Jump to content

The Sisters Of Mercy


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Ahhhhh, kako ja nisam videla ovu temu?! :? Obozavam Sisterse!!!!! :mrgreen: Jos jedan od mojih omiljenih bendova, evo upravo slusam “This Corrosion”, i kao i uvek odusevljavam se. Ipak pesma je jos bolja za slusati na “Akademiji” ili nekom slicnom mestu :wink:biggrin.gifa: Inace posto ste vi ljudi vec sve ispricali, ja mogu jos samo da dodam licno misljenje. Dakle omiljeni album mi je uvek tesko da izaberem, jer volim sve sto sam ikad cula od njih, ali posto govorimo o celini, neka to ipak bude “First And Last And Always”, koji mi je ipak nekako najdrazi laugh.gif Jos moram da pomenem i “Vision Thing”, album za koji sam na poseban emotivni nacin vezana, jer ce me uvek secati na jednu veoma dragu osobu, posebno “I Was Wrong” i “More” :oops: :mrgreen: Omiljenih pesama je kao sto rekoh MNOGO, ali evo cisto da izdvojim neke, sem dve koje sam vec pomenula: “Lucretia My Reflection ”, “Vision Thing”, “Something Fast”, “Somekind Of Stranger”, “This Corossion”, “Temple Of Love”, “The Lights”, “No Time To Cry”......

Share this post


Link to post
Share on other sites

A niko da spomene pjesmu When You Don't See Me...

 

Hm, u jednom periodu sam je jako volela, ali sad mi je nekako, previse... 'metalska' wink.gif Danas sam bas preslusavala 'Vision Thing' posle duzeg vremena, i zakljucila da one pesme odatle koje su usle na 'Best of...' bas i ne valjaju mnogo... sa izuzetkom 'More', naravno - ah, ti lazni gudaci na pocetku... smile.gif Ribbons je zakon, a onih par preostalih 'opustenijih' pesama: Something Fast, I Was Wrong (i valjda ima jos neka) su i dalje bolje od smornih Dr. Jeepa i Detonation Boulevarda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Hm, u jednom periodu sam je jako volela, ali sad mi je nekako, previse... 'metalska' wink.gif Danas sam bas preslusavala 'Vision Thing' posle duzeg vremena, i zakljucila da one pesme odatle koje su usle na 'Best of...' bas i ne valjaju mnogo... sa izuzetkom 'More', naravno - ah, ti lazni gudaci na pocetku... smile.gif Ribbons je zakon, a onih par preostalih 'opustenijih' pesama: Something Fast, I Was Wrong (i valjda ima jos neka) su i dalje bolje od smornih Dr. Jeepa i Detonation Boulevarda...

Da.....Detonation Boulevard ume malo da ubije.Ali i najboljima je dozvoljeno da pogrese :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ccccc, kako sam samo mogla da zaboravim "When You Don't See Me"? :? Mnogo lepa stvar. I upravu ste bas je "metalska", ali meni je jako draga, kao i jos "metalskija" Vision Thing. Kad smo vec kod tog albuma, sta kazete na "Give Me Something Fast" i "I Was Wrong"? Ja sam se za "I Was Wrong" vec izjasnila, obozavam je, posebno sto me podseca na jednu veoma dragu osobu :oops: .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

'I was wrong' je jedna od zaista najboljih pesama sa 'Vision thing'.

U principu,doticni album mi je najmanje drag,i mislim mozda manje kvalitetan nego ostali.Ili ja jednostavno imam takav utisak kad ga slusam zato sto je nekako manje 'goth' od ostalih.Malo ima ostriji zvuk.

U svakom slucaju,'I was wrong' ima fenomenalan tekst,potpuno realan i daje celokupnu sliku kod slusanja.Ali tako je(barem u mom slucaju)kod gotovo svih njihovih pesama.Sa pravom mogu da kazem da Sistersi i The Cure imaju najemotivnije tekstove od svih bendova koje volim i slusam. biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

'I was wrong' je jedna od zaista najboljih pesama sa 'Vision thing'.

U principu,doticni album mi je najmanje drag,i mislim mozda manje kvalitetan nego ostali.Ili ja jednostavno imam takav utisak kad ga slusam zato sto je nekako manje 'goth' od ostalih.Malo ima ostriji zvuk.

U svakom slucaju,'I was wrong' ima fenomenalan tekst,potpuno realan i daje celokupnu sliku kod slusanja.Ali tako je(barem u mom slucaju)kod gotovo svih njihovih pesama.Sa pravom mogu da kazem da Sistersi i The Cure imaju najemotivnije tekstove od svih bendova koje volim i slusam. biggrin.gifa:

 

Da da biggrin.gifa: “I Was Wrong” izmedju ostalog ima jako lep text. Gledajuci objektivno ceo “Vision Thing” jeste manje goth, pa je s’ toga fanovima uglavnom i manje drag, ali kao sto vec sto puta rekoh, zbog tog mog bivseg decka moram da budem subjektivna prema tom albumu :oops: laugh.gif A i “Give Me Something Fast” mi je skroz slatka pesma, ne da nije goth, nego nema veze s tim, al mi je nekako skroz up-lifting i mnogo je gotivim :mrgreen: I za kraj jos samo da dodam da se u potpunosti slazem sa tobom u vezi najiskrenijih textova, samo sto se u mojoj kolekciji omiljenih, pored Sistersa i The Cure-a tu ubrajaju i meni tako dragi Depeche Mode 8) To su po mom misljenu bendovi ciji textovi stvarno nesto znace, a u kombinaciji sa muzikom, vokalima i atmoseferom cine prava remek dela. Sta jos da kazem sem 80-s rules! biggrin.gifa: :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Prvi,po meni najbolji,"First And Last And Always" nema pesmu koja nije postala klasican gothic hit...dok album "Foodland" mogu da slusam bar 10 godina i da zvuci jednako uzbudljivo,jer upravo Sistersi stvaraju taj neverovatan put ka apokalipsi kroz neobican crni humor (bar ih ja tako razumem)...naravno "Temple of love", "Heartland","Gimme Shelter"... i jos dosta jakijh stvari od "oceva gothic zvuka". biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...