Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Moram da podelim šok od neki dan. Valjda je ovo logična tema za to iako nikad nisam post-ovao ovde.

 

Nikad nisam voleo kvazi-opersko pevanje u heavy muzici, a Tarja mi je bila i fizički odbojna kao pojava tako da mi ni Nightwish nikad nisu prirasli za srce. Kažem ovo da bih objasnio da ne gledam na njih kao fan ili ljubitelj njihove muzike, nego onako, kao ljubitelj muzike uopšteno. Tako da sam u neku ruku mislio da je moguće pozitivan korak za njih što se tiče eventualnih mogućnosti da se unovče to što su uzeli pevačicu koja peva više u rok fazonu. Kao, Evanescence uzeli pare, ajd sad će i oni u ameriku da pokažu šta znaju. Kad sam video ona dva spota sa novog albuma, malo me zbunilo što iako je pevačici stajling urađen ok, ona ima scenske pokrete narodne pevačice iz 80-ih (znači ono, pred turbo period) sa tim čudnim igranjem i pokretima rukama. Ono polusagnuto igranje tako što se dupe mrda levo desno. Al ajd dobro. I malo je izgledala kao tetka, al opet računam, nije žena u cvetu mladosti.

 

I onda svrati prijatelj koji je u fazonu i donese tuce nekih koncerata pa između ostalog i Nightwish, neki live sa poslednje turneje, ne znam da li je to neki TV snimak ili šta, zvuk nije najsjajniji ali nebitno. Ono što je bitno je da od kad sam imao 15 godina nisam imao priliku da gledam u ekran i da mene bude sramota iako nemam veze sa onim što se odigrava na istom.

Počinje cert, ludilo, METAL kad ono tetka se pojavljuje u nekoj haljini, koja izgleda kao da se do pred sam koncert šetala kraj mora kod obližnje plaže i skupljala školjke, zaboravila na koncert pa nije stigla da se presvuče. Svi iz benda ljuti metalci, napucani i stilizovani, vitlaju kosama, a ona igra kao da je nemački turista u diskoteci na slovenačkom primorju 1984 godine. Neki nakit van konteksta, u stvari sve van konteksta. Raja besni metalčići koje se lože a ona izgleda kao da im je profesorka u srednjoj školi. Nestvarno. :uhoh: Neki inventivni koraci, šenja po bini. Ne razumem.

Premotam malo kao desiće se nešto. Izaći će odjednom posle instrumentalnog dela u nekim čizmama na štiklu korsetu, haljini šta već. Daj makar šta. Da preti, maše prstom, stavi nogu na monitor i besnog izraza lica naredi raji da urla refren sa njima. Ništa, sve isto do kraja koncerta i ona koja peva ne nekoj svojoj pesmi evrovizije, i oni koji su i dalje ljuti metalci kao da se ništa specijalno ne dešava što bi im remetilo uživljenost u svirku.

 

I kao gledam to i kontam, "Oni su imali audiciju i od ne znam koliko pevača koji su se javili su izabrali NJU?". :ph34r:

 

Care :)

Slazem se sa svim sto si rekao, ali me ipak hvata stara nostalgija kad ih vidim, pa im oprastam nekako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kao gledam to i kontam, "Oni su imali audiciju i od ne znam koliko pevača koji su se javili su izabrali NJU?". :ph34r:

 

Ja sam tu haljinu nazvao Dzak :)))

Inace, to je sve fino osmisljeni plot, da bi se posle 1-2 albuma vratila Tarja i oni napravili jos veci buum nego pre...evo pazite sta vam kazem...Masonerija je sve to...to sto kazu, to nije istina!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oduvek sam ih slusao, skoro od pojavljivanja, mozda sa zakasnjenjem godinu dana. Nekada sam mogao i nesto umno da radim uz njih, da veceram (ne uz sex), danas mogu da pustim ako mi neko dodje (ako mu se svidi). Evo sad ide "away" ... E, sad recimo necu da ih gledam na EXIT-u. Svojevremeno sam kupio dva originala, kasnije zamenio, danas imam sve u mp3. Da li ja moja prica OK, ili ja nisam tr00 (ma sta to znacilo), sto nemam na ovoj temi trideset postova, sto ne idem na koncert (nisam fan, napominjem, ali slusam) ili ... Sutra idem da slusam orgulje uzivo, koje inace slusam preko CD-a, ali za mene je uzivanje slusanja orgulja uzivo, vece nego Nightwish, a kada se sve sabere vise sam u zivotu slusao Nightwish nego orgulje. Negi bi me organizator popljuvao, kao i neki tr00, ali ja imam svoj izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tu haljinu nazvao Dzak :)))

Inace, to je sve fino osmisljeni plot, da bi se posle 1-2 albuma vratila Tarja i oni napravili jos veci buum nego pre...evo pazite sta vam kazem...Masonerija je sve to...to sto kazu, to nije istina!!!

 

Pa jes', Maiden-Dickinson, Halford-Priest fazon..

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je samo tvoj izbor...jbg. Ne moras...i ja sam mnogo toga propustio, sto opravdano, sto ne...iako sam i ja slusao Nightwish, i to bas dosta, i ja cu ih propustiti - vala za ovo sto sam gledo na tjubu ne vredi bacati pare, cak ni radi osnovne kulture......ako bih se i snasao za jedan dan Exita, to bi definitivno bio Ministry...

 

Idem i ja niz ulicu zacas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ovo nisam napisao da bih uticao na tudji izbor (a mislim da nije ni Dushan), vec izneo licno misljenje. Tacno je da se ovakvi postovo ne tolerisu na fanovskim forumima (odmah sledi odgovor, idi slusaj Beatlese, ako ti se ne svidja Nightwish), ali ovo je metal forum sa ovom temom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, i vecina fanova koje ja znam kazu da nije to to, ali idu cisto radi reda - for old time's sake...niko nije ravnodusan na novu pevacicu, i ima ih par inatlija kojima je kao bolje...slatki limun, ovo ono :)

 

 

 

Njah, kao da je Tarja bila sve i svja dok je bila u bendu....ja idem sto zbog starih, to i zbog novih pesama, i nadam se da necu morati da gledam hejterski raspolozene "fanove" u publici. Na koncert se ide da bi se uzivalo, ne da bi se lovila svaka isfalsirana nota pevacice. (ovo nije upuceno tebi konkretno, nego eto, nisam imao koga da citiram!) :pivopije:

 

Inace, Anet se razvela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda Tarja nije bila dusha benda, ali je bila ona slika koja se pojavi kad pomislish na NW. jednostavno, NW bez nje nije pravi. ali sad je vishe nema (za sada), i bend je takav kakav je.

 

 

 

Ljudi, bendovi se menjaju isto kao i ljudi! Koliko sam ja ranije voleo da jedem przena jaja, a sad ne mogu da ih vidim! Zivot ide dalje, ne treba se duriti zbog promene clanova benda. Mislim, svako ima pravo da radi kako hoce, ali meni nisu jasni ljudi koji kazu da nisu slusali bend samo zbog Tarje, a nece da idu na koncert zbog Anet (opet, ne prozivam nikoga konkretno sa ove teme, ali znam mali milion takvih slucajeva).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...