Jump to content

Ахат


RNA

Recommended Posts

Овог лета сам коначно успео да набавим ЦД реиздање њиховог првог албума "Походът". Значи, музика је закон. Можда није баш цео албум, јер је већина онако хард рок, али песме 'Брадвата' и 'Огнени души', и инструментал 'Отнесени от вихъра' убијају колико су добри!

 

Иначе, било је најављено да ће свирати на финалној вечери Гитаријаде у Зајечару, али су се појавили момци из другог бугарског ХМ бенда Ренегат, који су опет свирали своје песме са албума "Рокофобия", појачани певачем из Ахат, Звездомиром, са којим су одсвирали једну њихову песму 'Черна овца'. Гитариста је наводно повредио руку, па није могао да свира, а нису хтели да откажу свирку, па су повели ортаке. Ионако нико осим мене није ни приметио.

 

Брадвата, брадвата, брадвата пада

врху всяка глава

Брадвата, след себе си оставя

мъртъвци без лица

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не би мислио да је шала да чујеш неку од песама. Јесте да су из 1989, али убијају колико су добре. Ја се, откако сам се вратио с мора, дрогирам тиме свако мало. само ме учење спречава да се не посветим детаљном изучавању њихових текстова, те певању истих.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam kasetu POHODUT već bog zna otkad , Odlična Hard rock grupa ,Ipak bez klavijature bi zvučali bolje. Černata Ovca icon_smile.gif

 

 

Ako smo kod Bugara jel neko slušao grupu ER MALYK ? Melodični HM

 

A od Vazalske muzike iz komšiluka bi izdvojio grupu TROOPER iz Rumunije

Mnoge bendove jedu za doručak.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вала, код ових ликова ни клавијатуре не сметају. Него, и ја сам мислио да је то неки као хард рок, сад кад боље размислим више је класичан хеви, само у већини песама спорији.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А зашто, ако смем да питам? Да се ниси можда плашио да ће бити досадни?

Look at Mr. Prejudice over here!

Ne prijatelje, bio sam jednako zainteresovan da vidim i Sheky & The Bloodyboys i Axat i Black Label Society, ali sam na kraju video samo ove zadnje(i smorili su me), jebiga, lutali smo dosta po Sofiji, saobracaj i ti kurci..i zakasnili..taman toliko da dodjemo 5 minuta pre pochetka BLSa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tek sam sad primetio temu, Axat je stvarno zakon, mislim ipak da je bolji album koji je uradjen za usa trziste dakle Pohod ali na engleskom preslusajte to, ja nazalost imam to samo na ploci, a imam i ovaj remaster pohoda na original cd-u mislim da je najbolje odpevana stvar zemlja na slepci icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

a jel slusao neko Scapegoat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 4 weeks later...

Мене су у Бугарској пре две године гледали бледо кад сам им тражио Ахат, само једна девојка у некој продавничици у Несебру је знала о чему причам, али једино што су тада имали је била нека компилација рок балада где су и они били, али ми се није узимала компилација, поготово не балада. Е, већ наредне године (тј. прошле 2005.) како сам ушао у исту продавничицу налетео сам на тај диск. Изгледао сам као кретен колико сам се радовао. Испоставило се касније да то радовање није било узалуд.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...