Jump to content

Space Eater


RNA

Recommended Posts

rhheft23515titelbildhx8.jpg

 

Najnoviji broj Swapskog Rock Harda nekad vrlo cijenjene novine a sada na zalost mnogih na putu da umre kao Metal Hammer

dobili ste odlicne kritike o debelog Franka Albrechta.

U Saundceku je album zazeo odlicno 13.mjesto sto je super ako se uzme u obzir da je ova vrsta metala u RH vec dugo tretirana kao kopile...

 

Dakle broj 248, recenziju sam procita u casopisu,za net vam vec treba clanstvo RH online koji kosta 5€ tako da ce biti dostupno obicnim smrtnicima tek za par mjeseci...

 

novinar kaze odprilike sledece...

 

"Postoji nemali broj bendova koji grcevito pokusavaju da zvuca kao u ´80.

Produkcijsko-tehnicki,to cesto i uspjeva ali kompozitorski vrlo tesko,jer ipak zivimo u 2007.

Space Eater iz Srbije,protivno ovom pravilu daju osjecaj da ih je nesto direktno iz 1987 donjelo ovde i sada, jer drugacije nemogu da objasnim da momci pisu pjesme koje zvuce orginalno kao da su iskocili iz pionirskog vremena Speed/Thrash-a.

Fascinirajuce...

Meriful Angel je obavezna lektira za ljude koji slusaju i obozaju stare albume od bendova kao:Exciter,Abattoir,Agent Steel,Heathen,Powermad,Warrant ili Deathrow.

Znaci:Speed Metal je ovde glavna fora,obogacena sa Steve Harris bas zvukom,klasicnim tercama i jednim pjevacem koji na momente podsjeca na Gerrit(Sacred Steel) i Sean Killian(Vio-lence) i inace nije na nekom ekstravagantnom nivou.

Ovaj album je goli Anarhonizmus ali sa srcem odsviran tako da ga covjek jednostavno mora drzati za uspjelim djelom.

Space Eater kuju bez ikakve sumlje najvreliji Celik koji se trenutno moze dobiti u Srbiji.

 

Frank Albrecht 8/10

 

...najvreliji Celik koji se trenutno moze dobiti u Srbiji... :)

Debeli nikad nije cuo za Smederevo

 

Ocekujem najmanje cd za trud(plocu kupujem sam ako je bude) jel posteno???

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak i na rapidshare-u može da se nadje ceo album da se skine, našla sam link, ali ne želim da ga prosledim ako se bend protivi downloadu njihovog albuma.

Tek AKO dobijem odobrenje, mogu da prosledim link.

 

Inače na link sam naišla slučajno dok sam tražila sebi neke stvari. Google je čudo :D

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali na sve sam naletela.. Uopšte ne tražim thrash...

Krenula sam da tražim neke koncerte koji su se desilo u 2007...liveove i naidjem na neke blogspotove koji imaju sve i svašta... Hiihi :D

Samo još da me ne kazne :P Mislim ne bi trebali, ovo je free servis (rapidshare,mediafire..)... :D Hhihi

 

A opet - sve za drugare. Što da ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merciful Angel je uvrsten u top 11 thrash albuma 2007. od strane Americkog radija KWTF, tj. voditelja emisije "The Trailer Park Metal Massacre Show",(ako sam dobro shvatio). Ostalih 10 mozete videti ovde: http://blog.myspace.com/index.cfm?fuseacti...logID=341082021

 

a ako ne budete budni i zaludni nocas oko 2 mozete poslusati 11 pesama sa tih albuma na radiju preko njihovog sajta i ukljuciti se u live chat. http://www.kwtfworldwide.com/

 

Cast nam je sto smo u drustvu nasih heroja: Exodus-a, Agent Steel-a, Onslaught-a, ali i mladjih snaga, poput nas: Evile-a, Chaosphere-a i drugih...

 

E da, u Poljskom magazinu "Pure Metal" je proglasen za debi album godine, u sledecem broju ce izadji intervju, kao i u sledecem broju, takodje Poljskog, magazina "HMP".

 

@Zmyche: Slobodno seruj sta gde hoces, to je UG tape trading 21. veka, ko hoce da ima original taj ce ga imati obrni-okreni.

Edited by Rizzen

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednje vreme bas dosta slusam "Merciful Angel",i iz slusanja u slusanje mi se sve vise i vise svidja.Stvarno je sjajan album.Definitivno jedan od najbolji metal albuma koji je izasao na ovim prostorima,a po meni ubedljivo najbolji domaci metal album koji je izasao u poslednjih 10 godina,ako ne i vise.Koliko god da preslusavam,najjace stvari uvek ostaju iste:"Bombs Away","Overkill","Operaphobia","Space Eater" i "Death From Below".

 

DZDZDZ!!! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хм, ја сам на пример у последње време највише обраћао пажњу на 'Afterlife' и 'The One'. Сад управо слушам 'Crush, Kill, Destroy'. Много добро песма, баш нам се дивим! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

И да не заборавим да додам, кад погледам уназад стравично сам разочаран текстом за 'Death From Below'. Рефрен је добар, али остатак не могу да смислим. Требало је да буде много боље. Али, то ће бити исправљено на следећем албуму. Нећу ставити ниједан текст који ми се учини и трунчицу слабим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не би били занимљиви ширема удиторијуму, пошто ми нисмо дивља деца... можда га назовемо "Ђигине авантурице".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пази, то је изузетак. Са њима нам не треба ни турнеја за луд провод, само боравак на истом месту и у исто време... и да додамо Миодрага Петровића.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Још се нисте видели за ћуфте? Брука и срамота.

Што ћеш да нам копираш? Карло је већ купио тај број, а мени ће да пошаље онај француз с којим са радио интервју.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А ја мислио да си требао прошле суботе, кад ја бејах на слободи, да се нађеш с њим за ћуфте. Очигледно грешка.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пази, и није толико страшно, али се овај бар потрудио да преслуша за разлику од оног баје из Керанга. Али тврдити да звучимо као NWOBHM... Стварно, кад смо то ми почели да звучимо као Jaguar, Tygers Of Pan Tang или Angel Witch???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...