Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Jbg, zivot nije bajka.

 

Sto je menadzer pohlepniji to je bolji. Kinta je sve, kada shvatite to deco, javite se.

 

Mislim, ne mogu da verujem da neki ovde i dalje misle kako je to lose, kako ih nije sramota da traze novac i sl. :)) Ja sam iznenadjen kako ne traze vise.

Muzicka industrija je oooodavno jedna velika masina za stvaranje kesa. ;)

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima itekako. Nightwish je institucija, cirkus koji zaradjuje velike pare sirom sveta, i koji je prevazisao status obicnog metal benda koji zaradjuje koju kintu kroz par hitova koji se vrte preko radija.

Sasvim logicno, kada je takva lova u pitanju, i kada pevacica napusta/dobije otkaz, nema veze sta je od toga (a koja je, slozicemo se, bila broj jedan u medijima i medju publikom i pravi simbol benda) da ce biti konflikata kao sto je ovaj. Knjiga o Nightwish-u je napisana godinu dana nako Tarje, Tarja je bila osnov benda od pocetka, koliko god para da trazi, ima puno pravo za to. Koga briga sta drugi kazu, kako je to bezveze, sramotno, pohlepno - bizniss je biznis i moras biti drzak. Ko zna sta se sve desavalo tu a da mi i ne znamo.

Danas su najbolji advokati i menadzeri oni koji su najpohlepniji i najgori po pitanju morala. Sta ces, takav je zivot. Samo kazem kako nisam uopste iznenadjen i da me ne cudi ovakav potez i da ljudi koji se i dalje zgrazavaju na ovako nesto treba da konacno otvore oci. To se ne odnosi ni na koga licno, pricam uopsteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj molim te, pa zamisli na šta bi to ličilo kad bi se svi ovako tužakali zbog knjiga koje se u današnje vreme svaki dan izdaju. A naročito je smejurija što ovde uopšte nije u pitanju Tarja nego onaj ciganin od muža joj koji se našao uvređen.

A knjiga uopšte nije o njoj nego o bendu u kojem ona više nije i izdata je uz dozvolu benda, kraj rasprave sa njihove strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je Tarja ta koja vuce sve konce kroz svog muza, zeleci da i dalje zadrzi imidz dobrocudnog andjela?

Mnogi se danas tuzakaju oko svakakvih gluposti. Na zapadu, komsija moze da te prijavi za bilo sta i policija ce doci i ti ces biti zapisan i dokumentovan, bio ti kriv ili ne. Kao npr. prijavi te da si vozio brze nego sto je dozvoljeno. To je realnost. Paranoja bato.

Za svaku rec koju izustis mozes da odgovaras danas, tako ce uskoro biti i ovde. Bukvalno, moras da pazis na svaku rec koju izgovoris.

Ako je njeno ime spomenuto makar i jednom u toj knjizi, ima pravo da ih tuzi za koliko god hoce para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,nego su trebali da napisu biografiju gde ne bi ukljucili Tarju,najbolje da je tako ...

 

To sto ova argentinska gnjida pokusava da zdrpi jos neku kintu na racun slavne mu zene i jos slavnijeg bivseg njenog benda ne znaci da je u pravu ...

Ista prica je bila i oko EoaE DVD-a...doduse skoro ista ... tada se radilo o Tarji,ovaj put se radi o Marcelu ...

Njegovo menadzerstvo nema blage veze sa ovim ... ovo je cist pokusaj uzimanja para,nista vise ...

A ako si ti pravio probleme u bendu tokom sklapanja turneje,sklapanja zahteva za koncert i putovanja i blalbalbla, a onda taj bend pise otovreno o tome,ne znaci da treba da ti da brdo para koje je zaradio,apsolutno ne ...

Ako mislis da nisi kriv,dokazuj da nije bilo tako i to je to ... a AKO se dokaze da nije bilo tako onda trazi odstetu ... a ne da mi palamudis ovde " omg oni ce zaraditi milione hocu ja svoj deo " !!!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, ali će dobiti tužbu na kukovo leto. Videćemo, uostalom.

 

A ako hoće da održi imidž neke svetice to neće postići ciganisanjem za pare na sudu jer se našla uvređena nečim, ali kako god.

 

Da li ce dobiti tuzbu, nebitno je za nasu pricu.

A imidz takodje nije bitan, kao sto rekoh, njen muz radi sve prljave poslove, ja sam siguran po njenom nalogu.

 

 

 

''e,nego su trebali da napisu biografiju gde ne bi ukljucili Tarju,najbolje da je tako ... ''

 

 

Sto je nemoguce, zar ne? Jer Tarja je bila glavna zvezda benda sve do njenog odlaska, veliki deo cele price oko benda se vrti oko nje. Bend je zaradio toliko para na njenom glasu i imidizu tokom godina.

 

 

''A ako si ti pravio probleme u bendu tokom sklapanja turneje,sklapanja zahteva za koncert i putovanja i blalbalbla, a onda taj bend pise otovreno o tome,ne znaci da treba da ti da brdo para koje je zaradio,apsolutno ne ...

Ako mislis da nisi kriv,dokazuj da nije bilo tako i to je to ... a AKO se dokaze da nije bilo tako onda trazi odstetu ... a ne da mi palamudis ovde " omg oni ce zaraditi milione hocu ja svoj deo " !!!''

 

Ako je bilo ko pravio probleme tokom turneje, to je njegov licni stav i problem. To je u sklopu benda. Kada taj isti bend pise o tome, a ti nisi u sastavu benda, i treba da ih tuzis jer koriste tvoje ime zarad materijalne dobiti.

Nema veze jesi li kriv ili nisi. Hocu svoj deo, dabome, i to je to. Kraj price. Realnost.

 

 

 

EDIT - ne radi mi forum kako treba, ne mogu da kvotujem normalno.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne dužim previše, potpisujem sve što je Eldamar rekao.

 

Ako je bilo ko pravio probleme tokom turneje, to je njegov licni stav i problem. To je u sklopu benda. Kada taj isti bend pise o tome, a ti nisi u sastavu benda, i treba da ih tuzis jer koriste tvoje ime zarad materijalne dobiti.

 

A ne čini ti se možda da u tom slučaju TI koristiš NJIH zarad materijalne dobiti? :haha: I to što ti praviš sranja u bendu nije tvoj lični problem, to je problem benda i bend ima puno pravo da priča o tome.

Lepo ti čovek reče, pazi da će tebi neko da plaća zato što si pravio sranja pa da još ne sme da priča o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama kakva realnost čoveče, jesi li ti svestan šta pričaš? :haha:

 

Znači, ako ti konstantno praviš sranja u bendu, do te mere da njima na kraju dokurči i izbace te, oni posle ne smeju da pričaju o tome jer ćeš ti biti toliko drzak da ih još tužiš zbog toga? Nebuloza. Ili dokaži da to što oni pričaju nije istina (A Tarja to u ovom slučaju nikako ne može) ili ćuti jer onda nemaš nikakvog osnova da dobiješ tužbu.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da je ona izbacena iz benda zbog toga, ona je bila glavni money maker u bendu, budimo realni. Ali i da jeste - to sto je ona radila za to vreme je stvar benda. Bila ona Marija devica ili kurva vavilonska, nebitno je, jer oni to sada koriste u knjizi i zaradice pare na tome, spominjuci njeno ime, a to danas tek tako ne moze da prodje. Posebno kada je veca kinta u pitanju. To je sve o cemu ja pricam ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, jeste - ali je ona bila najvise spominjana, slikana itd. Ako neko ne moze da shvati razliku izmedju osobe koja pise muziku i radi za bend nesto prakticno i osobe koja je lice i simbol benda, neko ko se najvise pojavljuje u medijima, ko se najvise slika i zbog koga publika uglavnom i dolazi, sta da mu radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...