Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

ja imam 4 bootlega sa nove turneje i sviraju uglavnom

 

nove tipa Bye bye beautiful, Amaranth, the islander, the poet and the pendulum, the cadence of her last breath, sahara, 7 days to the wolves

 

i stare: Dark Chest of Wonders, ever dream, Nemo, wishmater, wish i had an angel..

 

tj. evo nekih setlista :D

 

01 Intro

02 Bye Bye Beautiful

03 Cadence of her Last Breath

04 Dark Chest of Wonders

05 Ever Dream

06 The Siren

07 Amaranth

08 The Islander

09 The Poet and the Pendulum

10 Sahara

11 Slaying the Dreamer

12 Nemo

13 Encore Break

14 7 Days to the Wolves

15 Wishmaster

16 I wish I had an Angel

17 Outro

 

 

01 intro

02 bye bye beautiful

03 dark chest of wonders

04 whoever brings night

05 the siren

06 amaranth

07 the islander

08 poet+pendulum

09 mother+father

10 dead to the world

11 last of the wilds

12 sahara

13 nemo

14 crowd

15 7 days to the wolves

16 wishmaster

17 wish i had angel

18 outro

 

 

01 – Intro

02 – Bye Bye Beautiful

03 – Cadence Of Her Last Breath

04 – Dark Chest Of Wonders

05 – Ever Dream

06 – Amaranth

07 – The Islander

08 – The Poet And The Pendulum

09 – She Is My Sin

10 – Sahara

11 – Higher Than Hope

12 – Nemo

13 – 7 Days To The Wolves

14 – Wishmaster

15 – Wish I Had An Angel

 

 

setliste su manje vise iste :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:da:

 

bre govno od spota

MTV ih je iskvario

REALNO

 

Realno, ti lupas gluposti. Nightwish je miljama daleko od MTVja. To mozda u mejnstrim delu pustaju mozda skandinavski kanali MTVja.

 

Sta mislite, hoce li cika Tijanic da prenosi Nightwish? Verujem da Nuclear Blast nece praviti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da podelim šok od neki dan. Valjda je ovo logična tema za to iako nikad nisam post-ovao ovde.

 

Nikad nisam voleo kvazi-opersko pevanje u heavy muzici, a Tarja mi je bila i fizički odbojna kao pojava tako da mi ni Nightwish nikad nisu prirasli za srce. Kažem ovo da bih objasnio da ne gledam na njih kao fan ili ljubitelj njihove muzike, nego onako, kao ljubitelj muzike uopšteno. Tako da sam u neku ruku mislio da je moguće pozitivan korak za njih što se tiče eventualnih mogućnosti da se unovče to što su uzeli pevačicu koja peva više u rok fazonu. Kao, Evanescence uzeli pare, ajd sad će i oni u ameriku da pokažu šta znaju. Kad sam video ona dva spota sa novog albuma, malo me zbunilo što iako je pevačici stajling urađen ok, ona ima scenske pokrete narodne pevačice iz 80-ih (znači ono, pred turbo period) sa tim čudnim igranjem i pokretima rukama. Ono polusagnuto igranje tako što se dupe mrda levo desno. Al ajd dobro. I malo je izgledala kao tetka, al opet računam, nije žena u cvetu mladosti.

 

I onda svrati prijatelj koji je u fazonu i donese tuce nekih koncerata pa između ostalog i Nightwish, neki live sa poslednje turneje, ne znam da li je to neki TV snimak ili šta, zvuk nije najsjajniji ali nebitno. Ono što je bitno je da od kad sam imao 15 godina nisam imao priliku da gledam u ekran i da mene bude sramota iako nemam veze sa onim što se odigrava na istom.

Počinje cert, ludilo, METAL kad ono tetka se pojavljuje u nekoj haljini, koja izgleda kao da se do pred sam koncert šetala kraj mora kod obližnje plaže i skupljala školjke, zaboravila na koncert pa nije stigla da se presvuče. Svi iz benda ljuti metalci, napucani i stilizovani, vitlaju kosama, a ona igra kao da je nemački turista u diskoteci na slovenačkom primorju 1984 godine. Neki nakit van konteksta, u stvari sve van konteksta. Raja besni metalčići koje se lože a ona izgleda kao da im je profesorka u srednjoj školi. Nestvarno. :uhoh: Neki inventivni koraci, šenja po bini. Ne razumem.

Premotam malo kao desiće se nešto. Izaći će odjednom posle instrumentalnog dela u nekim čizmama na štiklu korsetu, haljini šta već. Daj makar šta. Da preti, maše prstom, stavi nogu na monitor i besnog izraza lica naredi raji da urla refren sa njima. Ništa, sve isto do kraja koncerta i ona koja peva ne nekoj svojoj pesmi evrovizije, i oni koji su i dalje ljuti metalci kao da se ništa specijalno ne dešava što bi im remetilo uživljenost u svirku.

 

I kao gledam to i kontam, "Oni su imali audiciju i od ne znam koliko pevača koji su se javili su izabrali NJU?". :ph34r:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da podelim šok od neki dan. Valjda je ovo logična tema za to iako nikad nisam post-ovao ovde.

 

Nikad nisam voleo kvazi-opersko pevanje u heavy muzici, a Tarja mi je bila i fizički odbojna kao pojava tako da mi ni Nightwish nikad nisu prirasli za srce. Kažem ovo da bih objasnio da ne gledam na njih kao fan ili ljubitelj njihove muzike, nego onako, kao ljubitelj muzike uopšteno. Tako da sam u neku ruku mislio da je moguće pozitivan korak za njih što se tiče eventualnih mogućnosti da se unovče to što su uzeli pevačicu koja peva više u rok fazonu. Kao, Evanescence uzeli pare, ajd sad će i oni u ameriku da pokažu šta znaju. Kad sam video ona dva spota sa novog albuma, malo me zbunilo što iako je pevačici stajling urađen ok, ona ima scenske pokrete narodne pevačice iz 80-ih (znači ono, pred turbo period) sa tim čudnim igranjem i pokretima rukama. Ono polusagnuto igranje tako što se dupe mrda levo desno. Al ajd dobro. I malo je izgledala kao tetka, al opet računam, nije žena u cvetu mladosti.

 

I onda svrati prijatelj koji je u fazonu i donese tuce nekih koncerata pa između ostalog i Nightwish, neki live sa poslednje turneje, ne znam da li je to neki TV snimak ili šta, zvuk nije najsjajniji ali nebitno. Ono što je bitno je da od kad sam imao 15 godina nisam imao priliku da gledam u ekran i da mene bude sramota iako nemam veze sa onim što se odigrava na istom.

Počinje cert, ludilo, METAL kad ono tetka se pojavljuje u nekoj haljini, koja izgleda kao da se do pred sam koncert šetala kraj mora kod obližnje plaže i skupljala školjke, zaboravila na koncert pa nije stigla da se presvuče. Svi iz benda ljuti metalci, napucani i stilizovani, vitlaju kosama, a ona igra kao da je nemački turista u diskoteci na slovenačkom primorju 1984 godine. Neki nakit van konteksta, u stvari sve van konteksta. Raja besni metalčići koje se lože a ona izgleda kao da im je profesorka u srednjoj školi. Nestvarno. :uhoh: Neki inventivni koraci, šenja po bini. Ne razumem.

Premotam malo kao desiće se nešto. Izaći će odjednom posle instrumentalnog dela u nekim čizmama na štiklu korsetu, haljini šta već. Daj makar šta. Da preti, maše prstom, stavi nogu na monitor i besnog izraza lica naredi raji da urla refren sa njima. Ništa, sve isto do kraja koncerta i ona koja peva ne nekoj svojoj pesmi evrovizije, i oni koji su i dalje ljuti metalci kao da se ništa specijalno ne dešava što bi im remetilo uživljenost u svirku.

 

I kao gledam to i kontam, "Oni su imali audiciju i od ne znam koliko pevača koji su se javili su izabrali NJU?". :ph34r:

 

Ma nek izađe i gola ako hoće, ko je jebe, ja sam na certu zbog muzike. Ni na njeno pevanje neću mnogo obraćati pažnju. Eto, gledaću za koji dan Judas, vidim na youtube da Halford ne može da izvuče ni pola koliko je mogao nekad, ali šta ima veze, koncert je to, a ja ionako znam te pesme, pa ću ih i sam pevati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam cuo da je bio gangbang ;)
Sve je to lepo, ali nije mi dovoljno opravdanje :mrgreen:

 

Ma nek izađe i gola ako hoće, ko je jebe, ja sam na certu zbog muzike. Ni na njeno pevanje neću mnogo obraćati pažnju. Eto, gledaću za koji dan Judas, vidim na youtube da Halford ne može da izvuče ni pola koliko je mogao nekad, ali šta ima veze, koncert je to, a ja ionako znam te pesme, pa ću ih i sam pevati.
Pa ako je to poenta onda su mogli da uzmu neku pevačicu koja izgleda kao sumo rvač i da je drže iza bine da peva. Ono kao, uloga frontman-a je da bude kao što sam naziv - ispred, i da animira publiku između ostalog. Ne mora savršeno da peva, ali nema to nikakve veze sa priest gde je Halford, bar po meni, jedan od najjačih i najinteresantnijih frontman-a koji su hodali zemljom. Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam gledao nijedan live snimak sa Anette, tako da ne znam kakav joj je stajling, kako se krece, na spotovima je OK izgledala, ali slushah par bootlega, i fino zvuchi vokal live i to mi je ubedljivo najbitnije, na koncerte idem pre svega zbog zvuchnog ugodjaja, a sada da li ce ovi gore na bini biti svi u odelima sa kravatama ili se polivati krvlju u raspaloj odeci sa ofarbanim facama, apsolutno mi je nebitno. Nikada nisam bio na koncertu, a da mi je vizuelni izgled benda pokvario ugodjaj, ne verujem da ce tako biti i sad, ako odem na egzit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лично мислим да је Анета њесра певачица у односу на Тарју Соијле Сузанну Турунен.

Одрекао сам се Nightwish-a и последњи албум који могу са уживањем да слушам је ''Once''. Слушам их већ скоро осам година...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...