Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Hm, ja ne bih rekla da je zvuk tvrdji.

 

(Ne, ne kazhem da je album losh, poshto sam prilichno sigurna da ima pametnjakovicja koji cje moju izjavu tako protumachiti.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse

hehe, ako si mislila na mene, ne brini, necu te napadati!;) ..xD ..pa ima tezhih rifova po pesmama, hm, jeste da sve zvuchi leprshavo, ali ima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislila ni na koga posebno. :-) Al' dobro.

 

A meni se MPG ne svidja - previshe mi je nekako... "izvjeshtachena" ta negativna energija u pjesmi... Ne znam kako da objasnim... <_< Jedino kraj valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvuk je sve samo tvrdji nije. :rolleyes: :-) al dobro.

meni je najbolja pesma ubedljivo Bye Bye Beautiful (ujedno i jedina njihova nova na mom plejeru xD...na mom plejeru se nalaze samo privilegovane pesme, jelte xD)

dalje, Tarja takodje nije devojka, ime joj je Tarja Sussana Soille Turunen CABULLI, shto cje mu recji da je udata a udate devojke nisu devojke nego zhene xD [zezam se naravno...ali to i jeste istina]

opshte je poznato da tarja nije nw. ona nikada nije chinila kreativni deo benda (u smislu komponovanja, pisanja tekstova. zapravo sve je uvek radio tuomas, na Once josh i Marco-"Higher Than Hope" i "Romanticide" (u saradnji sa Tuomasom) i Emppu "The Siren" (takodje sa Tuomasom)). Dakle, ona svakako nije nightwish.

medjutim, ono shto je takodje chinejnica je da je ona bila zashtitni znak tog benda. kako estetski, tako i muzichki, da je njen glas upotpunjavao i na pravi nachin iznosio emocije Tuomasovih tekstova.

 

Nightwish pravi KVALITETNU muziku.

i dan danas, i pre dve godine, i pre pet, i pre devet.

ali magiju koju su kreirali Wishmasterom, a to je album koji nema slabog momenta, VISHE NEMA.

Posebno osecjanje koju su oni povezani sa njom (T) stvarali sada izostaje, barem kod mene, a verujem i kod vecjine ljudi koji ih slushaju malo duzhe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse

Ne znam, ja novi NW posmatram kao sasvim novi bend, ne gledam ih kao THE NW, jednostavno su ok, i opet su uspeli da stvore neshto jedinstveno, i meni nedostaje Tajra, ali mi jako prija da ih gledam sve u istoj liniji, bez istupanja pojedinih chlanova in front... slusham ih dovoljno dugo (godinama unazad) da se slozhim sa ''Posebno osecjanje koju su oni povezani sa njom (T) stvarali sada izostaje '' ali mi prija da osetim koliko se lome da predstave nama - fanovima tu Anette pod pravim svetlom, i taj neki zajednichki rad se mnogo vishe oseca kroz pesme nego ranije....to mi se jednostavno dopada...i prosto uzhivam u muzici....i definitivno moram na Exit!xP...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni lichno je teshko da posmatram njih kao novi bend. bash pre neki dan winamp mi je pustio Bare Grace Misery...bilo mi je TUZHNO koliko su oni sada drugachiji, koliko to vishe nije to. Nightwish slusham od petog razreda (dakle 11 godina...5godina unazad...), znam bukvalno SVAKI TON, svaki solo napamet, svaku rech. A ovaj novi nightwish je neshto prolazno, prosechni gothicj koji chujem lalala, super je dve nedelje, onda 'ajmo na neshto novo.

al dobro...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse

hm, ja NW slusham od 6 - og razreda, shto mu dodje 5 godina..pa...i mene je onaj stari NW vishe 'nosio' jer, Tajrin glas mi je legao fantastichno za pevanje, pa sam se nekako uvek u potpunosti predavala njihovim pesmama.. Ja sam se prva SMEJALA (debil) kada je novi NW izbacio prvu pesmu, jer sam ochekivala Tarju 2 (tipichno), hm, medjutim posle vishe preslushavanja (CELOG ALBUMA), uspeli su da me pridobiju, :P ..uf, zamalo da odem na EXIT!:(....aaaa....xD hm, uzela sam da pevam novi NW, i eto...slusham ih sad vec redovno, ne smatram ih ''prosechnim gothicjem'' niti gothom at all, ali ok, to je neko moje mishljenje, meni su legli!...=)

 

:zeleni::mrgreen::zeleni:

 

a i realno, to je to, Onaj NW, nikada vishe nece svirati, kao ni Nirvana (Kurt - RIP), kao ni Dissection ( Jon - RIP:(..) kao ni Sepultura, kao ni Alice in Chains (Layne - RIP ) , kao ni gomila bendova koja je izgubila svoje chlanove....:/ pa tako, zato su oni za mene neshto sasvim novo. ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, meni Tarjin glas nikad nije narochito "lezhao" za pjevanje jer, iako imam sasvim dovoljan raspon, imam tanak, gotovo djechiji glas kad pjevam. xD

 

Al' da ne spamujem - Karma's got the point here, koliko god da je album kvalitetan i koliko ogd da mi se svidja, zaista su postali neprepoznatljivi.

 

(Edit: I nisu goth. xD)

Edited by Diaboli Juna

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i realno, to je to, Onaj NW, nikada vishe nece svirati, kao ni Nirvana (Kurt - RIP), kao ni Dissection ( Jon - RIP:(..) kao ni Sepultura, kao ni Alice in Chains (Layne - RIP ) , kao ni gomila bendova koja je izgubila svoje chlanove....:/ pa tako, zato su oni za mene neshto sasvim novo. ...

:blink:

Ali Tarja nije RIP...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse
:blink:

Ali Tarja nije RIP...

 

 

haha, pa i nije, mislim da ljudi upravo ovde na TO treba da obrate pazhnju, zhena je snimila album, pa ako vam se ne svidja ovaj NW, predjite na nju...hm, jer do god budete ''tugovali'' za onim NW (pomirite sa sa chinjenicom, nema ga vishe!) necete primetiti shta propushtate, oni i dalje prave VEOMA kvalitetnu muziku, i odlichni su...;) ..xD ..

 

:zeleni::mrgreen::zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

chitaj unazad...mislim da sam negde ranije vecj objasnila da je sama Tarja sada mnogo vishe nightwish nego shto su oni. ili nego shto cje oni ikada biti.

ne mozhe se porediti nirvanina situacija sa ovim, jer su oni frontmena izgubili na sasvim drugachiji nachin, kao shto je poznato.... a nirvana je posle kurta PRESTALA da postoji, a Nightwish posle Tarje (koja hvala bogu nije rip xD) nije prestao da postoji, vecj je evoluirao u neshto skroz drugachije, mnogo komercijalnije i manje kvalitetno...

@Anja: ma znam, ali mi je najlakshe tako da napishem. simfonik power u svakom sluchaju vishe nisu xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

vecj je evoluirao u neshto skroz drugachije, mnogo komercijalnije i manje kvalitetno...

@Anja: ma znam, ali mi je najlakshe tako da napishem. simfonik power u svakom sluchaju vishe nisu xD

 

- ja ne znam sta ti vidis komercijalno u ovom albumu i manje kvalitetno od prethodnih? ovaj album je kvalitetniji od once-a, to je ocigledno, a po meni daleko kvalitetniji i od century child, cak sta vise ovo mi je najomiljeniji album odmah posle oceanborn-a..

 

- symphonic power je i dalje, jeste da ima folk uticaja u pojedinim pesmama i da je malo progressivniji, ali symphonic power itekako jeste..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse
- ja ne znam sta ti vidis komercijalno u ovom albumu i manje kvalitetno od prethodnih? ovaj album je kvalitetniji od once-a, to je ocigledno, a po meni daleko kvalitetniji i od century child, cak sta vise ovo mi je najomiljeniji album odmah posle oceanborn-a..

 

- symphonic power je i dalje, jeste da ima folk uticaja u pojedinim pesmama i da je malo progressivniji, ali symphonic power itekako jeste..

 

 

slazhem se.....hm, ne mislim da su se iskomercijalizovali, kako je Marco rekao, 'we lost a lot of our fans, but we also got new ones' hm...mislim da su mnogo manje komercijalniji nego before, jer ih mnogo manje ljudi slusha...mada sam sigurna da ce se to menjati, jer tek kada ljudi pochnu da slushaju njihovu MUZIKU, a ne da gledaju j*benu Anette, i 'seku vene na Tajru', ce ukapirati koliko i novi NW pruzha, i meni se dopada shto ima i 'folk' uticaja, i apsolutno svega, jer se oni josh uvek pronalaze, i eksperimentishu, i to rade on a very good way! pozitivno, pozitivno, i samo pozitivno u svakom sluchaju.! :mrgreen:

Edited by LadyCorpse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse
chitaj unazad...mislim da sam negde ranije vecj objasnila da je sama Tarja sada mnogo vishe nightwish nego shto su oni. ili nego shto cje oni ikada biti.

ne mozhe se porediti nirvanina situacija sa ovim, jer su oni frontmena izgubili na sasvim drugachiji nachin, kao shto je poznato.... a nirvana je posle kurta PRESTALA da postoji, a Nightwish posle Tarje (koja hvala bogu nije rip xD) nije prestao da postoji, vecj je evoluirao u neshto skroz drugachije, mnogo komercijalnije i manje kvalitetno...

@Anja: ma znam, ali mi je najlakshe tako da napishem. simfonik power u svakom sluchaju vishe nisu xD

 

 

slazhem se da je Tarja zadrzhala taj neki prepoznatljiv zvuk NW, ali mi neshto javlja, da je ona bez tog benda nishta, i da ce se ubuduce provlachiti samo na staru slavu, da ce eventualno raditi sa nekim drugim bendovima, kao gost na njihovim albumima, i da ce ostvariti MNOGO manji uspeh nego ovaj novi NW,tj. da ce se njena muzika MNOGO manje probiti, jer za razliku od nje same, bend je sad JEDNA celina, bez odstupanja, i zajedno grade. Shto se Nirvane tiche (jbt, devojko za shta se ti kachish... :uhoh: ) to je metaforichno recheno, ali kapiram da su ljudi povrshni. I pochni i sama da chitash postove u nazad, i mozhda budesh ukapirala da niko nije spomenuo Tarju as RIP, vec je SAMO recheno, da se takva postava vishe nece ponoviti, niti mislim da ce neko ostvariti toliki uspeh na tom polju...a.k.a. pokushati da ih preslika..

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da se kachim zato shto je potpuno suludo porediti bend koji je istarao pevachicu i nirvanu kojojoj se ubio Kurt koji je bio osovina benda, pisao tekstove i muziku.

chekajte, vi stvarno ne smatrate da je Amaranth jedna komercijalna pesma?! da amaranth nije pop pesma? naravno da su oni i ranije bili komercijalni (videti pod: nemo, wish i had an angel) ali su te pesme imale kvalitet, i to ih je razlikovalo od mora pesmica.

To za tarju se donekle slazhem, u smislu da cje ona sada mocji eventualno da gostuje po tudjim albumima, ali njen album mnogo vishe podsecja na stare albume nightwisha (istina, ima dosta djubre pesama,ali Die Alive komotno mozhe da prodje kao NW pesma), nego shto oni sada podsecjaju.

Anette ne moramo gledati, ja muziku ne gledam, nego slusham. a ono shto chujem je izuzetno prolazno, utapa se u masi ostalih bendova, od kojih je vecjina i nastala pod uticajem starog nightwisha. to je chitava poenta.

DPP bolji od CC?! xD hahahahahaa, jebote, znash kad cje tuomas ponovo napisati Ever Dream?! ili Feel for you?nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da se kachim zato shto je potpuno suludo porediti bend koji je istarao pevachicu i nirvanu kojojoj se ubio Kurt koji je bio osovina benda, pisao tekstove i muziku.

chekajte, vi stvarno ne smatrate da je Amaranth jedna komercijalna pesma?! da amaranth nije pop pesma? naravno da su oni i ranije bili komercijalni (videti pod: nemo, wish i had an angel) ali su te pesme imale kvalitet, i to ih je razlikovalo od mora pesmica.

Anette ne moramo gledati, ja muziku ne gledam, nego slusham. a ono shto chujem je izuzetno prolazno, utapa se u masi ostalih bendova, od kojih je vecjina i nastala pod uticajem starog nightwisha. to je chitava poenta.

DPP bolji od CC?! xD hahahahahaa, jebote, znash kad cje tuomas ponovo napisati Ever Dream?! ili Feel for you?nikad.

 

amaranth je metal pesma i to po meni dobra metal pesma.. polako sticem utisak da ti nisi ni slusala novi album, ili to ili nikad nisi slusala "bendove na koje je nightwish uticao" i ostale female - fronted bendove i ili to ili ne znas sta je power metal, a sta je pop muzika.. da, nece ponovo napisati takve pesme, cak sta vise vec je napisao bolje, kao sto je recimo poet and the pendulum..

 

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse
naravno da se kachim zato shto je potpuno suludo porediti bend koji je istarao pevachicu i nirvanu kojojoj se ubio Kurt koji je bio osovina benda, pisao tekstove i muziku.

 

 

rekoh, neki ljudi su povrshni, :rolleyes: bilo je metaforichno recheno, jer pod tim podrazumevam da nece ponovu zasvirati. Shto se Amarantha tiche, ne smatram je pop 'pesmicom',muzika je adekvatno kvalitetna! ako preslushash pazhljivo koliko je fantastichno sve uklopljeno, i na trenutak zaboravish da je to j*beni NW, ukapiracesh, o chemu govorimO Angrist and I...;) ..shto se kompovanja Tomasa tiche, hm...devojko, nije se on promenio, vec pevachica, on pishe pa pishe, kroz muziku ispoljava SEBE, a ne njih 2! NARAVNO da ce i dalje pisati velike stvari! Razmisli koliko suludo je to shto si rekla...:da:

Edited by LadyCorpse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...