Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Ali opet je tu Anette izabrao Tuomas i valjda on najbolje zna kakav mu ženski vokal treba i odgovara.

 

Da... To je istina... Ja samo hocju da kazhem da mislim da postoji ogromna razlika izmedju "starog" i "novog" NIghtwisha... I da je to prouzrokovano izmenom pevachice... I da se meni vishe svidja "stari" Nightwish, jer mislim da je bolji Tarjin glas... to jest ja vishe uzhivam u njenom glasu, i Tomasovim pesmama kada ih ona peva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, Tarja je falsirala kao majka uzivo celu Once turneju, zena jednostavno ne ume da peva ciste deonice... Slaying the Dreamer mi se gadio, zbog onih cistih deonica. Sa druge strane kada peva sopran sabija, to niko ne osporava. Ali da je toliko bila savrsena... i nije. Najjace je pevala na Wishmaster turneji. Full stop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika izmedju Tarje i ovo nove kakogod je sto Tarja, mozda jeste narcisoidna i egocentricna i smara, zna da peva! Ne kazem da ova nova nema pojma, al je svaku pesmu otpevala indenticno! Ume da izvuce visoke tonove, al nema varijacija, nema promena, dosadna je, dodjavola!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slozio bi se sa "Anjom_Crazy_Angel" da ovo vise nije onaj Nightwish koji je nekada bio. Ako bi oduzeli pevanje, primetili bi da je sve po starom. Dobri su i dosta tvrdji. To pokazuje da Tajra nije imala velike uticaje u svaranju muzike, ili bolje da kazem da nije imala uticaj u stvaranju muzike. Sta se zapravo desava, bend je imao pravo da je izbaci, oni su je i doveli. Ona je u celoj ovoj prici bila njihova ikona. Opersko pevanje, sa tvrdim rifovima dosta se lepo uklapa. Doslo je do promene, bend je ostao isti, ali jedan clan se promenio. Nova pevacica je dosta blaga, sto pomalo kvari utisak da je ovo Nightwish. Nemogu da kazem da devojka nema glas, ali je blaga za ovaj bend. U baladama se super uklopila, dok kada preslusamo tvrdje stvari kao sto su "Cadence of her last breath" jacinu koju muzika izbacuje, gubi se njenim pevanjem. Dopada mi se ovaj album, ali ako su resili da promene svoj stil bolje da nisu ni trazili pevacicu. Muski glas bi se lepo uklopio u celu ovu pricu. Ovako samo su osakatili bend. Smesno je, ali istinito! Pogledajte samo sliku, kao nekui novi srednjoskolski mtv bend. :muzicar:

nightwish2007.jpg

Edited by Metalpirat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se vec o jednom symph.metal bendu!Power sare u pocetku zbog kojix su krivi i

Stratovarius i generalna Finska Power Scena (sto je postala Nacionalni sport Finske!) :mrgreen: kao

i Tarja su proslost!Jedino sto ostaje je dusa te muzike i kompozicije za

koje glavni krivac je Tuomas Holopainen!Tarja i Annete samo sprovode u delo Tuomasovu viziju!!Bez Tuomasa i njegovog sna nebi

bilo nista!Sto se tice Annete bicu postena i recu da ok peva u svom stilu

Jedino sto mi tesko pada je kad peva stare pesme od Nightwish!

Jednostavno ne zvuce mi lepo npr Ever Dream ili Nemo.Nije to to. :frown: Necu da

ispadnem zla ali smatram da Annete je samo jedna jos stanica!Nightwish

ce postati ko Sirenia.Jednostavno nemozes da izbacis nekog zbog koga je taj bend postao

to sto jeste!Ona je stigla tu gde je stigla,i onda je doso Marko,i sve je otislo u...:(istina je da sam fan starix nightwish!anyway,bilo kako bilo.oni su nasli tajnu formulu za omlacivanje! :mhihi:

Bez zezanja super je Dark Passion Play :mhihi:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledajte samo sliku, kao nekui novi srednjoskolski mtv bend. :muzicar:

nightwish2007.jpg

Sta je cudno na slici? Kao da je photo session za Once izgledao nesto drugacije? Plus, Anette je preslatka ovde.

 

Nema tu "ovo nije Nightwish". Ovo JESTE Nightwish, pa kome se svidja, neka slusa, ostali: "Tarja - My Winter Storm", i svi srecni.

 

 

Jednostavno nemozes da izbacis nekog zbog koga je taj bend postao to sto jeste!

Vidis, isto to su govorili nakon odlaska Paul Di'Anno-a iz Iron Maidena, kad je stigao Dickinson na The Number of The Beast. A sta se dalje desilo? :meshuggah:

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi, sta vam je, dobra je Anet, sto vise slusam ove snimkre uzivo, sve mi se vise cini da se poboljsava kako turneja odmice. A i Iskejpist je do jaja!!!!! I fala Bogu da ce NW pustati na MTV-ju. Konacno nesto kvalitetno da se tamo gleda i slusa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poslusala sam singl Amaranth sa demo verzijama nekih pesama i shvatila sam da je ceo album Dark passoin play pisan zapravo za Marka a ne za Anette. Ona je valjda naknadno uskocila, ko zna, mozda je zbog marketinga izdavacka kuca od Tuomasa trazila da ima zenu u bendu. Ko zna, u svakom slucaju Marko ima predivan glas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesme su napravljene i snimljene pre nego sto je pevacica izabrana, to nije nikakva tajna. Marko je otpevao te pesme da bi oni taj materijal mogli dati novoj pevacici da ona to uvezba. To je jedino logicno objasnjenje. One demo verzije su dobre, ako hocete da se smejete :) Meni je bar jako smesno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...