Jump to content

Kamelot


Telcontar

Recommended Posts

Svakako da ima par pesama, ali ovo za mene nije Kamelot, previse su otisli u neke ljubavno-goticarske vode. Ne lezi im to. Bolje da se vrate Seherezadi i ostaloj ekipi :D

mislis ovako

 

http://www.youtube.com/watch?v=PO-ze456VfM...feature=related

 

Meni Ghost Opera bas extra album :opusteno:

+1

mada lakse se slusaju stariji albumi tj brze ulaze u glavu kada ih slusas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odma' se vidi da nisi čuo Eternity. :mhihi:

 

Eh davno su bila vremena kada sam otkrio Kamelot(2 godine :) ),i slušao sam ih dosta,i gotivim Karmu,ali ništa tako ne priziva uspomena kao Eternity ili Fourth Legacy.

Meni Kamelot ne počinje od Khanovog dolaska. :razz:

Edited by Sandman

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego bre n00bovi

 

Kamelot's "Love You to Death" Video Premiere!

Body:

Tonight at 12 Midnight EST you can view Kamelot's latest Official video for the song "Love You to Death" at WWW.​KAMELOT.​COM! The video was shot in Belgrade, Serbia by the team at ICode. It is one of the featured songs on Kamelot's latest album Ghost Opera-The Second Coming, released earlier this year on SPV/​Steamhammer.​ Check out Kamelot LIVE IN CONCERT this Summer 2009! Go to www.​kamelot.​com/​tour.​htm for more info.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тешко да би Ghost Opera некоме недостајао. Када бисмо замислили ситуацију у којој је Камелот млади бенд који се тек пробија, ситуацију у којој би им последњи албум био, рецимо, деби... Џаба јаки издавач, џаба јака продукција, нико на њих неби обратио пажњу. И никад неби стекли ту славу, коју имају, и коју дугују ранијим ремек-делима, закључно са Епиком. Једино их Кан својим гласом држи у животу, ал џаба кад су песме лоше.

Dok bi u jednom smislu mogao da se saglasim sa tvojim stavom, mislim da omasujesh barem delimicno poentu iz jednog razloga. Da se Kamelot sada pojavi, i da nikada nisu izdali prethodne albume, scena danas u zanru bi bila totalno drugacija, jer je Kamelot jedan od bendova koji je najvishe uticao na Power-Power/Prog bendove danas, tako da ne mogu da se slozim, jer da se nisu pojavili scena bi danas jako drugacije izgledala ... sto me navodi na ideju da kada bi to bilo tako i oni se pojave, opet bi bili primeceni, jer bi bili drugaciji od te imaginarne scene ...

 

I dok je i meni `Ghost Opera` ipak malo loshija od `Epica`, `Black Halo`, pa verovatno i `Karma`e, ocigledno je koji album im je doneo najveci proboj, lansirao ih bukvalno na prvo mesto shto se tice Power(olikih) metal bendova u svetu, kvalitetom je to mozda neki od prethodnih, ali sto se tice popularnosti, zastupljenosti i porasta broja fanova svakako je `Ghost Opera` ... Btw nisu njima uopste tekstovi toliko ljubavni na zadnjem albumu koliko se cini na prvi pogledm dok ne obratite paznju zapravo o cemu se radi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па рецимо да би сцена била знатно слабија, ту се слажемо. Ал не би била толико лоша, па да Ghost Opera поставља стандарде.

 

Нека они млате паре, немам ја ништа против, драго ми је чак. Ал нек испадну људи, па онда са том стеченом кинтом нек плате да могу да одсвирају бар још коју стару песму, кад су већ потписали такав уговор. А, узгред, пошто видим да има још људи који немају неко нарочито мишљење о Ghost Opera-и, ал се надају како је то нека пролазна фаза, ето оманули су као, повратиће се - нема од тога ништа. Мислим да су они сада кренули тим неким стилом, усладило им се, и не очекујем повратак старог квалитетног Камелота. Али, добро, и Стратоваријус је пукао, па ће ми увек бити у топ 10, баш као и Камелот.

Edited by AngroiD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se mene tiče "Ghost Opera" je jedan odličan album, koji možda nije u rangu "Karme" , koja mi je lični favorit, ali je sasvim super. E, to pitanje šti se postavlja kakav bi album imao efekat na scenu da je prvi je u rangu pitanja da li bi prvi album Maidena imao isti efekat na heavy metal scenu da je izdat juče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А, узгред, пошто видим да има још људи који немају неко нарочито мишљење о Ghost Opera-и, ал се надају како је то нека пролазна фаза, ето оманули су као, повратиће се - нема од тога ништа. Мислим да су они сада кренули тим неким стилом, усладило им се, и не очекујем повратак старог квалитетног Камелота.

Pazi, moguće je, ali to ne možemo znati. I drugi bendovi su imali loših albuma (koji su bili i daleko slabiji nego što je Ghost Opera, recimo) pa su se vratili i napravili fantastične albume posle toga :da:.

 

Edit:

Zaboravih - dobar spot, sviđa mi se, mada su, po mom mišljenju, trebali za neku drugu pesmu da ga odrade.

Edited by Zoll

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko su momci :wub: ne znam, ali pre neki dan sam video najnovije fotke Glenn Barryja... lik bi 'ladno mogao da učestvuje na nekom sumo takmičenju. Neverovatno da se čovek u periodu od 10 godina tako usvinjio. Koliko vidim nema ga na ovom spotu.

 

Meni je ''Ghost Opera'' solidan album, no, no što mene nervira kod Kamelota je izbor pesama na koncertima. Da l' kad ih gledaš uživo, ili slušaš, gledaš preko nekog bootlega, set-liste su im uvek predvidljive i identične (preteran akcenat na nov materijal, previše pesama sa prethodnog albuma, skoro nikakav osvrt na ranija izdanja...)...nikad nema neke surprise pesme...i zbog čega non stop izbegavaju pesme sa ''Dominon-a'', to je kul album skroz.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ''Ghost Opera'' solidan album, no, no što mene nervira kod Kamelota je izbor pesama na koncertima. Da l' kad ih gledaš uživo, ili slušaš, gledaš preko nekog bootlega, set-liste su im uvek predvidljive i identične (preteran akcenat na nov materijal, previše pesama sa prethodnog albuma, skoro nikakav osvrt na ranija izdanja...)...nikad nema neke surprise pesme...i zbog čega non stop izbegavaju pesme sa ''Dominon-a'', to je kul album skroz.

Ne znam koliko si pratio temu, u par navrata se već diskutovalo o tome zbog čega ne sviraju te neke starije pesme, pročešljaj malo temu, ako te ne mrzi, mislim da par strana unazad možeš da nađeš odgovor na to :da:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovaj spot su snimali kod nas, kao i sve ostae, kada i `Rule the World`, neko vec zna ko je 'glumio' basistu. Barry tehnicki nije sa njima vec vishe od 2 godine, zvanicno je clan benda, ne znam da li ucestvuje na pisanju albuma i muzike, ali pretpostavljam da verovatno nece svirati ni na sledecoj turneji.

 

A shto se tice tih starih pesama, imajte na umu da su i oni u fazonu da su ih nekako `prevazisli` njima su te nove pesme bolje i zanimljivije, a i lakse je sveze pesme navezbati, nego ponovo na probama spremati za turneju mnogo matorih pesama.

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

A shto se tice tih starih pesama, imajte na umu da su i oni u fazonu da su ih nekako `prevazisli`

 

Hehehehe, pa oni nikad nece prevazici pesme poput Karma, Nights Of Arabia i genijalne Expedition. Pa oni su pre bili sveziji i progresivniji nego sa 3 poslednja skupljena zajedno. Kao sto sam vec rekao, produkcija odlicna, ostalo je bleda senka predjasnih albuma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehehe, pa oni nikad nece prevazici pesme poput Karma, Nights Of Arabia i genijalne Expedition. Pa oni su pre bili sveziji i progresivniji nego sa 3 poslednja skupljena zajedno. Kao sto sam vec rekao, produkcija odlicna, ostalo je bleda senka predjasnih albuma!

 

 

To je tačno skroz. Mene mnogo više pogode u žičku pesme poput ''New Millenium'' , ''Song of Roland'', ''Until Kingdom Come'' nego li išta sa izdanja od Epice na ovamo. Iskreno, jesu to dobri albumi, ali nekako....mnogo drame, malo suštine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...