Jump to content

The Sisters Of Mercy


Recommended Posts

  • 1 month later...

Pretpostavljam da znam o cemu je m. pricala. Problem je sto je pod stare dane Eldritch zaista poceo da veruje u onu svoju ideju da Sistersi nisu gothic. Treba pogledati slike sa najskorijih koncerata... wallbash.gif

 

No, Eldritch je i dalje bog. Apsolutno jedina osoba na ovoj planeti kojoj je, sto se mene tice, sve u napred oprosteno ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, da prebacim pitanje na temu ovde.

Dakle, M., o kakvom novom izgledu Sistersa prichash?

pa to se moglo odg. na drugoj temi onda,konkretnijoj,ali uglavnom..pa dobro ti je rekao covek iznad. pa jel vi uopce gledate sliKice? andrew se oblajhao,odjeca vise nije crna,totalno drugacije...da,vjerojatno je sada isao u praksu so se tice njegovih izjava da nisu gothic band. pa nisu ni London after midnight. nadam se da se oni nece posisati i oblajhati,jer stvarno su ovako o.k.

biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to se moglo odg. na drugoj temi onda,konkretnijoj,ali uglavnom..pa dobro ti je rekao covek iznad. pa jel vi uopce gledate sliKice? andrew se oblajhao,odjeca vise nije crna,totalno drugacije...da,vjerojatno je sada isao u praksu so se tice njegovih izjava da nisu gothic band. pa nisu ni London after midnight. nadam se da se oni nece posisati i oblajhati,jer stvarno su ovako o.k.

biggrin.gif

Sad cu ja da kazem nesto zbog cega ce me mnogi mrzeti ali moram ... gothic je umro tu negde oko drugog albuma Sistersa icon_cry.gif

Sistersi su sahranili gothic..Pre njih sve je bilo raznoliko i kreativno a posle njih je nastalo pet miliona klonova i to je tako trajalo godinama. To ne znaci da ja mislim da su Sistersi bili losa grupa, cak naprotiv. Ali mislim da su sahranili gothic i stvorili gothic rock koji je godinama bio sablon. Zadnje sto sam slusao od Sistersa bili su neki zivi snimci iz prosle godine i to zvuci jako usporeno i umorno, a sto se tice imidza bio je osisan do glave, imao tamne naocare i nosio neku shabansku koznu jaknu. Mrzite me zbog ovoga sto kazem ali Sistersi su trebali da se raspadnu pre vise od deset godina, ako nista drugo bar iz respekta tome kakva su nekad velicina bili. Ako vec nema nista novo da kaze sto lepo ne objavi da je prica gotova pa da Sistersima lepo ko ljudi damo prvo sedam pa onda cetrdeset dana, lepo ozalimo i sacuvamo u dobroj uspomeni ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cu ja da kazem nesto zbog cega ce me mnogi mrzeti ali moram ... gothic je umro tu negde oko drugog albuma Sistersa icon_cry.gif

Sistersi su sahranili gothic..Pre njih sve je bilo raznoliko i kreativno a posle njih je nastalo pet miliona klonova i to je tako trajalo godinama. To ne znaci da ja mislim da su Sistersi bili losa grupa, cak naprotiv. Ali mislim da su sahranili gothic i stvorili gothic rock koji je godinama bio sablon. Zadnje sto sam slusao od Sistersa bili su neki zivi snimci iz prosle godine i to zvuci jako usporeno i umorno, a sto se tice imidza bio je osisan do glave, imao tamne naocare i nosio neku shabansku koznu jaknu. Mrzite me zbog ovoga sto kazem ali Sistersi su trebali da se raspadnu pre vise od deset godina, ako nista drugo bar iz respekta tome kakva su nekad velicina bili. Ako vec nema nista novo da kaze sto lepo ne objavi da je prica gotova pa da Sistersima lepo ko ljudi damo prvo sedam pa onda cetrdeset dana, lepo ozalimo i sacuvamo u dobroj uspomeni ...

ma daj,pa kome bi smetao ovaj komentar (ber meni ne smeta)! pa sistersi su sistersi,unikatni i zato ih volim. to sto su imali stil koji su eto promijenili ne znaci da su bili gothic,pa ni prvim ni ne znam kojim albumom. to su ljudi ih svrstali u goticare jer valjda nisu imali gdje...i sam andrew je fino rekao: we are the sisters of mercy, and we are rock'n' roll band.

mislim da je to dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cu ja da kazem nesto zbog cega ce me mnogi mrzeti ali moram ... gothic je umro tu negde oko drugog albuma Sistersa icon_cry.gif

Sistersi su sahranili gothic..Pre njih sve je bilo raznoliko i kreativno a posle njih je nastalo pet miliona klonova i to je tako trajalo godinama. To ne znaci da ja mislim da su Sistersi bili losa grupa, cak naprotiv. Ali mislim da su sahranili gothic i stvorili gothic rock koji je godinama bio sablon. Zadnje sto sam slusao od Sistersa bili su neki zivi snimci iz prosle godine i to zvuci jako usporeno i umorno, a sto se tice imidza bio je osisan do glave, imao tamne naocare i nosio neku shabansku koznu jaknu. Mrzite me zbog ovoga sto kazem ali Sistersi su trebali da se raspadnu pre vise od deset godina, ako nista drugo bar iz respekta tome kakva su nekad velicina bili. Ako vec nema nista novo da kaze sto lepo ne objavi da je prica gotova pa da Sistersima lepo ko ljudi damo prvo sedam pa onda cetrdeset dana, lepo ozalimo i sacuvamo u dobroj uspomeni ...

A jel mogu ja sa ovim da se slozim, ali svi da zaborave da sam se slozio 15 minuta posle citanja mog posta? icon_smile.gif

 

Ja na to gledam ovako: Sistersi su sahranili Gothic na isti nacin na koji je The Matrix sahranio Cyberpunk. U oba slucaja pricamo o gigantima svog zanra, cak potencijalno o najboljim stvarima koje su doticni zanrovi izrodili (sto se mene tice, Sistersi i jesu najbolji), ali su takodje izazvali stagnaciju i sporu smrt zanrova. Kad se pop kultura necega dohvati, to nesto neminovno propada. U stvari, postoji radna teorija da pop kultura prozdire sve oko sebe sto je dovoljno popularno, pa onda krene da prozdire samu sebe, pa kad ni od toga ne ostane nista, zatim samu sebe izsere i tako se dobija pop sledece generacije. Back Street Boys, pa Spice girls, pa Brittney... kako posle toga covek da ne poveruje u doticnu teoriju? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma daj,pa kome bi smetao ovaj komentar (ber meni ne smeta)! pa sistersi su sistersi,unikatni i zato ih volim. to sto su imali stil koji su eto promijenili ne znaci da su bili gothic,pa ni prvim ni ne znam kojim albumom. to su ljudi ih svrstali u goticare jer valjda nisu imali gdje...i sam andrew je fino rekao: we are the sisters of mercy, and we are rock'n' roll band.

mislim da je to dovoljno.

Ma daj. Ne znam da li su Sistersi rodonacelnici te cele ideje, ali su sigurno najistaknutiji primerci filozofije "the gothest thing to do is to deny being gothic".

 

Inace, kada smo vec kod Eldritch-ovih izjava, evo jos jedne: "I don't necessarily agree with everything I think."

 

A takodje i: "We are the shining light at the end of your sorry little tunnel."

Ovo je bilo, naravno, izgovoreno na koncertu. I nema nikakve veze ni sacim, samo mi je bilo zanimljivo da se razbacujem Eldritch-evim citatima ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgubila sam jedini CD Sistersa koji sam imalaaaaaaaaaaa wallbash.gificon_cry.gif

Ladno mi je ispao iz torbe na Kalishu... to samo meni mozhe da se desi icon_rolleyes.gif

 

A bio je divan, kao neki the best of koji sam dobila na poklon...

 

Vidim da cju sada morati da uhvatim nekoga da mi to rezhe...

Vlado? icon_mrgreen.gif

 

 

Btw. obozhavam ih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgubila sam jedini CD Sistersa koji sam imalaaaaaaaaaaa wallbash.gificon_cry.gif

Ladno mi je ispao iz torbe na Kalishu... to samo meni mozhe da se desi rolleyes.gif

 

A bio je divan, kao neki the best of koji sam dobila na poklon...

 

Vidim da cju sada morati da uhvatim nekoga da mi to rezhe...

Vlado? icon_mrgreen.gif

 

 

Btw. obozhavam ih!

bedak... i ja sam ih krenula slusati kad sam se dokopala the best of.. kasnije sam lovila albume... Vision thing mi je no.1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sistersi su bas ql...

jako opustajuci i veoma ih gotivim. imam sve albume, zahvaljujuci jednom Vetru ovde s ovog foruma (thx, buddy! icon_cool.gif ) i slusam ih skoro svakog dana!

 

zaraza...

da....ja ih definitivno slusam svakog dana, makar jednu pesmu dnevno, i pored toga non-stop menjam neke omiljene bendove, neke nove pravce...ali njih volim cuti uvek

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam u potrazi za onim albumima shto mi fale... a najbolje bi bilo kad bi neko imao one fine ruske mptri cde sa lyrics & slikama itd... ima li neko :?

 

najbolja atmosfera je na afterhours naslovna pesma... i naravno no time to cry icon_smile.gif

 

ater > kako si ovo kombinovala sa punkom ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...