Jump to content

Koliko vam je bitan Guitar Pro?


Ikhabot

Recommended Posts

  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Meni veoma vazan program (pocetnik sam, naravno).

Kad sam pocinjao da sviram bas me je nerviralo skidati tab po tab... Cudno mi je bilo kako se niko nije setio da upakuje npr sve tabove od mejdena...

Evo zato stavljam sve tabove od mejdena i metalike koje ja imam u zip fajl.

Izvol'te, pocetnici ;)

http://rapidshare.com/files/74719221/Tabovi.rar.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Kako će im to uspeti? Valjda je lakše pogoditi ritam u GuitarPro-u nego na papiru gde ti obično nigde ne piše ni oznaka takta ni ništa slično?

 

 

Covek slazem se sa tobom sto posto...to je extra software kad si skroz na pocetku i ne znas prakticno ni da drzis gitaru,mozes sasvim dobro da naucis ritam u njemu a bogami i da soliras,a kasnije sluzi za vezbu (kao meni npr),plus je odlican za komponovanje...neko je dole spomenuo da ima klinaca koji ne znaju tonove na gitari (u gp5 ima lepo vrat na kome su OZNACENI SVI tonovi,pa ko voli nek izvoli) i da skidaju sve sa tabova,e to je malo sranje posto nisu sve tablature tacne skroz,treba i slusati pesmu i skidati,uglavnom sam protiv retarda koji mi prosipaju pamet kako to ''unistava sluh'',ucis ko robot i sl...strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Makar moze da sluzi da vidim kako se svira neki blesav akord...

Po tom pitanju je vrlo diskutabilan, jer sve te tablature pišu ljudi koji skidaju stvari isto kao i ti. Nije to isto kao recimo originalni Petruccijev notni transkript. Ja sam nailazio na tablature koje čak ni ne zvuče kao stvar koju treba da predstave.

 

Ja ostajem pri svom - GuitarPro je prvenstveno aranžerski program za one koji znaju šta rade. Nije za učenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno nepotreban program!?haha,au kakva konstatacija covece...Najbolje da se vratimo svi na papir i olovku i da tako 'ucimo' pored tolikog napretka kompjutera.Po toj logici i Nuendo,Cakewalk i sl softver je totalno nepotreban i svi su debili koji ga koriste...ustvari najbolje je vratiti se na gramofonske ploce izgleda jer digitalni mediji nemaju 'toplinu i dusu' i sl...tradicionalisti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaaa,olaksava dosta posao,bilo da komponujes na njemu bilo da skidas neku pesmu koja ti se svidja(nema vise blejanja pred zvucnikom il tv-om i pustanja pesama mic po mic,da bi uhvatio pravi ton,hvat ili akord) Mada je i to nekad imalo svoju draz...tako da mi je prilicno bitan.Opet ni tabovi na njemu nisu sveto pismo,ima dosta gresaka,tako da skinem par verzija neke pesme,i onda opet gledaj,kombinuj i slusaj dok ne nadjes da je to to.I tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te Bog nije pipn'o za muziku, dzaba ti i skole i akademije i pogotovo GP!

Druze samo rad, rad i rad. Smatram da je talenat naravno ne nebitan ali ne preovladava kao rad. Mozes ti sav talenat sveta da imas ako si lencuga, dzaba ti sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jaoo ne mozes mi rec da guitar pro nije koristan program.. i vise je nego koristan. evo par primera.

 

1. ako pocinjes da sviras a nemas pojma note, akorde, ista, a nemas para da ides na instrukcije - sve ti lepo pise, mozes da naucis (uostalom i ja sam samouk, sve sto znam sam sam naucio)

2. kada skidas pesme naravno, vrlo je koristan ako ti se ne da nabadati po sluhu ili ako nisi dovoljno dobar za skidanje po sluhu

3. ima stimer u sebi preko kojeg mozes nastimati gitaru na pun kurac i osamsto stimova (sto na nekim obicnem stimerima ne mozes)

4. ako imas bend pa pravis pesme, mozes sve lepo da zapises u njemu i bubnjeve da isprogramiras. meni je ovo jako korisno jer unapred vidim kako ce npr. neki đn đnnn đnđnđ riff zvucati uz neki tupa tupa takt pre nego sto dodjem na probu

5. backing track. za ovo ga ja najvise koristim. pustim si neku stvar,mute na gitare i deri. vezbas drzanje ritma. ako hoces malo bolji zvuk napravis si export midi-a u neki program (npr. fruity ili stagod) i imas pravi bubanj i picis

mogao bih jos da nabrajam ali mi se ne da.

 

i onda mi neko kaze da je nepotreban i da nemas koristi od njega... to ce reci samo onaj ko ne zna da ga koristi

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

5. backing track. za ovo ga ja najvise koristim. pustim si neku stvar,mute na gitare i deri. vezbas drzanje ritma. ako hoces malo bolji zvuk napravis si export midi-a u neki program (npr. fruity ili stagod) i imas pravi bubanj i picis

Da, za ovo je vrhunski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se SVE sabere i oduzme, GP je totalno nepotreban program. Ako te Bog nije pipn'o za muziku, dzaba ti i skole i akademije i pogotovo GP!

 

Kakva izjava jbt! No comment

 

Pazi, u pravu si, jeste potpuno nepotreban, ali ljudima koji se bave recimo fudbalom, mesarskim zanatom, zidarijom i slično ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam napisao kad se SVE sabere i oduzme a evo izasto:

 

Totalno nepotreban program!?haha,au kakva konstatacija covece...Najbolje da se vratimo svi na papir i olovku i da tako 'ucimo' pored tolikog napretka kompjutera.Po toj logici i Nuendo,Cakewalk i sl softver je totalno nepotreban i svi su debili koji ga koriste...ustvari najbolje je vratiti se na gramofonske ploce izgleda jer digitalni mediji nemaju 'toplinu i dusu' i sl...tradicionalisti

 

Ne treba ti ni papir ni olovka vec instrumenti i Adobe Audition (recimo) pa snimaj kol'ko hoces!

 

Druze samo rad, rad i rad. Smatram da je talenat naravno ne nebitan ali ne preovladava kao rad. Mozes ti sav talenat sveta da imas ako si lencuga, dzaba ti sve.

 

Nisam pominjao nikakav nerad?! Al' kad si vec pomenuo slazem da ako si lencuga dzabe ti sve ali i ako si operisan od muzike mozes da radis ceo zivot pa opet nista...

 

jaoo ne mozes mi rec da guitar pro nije koristan program.. i vise je nego koristan. evo par primera.

 

1. ako pocinjes da sviras a nemas pojma note, akorde, ista, a nemas para da ides na instrukcije - sve ti lepo pise, mozes da naucis (uostalom i ja sam samouk, sve sto znam sam sam naucio)

2. kada skidas pesme naravno, vrlo je koristan ako ti se ne da nabadati po sluhu ili ako nisi dovoljno dobar za skidanje po sluhu

3. ima stimer u sebi preko kojeg mozes nastimati gitaru na pun kurac i osamsto stimova (sto na nekim obicnem stimerima ne mozes)

4. ako imas bend pa pravis pesme, mozes sve lepo da zapises u njemu i bubnjeve da isprogramiras. meni je ovo jako korisno jer unapred vidim kako ce npr. neki đn đnnn đnđnđ riff zvucati uz neki tupa tupa takt pre nego sto dodjem na probu

5. backing track. za ovo ga ja najvise koristim. pustim si neku stvar,mute na gitare i deri. vezbas drzanje ritma. ako hoces malo bolji zvuk napravis si export midi-a u neki program (npr. fruity ili stagod) i imas pravi bubanj i picis

mogao bih jos da nabrajam ali mi se ne da.

 

i onda mi neko kaze da je nepotreban i da nemas koristi od njega... to ce reci samo onaj ko ne zna da ga koristi

:rolleyes:

 

1. Ne bih znao reci, ne pocinjem da sviram...

2. Nabadaj po sluhu! Da vidim bilo kog GP-ovca da skine (recimo) 'Just a little crazy' od Ark-a po sluhu? Ili bilo sta drugo...

3. Ma nemoj? Svim najvecim muzicarima na svetu je dovoljan obican stimer samo ovima sto olabavljuju zice ne?

4. I to sam radio veoma uspesno ali opet nisam postizao nista! Tek kada snimim pa makar i skicu sa zivim instrumentima imam pravi uvid u pricu...

5. Opet isto kao i odgovor pod 4. Snimi pa mutiraj kanale pa vezbaj...

 

Eto i pod 4. dokaz da sam koristio GP veoma uspesno i ne vido' leba od njega, samo gubljenje vremena... (ali opet, sve zavisi sta ko hoce)

 

Kakva izjava jbt! No comment

 

Pazi, u pravu si, jeste potpuno nepotreban, ali ljudima koji se bave recimo fudbalom, mesarskim zanatom, zidarijom i slično ...

 

E sad, kao zakljucak, vidim da vama svima treba GP pa onda ga koristite, sa srecom! :pivopije:

 

Edit: samo da dodam da sam ovo napisao iz najbolje namere a ne iz lose...

Edited by ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni ovaj program ne koristi nista.................

ja sve sviram preko tabova i svog sluha (mada mislim da nemam sluha ali koji ce ga znati)...............i po malo se bacim na you tube cisto da vidim nesto, ako mi nije jasno, kako on to odsvira..................

eto meni taj program nista ne pomaze.............pokusao sam ali nista...............

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...