Jump to content

Kamelot


Telcontar

Recommended Posts

Ja sam uz Tanyu! :D

 

I jos nesto: reci za ljude iz Kamelota da su pozeri, a da pri tome dizes u nebesa Sonatu... Smesno je. U najmanju ruku...

Ajde da si rekao da su pozeri i gej, a da pri tome slusas Slayer i Kreator npr, ali Sonatu... Wtf man?! :)

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јбт, када морам да цитирам себе...Збо Тање која не чита, односно чита али намерно не жели да квотује већ само извлачи из контекста... :)

 

Има фин глас, има добар дует с Симоне Симонс, има изглед к'о Драган Којић Кеба, али све је то исувише ПоП да би било метал.

ДАЛЕКО испред њих су Соната Артика, а и Тони има бољи глас, реално.

 

Шт ти је непознато у ''Има фин глас'' у односу на твоје фамозно "Ali tvrditi za ovakav vokal da je los"??? Не знам у општем смислу одакле ти то да сам рекао или нагласио да је лош. Рекао сам да је Бенд, као целина, лош и да ми се не свиђа. Шта је ту сврха, музика или модна ревија, или млаћење пара? У сваком случају Д Кеба има океј глас, али то је све. Не волим када некоме дижу К у небеса (да извинете сви на изразу) доказујући другима како је то нешто посебно, специјално и тако даље. Преслушао сам готово све од њих, апсолутно никакве емоције, ништа посебно. Подсећају ме на партију Доте у комбинацији с игрицом Балдурс гејт. Класика. А ја не волим класику и већ виђено и стога рекох да је лоше.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I rest my case, sam si dovoljno rekao ;)

Krenula sam da pisem kako su svojim radom zaradili da srede sebi i imidz (svi se secamo kako su izgledali na pocetku :) ) ali nema svrhe objasnjavati nesto nekome koga to ne zanima.

Ok prihvatam tvoje subjektivno misljenje da je Kamelot pozerski i dosadan bend a Sonata je inovativna i dojajna skroz. Lepo je cuti razlicita misljenja ovde :)

Ne slazem se sa tobom, ali mogu da shvatim da ti tako razmisljas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Onime no Kyo

Niko ovde neće da vređa tvoj muzički ukus niti da te pljuje ako ti se ne sviđa Kamelot, ali ti si ovde nalupao gomilu kontradiktornih stvari, mrzi me sada da citiram svaku rečenicu, ostali su uglavnom rekli šta treba.

 

Damn, moram malo da izdetaljišem ipak... :)

Nije muzički ukus ako ti se ne sviđa imidž pevača jebote. :)

OK je da kažeš da ti se muzika/sviranje/vokal Sonate više sviđa nego sve to kod Kamelota, ali da kažeš da je Kamelot loš zato što se tebi na sviđa imidž pevača (ili celog benda, whatever) je u najmanju ruku - glupo. Druga stvar, ne znam kako drugde, ali ovde je Kamelot stekao gomilu fanova još pre izlaska Epica albuma, a to je period kada su bili nešto progresivniji i daleko veći underground, i od njih samih danas a i od Sonate i Bodoma uopšte.

 

Što reče neko, poslušaj malo te starije albume. Nisam u svemu ovome uspeo da skontam šta se tebi uopšte sviđa a šta ne sviđa kod muzike Kamelota, ako si čuo samo ta poslednja 2-3 albuma, možda promeniš mišljenje nakon slušanja starijih. I onda bi tek mogli da razmenjujemo mišljenja po pitanju onoga što je stvar ukusa, pošto je meni lično muzika Kamelota bolja (uglavnom zbog starijih albuma), i Khan je bolji pevač (ali ne sad nešto drastično, gotivim i Sonatu, ali jednostavno Kamelot više).

 

Na Bodome i Sonatu se klinke lože bar jednako kao na Kamelot. U stvari deluje mi čak i više na Sonatu, što reče Kinslayer, Sonata je više gej. :) Što se tiče komercijale/pozerisanja/marketinških blablatruć, da li si ti video koliko Sonata ima raznih singlova, EP-jeva, kompilacija, japanskih, koreanskih, kineskih, ruskih, (južno)američkih, tunguskih, Spinefarm, Nuclear Blast, Century Media i šta ti ja znam, skraćeno rečeno samo-da-se-uzmu-pare izdanja?

 

Generalno su Finci majstori za te marketinške fore, Nightwish mi je jedan od omiljenih bendova ikada (era sa Tarjom) ali dođe mi da bacim peglu na njihove marketinške fore od Oncea na ovamo, no to ne utiče da kažem da mi je Dark Passion Play odličan muzički, a loš vokalno (tj meni se jednostavno ne sviđa jer je meni Nightwish onaj bend sa operskim vokalom). Da ne pričam o marketinškim forama najvećih bendova, poput Maidena, koji su mi bez obzira na to već 10 godina omiljeni bend. Mislim šta onda, treba slušati samo bolivijske, beloruske i vijetnamske black metal bendove? :) Posebna stvar što npr ta neka nepotrebna izdanja forsiraju izdavačke kuće, neretko i bez pristanka bendova.

 

 

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја полако почињем да добијам слику да овде свако пише да се правио/ла паметним/ном.

 

Крусејдеру, ово цитирам себе.

 

Музика је фина

 

Хвала на томе што си се потрудио да прочиташ. Ако неко баш жели да кренем да пишем есеје о овом бенду, само напред, а ја мислим да нико не жели да се препире три дана око небитних ствари, као што ни ја не желим било какву критику на конту тога што сам изрекао своје (субјективно) мишљење, за које сам такође нагласио да је и глупо, али ипак је моје.

О музици нисам ни писао, а и нагласио сам да је то тотално други фактор, но слабо ко размишља па мене осуђује, као и мој укус, као и остале ствари. ТОлико о толеранцији ко и разумевању, но навикао сам одавно тако да ми није проблем :]

 

Да само поновим своје мишљење - Не свиђају ми се.

 

И за крај, нисам овде да расправљам ни о чему, изјавио сам своје мишљење. Кан има оперски глас. Могло је све на томе да остане, но нечије сујете су мало изнад лимита те се ствара ''хајде да докажемо да нема појма''.

Нисам приметио да девојке бацају брус на Тонија. Нити сам приметио да је Тони лошији од КебаБа, Напротив.

 

 

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je svrha ove diskusije :) ?

Nema je naravno :) Zar je potrebna neka posebna svrha da se kuca na ovom forumu? :D

Covek ih popljuvao bas na dan kad sam uzela da ih slusam posle duzeg vremena (pronasla diskove koje su delili na koncertu pa se raznezila :wub: ) pa rekoh ajd da odgovorim :) Cim je postovao svoje misljenje o njima verovatno ocekuje neki odgovor, inace ne bi postovao svoje misljenje o bendu na temi. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нормално да не очекујем нечији одговор. :] И нормално да сам постовао своје мишљење на овој теми. Тема је томе и намењена. Ако хоћете да их дворите идите на њихов форум. ово је ЈУМЕТАЛ. Дискусија не постоји, но константно пишу неки људи јер им, јаднима, засметала нека лоша реч о Камелоту. Го крај бејбиз.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, stvarno - ne znam zasto ti je reakcija drugih ljudi ovde cudna, zar si stavrno mislio da ce se pojaviti gomila postova "u pravu si" i sl. Mislim, realno... I ne radi se samo o ukusu - procitaj malo ono sto je napisao krstas84 - u pravu je.

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, stvarno - ne znam zasto mu je reakcija drugih ljudi ovde cudna, zar je stavrno mislio da ce se pojaviti gomila postova "u pravu si" i sl. Mislim, realno...

 

Није ми чудна, напротив, студирам. Било је за очекивати. Ја нећу отићи док не престанете да кењате због тога што сам написао, а поготово не док од мене правите дебила и будалу на конту мог сопственог мишљења.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm mislila sam da forum postoji da bi se o necemu diskutovalo. Ako hocu da napisem nesto na sta NE ocekujem odgovor mogu napisati to u svoj dnevnik, notepad ili sta vec :)

Kako god, mi cemo pisati o tome kako ih volimo ti pisi o tome kako ih ne volis i eto lepog protoka postova yumetalu, svi srecni i zadovoljni :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm mislila sam da forum postoji da bi se o necemu diskutovalo. Ako hocu da napisem nesto na sta NE ocekujem odgovor mogu napisati to u svoj dnevnik, notepad ili sta vec :)

Kako god, mi cemo pisati o tome kako ih volimo ti pisi o tome kako ih ne volis i eto lepog protoka postova yumetalu, svi srecni i zadovoljni :wub:

 

Али ја сам већ написао, о томе се и ради.

 

Да ли због тога што желим да будем другачији, да ли због идеологије хејта, да ли због тога што ми нешто смета у вези бенда - дакле МОЈЕ МИШЉЕЊЕ. Не тражим никакво поштовање, али није ми потребно десет њих који ће да мудрују. И НИГДЕ нисам помињао МУЗИКУ нити ГЛАС ПЕВАЧА у негативном контексту, тако да је мој поступак апсолутно оправдан. :rockdevil: Рекао сам да није најбољи, а то је чињеница.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Твој мозак :) :) :)

 

Мислим, да већ искористим ситуацију да анализирам одређене реакције различитих људи у контексту бенда који поштују, слушају, воле итд. Пошто од читаве ''дискусије'' (коју нико није тражио) једина вајда јесте разматрање одређених менталитета итд.

 

И даље не волим Камелот, надам се да је то јасно и надам се да ћете ме пустити да одем с ове теме већ једном ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Onime no Kyo

Samo sto ne shvatas koliko je zapravo zanimljivo sto sam sebi kontriras u svakom postu, teras nas da se nadovezujemo :)

Steta sto cika Laki nije ovde :)

Lepo sam se ismejala pred spavanje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve bi bilo u redu da si napisao nešto tipa ovo što sada pročitah na temi Helloweena "Фин је Хеловин, али ништа апсолутно посебно. Свиђају ми се неке од солажа одређених песама и то је то." , ali na ove stvari...

 

"Не волим Камелот. Од свих бендова које сам у животу слушао они су ми, заиста, лоши. Зашто? Зато што су позери и то најјачи. Клинке на певача урлају к'о да је комбинација Здравка Чолића и Робија Вилијамса." (dakle ovde si ceo bend ocenio lošim zbog dalje navedenih stvari, odatle je krenula cela "hajka" :lol: na tebe, u sledećih nekoliko postova si tek objasnio šta otprilike misliš)

"све је то исувише ПоП да би било метал."

"НЕ волим ствари које су прозирне и површне, бедни маркетиншки потези и остале глупости."

"популарност и ''бацам брус на певача'', ''АААА ДОДИРНУЛА САМ МУ РУКУ, ААААААА''. Не причам о музици. То је други фактор."

 

 

...su dežurne dangube Yumetala jednostavno morale da ti odgovore :mrgreen:, da si prokomentarisao čisto muziku, OK, stvar ukusa, ali ove stvari i nisu baš samo stvar ukusa, očigledne su, i ako važe za Kamelot, važe i za Sonatu i CoB. :da:

 

No dobro, važno da smo mi skontali šta ti otprilike misliš, a ti šta mi otprilike mislimo, peace, i vidimo se na koncertu Sonate (s obzirom da teško na ovoj temi možeš da nađeš nekoga ko voli Kamelot a dibidus ne voli Sonatu). :pivopije:

 

Otkud ti ideja da smo ovde netolerantni end staf jbt, nego smo navikli da neki thrasheri, deatheri, blackeri, ili old skuleri dođu i pljuju u paketu i Kamelot i Sonatu, CoB, Edguy, Evergrey, Rhapsody npr, itd... jbg tvoj stav je novi momenat, neko bi rekao da se Prince of Darkness krije iza tvog nicka. :)

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па добро јбт, ваљда могу да напишем нешто слободно и од срца, а не да стално користим мозак xD xD xD Не свишђају ми се, јбт, поделио сам то с форумом - ко ме пљује нека ме пљује :D али јбт не може ни нешто банално да се напише а да одмах не скачу кобре.

 

У суштини ја се зезам јер ми досадно, али мало ко то види. xD Ево ти и одговора овде зашто БАШ сонату xD

 

Kamelot na dobodus ne voli Sonatu

 

Музика Кмелота је супер, ја обожавам Најтвиш но као што си рекао до Ванц обзиром да је после тог постало превише...не знам...Сви бендови које волим су се или распали или отишли у к.

 

Prince of Darkness krije iza tvog nicka. icon_smile.gif

 

0_o

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da skacemo :D Pogledaj neki klip sa koncerta u Beogradu pa ces videti koliko smo strastveni :)

Sto kaze Sloba videces vecinu ljudi sa ove teme na Sonati pa ces videti kakvi su ovo metalci :D Svi su dusice i obozavaju ovu muziku, normalno je da skacu u odbranu onoga sto vole ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Editovah u međuvremenu. Moji debeli prsti + brzo kucanje. :)

 

Ovde moraš lepo da napišeš na šta si tačno mislio, inače si jeb'o ježa, naročito su ljudi osetljivi na ove tematike oko pozerisanja, komercijale itd. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Био сам на концерту. Отуд и моја реакција онако...на брусеве и сл ;]

 

 

Едит: Па добро, различити подфоруми, различити клнови и мафије и банде xD Елем, тешко да бих на'ебо јежа јер, као што видиш, браним астрологију тако да је нешто око ставова и сл ситница...НО, нвмајнд. Живи били.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Био сам на концерту. Отуд и моја реакција онако...на брусеве и сл ;]

 

 

Едит: Па добро, различити подфоруми, различити клнови и мафије и банде xD

Hehe danas kad sam objasnjavala decku kakav je Kanov glas upotrebila sam cuveni izraz "kad Kan zapeva gacice same padaju" :) :) :)

Uvek ce biti klinaka koje su na koncertu samo da budu vidjene, slikaju se sa bendom, bace gacice na najboljeg tipa iz benda, ali necemo valjda dozvoliti da nas od kvalitetne muzike odbije ponasanje onih koji znaju manje od nas?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...