Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

anette ima plavu kosu, i ja sam to tek sad videla i izgleda ochajno :S

elem, da se vratim na temu, pesme sa DPP su pisane tako da dobro lezhe anette-i (anetti? anette? nije ni bitno..), i verujem da bi tarja te pesme iznela toliko drugacije da bi bile maltene neprepoznatljive....mada ima logike to shto telcontar reche...

Share this post


Link to post
Share on other sites

elem, da se vratim na temu, pesme sa DPP su pisane tako da dobro lezhe anette-i (anetti? anette? nije ni bitno..), i verujem da bi tarja te pesme iznela toliko drugacije da bi bile maltene neprepoznatljive....mada ima logike to shto telcontar reche...

 

Pesme su napisane jos pre nego sto je ona dosla u bend...

 

 

Skoro sam pustila pesmu ''Escapist'' drugu koji totalno vishe nije u toku sa NW-om (samo sam pustila pesmu, nisam napomenula da je NW). Njegov komentar: ''Ovi imaju istu muziku kao Nightwish, ali im je vokal smesan, kao iz Diznijevih crtaca.'' XD

Znaci lol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

anette ima plavu kosu, i ja sam to tek sad videla i izgleda ochajno :S

elem, da se vratim na temu, pesme sa DPP su pisane tako da dobro lezhe anette-i (anetti? anette? nije ni bitno..), i verujem da bi tarja te pesme iznela toliko drugacije da bi bile maltene neprepoznatljive....mada ima logike to shto telcontar reche...

 

Pesme su napisane pre nego sto je uopste odluceno ko ce biti pevacica, zapravo neke od pesama su napisane pre nego sto je Tarja i izbacena iz benda. I onda je nekoliko devojaka iz 'uzeg izbora' testirano sa njihovim vokalima na pesmama, a neke su vezbali sa Marcom na vokalu. Sto me podseti na to da bih voleo da cujem bash te demo snimke gde Marco peva sve ili barem dobar deo neke od pesama. Mada mislim da to nisu snimali, da su se samo vezbali i doradjivali pesme tako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Dobili bismo kombinaciju Tarota i Sonate otprilike. Mislim ne što bi zvučalo loše, ali opet to ne bi više bio taj bend, pitanje je šta bi od toga i ovoga što smo dobili bilo gore rešenje.

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Dobili bismo kombinaciju Tarota i Sonate otprilike. Mislim ne što bi zvučalo loše, ali opet to ne bi više bio taj bend, pitanje je šta bi od toga i ovoga što smo dobili bilo gore rešenje.

Definitivno ne bi zvucalo lose. Po mom misljenju je gore ovo sto smo dobili, jeste da bi sa samo muskim vokalom bili kao gomila drugih bendova, ali bili bi kvalitetniji nego sada. Odavno to vise nije taj bend, i verovatno nikada i nece biti ono sto su bili, mada, uvek postoje 'neki novi klinci' kojima se to svidja. Samo ce im se promenti publika a popularnost ce ostati, ali to je vec neka druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imaju par pesama samo sa Marcovim vokalom... Mislim da su snimili The Poet and the Pendulum, Eva i Amaranth... Samo sto se Amaranth zvala Reach. Evo, nadjoh:

 

1zvg6sp.jpg

 

Compilation consisting of most 'Dark Passion Play'-era bonus tracks and b-sides.

 

Tracklist:

 

01. Eva (Pre-Anette Olzon Demo Version)

02. Reach (Pre-Anette Olzon Demo Version)

03. While Your Lips are Still Red (B-Side)

04. The Escapist (B-Side)

05. The Poet and the Pendulum (Pre-Anette Olzon Demo Version)

06. Bye Bye Beautiful (Dj Orkidea Remix)

07. Meadow of Heaven (Orchestral Version)

08. Amaranth (Orchestral Version)

09. The Escapist (Intrumental Version)

 

 

http://rapidshare.com/files/192457409/N_tsonr_2008.part1.rar

http://rapidshare.com/files/192436479/N_tsonr_2008.part2.rar

 

password: TsoNR

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na chemu ;)

 

Najzanimljivije mi je kad Marco peva pocetak The Poet And The Pendulum-a, onaj deo koji je kasnije otpevao neki decak... kad su svi mislili da je Anette... Dokaz koliko je njegov glas fantastican. Koja je to visina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...