Jump to content

The Sisters Of Mercy


Recommended Posts

@"BeLi" - "Fear" ??? Ko ti je taj ??? Nema ovde nikog sa tim imenom... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Btw - coooooool za cd biggrin.gifa: vidim da cu se lepo naslusati... biggrin.gif

 

Just for the record - meni najbolje pesme -

 

"Some kind of stranger" ,

"Marian" ,

"Alis" ,

"No time to cry" ,

"More" ,

"Under the gun" ,

"Temple of love" (kasnija verzija) ,

"This corrosion" (ima i jedna fenomenalna spora verzija...)...

 

i sjajne psihodelicne pesme sa Floodland -a ("Flood I" , "Flood II" , "Driven like snow"...)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kako se zove izdanje na kojima su obrade ABBAe i slichnih grupa?

 

Ne postoji takvo izdanje - oficijelno sigurno ne, a koliko ja znam, ni neoficijelno.

Sto se tice obrade "Gimme Gimme Gimme", ja sam je nasla samo u vidu nekog gnusno loseg mp3 fajla na netu, a moguce je da je ima na nekom od onih live bootleg albuma (nisam slusala nijedan).

Na regularnom albumu "Some Girls Wander By Mistake" postoje obrade Leonarda Cohena (valjda :oops:), Iggy Popa, Stonesa (sigurno wink.gif)... a na piratskom, siroko rasprostranjenom "Some Boys..." mogu se naci jos i "Emma" od Hot Chocolate (sjajna! biggrin.gif) i bice jos nesto, ali ne mogu da se setim...

na koncertima su obradjivali jos i Hawkwind, Velvete i Dolly Parton ako se dobro secam, nesto od toga mozda ima na pomenutim live albumima - a kompletan spisak svega toga ima na www.thesistersofmercy.com biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super su,ma najbolji!!!!Meni najdraze su:Torch,Under the gun,When you don't see me,Something fast...

 

"All the things

we never needed

i don't need them now

all the things we ever did

were always confidential

and hidden from me enyhow

you can stand all night

hailling maries left and right

but none of them slow down

i seen the best of men go past

i don't wonna be the last

gimmne something fast...

"something fast"

Share this post


Link to post
Share on other sites

a neznam,prije sam ih vise slusala (some girls wander by mistake! smile.gif ali u zadnjih godinu-dve vec su se totalno istrosili,cujem ih u svakoj "mracnijoj" instituciji u koju izidjem bar 2-3x na vecer i to vecinom uviejk istih par pjesama s best of. jest da su kult i da su utjecali na mnoge bendove i sve to ali nikako nemogu odagnati antagonizam,pogotovo kad vidim ono mocno isfuravanje fantasmagorije :ne:
lose je to kad ti se sve dosadi, onda nemoj vise nikud da izlazis jer ce ti se smuciti sve dobre stvari (ovo je evidentni zakljucak iz vise tvojih postova)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ima cisto ok stvari tipa te elektro 80te i metal u Mochwari.tamo je uvijek dobra atmosfera.i cak je ekipa uglavnom drukcija nego ona iz Jabuke. i naravno DJ-i,Ivan Krzelj je super DJ i totalno se kuzi u svoj posao,bez njega ne bi mi imali ni trunke elektronike tongue.gif

samo sto ljudi naravno to ne cijene pa se zale na nepoznate stvari.nadam se da ce se te "nepoznate stvari" u buducnosti nastaviti vrtiti hihi biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono sto se najcesace moze cesto ponavljati i sto je definitivno vec svima u usima i polako im izlazi na nos je dominion mother russia i mozda more.Barem je kod mene takva situacija,no da su mi dosadili ne bih rekao,a ujedno ih dostas dugo (kojih par tjedana smile.gif nisam slusao)

Sistersi ce mi uvijek biti i ostati jedna od najdrazih grupa,a da ce mi kad tad dosaditi ko zna. 8)

Kao sto ste do sada mogli primjetiti gothic je poseban muzicki pravac. Ako gledate u muzickom smislu samo su dva prava gothic benda postojala: The Sisters Of Mercy i The Mission.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono sto se najcesace moze cesto ponavljati i sto je definitivno vec svima u usima i polako im izlazi na nos je dominion mother russia i mozda more.Barem je kod mene takva situacija,no da su mi dosadili ne bih rekao,a ujedno ih dostas dugo (kojih par tjedana smile.gif nisam slusao)

Sistersi ce mi uvijek biti i ostati jedna od najdrazih grupa,a da ce mi kad tad dosaditi ko zna. 8)

Kao sto ste do sada mogli primjetiti gothic je poseban muzicki pravac. Ako gledate u muzickom smislu samo su dva prava gothic benda postojala: The Sisters Of Mercy i The Mission.

pa ne znam vise svo to definisanje muzike, ali slazem se da su kvalitet i meni takodje ostaju jedni od najdrazih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...