Jump to content

Kamelot


Telcontar

Recommended Posts

Наташа, ти причаш много субјективно. Соната је супер бенд, али објективно гледано, немају албум који може да се пореди са рецимо Кармом или Блек Хало. То је тако и ту нема шта да се прича. Кан има вокалчину. Не кажем ја да Тони нема гласчину, има, супер је све то, али оно што Кан извуче...

Pazi, nisam ja sad napljuvala Kamelot, a rekla da je Sonata najbolji bend na svetu, pa da kazes da sam mnogo subjektivna. Nesto ne vidim po mom postu da sam bila subjektivna, samo sam rekla sta jeste.

Ja sam samo rekla sta ljuid kazu za Eclipticu. :da:

I jos ti kazem, mislim da je to album Sonate koji najmanje volim, al' slazem se sa ljudima da je kult. :da:

 

Istina, Khan ima glascinu, i mocno zvuci kad peva duboko, al' moze da izvuce i dosta visoke tonove.

Tony je tenor, i ne ide toliko u dubinu, al' zato moze jako visoko da otpeva. Ja oba vokala jako cenim.

 

A sto se tice albuma, i koji sa kojim moze da se poredi, to je opet stvar ukusa, nije to bas toliko objektivno gledano sa tvoje strane. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Добро, хајде да се коначно уозбиљим и завршим ово једном.

 

Камелот су ме привукли током периода негде око 2000. године обзиром да су били једни од веома ретких америчких бендова оваквог звука, односно начина интерпретације музике. Одмах на почетку сам приметио глас певача који се веома издвајао од већине ствари које сам слушао, а д долазе из Aмерике. Знао ам да нешто није океј. Онда сам сазнао да је он, заправо, норвежанин - то је деловало много убедљивије xD

 

Елем, песме као песме, уједно и музика, супер су. Увек ће се неко пронаћи или у текстовима или у начину интерпретације музике, но поново ово није ништа ново з мене обзиром д см се наслушао много бендова током свог живота, обзиром д см упоређивао ко шт, какав смисао, због чег и тако даље.

 

Камелот за мене остају апсолутно просечан бенд, тим апсолутно небитан моје било какве даље пажње обзиром да у њима има јако мало метал музике и много клише ствари које су већ одрађене, бивале приказиване широм света и још много тога... Што се самог изгледа певач тиче изгледа као да долази из неке забачене покрајине, а далеко боље му стоји без брадице обзиром да има овалан изглед лица.

 

С треће стране, бенд Камелот својим песмама није успео никакве емоције у мени да пробуди, као што су то учинили Nightwish, Sonata Arctica, Iron Maiden, Metallica, System of a Down, G'n'R и још многи - штавише ово је један од ретких бендова према којим сам (чак иако сам био на концерту) остао максимално равнодушан. Штавише, згадило ми се када сам приметио да бенд, заправо, не би био ништа посебно без Кана, односно не би добијао ту количину пажње. Нормално, велики бендови увек имају егоцентричног певача, али то шта Рој покушава да уради и начин на који се намеће је не само баналан већ и више него очигледан. У суштини, нема ту метала када се све врти око вођења политике бенда и ждрања пара. Постоје принципи у читавој Rock историји као и у Метал музичкој култури који тотално одбацују било шта везано за саму појаву бендова као што су Камелот - но, упркос свему, ово је хибридна манифестација која ће пријати млађим генерацијама. У сваком случају су бољи за слушање него ли већина ствари која се у данашње време сервира омладини.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Иначе, Камелот је један од ретких бендова који НЕМАЈУ клише ствари, јер нико не личи на њих нити они на некога.

ПОптуно су јединствени.

Али, добро, пост ти је сасвим на месту, коначно си написао нешто што је за респект јер исказујеш свој став.

 

Едит: није упућено човеку изнад. :) Упућено је оном Јапанцу. ;)

Edited by Narsil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Могу да ти укажем на гомилу ствари које су баш клише. Њихова постава је оригинална (ипак говоримо о оперском певачу за ког нисам сигуран да је и завршио школу) али музика није. Но, нећу више да причам лоше. Ипак им је фина музика, свакако нешто од чега би могло да се почне површински док се не открију неке далеко квалитетније ствари.

 

Поз с ове теме, заувек :] И надам се да се нико не љути.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Могу и ја теби да укажем на гомилу ствари које нису. ;)

 

Само ти путуј. :)

 

И хвала ти за тамно црно. :)

Edited by Narsil

Share this post


Link to post
Share on other sites

:]

 

Напиши кроз недељу-две које ствари нису клише. Желим да прочитам. А сигуран сам да желе и други. Позз!

 

Дакле, направи концепцију тога шта свирају. Која врста, односно правац. Стил свирања када је реч о гитари, начин певања, односно стил певања, број песама и временски период у ком исте излазе, рад од периода оснивања до периода који бележе скорашње време, највећи и најмањи концерти, односно свирке итд - па ћу ти рећи због чега су клише. Сигрно не због тога што сам их упоређивао с неким другим бендом исте или сличне бранше. Далеко од тога.

 

Од ствари које нису Клише можеш извући Opeth и Therion. Камелот...па слабо. Веома слабо.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Камелот за мене остају апсолутно просечан бенд, тим апсолутно небитан моје било какве даље пажње обзиром да у њима има јако мало метал музике и много клише ствари које су већ одрађене, бивале приказиване широм света и још много тога...

 

С треће стране, бенд Камелот својим песмама није успео никакве емоције у мени да пробуди, као што су то учинили Nightwish, Sonata Arctica, Iron Maiden, Metallica, System of a Down, G'n'R и још многи - штавише ово је један од ретких бендова према којим сам (чак иако сам био на концерту) остао максимално равнодушан.

 

1. U Kamelotu ima jako puno metal muzike, pop elemenata ima mnogo vise kod Sonate...

Kamelot puca od uticaja klasicne muzike, mada poprilicno nakaradno iskoriscenih na zadnjem albumu, ali pre toga fenomenalno... Nikakvih klisea, u stvari mozda ih i ima, ali su ih oni postavili a drugi noviji bendovi kopirali.. vec sada su uzor celoj jednoj novoj generaciji mladih bendova...

 

2.OK, ovo razumem, uvek ce biti kvalitetnih grupa koje ti se ne svidjaju i ne bude nikakvu emociju u tebi, ali cemu da toliko pises o tome...

Ja nikada ne bih otisao na temu o Gardijanima i napisao kako mi je vokal odbojan i da nema sanse da ih slusam... Sto bih to radio, znam da ce gomila fanova da mi napise: "aj odjebi" i to je normalno...

Zasto bih dosao na stadion Partizana i krenuo da pricam navijacima da koliko god se trudio nikad nisam mogao da navijam za njih jer igraju mrtvacki fudbal od pre pedeset godina, i tako krenem da ih smaram i iznosim glupe argumente.

 

 

Pokusavas da tvoja rec bude zadnja, da stavis Amin na raspravu...

To ovde ne moze, ovo je forum i svako ce da prokomentarise tudje razmisljanje o bendu koji slusa...

U jednom trenutku ces morati da nestanes odavde i da se vratis na teme o grupama koje slusas, kao sto ni ja nemam 2 posta na temi o Gardijanima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakva ljutnja bre! ;) i ja ti se zahvaljujem za tamno crnu :mrgreen:

 

 

Стави у потпис, молим те. :):)

 

дБрејв - Немој Гардијане да дираш, да не почнем сад тебе да пљујем. :):):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не волим Камелот. Од свих бендова које сам у животу слушао они су ми, заиста, лоши. Зашто? Зато што су позери и то најјачи. Клинке на певача урлају к'о да је комбинација Здравка Чолића и Робија Вилијамса.

 

 

Рекао си на теми Бодома да "Бодоми рулз" и онда си дошао да кажеш да је Камелот ЛОШ бенд зато што се клинке ложе на певача?

I na sve to ima neki japanski potpis i japansko ime. Nema gore stvari na koje emo debilushe seku klitorise i tresu svoje pickice nego mange i anime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Извини, али морам да се враћам када ми не дате да одем као човек које је исказао своје мишљење, својствено се потрудио. Дакле у општем смислу не видим разлог исмевања, но добро. Мени је, заправо, јако смешно што сте се толико увредили због певача.

 

А ако желите да ме заиста наљутите да тотално и максимално аргументовано кроз многе чињенице апсолутно оцрним Камелот, може и тако. а онда ће бити ''Нека то, ми то волимо, па шта ако то то тако и тако''.

 

Иначе, искрено се трудим да останем културан у читавој расправи али већ почињете да ме нервирате што неће изаћи добро...по вас.

 

I na sve to ima neki japanski potpis i japansko ime. Nema gore stvari na koje emo debilushe seku klitorise i tresu svoje pickice nego mange i anime.

 

А ево их ови ''паметни'', поново почињу с баналним коментарима који се односе на личност и који су аргументовани предрасудом у свом размишљању и систематизованом класификацијом људи у групе, подгрупе и сл...

 

:) :) :)

 

Дакле, неко ће морати да прихвати то да имм свако и апсолутно право да кажем да ми се бенд не допада без тога да ме неко омаловажава. Разлоге сам навео, разлози су и више него одлични. Коме се не допада, заиста, жалим случај. Смешно је када не умете да контрирате на основу онога што сам писао и пружите веродостојне против-аргументе већ на основу онога ко сам ја и шта сам ја и какав сам ''лик'', част изузецима. То довољно говори о вама, не о мени. Ја и оно што се о мени зна у читавој причи јесте да не волим Камелот. То је све. Друге ствари говоре о вама.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ DBrave

Тај пост је био готово квазикомичн, везан за тему али не толико одлично. Поред осталих ствари које су се писале на теми осетио сам се и више него слободно да и напишем то шта сам написао, можда помало грубо, али спавало ми се у то време тако да заиста нисам мого да размишљам о начину на који је све исписано, но поента је да ми се не допада Камелот.

Као што рекох, све је могло да остане на томе али онда су пала омаловажавања и вређања која још увек трају...А ја заиста немам херца да бедне покушаје омаловажавања не означим као изразито баналне, глупе итд.

 

Ово је већ четврти пут да поново започињем пошто је некима јако стало до тога да чак и када се све заврши поново почну да пецкају заједљивим коментарима, вређањем мог укуса и осталим глупостима које сам прочитао у теми. Дакле, апсолутно непотребно, али досадно људима па мисле да су наишли н локалну будалу илити ''џокера'' за ког сматрају да ће бити на истом нивоу као и неки други људи који су корисници овог форума.

 

:]

 

У сваком случају ово је мој пети покушај (надам се и успешан) да културно одем с теме.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ово је већ четврти пут да поново започињем пошто је некима јако стало до тога да чак и када се све заврши поново почну да пецкају заједљивим коментарима, вређањем мог укуса и осталим глупостима које сам прочитао у теми.

Hahaha, ti dodjesh ovde da vredjash bend koji mi volimo tj. pardon, da iskazesh svoje mishljenje, i sad hocesh da kazesh da vredjamo tvoj ukus?! E pa bravo, svaka chast  ;)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...