Jump to content

The Sisters Of Mercy


Recommended Posts

...pa i sama pravim recenzije za dva fanzina tako da sadrzi blagi eho tog "profi" stila a i uostalom napisati nesto o The Sisters of Mercy a ne biti ostro kritikovan za svoje reci je prosto nemoguce jer o njima postoji dosta podeljenih misljenja... smile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa recimo Jihad je poprilicno cudna stvar, sto se moze reci i za Egypt Red, Finland White, ali Rain From Heaven se ja mislim mora cuti. Skini je sa neta, stvarno nekako uzdize (makar mene).

 

Sto volim da kvoutujem stare poruke... smile.gif Nabavila sam konacno Gift od Sisterhooda, i bojim se da su sve stvari nekako jednako smorne sad.gif osim Giving Ground... ajde Jihad koji je cisto bizaran, ali ostalo je vrlo bledo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

GIVING GROUND!!!!!! Odlicna pesma!!!!!

Pa...Gift i jeste izbacen nekako na brzinu;kad je Wayne Hussey (the Mission) napustio Sisterse sa kojima je svirao od '84 do '86,tako nesto,a sa njim i Craig Adams,hteli su da svom novom bendu daju ime the Sisterhood pa je Eldritch pozurio da ih zajebe svojim izdanjem...Tako da se sada zovu the Mission smile.gifsmile.gifsmile.gif Da...ako neko zna,volela bih i ja da znam za sta je tacno Andy zajebao damu sa mog avatara, Patriciu Morrison? :? I ona je neprijateljski nastrojena prema njemu sad.giftongue.gif

p.s.Ne Kveld,ne svadjamo se biggrin.gif Sara,samo ti pisi svoje utiske,to je za fanzinashe 8)

p.s.svi koji slushaju the Mission su sigurno provalili da je jedna pesma obrada Marian :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom da su po meni Sistersi najbolji bend koji je ikada svirao na planeti Zemlji, moracu da dodam svoj komentar ovde. Kao prvo, Eldrich je bog. Kao drugo, nazalost ne umem reci koji mi je omiljeni album jer imam samo Best Of i First and Last and Always. Ali mogu sigurno reci da mi je omiljena pesma Some Kind of Stranger. Tu je onda i Nine While Nine koja je definitivno najjaca "slid your wrists" pesma ikada napravljena biggrin.gif Pa onda i This Corrosion koja mu dodje sinonim za pojam 'gothic'. U stvari, nisam cuo ni jednu njihovu pesmu koja mi se nija svidela. Jedino me nervira sto kod nas toliko forsiraju Temple of Love. Pustaju je svaki prokleti petak u KST-u. Jeste, zaista volim pesmu, ali majku mu milu, promeni malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

JESAM! I straaaaasno me nervira. Dodje mi da nekoga zadavim kada cujem "Sisters of Mercy". :x

 

Mada, moram priznati, poznati su trenutci u istoriji gde se i meni desila ta omaska. Posle toga sam obavezno nedelju dana postio i samo-kaznjavao se slusanjem Nine While Nine po dvesta puta. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, upravo sam provalio da The Sisters of Mercy imaju svoj zvanicni sajt. Izglead da je webmaster upravo gospodin british intelectual sex god licno - Andrew Eldritch. Pogledajte na http://www.thesistersofmercy.com

 

Na naslovnoj strani ima link "the USA is a rogue country" ili tako nesto. OBAVEZNO ga pogledajte. Ja cu samo da napomenem da je moj plan da se ozenim sa Andrew-om definitivno potvrdjen. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

smile.gif Odavno sam htela da iz sve snage nahvalim sajt, ali pretpostavila sam da su svi vec odavno bili tamo wink.gif "We are a rock band. And a pop band. And intelectual love gods" - esencijalno biggrin.gif

Takodje obavezno proveriti odeljak "Who We Are Not" biggrin.gif i da, meni je trebalo jedno 100 godina da lociram onih 'five pictures of Isabelle Adjani' :oops:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo Nine While Nine, pa onda sedam mesta przano, pa onda niko biggrin.gifbiggrin.gifa:

 

Bas sam u petak u KST-u pricao sa jednim ortakom i konstatovao "sad kad bi pustili Nine While Nine, odma bi razbijao flase i seko sebi vene". I u tom trenutku, tokom gestikulacije pokreta secenja vena, primetih da imam parce metala savijeno oko zgloba leve ruke. I tu skontah, u stvari, poentu metalnih braceleta: to nije estetika nego preventivna mera!

 

Trebalo bi da u sve zgrade ugrade one kutije sa staklenim vratancima koje bi sadrzavale metalne bracelete i natpis: "U slucaju Nine While Nine razbiti staklo" smile.gif 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unistismo temu sa Sepulturom tongue.gif .....

Inace,ja na celom Szigetu nisam uspela da nadjem nesto od Sistersa :cry:

A bas smo se trudili da ih iskopamo,posto je bilo dosta vinila i ORIGINALNIH diskova biggrin.gifa:

Hm.....Jel ih pusta Stevie u poslednje vreme,volela bih da znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pretproslom gothic najtu (cini mi se) je pustio First and Last and Always. Na proslom nisam bio, te nemam pojma. U glavnom pusta jednu pesmu od Sistersa na vece, koliko sam ja uspeo da provalim. Mada, nemoj me drzati za rec, nisam bas redovno na gothic najtovima, a i kada se pojavim u glavnom se pokupim oko dva.

 

Bas bedak za vinil i originale. Al gledaj to sa lepse strane: mozes potpuno da se deprimiras zbog toga, sto bi bilo potpuno gothic. Da si nasla nesto od Sistersa, bila bi vesela, a to je tako potpuno anti-gothic smile.gif:wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace,ja na celom Szigetu nisam uspela da nadjem nesto od Sistersa :cry:  

A bas smo se trudili da ih iskopamo,posto je bilo dosta vinila i ORIGINALNIH diskova biggrin.gifa:  

 

Hm, bedak - ali pretpostavljam da ipak moras da znas neko specificno mesto gde se takvo sto moze naci...

btw. i ja bi volela da imam vise Sistersa na vinilu, za sad imam samo domace izdanje Floodlanda dobijeno na poklon smile.gif Inace interesantno je i sto CD primerak tog albuma, koji je stancovao No Limits ima u unutrasnjosti omota Eldritchov autogram sa koncerta u Beogradu 1990 - sto ja nisam provalila nekih godinu i kusur dana jer mi nije palo na pamet da zavirujem unutra... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha-ha tongue.gif upravo gledam neki koncert Sistersa,i crtam Patriciu da bih je posle okacila na zid 8)

I am the ultimate poseur :mrgreen:

Inace,i ja imam to 'shtanc' izdanje sa potpisom biggrin.gifa: Sanguinia,i meni je trebalo priiiilicno vremena da shvatim sta se krije u omotu :oops:

A sto se tice Floodland vinila: :twisted: i ja cu ga uskoro dobiti na poklon :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao bre,covece,odakle ti takav stav? smile.gif  

Sto Eldritch ne bi ubio nekog za tvoj autogram? tongue.gif  :P  :P  

 

Kako odakle takav stav? Pa ja sam odavno odlucio da ocu da se ozenim sa gospodinom Eldritch. Ima tu, do duse, prepreka. Na primer, ja sam painfully straight, sto nam prilicno ogranicava potencijalne bracne aktivnosti. A i cini mi se da je on trenutno 'zauzet'. Al cim prevazidjemo te problemcice, ide vencanje. smile.gifbiggrin.gifsmile.gif

 

A Eldritch ce ubijati za moj paraf tek malo dalje u buducnosti, kad postanem slavan i popularan (sto ce se, naravno, desiti jednog dana, samo je pitanje vremena). Pa onda kad mi isporuci broj ljudi koje je ubio za moj paraf ja cu moci da mu kazem "Sta, samo to? Ih bre covece, pa ja sam za tvoj paraf ubio duplo vise, ajd potrudi se jos malo." smile.gif

 

[strasne stvari, sta sve covek pocinje da lupa posle ponoci]

Share this post


Link to post
Share on other sites

To skoro pa zvuci kao da mi ne verujes tongue.gif

 

A inace, kad se vec razbacujemo citatima sa sajta Sistersa, ovo je nesto sto je Eldritch izgovorio na jednom koncertu:

 

"It's all a matter of technique. We have it, and you don't, so if you shut the fuck up, we'll play some songs and everyone'll be happy."

 

Kako posle covek da ne pozeli da se ozeni sa njim? smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...