Jump to content

Moj Drug...


Recommended Posts

...se zvao Zlatko. Bio je sa sela i imao cudne osobine. Od nas svih, sa grupe, on je bio nekako "crna ovca". Nije zeleo da pije pivo, ali je voleo kad ga ortakinje poljube u obraz. Imao je ogroman osmeh i gustu bradu. Kao i svaki momcina sa sela, imao je problema da nadje smestaj u gradu. Naravno, bio sam tu da pomognem svom prijatelju. Nasao sam mu pristojan stan za 60 jevreja. Prvo smo mislili da nikada necemo naci stan. Zlatko je bio oborene glave..a onda smo okrenuli jednu staricu i sreca nam se osmehnula. Zlatko je stanovao blizu mene.

 

Voleo je istoriju..kupovao je knjige. Voleo sam da slusam njegove price. Pricao mi je o nekom Miji sa kojim se njegov cale oko 50 puta svadjao. Zlatko je mnogo voleo svoje selo...nije bilo vikenda da se nije vracao kuci, da poseti svoju porodicu i vinograde. Pricao mi je kako ima predivan vocnjak i kako se raduje svakog leta kada plodovi uzre. I tako..nikada mi nije bio dosadan.

 

U pocetku je imao hobi sakupljanje kaseta..ubrzo, to mu je dokurcilo i poceo je iskljucivo da kupuje knjige. Zbog toga je dosao u sukob sa caletom. Srao mu je kako kupuje knjige, a ne cita ih..ostavljao ih je u svom selu i one su kupile prasinu. Prvo je napunio svoju sobu, a zatim i kuhinju. To je njegovog oca izludjivalo...Cesto su se svadjali. Zlatko nije zeleo da bude kao njegov cale, propali gumar u propalom preduzecu za preradugume...

 

Imao je devojku u svom selu..barem mi je tako pricao. Morao sam da mu poverujem jer je bio tako uverljiv. Govorio je vise stranih jezika...ruski, latinski, engleski...Uvek sam zamisljao kako uspeva da nalozi ribe. Govorio mi je kako je jedna umalo ostala trudna..navodno, imala je svega 15 godina. Celoj ekipi ova prica bila je smesna...Nas drug je jebao decu.

 

Sa nama nije pio pivo. Zarekao se da ga nece piti. Jednom se u svom selu pobio sa citavom kafanom. Mozda je bila Nova godina, a mozda i nije..nisam siguran za tacan datum, ali jedno znam...dobio je nevidjene batine. Cak su ga tako pijanog i prebijenog odveli kuci. Cale mu nista nije govorio zbog ovog...valjda tako mora da se sazri.

 

Da li ste nekada drkali kurac u trznom centru? Moj drug Zlatko jeste. kaze da ga je priteralo..na foru, morao je. Bilo je "biti il' ne biti". I opet smo se svi smejali. U svojoj sobi nije mogao posteno da ga izdrka. Smetala mu je starica. Plasio se da mu ne bane u sobu i ponudi da jabukama. Baka ga je jako cenila. Jednostavno, bio je povucen dok je bio u stanu. Gotovo uvek je odbijao ponudu.

 

Posao je prvo do fakulteta, ali je rekao sebi nesto na foru:"Jebes ga, necu da skrnavim ovu instituciju"..i zaputio se ka trznom centru. Mislim da je trcao...nijem nam to rekao, ali ja ga tako zamisljam..kako trci..ulazi u ogroman poslovni prostor..grabi ka WC-u..i to je to.

 

Hranio se iskljucivo u menzi. Dorucak je preskakao u menzi, ali je zato u frizideru uvek imao jeftinu salamu..isecenu na tanke komade. Jos kao mali navikao je da ne preskace ni jedan obrok..U menzi je gotovo uvek jeo pasulj za rucak. Ni sam ne znam kako je to uspevao. Moj drug je tamanio pasulj kao nezdrav...dok ga je pita od sira i jogurt cekala za veceru. I tako svakog dana...

 

Koleginice su ga volele...zato sto je bio nasmejan i zato sto je uvek bio spreman da ih casti u Klubu..neke je vodio i u poslasticaru. Zato su ga zvale Zlatkic. uredno zacesljan..cipelice i svescica u rukama. Kada je ulazio na vrata, sa njim je ulazila i neka pozitivna energija.

 

Ne znam sta me je navelo da pisem ovo..moj drug je sada u svom selu. Priprema se za docek Nove godine..ja ga ovim putem pozdravljam i zelim mu da se lepo provede...nadam se da cu jednog dana posetiti njegovo selo.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Priprema se za docek Nove godine..ja ga ovim putem pozdravljam i zelim mu da se lepo provede...nadam se da cu jednog dana posetiti njegovo selo.

Onda se po ovome stice utisak da autor komunicira sa dusama umrlih...

 

I ja uopste nisam imala utisak da je Zlatko umro dok sam citala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim ove pričam ti priču priče o nekoj određenoj osobi... icon_smile.gif ali je ok, I guess.

 

 

 

 

@ Beauty in Black - Dok sam čitala, stvarno sam očekivala da će na kraju spomenuti neku nesreću u kojoj je ovaj tragično poginuo icon_smile.gif Ali, ono, izgleda da sam pogrešila ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderful gift

nadam se da cu jednog dana posetiti njegovo selo I SA NJIME ZAJEDNO U NEKOM KAFANSKOM WC-U IZDRKATI KURAC ILI POJEBATI NEKU PETNAESTOGODISNJAKINU----------PEDOFILSKI NEMA STA-----------------

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste jeste bio je kod izvesne necu vam reci ime, zvacemo je B. ona mu je nasla smestaj. i onda je on bio u tom smestaju, koji mu je ona nasla. I onda je zajebao panicevu.

Ne govori gluposti..nego idi istovari onaj komp ispred dzamije. radikalli poslali icon_smile.gif

 

 

Smestaj mi je nasla Masha-bijela sestra, a ne B.

 

I sta ima on da ti pojasnjava icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif On je jos brucos. Pitaj mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...