Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Ok, prvo si rekao da je to stvar licnog ukusa, a onda si krenuo da ulazis u tehnicke stvari kod pevanja i uspeo da kontriras samom sebi! Bravo! :) Dakle, ocigledno nije stvar licnog ukusa.

Pevanje se uci! To je zanat. Boju ne mozemo da biramo, na drugim stvarima mozemo da radimo, da ucimo kako se pravilno dise prilikom pevanja npr, kako da prikrijemo odredjene nedostatke itd. Cinjenica je da je Anette uzivo ocajna i ne mislim na nastup, na njen izgled ili nesto slicno.

Dakle, govorio sam o pevanju sa tehnicke strane, ne radi se o ukusu. Sto se ukusa tice mogu da izjavim sledece - boja glasa koju Anette poseduje mi je ogavna, al' to je nebitno, tebi se svidja i postujem to.

EDIT: Zasto li smo opet poceli ovu raspravu koja ne vodi nikuda i vec je prezvakana X puta?

 

 

 

Nisam ja poceo da ulazim u tehnicke detalje. Ja se u pevacke tehnike ne razumem, i ne umem na osnovu sluha da procenim da li je udahnula Tarja/Aneta na pravu rupu i koliko je stgegla koje misice ili sta ti ja znam. Te tehnicke detalje sam naveo jer na njih n e obracam paznju kad slusam neku pesmu, vec na to koliko pevac ume da docara osecanje u pesmi. Meni je prvi album NWa koji sam cuo bio AFF, tako da sigurno nisam poceo da slusam NW zbog savrsene operske tehnike njihove pevacice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, snasao se dobro covek, da to izgleda slatko, mada je krajnje neprofesionalno. Ali da se to ne daj Boze desilo jednom drugom clanu/ici benda, cenim da bi se vec citava haranga stvorila na netu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali jbg, Tarje nema i kraj. Anet od kad je dosla u bend svi je pljuju a realno nije toliko losha, samo sto je velika razlika izmedju nje i Tarje.

 

Ne znam kad će neko, umesto što drvi o pevačicama, da malo komentariše muziku. Ja sam Nightwish zavoleo pre svega zbog muzike, zbog žestokih rifova, kao u pesmama Slaying the Dreamer, Phantom of the Opera, Know Why Nightingale Sings, zbog jakih melodija, atmosfere... Lično me baš briga ko peva, to je samo jedan sporedan segment u muzici ovog benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote kako je ovo do jaja:

 

 

 

 

Van Canto has five singers and one drummer. No guitars, bass or keyboards. Those instruments are replaced by the "rakkatakka"-styled singing of some of the members.

 

 

P.S. Ova riba je pokidala kako peva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni smeta to sto je muzika ostala ista a vokal je potpuno drugaciji, jednostavno nije po mom ukusu, ja sam stvarno bila vatreni fan NW-a sa Tarjom, sada sam njen vatreni fan. Normalno je da se ljudima svidja novi NW, vec sam spomenula, Anet mi odlicno ide uz Pain. Ok ona peva, ali opet kazem, po meni nije za NW.

A da falsira uzivo na starim stvarima moze da se cuje ovde......

 

http://www.youtube.com/watch?v=5O9I2uEtYww

 

Meni je ovo ruzno, i stvarno sam se skenjala kad sam cula kako pesma zvuci sa njom. :(

 

Slazem se potpuno. Kad smo vec kod toga:

... svaki komentar je suvisan :ph34r::frown:

 

BTW, izvinjavam se ako sam se vratila na zatvorenu temu, ali utisak mi je bio toliki da nisam mogla da se suzdrzim. Toliko.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su, i posle sveg ovog vremena, i dalje urnebesno smesna ova poredjenja tipa "Cujte koliko Tarja ima jaci glas"... Ma nije valjda da skolovana operska pevacica ima jaci glas od devojke sa maltene pop/rock glasom? :) :) :) Sto bi se reklo: "Ne seri, nindza!" :) :) :) Ali se jednostavno ne radi o tome.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem da nema smisla porediti ih, ali upravo zbog toga mislim da Anette ne bi trebalo da peva pesme koje su pisane za Tarju. Moje licno misljenje. Da su sa dolaskom Anette NW potpuno prestali da izvode stare pesme, mislim da bi bilo bolje.

... Mada, ovako se vise prica, a samim tim i vise para se zaradjuje, s njihove tacke gledista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su, i posle sveg ovog vremena, i dalje urnebesno smesna ova poredjenja tipa "Cujte koliko Tarja ima jaci glas"... Ma nije valjda da skolovana operska pevacica ima jaci glas od devojke sa maltene pop/rock glasom? :) :) :) Sto bi se reklo: "Ne seri, nindza!" :) :) :) Ali se jednostavno ne radi o tome.

 

 

 

apsolutno se slazem. Ne treba porediti babe i zabe (uz duzno postovanje i baba Taci i zaba Aneti).

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodajem samo sledece...prenos koncerta nightwish-a na exit-u proshle godine bio je za mene, kao i drugaricu sa kojom sam tamo bila, potpuno drugachiji od onoga shto smo chule uzivo. muzika je bila odlichna, pevach takodje, ali glas nove pevachice nije ni dovoljno jak (to se chulo i uzivo), ono shto se nije chulo uzivo ili se jako slabo chulo, a shto je na prenosu bilo naglasheno jeste masovno falshiranje (jasno, njeno falshiranje). studijski je sjajna, nemam zamerki iako je stil drugachiji, ali koncertno...jako slabo, nazalost, slatka devojka, ima neshto, ali nema dovoljno za nightwish.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...