspirisao toliki broj bendova, ne samo Watain. Iako izuzetno cijenim sve albume koje je Mayhem uradio posle tog, ipak je DMDS van konkurencije po mnogim pitanjima. Dissection se najvise 'osjeca' na zadnjem albumu, Sworn kao da je svojevrsni tribute onome sto je radio Jon Nodveidt, kako po muzici, tako i atmosferi. Hm, ova prica me podsjeti da pustim Reinkaos, nisam neko vrijeme..

Naravno, treba podvuci da Watain nikako nije ripp off bend. Iako ne kriju ko ih je inspirisao, ipak imaju specifican zvuk i stav zbog cega ih postujem. Preslusaj sve, definitivno vrijedi.

 

A u vezi price vezane za psihodeliju, sludge i post-metal(rock) - transcendentalna atmosfera, kompleksni aranzmani i mracna muzika. Volim to da cujem, jer ima bendova koji odlicno pogadjaju odredjene 'zice' unutar koordinatnog sistema konfuzije. Mogu mislit kako tek to zvuci na narkoticima, jebe pa razbija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbt, to sam se i ja pitao, kako bi npr poslednji Nacht zvucao na drogama :) moram bar nesto poduvati uz njega (insert peverse sentences, fuckers :) :) :) )

Poduvat shto? :) :) :)

Ja na svoju srecu(a i zalost) jos nisam imao cast da se oprobam u tim narko vodama. Koliko volim sebe, svjedoci cinjenica da nikad nisam i cigar zapalio :) Alkohol ponekad, i to bi bio najjaci otrov koji unosim u svoj organizam. Ali me neki albumi prosto mame da uz njih nesto poduvam (insert peverse sentences, fuckers :) ).

 

Lunar, zanimljiv predlog. Ali ja preferiram mracnije stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na svoju srecu(a i zalost) jos nisam imao cast da se oprobam u tim narko vodama. Koliko volim sebe, svjedoci cinjenica da nikad nisam i cigar zapalio :) Alkohol ponekad, i to bi bio najjaci otrov koji unosim u svoj organizam.

 

:pivopije::pivopije:

 

Moj covek.I ja sam strejt,cigaru nikad nisam probao,kojekakvo smece od trave i ostalo jos manje.Alkohol je ok,droge zajebi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stetan je,sve je stetno danas.Ali vise volim da recimo sednem u kafic sa ortacima,uzmemo tuborg ili bavariu i cirkamo natenane.A zapali ti dzokavac u kaficu...malo teze

Plus sto ovi moji ortaci koji prze,skrivaju se po kojekakvim vukojebinama i to je jos jedan razlog zasto nikad nisam imao zelju da przim.

Obozavam da pijem viski recimo,rakije i ostale sljakerske brlje ne podnosim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti bas vlazis na malenog Erika, zar ne :mrgreen:

 

 

HAHA! sram te bilo..

 

:redface:

 

Ma ja samo gandzu, i to jednom u godinu ili vise...

 

 

tako nekako.kad je BAS dobra ekipa, trenutak i mjesto.vani nikad.

 

a nemojmo se preseravati oko 'zdravog zivota', molim vas..u zraku je na hiljade pesticida koji uzrokuju raznorazne bolescine, pa niko nije prestao disati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako nekako.kad je BAS dobra ekipa, trenutak i mjesto.vani nikad.

 

a nemojmo se preseravati oko 'zdravog zivota', molim vas..u zraku je na hiljade pesticida koji uzrokuju raznorazne bolescine, pa niko nije prestao disati..

 

 

To to, super ekipa i atmosfera i to je to, ne krijem se po budzacima i sl.

 

i za zdrav zivot - potpis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alkohol je isti kurac, sto, kao on nije stetan?

 

Ne? Alkohol je za razliku od cigara hranjljiv i isto ko cigarete moze da stvori zavisnost. Samo mnogo teze se dobija zavisnost od alkoholola nego od cigareta. I Alkohol nije stetan, ako se koristi u malim kolichinama, naravno ako svaki dan po 4-5 litara alkohola prodje kroz tvoj organizam naravno onda postoji sansa da ti se jetra raspadne. Ali Cigareta je mnogo stetnija, neznam pushaca koji kaze pusim cigaretu jendom nedeljno , to je uvke jednom dnevno(ili ti pak neko ko pushi dve paklice dnevno), i duvan je veoma opasan samim tim. Zato sto ni sam neosecas kolko je stetan do nekih 10 godina aktivnog pusenja. A posle nisi ni za kurac nemozes da potrchis, imash pushacki kasalj, mozes lako da dobijes rak pluca a isto i nemorash.

 

Tako da..... ja iskrneo nit se drogiram/pushim/pijem ali ne sto se pridrzavam zdravog zivota nego sto alkohol meni ima ukus govneta i duvan smrdi za sve pare jedino od droga bezm to ni pod razno.

 

Inache jes da je nash vazduh zagadjen ali nishta to nije kao duvan sa nikotinom koji vi uvlachite u pluca kada pripalite cigaretu. Jedino ako zivite pored neke fabrike , koja izbacuje stetne gasove , onda ste najverovatnije otrovani ko rudari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...