Jump to content

Kamelot


Telcontar

Recommended Posts

...aj da razbijemo misteriju vec jednom zasto nam ONI ne prezentuju stare stvari.

Pa ovako sto je stvari. Na prvom koncertu tacnije posle prvog imao sam priliku da pricam sa svim clanovima kamelota jer su nas ispostovali se i vratili iz hotela pa smo posle otisli u Livingroom. Tamo smo ih ispitivali sve i svatsa a jedno pd pitanje je bilo zasto ne svirate upravo te stvari koje su vas i dovele do tog polozaja gde ste sada. Odgvor je i mene sokirao./ Thomas mi je rekao da NESMEJu jer te pesme su izdate za Noise njihovu prvu kucu sa kojom su potpisali ugovor za ta cetiri albuma i da im je ZABRANJENO da ih sviraju jer za to treba da se plati licenca, sto i nekako i jeste tako, jer ako udjete u tako neku masineriju treba biti spreman na raznorazna uslovljavanja od izdavackih kuca, menadzera i kooo zna chega vise, tako da takooo je jednostavno. Znaam da OVO zuchi suludu al takoo je. Jbg. Znaaam da su svirali Fourth Legacy na poslednjem i daaa je bilo vrh al predpostavljam da se za to platila deeebela cifra takooo da mozemo slobodno da zaboravimo na ostale pesme iz TOG perioda jer jbg. tako to funkcionishe.

AL svee jedno za MENE je Kamelot bio i ostao top 5 bendooova bez obzira na svaa sranja i sveee ostalo tako da.....

 

Neznam, malo mi to preterano zvuci. Onda Rhapsody nesme da svira stvari koje su izdali za Magic Circle Music sto bi bila totalna glupost jer su pesme u vlasnistvu benda a ne izdavacke kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam, malo mi to preterano zvuci. Onda Rhapsody nesme da svira stvari koje su izdali za Magic Circle Music sto bi bila totalna glupost jer su pesme u vlasnistvu benda a ne izdavacke kuce.

Slažem se, potpuno je idiotski, ali jbg, očigledno je postojala neka začkoljica u ugovoru sa tom prethodnom izdavačkom kućom... jbg, ili je to ili se bend tako vadi što ne svira starije pesme... ali, iskreno, ne verujem da je izgovor u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamelot moze na koncertima da izvodi bilo koju svoju pesmu sa bilo kog svog albuma. Fora je sto ne moze da ih objavljuje, na raznoraznim kompilacijama, DVD-ovima i Live albumima, za to mora da se plati...

Kod nas su svirali i starije stvari ali na onom Live from Belgrade su objavljene samo nove, da ne bi placali...

Nema klauzule koja zabranjuje izvodjenje pesama, niti bi je ijedan bend potpisao... Zabranjuje se objavljivanje...

O ovome smo vec odavno pricali, a komentarisali su i clanovi benda ili menadzment koliko se secam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno extra izgleda sve ovo... šteta što ih mi nismo videli u ovakvom izdanju tj. na ovakvom stage-u.

 

Kako cool izgleda!

Al' pitanje je da l' bi mogli da stave u SKC sve sto treba i da vidimo sve sto publika moze da vidi u Holandiji, Nemackoj ili ne znam ti ni ja gde, gde postoji veci stage.

Ma kakav SKC... pa videla si šta je ispalo sad kad je HF pokušao da dovuče svoj stage! Dobili smo neku osakaćenu verziju ili šta god da je ono bilo... Zamisli još da ti ova pirotehnika krene u SKC-u... pa pomrli bismo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bash i nisam neshto uveren da bi cak i Kamelot mogao napuniti Expo. Mislim setite se za Legacy je hala bila `skracena` na pola, pa i takva je bila prazna za onakav festival. Nadam se da greshim. Bilo bi cool da snimaju DVD kod nas, pa onda da bude u EXPO hali, to bi verovatno privuklo dosta fanova iz drugih zemalja. I josh neku opasnu predgrupu da ubace. Moze i Firewind opet :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam, malo mi to preterano zvuci. Onda Rhapsody nesme da svira stvari koje su izdali za Magic Circle Music sto bi bila totalna glupost jer su pesme u vlasnistvu benda a ne izdavacke kuce.

 

Nznm gde sam procitao, mozda kenjam nznm, ali negde sam procitao sigurno da se Rhapsody tuzi sa izdavackom kucom ili tako nesto... Neam pojma, slucajno sam procitao negde davno

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

stvarno sam se odusevio sto se tice Fausta svaka im cast procitao sam na vikipediji ona objasnjenja za svaku pesmu i bas sam zadivljen

to mi keva preporucivala da procitam a ja debil nisam hteo da procitam :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, secam se da sam, kad je "Epica" tek izasla, kupio piratski disk ali sa celom multimedijom, znaci jako lepo dizajniran dvorac pa u njemu neki sanduk sa skrivenim intervjuima, tekstovi, neki kvizovi, stvarcice... Ali disk se davno sjebao i sad nema 'leba da ga pokrenem. :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...