Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Ne zelim da se mesam u tvoje licne raspre sa Princom, ali sam se i ja osetio prozvanim, jer se i meni mnogo svidja kako je zvucao Ever Dream. Posebno bih izdvojio i Sleeping Sun (pfrelepo!), Poet and the Pendulum, i Nemo (koji u Tarjinom uzivo izvodjenju je.........da ne pocinjem da blatim).

Iako je tacno da je NW nesto izgubio sa Tarjinim odlaskom, sa Anetinim dolaskom je mnogo toga i drugog dobio, sto sa Tarjom nikada ne bi mogao da ima. Meni se svidja kako ona u mnogim pesmama, posebno sa Oncea i Century Childa, ume da zazvuci mnogo emotivnije od Tarje, koja se na tim albumima pretezno neuspesno trudila da sakrije svoju opersku tehniku, tako da su joj mnoge pesme uzivo zvucale "trapavo".

A to da ako svi misle da je ona losa pevacica a ja suprotno, svi ostali su u prfavu, ti je nikakav argument, kad se o muzici radi. Ondsa bi i Rijana bila nesto najkvalitetnije u istoriji muzike, sudeci po tome koliko je ljudi slusa.

 

Ochigledno nije svi inache im niko ne bi doshao na koncert ali velika vecina da i chinjenica je da ovaj bend stagnira. Shto ce se i videti ubrzo po prodajom sledeceg albuma npr, ovaj album je josh i dobro proshao jel je prvi posle Tarje ali velika vecina ljudi su se razocharali i izgubili interesovanje u NW. ;)

 

Shto se tiche ove zadnje rechenice skroz si promashio poentu, jer ipak moraju da postoje neki kriterijumi, primer ti nije validan jer mora da se uzme u obzir medijska propaganda tj forsiranje iste pevachice po mainstream kanalima npr, kao i degradacija metala u velikom broju sluchaja. Naravno treba i uzeti agresivnost i brzinu koja mnogima ne odgovara.

Takodje ne shvataju svi muziku isto kao neku bitnu i znachajnu stvar u njihovom zhivotu i onda se i ne trude da bilo shta chuju nego slushaju ono shto im se namece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ondsa bi i Rijana bila nesto najkvalitetnije u istoriji muzike, sudeci po tome koliko je ljudi slusa.

Rijana je bolja pevacica od ove. Mada, i ona ume da isfalsira uzivo... Drugo je sto se tebi mozda ne svidjaju stvari koje ona peva kao i meni uostalom...

Rijanu u NW! :pivopije:

A mogu i Christina Aguilera-u da uzmu ona je X puta bolja pevacica od ove Anette. Realno.

 

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mogu i Christina Aguilera-u da uzmu ona je X puta bolja pevacica od ove Anette. Realno.

 

 

ona je bolja pevacica i od.... pa od svih... mada je kurva i glupa joj e muzika.

ja sam odslusala i stvarno je uzas (jedino prvi deo je ok odpevala), al mi i dalje nije gora od ghost love score... to se zove skrnavljenje!

i lepsa joj je bila smedja kosa, ovako izgleda ko one blajhane ispod plavog mosta...

 

enivej... CHRISTINU AGUILERU U NW!!! :pivopije:

Edited by DarkMiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijana je bolja pevacica od ove. Mada, i ona ume da isfalsira uzivo... Drugo je sto se tebi mozda ne svidjaju stvari koje ona peva kao i meni uostalom...

Rijanu u NW! :pivopije:

A mogu i Christina Aguilera-u da uzmu ona je X puta bolja pevacica od ove Anette. Realno.

 

 

 

I tetka Sara Brajtman je bolja pevacica od Tarje. I Lisa Zerar. I Monserat Kabalje. I Cecilija Bartoli. I Suzan Bojl :) Trebalo je onda bilo koju od njih u NW jos od pocetka. Realno (kako mozes da kazes realno za nesto sto je stvar pojedinacnog ukusa).

Meni nije presudna stvar oko nekog benda da li im pevacica udise vazduh 100% pravilno, ili podize larinks milimetar ili dva vise nego sto bi trebalo, ili ima raspon 2 i po ili 2 i 3/4 oktava. Bitno mi je da osetim emociju u glasu, i da nosi poruku pesme. S Anetom (kao i s Tarjom, naravno) ja tu emociju osecam (ne usvim, jebiga, ali u vecini pesama). I to mi je dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijana je bolja pevacica od ove. Mada, i ona ume da isfalsira uzivo... Drugo je sto se tebi mozda ne svidjaju stvari koje ona peva kao i meni uostalom...

Rijanu u NW! :pivopije:

A mogu i Christina Aguilera-u da uzmu ona je X puta bolja pevacica od ove Anette. Realno.

 

Ako ćemo već da poredimo pevačice različitih stilova, mogu ja da kažem da Leather Leone ima moćniji glas od svih njih, ali ne za Nightwish fazon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S Anetom (kao i s Tarjom, naravno) ja tu emociju osecam (ne usvim, jebiga, ali u vecini pesama). I to mi je dovoljno.

 

Good for you, ja ne da ne osecam nego mi je mnogo krivo na shta su spali, jer ono kako ona peva mi bukvalno para ushi. Al' dobro, pravice oni Tarju od blata. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tetka Sara Brajtman je bolja pevacica od Tarje. I Lisa Zerar. I Monserat Kabalje. I Cecilija Bartoli. I Suzan Bojl :) Trebalo je onda bilo koju od njih u NW jos od pocetka. Realno (kako mozes da kazes realno za nesto sto je stvar pojedinacnog ukusa).

Meni nije presudna stvar oko nekog benda da li im pevacica udise vazduh 100% pravilno, ili podize larinks milimetar ili dva vise nego sto bi trebalo, ili ima raspon 2 i po ili 2 i 3/4 oktava. Bitno mi je da osetim emociju u glasu, i da nosi poruku pesme. S Anetom (kao i s Tarjom, naravno) ja tu emociju osecam (ne usvim, jebiga, ali u vecini pesama). I to mi je dovoljno.

Ok, prvo si rekao da je to stvar licnog ukusa, a onda si krenuo da ulazis u tehnicke stvari kod pevanja i uspeo da kontriras samom sebi! Bravo! :) Dakle, ocigledno nije stvar licnog ukusa.

Pevanje se uci! To je zanat. Boju ne mozemo da biramo, na drugim stvarima mozemo da radimo, da ucimo kako se pravilno dise prilikom pevanja npr, kako da prikrijemo odredjene nedostatke itd. Cinjenica je da je Anette uzivo ocajna i ne mislim na nastup, na njen izgled ili nesto slicno.

Dakle, govorio sam o pevanju sa tehnicke strane, ne radi se o ukusu. Sto se ukusa tice mogu da izjavim sledece - boja glasa koju Anette poseduje mi je ogavna, al' to je nebitno, tebi se svidja i postujem to.

EDIT: Zasto li smo opet poceli ovu raspravu koja ne vodi nikuda i vec je prezvakana X puta?

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu samo da kazem da NW nije jednako Anette, pored jednog od vokala ima tu da se raspravlja i o instrumentalnom delu NW-a, i mislim da ona ne moze da bira sta ce da peva... A i popravila se dosta do sad, realno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije ali pevach je pola benda. Kao shto rekoh vec na prethodnoj strani - dobar pevach od prosechne pesme pravi odlichnu i obrnuto. ;) Da je ovaj album Tarja otpevala sigurno bi bio bar duplo bolji album, ali zajebimo to shta bi bilo kad bi bilo. Ako se popravila kakva li je tek bila, ne smem ni da zamislim ( mada pitam se da li je moguce loshije od ovoga ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje mislim da ona skrnavi tu pesmu, a to mi je jedna od omiljenih NW pesama. :(

A i dalje stojim pri misljenju da sve stare pesme improvizuje na isti nacin, stvarno sam pokusala vise puta da se nateram da je slusam duze od 5 minuta i ne ide. :(

Mislim da ce biti "Bye, bye Nightwish".

Ja chak nisam ni chula kako Aneta izvodi stare NW stvari.Jednostavno-ne zelim.DPP sam preslushala dosta puta i mogu reci da mi se dopada Anetin glas,iako me u prvo vreme iritirala.Vec sam ranije ovde napisala da sam ja Tarjin fan,tako da je kod mene "Bye,bye Nightwish" bilo chim je ona izbachena iz benda.Mogu ja da preslushavam sad svaki sledeci album,ali ni govora o nekom obozavanju ili odlasku na cert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni smeta to sto je muzika ostala ista a vokal je potpuno drugaciji, jednostavno nije po mom ukusu, ja sam stvarno bila vatreni fan NW-a sa Tarjom, sada sam njen vatreni fan. Normalno je da se ljudima svidja novi NW, vec sam spomenula, Anet mi odlicno ide uz Pain. Ok ona peva, ali opet kazem, po meni nije za NW.

A da falsira uzivo na starim stvarima moze da se cuje ovde......

 

http://www.youtube.com/watch?v=5O9I2uEtYww

 

Meni je ovo ruzno, i stvarno sam se skenjala kad sam cula kako pesma zvuci sa njom. :(

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako od nas je imao svoje razloge za odlazak na koncert. Sve je uvek stvar ukusa, mi kojima se ne svidja novi NW imamo izbor, da ih ne slusamo, a oni kojima se svidja, samo napred. Ja sam tuzna zbog toga sto nisam imala priliku da ih cujem sa Tarjom, a to mi je bila jedna od najvecih zelja. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

AJOOOOJ, kakvo je ovo skrnavljenje sunce ti jebem. Sad nasumichno bezveze kliknuh ovaj treci link i ono moja omiljena pesma od NW-a - Ever Dream. Znam da je ovo sve prezhvakano milion puta ali chuje li ona sebe ??? Ajde ona, chuju li svi nju ???

Jbt na shta je ovaj bend spao ... Chim sam chuo DPP izgubio sam interesovanje za njih iako su mi nekad bili medju top 3 benda ali ovakav uzhas nisam ochekivao. ;)

RIP Nightwish. ^^

E ajde dosta vishe sa tim smaranjima, eno vam tema o Tarji pa placite tamo, ostavite ovde nas da pricamo o Nightwishu, jebote ne moze da prodje 20 postova da neko ne pocne da pametuje o tome kako je Tarja bolja i kako mu se ovo ne svidja ono ne svidja... ovo je NW danas, ako vam se ne svidja slusajte Tajiru i ajd vozdra ... :rolleyes:

 

 

P.S. I bolja je picka od Tarje :mrgreen: MILF :wub:

 

P.S.S. Meni je Ever Dream jedna od najomiljenijih i najboljih pesama ikada, ne samo od NWa, a na exitu je zvucala odlicno, i iako dosta drugacije nego u Tarjinom izvodjenju, energija je na trenutke bila fenomenalna, da ne pominjem shutku ... eeejjj shutka na Ever Dream ...

 

I josh neshto, ponavljam se po 36 put na temi, ali posto znam da ce dezurni 'neko' da se javi da mi replyuje, ne hvalim se, samo prosta cinjenica, Nightwish sam gledao 3 puta sa Tarjom, i uopste nije bila savrshena svaki put kako vi to vec zamishljate kad smarate o tome na temi, imala je svoje blago receno loshe trenutke, kako kada .... Jebesh mi necu vishe ni da otvaram ovu temu, rekao sam to vec 2 puta, ne znam ni zasto se ponadam da ima nesto `pametno` ovde ...

 

P.S.S.S. Da znam da sam dosadan sa ovim editovanjem al stvarno bre ODJEBITE SA TEME vec jednom. :mrgreen:

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja shta da plachem na njenoj temi, ja sam Nightwish voleo sa njom na vokalu, njen solo album je pravi pokazatelj shta se deshava kada imash vokal ali nazhalost nemash pesme. ;)

Nije ni chudo shto ne prodje 20 postova a da je neko ne pominje, ovo je za mnoge bio nekada vrlo dobar bend logichno je da su ljudi razocharani i da im nedostaje stari NW. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...