Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

@Telcontar

Da,nije mogla fino da izvuce tada,tada je imala problema i sa Passion and the opera koju su retko izvodili zbog toga,pa si cuo kako je otpevala u SKCu..Pise fino u knjizi,i ona priznaje da se bas mucila na OB,al sad je druga prica..A mislim da u zadnjih 5-6 godina beze od pesama sa OB jer je Tuomasu uglavnom tesko svirati te pesme,procitah skoro neki intervju gde je rekao da ne sviraju Geth Semane jer je teska za sviranje i ne bi fino zvucala

Pricamo o 'Once' turneji, kad su poceli na pocetku toura da kao drugu pesmu sviraju 'Stargazers' i onda posle jednog ili dva koncerta u Finskoj prestali ... dakle mnogo mnogo posle OBa. Ne znam sto se lozite toliko da uzdizete Tarju da je svemocna, ja volim njen glas i ona jeste dobra pevacica, ali ne preterujte daleko je ona od onoga sto ste vi umislili da jeste ...

 

 

Kakva Simone, Simone je mecosopran, i uopste nema toliko visok, niti takav raspon glasa. Mislim ja nju mnogo volim, ona je meni omiljena pevacica, ne samo zbog izgleda, ali ona je za neke druge stvari, jednostavno pesme kao Stargazers nisu za nju, i to se lepo vidi i u muzici Epice :mrgreen:

 

Ta debela je Sarah Jezebel Deva, iz CoFa i Angtorie, koliko je ruzna i masna, toliko ima dobar glas, jedna od najboljih pevacica u metalu, ali se meni iz Theriona mnogo vishe svidela Martina Astner Hornbacher ... prichalo se da sprema neki svoj novi projekat, ali ne znam shta je bilo sa time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali se meni iz Theriona mnogo vishe svidela Martina Astner Hornbacher ... prichalo se da sprema neki svoj novi projekat, ali ne znam shta je bilo sa time.

 

Ja znam samo za jedan njen projekat ALAS,sa Erik Rutanom. Imaju album Absolute Purity ,neki progressive/goth/what not..Album je fenomenalan! A sto se njenog vokala tice,nijesam nesto odusevljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta debela je Sarah Jezebel Deva, iz CoFa i Angtorie, koliko je ruzna i masna, toliko ima dobar glas, jedna od najboljih pevacica u metalu, ali se meni iz Theriona mnogo vishe svidela Martina Astner Hornbacher ... prichalo se da sprema neki svoj novi projekat, ali ne znam shta je bilo sa time.

Možda misli na onu sa Celebrators of Becoming DVD-ja (sa koncerta iz Meksika), valjda se zove Karin Fjellander (aka Tehnodrom Dama, ne znam ko je to odvalio :) ).

 

452030718zDUznd_ph.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ghost Love Score - dobar snimak

Ovaj youtube user ima i odlicne snimke drugih pesama.

 

 

ok, za sve te razumam, ali OVO?!?!

ovo nije normalno! pa ta pesma je napisana ISKLJUCIVO za operski glas! nek je anette najbolja pevacica na svetu, ne moze da otpeva pesmu ako nema operski glas! cak i ovaj deo "a siren from the deep..." lose zvuci! ovo vishe stvarno nije nista protiv anette, jednostavno bilo ko ko iole nije gluv cuje da ovde nesto ne valja... pa ne moze ona da podigne glas toliko a da to ne zvuci LOSE!!! jednostavno ona sa svojim glasom to ne moze da iznese i vishe ne ulazim u to da li lepo peva ili ne, ona svoje pesme moze dobro da otpeva ali ovo jednostavno ne moze! pa to je kao da uzme da peva drugu polovinu passion and the opera... stvarno, ovo je vec sprdanja sa pesmama, skroz je postalo glupo... :icon_ne::no:

Edited by DarkMiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad tako diskutujete o operskim pevacicama i dizete pojedine u nebesa, pitam se da li ste vi ikada videli na delu prave operske pevacice i to soprane! Molim vas, uzdrzite se od daljih prepucavanja, Tarja je proslost, Anet je sadasnjost i tu se prica zavrsava. Vide vas interesuju takve polemike nego predstojeci koncerti. Pitala sam ko bi isao u Zagreb ali kako vidim, nema medju vama interesenata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nista nisam ni rekla za tarju! ti si je pomenula... samo sam rekla da je ono stvarno lose zvucalo, msm prosto je glupo da ona peva pesme pisane iskljucivo za opersi glas.... jednostavno treba da se pomiri sa time da ima nekih pesama koje ona ne moze da otpeva, bez obzira na to da li su tarjine ili ne! ovo je stvarno sprdnja sa celim bendom, ne znam kako ljudi to slusaju... :uhoh::huh:

Edited by DarkMiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devojce, ponavljam pitanje, jesi li ikada bila u operi?

 

 

da, gledala sam aidu, mada u madridu (rimuje se! :lol: )

i ja ponavljam da niko ne pominje nikakve opere ni operske pevacice a jos manje sposobnosti operskih pevacica osim tebe. ja sam samo rekla da anette ne treba da peva ghost love score, jer ne lezi njenom glasu. i stvarno ne mogu vishe da se raspravljam, smucilo mi se da ne smem nista da kazem jer cete svi odmah da me spopadnete sa nekim glupostima i onda jos kazete kako ja zapocinjem raspravu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti si kompetentna da odlucujes o tome, kako?

 

 

pa recimo tako sto imam ushi... ali mozda ja gresim. molim te, nauci me kojim organom treba da slusam muziku da bi mi onaj klip lepo zvucao?! ajde prvo odslusaj kako je otpevala pa me onda napadaj... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odslusao sam kako je otpevala i bolece me. Da je govno, ostali clanovi benda bi je odjebali. Ako je vrhunskim muzicarima, kao sto su oni, dobro, o cemu mi onda pricamo?

 

Aj sad, slusaj stari NW, i ignorisi novi. I odjebi sa tim komentarima, znas i sama sta sledi posle istih...

Sad sam popizdeo, a malopre mi je istekla zabrana pisanja i ne treba mi jos jedna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odslusao sam kako je otpevala i bolece me. Da je govno, ostali clanovi benda bi je odjebali. Ako je vrhunskim muzicarima, kao sto su oni, dobro, o cemu mi onda pricamo?

 

Aj sad, slusaj stari NW, i ignorisi novi. I odjebi sa tim komentarima, znas i sama sta sledi posle istih...

Sad sam popizdeo, a malopre mi je istekla zabrana pisanja i ne treba mi jos jedna!

 

 

nije ni cudo sto ih dobijas :rolleyes:

po 500ti put: ja samo rekoh da ne treba da peva ghost love score i naglasila da uopste ne komentarisem njene vokalne sposobnosti... kome nije jasno :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nek je anette najbolja pevacica na svetu, ne moze da otpeva pesmu ako nema operski glas!

 

pa ne moze ona da podigne glas toliko a da to ne zvuci LOSE!!! jednostavno ona sa svojim glasom to ne moze da iznese

 

ona svoje pesme moze dobro da otpeva ali ovo jednostavno ne moze!

 

 

nije ni cudo sto ih dobijas :rolleyes:

po 500ti put: ja samo rekoh da ne treba da peva ghost love score i naglasila da uopste ne komentarisem njene vokalne sposobnosti... kome nije jasno :evotigana:

 

:confused:

Edited by Denny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad tako diskutujete o operskim pevacicama i dizete pojedine u nebesa, pitam se da li ste vi ikada videli na delu prave operske pevacice i to soprane! Molim vas, uzdrzite se od daljih prepucavanja, Tarja je proslost, Anet je sadasnjost i tu se prica zavrsava. Vide vas interesuju takve polemike nego predstojeci koncerti. Pitala sam ko bi isao u Zagreb ali kako vidim, nema medju vama interesenata.

amin

 

realno ova je vise zasluzila warn nego ja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...