Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Pa da pochnem.

 

 

O kojem uspjehu prichash? Tome shto im je jedan jedini singl bio prvi puna 4 dana u Madjarskoj i Finskoj? Elem, da su uspjeli ne bi onako ochigledno prodavali guzu novim albumom a da ne pricham spotovima.

 

Nikad nisam volio Tarju a ni Nightwish pretjerano, ipak slushao sam ih ponekad i svako zdrav je shvatio da Nightwish specifichnim cini Tarjin glas, a Nightwish sa Annette je #1293781 female fronted "metal" band clone.

 

Divna generalizacija s obzirom da ovdje postuju ljudi sa porodicom, tj suprugom i djecom. Sto se kreativnost tiche, Nije opala jer je nikad nisu ni imali pretjerano.

 

Nije metal - nije mu mjesto na ovom dijelu foruma. Samim tim shto govorish da cesh ga slushati iako nije metal pokazujesh nesigurnost shto se tiche pravca njihovog novog albuma.

 

Ne morash biti struchnjak ako chujesh n bendova sa zenskim vokalima i posle njih novi Nightwish i shvatish da se ne razlikuje u kvalitetu, ili chak da je totalno prosjechan tj mogli su Tanju Savic da prime u bend, nishta loshije ne bi pjevala.

 

 

Lolgendarno. Samo nastavi da trpash ovaj bs sebi u ushi na kraju cesh da djuskash uz Britney.

 

Lichno mishljenje sir Edamer-a (spelling?) .

 

Ja zaista zavrshavam prichu ovde...Prichati sa nekim o NW ko misli da im je najvecji uspeh singl koji je 4 dana bio prvi u Madjarskoj i Finskoj,zaboravljajucji triple i double platinaste tiraze,rasprodate turneje i tako dalje i ko ih ochigledno niti slusha niti gotivi bespotrebno je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@abigail 1690: To sto studiras ne mora da znaci da si uvek u pravu. Uostalom i ja tebi mogu da kazem da sam jedan od tehnicara koji je bio prisutan pri snimanju ovog albuma, ali to ne znaci da sam u pravu, zar ne? Narocito mi se cini zanimljivim tvoja skromnost kada se radi o poznavanju muzike. Sve mi to lici na samozvane poznavaoce muzike.

Ustav mi garantuje pravo da SEREM i to je moje legitimno pravo. A tim prsticjima zachepi rupe na svom telu, po izboru.

 

Pa pored kretena kao sto si ti moram da naglasim svoje skolovanje, jer niko od vas nema veze sa tim pevanjem! Ja cu se iskljuciti sa ove teme, jer necu da se nerviram zbog samozive i razmazene dece koja ne znaju o cemu pricaju, a nesto se kurce! Nisam uvek u pravu, ali ovaj put jesam. Pusti ovaj album bilo kome ko je zavrsio muzicku akademiju, a ko nema veze sa metalom i isto ce ti reci sto i ja, pogotovo profesori pevanja! Ja stojim iza svega sto sam rekla i mogu da ti garantujem da je ovaj album krajnje isforsiran i neprofesionalno uradjen. Velika je greska to sto su pevacicu izabrali po izgledu a ne po glasu, jer ce ovom ljupkom Tarjinom klonu glas da pukne posle godinu dana forsiranja. Mnogi su pevaci mislili da mogu sve da otpevaju, pa su ga otpevali za celi zivot! A krajnje je jadno i to sto oni i dalje pokusavaju da osrze svoj status u drustvu metala, jer su se istrosili sa temama. Od albuma Once im svaka pesma lici jedna na drugu i samo variralu materijal obradjen u ranijim radovima, nesto nalik na Ornamentalne varijacije, a kada im preslusas album, cini ti se da slusas rondo drugog tipa. Cak je i tonalni tj. modulacioni plan nalik na sonatni ciklus pozne klasike. Tematski materijal zazire u romantizam, a teme se crpe do neizmoglosti. Toliko o mom NEZNANJU o muzici! Ko vas jebe sve nadrkane i samozive, a pogotovo ti Requiem! Fuck you all and suck my dick! :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Abigail

 

Da imas iole razuma, a ne muz. obrazovanja, shvatila bi da je glupo procenjivati pop pevacicu sa stanovista operskog pevanja. Tacka. I to sto si u jednoj recenici nagomilala 50 tehnickih termina ne govori nista do toga da pokusavas da nas impresioniras svojim "znanjem".

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Abigail

 

Da imas iole razuma, a ne muz. obrazovanja, shvatila bi da je glupo procenjivati pop pevacicu sa stanovista operskog pevanja. Tacka. I to sto si u jednoj recenici nagomilala 50 tehnickih termina ne govori nista do toga da pokusavas da nas impresioniras svojim "znanjem".

Pa ja sam i pocela odatle da ona nije za Nightwish i da treba da se bavi nekim laksim oblikom pevanja, a sto se tice termina, to je samo da odgovorim na provokaciju da sam ,,samozvani`` muzicar. Nema svrhe svadjati se sa budalama kojie pokusavaju da me ubede u nesto za sta sigurno znam da je neizvodljivo i da je nemoguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Da svi mogu da sviraju ono shto NW svira imali bi 1000 benda sa ovakvim uspehom,zar ne ?

 

-Nightwish nikada nije bio,niti cje biti Tarja...shto pre to shvatite,manje cjete hejta bacati prema novim radovima i pre cjete preboleti Tarju.

 

-S obzirom na to da se chlanovi benda profesionalno bave muzikom,zaradjuju za zivot od toga,nisu kod mame i tate na sisi kao verovatno velika vecjina vas,sasvim je normalno da teze vecjim zaradama i komercijalizaciji.Ono shto je jako pozitivno kod NW-a je to shto njihova kreativnost nije opala komercijalizacijom.

 

-Ne vidim zashto bi ikome smetalo to shto NW pravi muziku za shiroke mase...U stvari to je potpuno netachno...

 

-Nightwish je metal bend,bio i ostao josh uvek.Nadam se da cje tako biti i ubuducje.U stvari,nekako se i ne opterecjujem time.Sve dok budu svirali muziku koja mi se svidja,necju uopshte razmishljati o tome da li je to metal ili ne.Muziku slusham zato shto mi se svidja,a ne zato shto shto je to metal!

 

-Svi vi koji ste ovde struchnjaci za vokale ( a bogami ima vas ),bolje bi vam bilo da pochnete da koristite svu tu struchnost u pametne svrhe a ne u pljuvanje.Ne videh da je iko od vas genija uspeo da dogura do nekog uspeha kao npr.Anette.Ili vas mozda ne interesuje svoje ime,karijera i novac naravno?

 

-Posle n-tog slushanja novog albuma,dodjoh do zakljuchka da je Poet and the pendulum jebeno remek delo metal umetnosti,shto tekstualno,shto muzichki.Nikada ne bih pomislio da cje neka pesma tako brzo prevazicji sada vecj legendarni Beauty of the Beast.

 

-Gledajucji neke video snimke sa Estonskog koncerta,potpuno sam odushevljen Anettinom interpretacijom starijih hitova.Definitivno je otklonila sve moje sumnje ( ako ih je ikada i bilo ) oko izvedbe tih stvari.

 

 

Moram samo da kazem svaka cast! Ti si jedan od retkih koji shvata, da jedna lasta ne cini prolece, a narocito ona koja i nije vodeca. Dusa Nightwish-a jeste Tuomas . Novi album je genijalan, instrumental Last of the wilds samo dokaz da Tarja nije Nightwish. Annete nije njena kopija i ne treba biti. LONG LIVE NIGHTWISH !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nikako ne mogu da uploadujem na Rapid :(

nesto me zeza od jutros,probacu poslepodne

 

 

 

evo bonus pesme

 

Nightwish - The Escapist (Bonus Track) 256k/bit

http://www.sendspace.com/file/3cr1az

 

 

 

Nightwish - Dark Passion Play (Japan Bonus Tracks) [2007]

Quality: Standard, (avg. bitrate: 207kbps)

 

1. (00:04:54) The Escapist

2. (00:07:10) Meadows of Heaven (Orchestral Version)

 

Playing Time.........: 00:12:04

Total Size...........: 17,88 MB

http://rapidshare.com/files/58415677/n-dpp-j-07-mex.rar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...