Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Ljudi, zar je vama bas toliko dosadno?

 

Jebes i Tarju i Annete. I jedna i druga su prosek proseka, i sto se vise upustate u idiotske rasprave poput ovih? Tarja je proslost, Annete je sad tu, i kraj price. Ko voli, neka nastavi da slusa, ko ne voli, ima Tarja temu tu negde, i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta drugo? Dnevno se ovde nakupi milion stranica, medjusobnog prozivanja kad nestane argumenata i sl. i cemu sve to?

 

Da li je sa danasnje tacke gledista bitno sto je Paul Di'Anno nekada bio omiljeni pevac milionima Iron Maiden fanova, koji su prezirali Bruce Dickinsona kad je zamenio ovoga?

 

Valjda ima sta pametnije da se na internetu radi, majku mu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta drugo? Dnevno se ovde nakupi milion stranica, medjusobnog prozivanja kad nestane argumenata i sl. i cemu sve to?

 

Da li je sa danasnje tacke gledista bitno sto je Paul Di'Anno nekada bio omiljeni pevac milionima Iron Maiden fanova, koji su prezirali Bruce Dickinsona kad je zamenio ovoga?

 

Valjda ima sta pametnije da se na internetu radi, majku mu.

 

 

hm, da, stvarno se osetim malo glupo kad mislim na to... :confused:

al dobro, mi debele goticharke ne znamo za drugo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, ja mnogo volim Tarju, i ne mislim da je falsirala na svakom koncertu, ali imala je definitivno svojih momenata kada je jako.....cudno zvucala u ponekim pesmama. Da ne pominjem to da bi joj Endru Loijd Veber verovatno zabranio da ikada vise izvodi Fantoma tokom kojeg kachi vesh i vrcka guzicom....

Ne kazem, popravlja se ona poprilicno u poslednje vreme, cak i sto se "pop" pevanja tice, ali nije bas da nemojmo je idealizovati samo zato sto je sad neko drugi na njenom mestu.

 

 

Meni je ova verzija Sleeping sun divna (s izuzetkom haljinceta :lol: ):

 

http://www.youtube.com/watch?v=g3biUI4I8Lw...feature=related

Svaka verzija Sleeping Sun osim OVE je čisto skrnavljenje. :no:

 

Što se tiče toga koja stara pesma dobro zvuči sa Anette, pa možda koja sa Oncea, od ranijih no way.

 

 

 

Bilo bi lepo da se ova priča završi kao kod Maidena, ali kvaka je što Nightwish nakon dolaska Anette izgleda nema nikakvih problema kada je "commercial success" u pitanju, za razliku od Maidena sa Blazeom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj ne lupetaj sad,hoces da kazes da lose izvodi fantoma?

 

 

 

1) Fantom je napisan da bi Veberova tadasnja zena, Tetka Sara Brajtman, mogla da iskaze svoj celokupni raspon glasa. Ako poslusas originalnu verziju, primetices da Sara pocinje pesmu u mnooogo dubljem registru od Tarje. Da ne pominjem da Tarja pocesto i snizi onu zavrsnu notu. Dakle, samim tim sto skracuje raspon pesme, mashi poentu iste.

 

2) Fantom je pesma o horistkinji koju zavodi misteriozna licnost koja upravlja njenim zivotom. Pesma je deo mjuzikla, i kad se na sceni izvodi, pevacica je kao u transu, opcinjena Fantomom koji je "inside her mind". Ne vidim kakve veze sa radnjom pesme ima Tarjino kachenje vesha, mahanje, vrckanje, kikotanje, i ostale vragolije koje izvodi na sceni dok peva tu pesmu. Pokreti na sceni bi trebalo (bar po meni) da prate radnju i atmosferu pesme. Isto kao kad bi dok izvodi Dead Boy's Poem igrala trbusni ples.

 

3) I uostalom, Kristina Dae nije operska pevacica, vec 16-godisnja horistkinja. Tarjin glas definitivno je suvise "debeo" i operski za takvu ulogu. Recimo, ja bih nju mnogo lakse zamislio kao Karlotu iz istog mjuzikla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Baki

Mogla bi bolje izvoditi te "pokrete" na sceni,i ne samo sto se tice fantoma,to stoji. I svaka cast Sari na izvodjenju pesme, da, tacno je da Tarja otpeva onaj kraj nize nego sto je u originalu. Al meni se taj njen dark sopran savrseno uklapa u pesmu, i Nightwish verzija mi je bolja od originala,i sto se tice vokala,to je moje misljenje. Mozes ti reci kako Tarjin glas tebi ne odgovara ulozi Kristin, to je tvoje misljenje i to je ok, al nikako da ga lose otpeva ili nesto slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Fantom je napisan da bi Veberova tadasnja zena, Tetka Sara Brajtman, mogla da iskaze svoj celokupni raspon glasa. Ako poslusas originalnu verziju, primetices da Sara pocinje pesmu u mnooogo dubljem registru od Tarje. Da ne pominjem da Tarja pocesto i snizi onu zavrsnu notu. Dakle, samim tim sto skracuje raspon pesme, mashi poentu iste.

 

2) Fantom je pesma o horistkinji koju zavodi misteriozna licnost koja upravlja njenim zivotom. Pesma je deo mjuzikla, i kad se na sceni izvodi, pevacica je kao u transu, opcinjena Fantomom koji je "inside her mind". Ne vidim kakve veze sa radnjom pesme ima Tarjino kachenje vesha, mahanje, vrckanje, kikotanje, i ostale vragolije koje izvodi na sceni dok peva tu pesmu. Pokreti na sceni bi trebalo (bar po meni) da prate radnju i atmosferu pesme. Isto kao kad bi dok izvodi Dead Boy's Poem igrala trbusni ples.

 

3) I uostalom, Kristina Dae nije operska pevacica, vec 16-godisnja horistkinja. Tarjin glas definitivno je suvise "debeo" i operski za takvu ulogu. Recimo, ja bih nju mnogo lakse zamislio kao Karlotu iz istog mjuzikla.

 

 

Pa po meni Taca ima prava da vrcka koliko hoce (ako ces nazvati to vrckanjem) i ne kikoce se ^^ Ipak njihovo OBRADA :D Ritam je mnogo energicniji i brzi pa samim tim i njihov nastup :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Baki

Mogla bi bolje izvoditi te "pokrete" na sceni,i ne samo sto se tice fantoma,to stoji. I svaka cast Sari na izvodjenju pesme, da, tacno je da Tarja otpeva onaj kraj nize nego sto je u originalu. Al meni se taj njen dark sopran savrseno uklapa u pesmu, i Nightwish verzija mi je bolja od originala,i sto se tice vokala,to je moje misljenje. Mozes ti reci kako Tarjin glas tebi ne odgovara ulozi Kristin, to je tvoje misljenje i to je ok, al nikako da ga lose otpeva ili nesto slicno...

 

 

 

Pa isto to onda moze da se kaze i za Anetino izvodjenje starih nw pesama. Posto je sada u modi da se grakce kako Anet nema blage da peva, kako je meketava ovca i slicno, ja sam eto rekao da po meni Tarjino izvodjenje Fantoma je jednostavno lose. Muzicki, NW verzija mi je mnogo bolja (nije ni cudo sto im je Sara ukrala aranzman za njenu novu turneju), ali vokalno i sto se tice samog ponasanja pri izvodjenju pesme,Tarja je razocarala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=aRIK1nYsRVg

 

e ovo se zove kad peva pesmu neko ko glasovno ne moze da je iznese!

ja ne znam sta joj bi da proba uopste da peva ovo! toliko joj je slabasan glas na ovim visokim oktavama da se ni ne cuje! strasno. :no: ja msm da su za anette najbolje pesme tipa moondance! :lol::P:lol: neka krasi scenu, kad vec nista drugo ne zna! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E znate shta, pun mi je kurac 17godisinjih klinaca, koji su poceli da slushaju Nightwish pre 2 godine i misle da su otkrili ameriku i uhvatili boga za muda, pa se sad proglashavaju strucnim i kompetetnim da odredjuju ko zna i ko ne zna da peva..

I josh jedna stvar ti shto su otishli na prve dve pesme, su najobicnije pozerchine koje 'slushaju' Nightwish zato da bi bili kul u ekipi, i boze moj oni su tako drugaciji slushaju metal ...

Tako da molim vas odjebite vishe sa ove teme, idite mentalno masturbirajte vashe kurcice i pickice na Tarjinoj temi i smarajte tamo kako je ona najbolja pevachica u alfa i beta kvadrantu univerzumai i kako je ni genetski klon mutacija monserat kabalje sa onim plavim stvorenjem iz petog elementa nece pojebat.. pardon prejebati sve dok univerzum ne pocne da se sakuplja i Tarja se ponovo rodi kao gigantska supernova-operska pevacica...

 

edit: I po chemu je to koj moj kurac Tarja bila toliko bitna u tom bendu? Jer ikad napisala i jednu jedinu notu za bend ? NIJE. Jer ikada napisala jednu jedinu rech bilo kog teksta NW pesama? NIJE. Jer ikad uradila ishta za bend, osim shto je pevala i bila pojava na bini? NIJE.

 

I pomirite se sa vama tuzom cinjenicom da na svakoj muzickoj akademiji mozete da iskopate po jednu, a verovatno i pokoju bolju 'Tarju' tj devojku koja peva bolje od nje.

 

Anet i Tarja jusu 2 razlicita muzicka stila,ali zna se ko nikada nije otpevao lose i ko nikad nije zafalsirao(cak i kada je bila bolesna) a nije anet pa ti sad vidi xD

Gledao sam NW 4 puta, od toga 3 sa Tarjom, i ovo recenica je najveca lazh ikada izgovorena na jewmentalu.

 

Edit2: (moram) Ne poenta benda je da nikad ne prodaju vishe od 250 primeraka albuma i da imaju temu na metalstormu i yumetalu koju ce da cita njih 20 u krug.

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pomirite se sa vama tuzom cinjenicom da na svakoj muzickoj akademiji mozete da iskopate po jednu, a verovatno i pokoju bolju 'Tarju' tj devojku koja peva bolje od nje.

Slazem se sa tvojim postom, al' ova recenica iznad mi je posebno upala u oci.

Znaci, totalno si u pravu sto se ovoga gore tice (cak i u nizim razredima (srednja skola), ima pevacica koje imaju jako dobar glas, a znam to jer idem u muzikcu). :da::da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...