Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Ma verovatno ima... sta ja znam... pogledaj u Mamutu ili tako nekoj vecoj prodavnici u Knezu...

 

Inace:

Jedna rec: RASPAD! Ne znam u cemu je ovde problem, mada sam cuo da je imala grip kada su ovo radili...

 

Katastrofa. U redu sto nije hteo pevacicu sa operskim vokalom, ali ovo je bas uzas. Jos su znali da ih snimaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Katastrofa. U redu sto nije hteo pevacicu sa operskim vokalom, ali ovo je bas uzas. Jos su znali da ih snimaju...

 

Wow! I ja sad oslusah ali samo 10 sekundi, nisam imao snage duze...KATASTROFA je prava rec.

 

Live je dno dna, ali inace mi je album BAS SUPER!

 

 

Eto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.musicsharing4all.blogspot.com

 

na ovom sajtu imate bootleg Live In Helsinki [26.09.2007]

 

1. Intros

2. Bye, Bye, Beautiful

3. Cadence Of Her Last Breath

4. Dark Chest of Wonders

5. Ever Dream

6. Come Cover Me

7. Amaranth

8. Sacrament of Wilderness

9. The Islander

10. The Poet And The Pendulum

11. She Is My Sin

12. Sahara

13. Sleeping Sun

14. Slaying the Dreamer

15. Nemo

16. Dark Passion Play Platinum Awards

17. Eva

18. Wishmaster

19. Wish I Had An Angel

20. Outro

 

 

jedino sto link za prvi deo ne radi za sada a za drugi radi pa moze da se skine od 11 do 20. pesme

 

takodje ima i bless the web bootleg iz 2002 (amsterdam) rade linkovi za oba dela

Edited by Prisoner of Dreams

Share this post


Link to post
Share on other sites

e dosta je dobar kvalitet snimka na pesmama koje se mogu skinuti (11-20), odlican cak!

 

kako je neobicno cuti stare hitove (She Is My Sin, Wishmaster) sa novom pevacicom. i, iskreno, ne ostavlja bas dobar utisak

 

lele, kakva papazjanija je ispala od slaying the dreamer, ono kida zivce

Edited by Prisoner of Dreams

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, uporedjivati Tarju i Anette... Dva potpuno razlichita vokala. Mogu da vam se vishe svidjaju pjesme u izvodjenju jedne ili druge, ali je uporedjivanje njihovih pjevachkih sposobnosti besmisleno.

 

 

Inache, vidjeh raspravu o Once. Po mom mishljenju, nije manje kvalitetan od ostalih njihovih albuma. Ne dopadaju mi se Nemo i Dead Gardens, ali zato GLS, DCOW, Planet Hell... Fenomenalno.

 

Dark Passion Play nisam preslushala do kraja...

Edited by Boginja od srebra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma verovatno ima... sta ja znam... pogledaj u Mamutu ili tako nekoj vecoj prodavnici u Knezu...

 

Inace:

Jedna rec: RASPAD! Ne znam u cemu je ovde problem, mada sam cuo da je imala grip kada su ovo radili...

Kako je ovo ZLO!!!

Jos onaj visoki deo kad isfalsira pri kraju,posle "caress the one",cuje se kako joj glas polako puca :(

Ali ako je bila bolasna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je "Dark Passion Play" odlican album, skoro da mi je i bolji od "Once-a". Gledao sam ih 3 puta live sa Tarjom i mislim da je skroz glupo uporedjivati vokalne sposobnosti. Potpuno 2 razlicita stila! E sad, najveci je problem kako se naviknuti na "nove verzije" starih pesama. Mislim da su neke ispale skroz ok, neke su podnosljive, a neke su stvarno mnogo lose. Licno, na novom albumu mi Tarja uopste ne fali, ali uzivo... Najlakse je sve ispljuvati, ali mislim da novi album itekako zasluzuje dobro preslusavanje.

Edited by hate squad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu ovo je moje mišljenje o izmeni pevačice Nightwisha. Posle dobrog preslušavanja pesama sa poslenjeg albuma, ako pokušam! da sklonim po strani moju pristrasnost(to što mnogo više volim Tarju), mislim da

 

1.za power metal bend kao što je Nightwish, je za vodeću vokal potreban glas(u ovom slučaju ženski) koji će da "podrži" i da poboljša pesme benda kao što je Nightwish, a ne da se pesme prilagođavaju pevaljki sa prosečnim glasom kao što je Anetta. Iz ovoga proizilazi to da je bend sa novom pevačicom, iz korena izmenjen, jer je Tomas prilagođavao tekst i "oštrinu" pesama Anetti

 

2. S obzirom da sam, nažalost, od skoro počela da slušam Nightiwsh, trebalo mi je malo duže da preslušam sve njihove pesme i uporedim sa poslednjim albumom. Dark passion Play ima dobre pesme, ali nije ni prići po kvalitetu ostalim nightwishovim albumima, Once neću ni da pominjem...

7 days to the wolves je odlična pesma sa dobrim trilerom, ali je zato Eva prosečna recitacija od ljubavne pesme u kojoj je jedino dobro, tekst(mislim šta reći), i mislim da je ova pesma tipičan primer toga da se Nightiwsh menja...

 

3.The Poet and The Pendulum je kopiranje Ghost love Score, to jest pokušaj da The Poet and The Pendulum doživi uspeh kao što je to bilo sa Ghost Love Score

 

Ovo je i dalje jedan dobar bend... Ali nije više Nightwish... Treba im samo dati vremena... Verovatno će sadašnja pevačica doživeti uspeh... Ali mislim da su mnogi "stari" fanovi Nightwisha, na neki način razočarani... S' obzirom da je Nightwish jedan od moja tri omiljena benda, ja njega i dalje volim... Ali Dark Passion Play i Anetta, nisu Nightwish... već nešto deseto...

 

Edit:

 

@ freya:

Jbt, po kojoj teoriji ona zvuci uzasno uzivo?! I gde si ti videla da se ona krevelji? Ja bas mislim da nisi u pravu! Ali ajd'... Nek' ti bude!

 

@ Svarog Baki:

Nisam iz BG-a ali ne verujem!

 

Ajoj ne verujem... KATASTROFA je blaga reč... Kao što rekoh, još jedan dokaz da to više nije isti bend, jer izmena glavnog vokala mnogo znači! I naravno da mogu da im se upoređuju glasovi kada pevaju iste pesme... i kada Anetta jednostavno NIJE za metal bend, već za neki prosečan rock bend, gde može da peva lepršave pesmice... Za Nightwish je potreban oštar glas koji će da da čar pesmama, a ne da od njih napravi... pop pesmu, bukvalno!

Edited by Anja_Crazy_Angel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super bilo zezanje. Cewl su likovi ovi Finci :pivopije:. Super -green je bila ova mala, crnka (kazem ja Trigger). Izljubismo se mi tu, kazu ovi Laponci, 'ne seri, jeebooooteeee!!!'

 

U, da, pitam ja nju nesto na Finskom ("tejk ma uard for'et")...

 

Mala ce : "znas, ja sam Svedjanka."......Qoi?

 

Helou, helou!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

'Sidji do reeeekeee,...'

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.za power metal bend kao što je Nightwish, je za vodeću vokal potreban glas(u ovom slučaju ženski) koji će da "podrži" i da poboljša pesme benda kao što je Nightwish, a ne da se pesme prilagođavaju pevaljki sa prosečnim glasom kao što je Anetta. Iz ovoga proizilazi to da je bend sa novom pevačicom, iz korena izmenjen, jer je Tomas prilagođavao tekst i "oštrinu" pesama Anetti

"Nightwish" nije Power Metal!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok nego shta je ako nije Power ? Sigurno nije Gothic...

I aj sad neka neko uleti i kaze da je Sympho Metal molim vas :roll:

 

Btw misljenje o novom albumu mi se dosta poboshalo, ali i dalje stojim da je ovo najslabiji album NWa... Anette ko Anette, ja Tarju2 nisam ni ocekivao, al nisam ocekivao ni ovo.. ako nista sexy je matorka.. MILF Totalno. Ali uopste mi se ne svidja kako peva nove pesme, dok mi je super recimo kako zvuci u "Bye Bye Beautiful" .. inace najbolje pesme sa albuma - The Islander i Last of the Wilds...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...