Jump to content

Koliko vam je bitan Guitar Pro?


Ikhabot

Recommended Posts

Ja sam koristio u pocetku Gpro, ali sam se trudio i uspeo da ga batalim.

Jer kad samo preko njega skidas pesmu onda ne bracas paznju na original

sto je taj bend snimio.

I to je opet necija verzija te pesme.

Ne pisu oni sigurno tablature za Gpro.

A sada meni sluzi da zapisem ideje i da ih prosledim

kolegama iz benda. Napravim bass liniju i ritam gitaru, neku 'skicu' za bubanj

i onda ih prosledim svima da cuju. I onda oni modifikuju svoje instumente kako hoce.

Imali smo moji drugovi iz benda i ja problem sa prvim solo gitaristom u vezi Gpro-a.

Smesna prica. Zamisli kad lik dodje na probu i pita 'koju si verziju skinuo za Seek and Destroy?' Mi mu kazemo jednu 'jedinu koju je Metallica snimila.' A on ce na to

'pa ja sam skinuo 3 verziju.'

hehe

i tako da vise nije u bendu, jer 2 meseca nije mogao da skine 2 proste pesme za probu.

Ja ga licno NE volim, a vi radite sta hocete. :)

\m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

lakshe je u svesci kao tab da ga zapishesh,nego tamo da se nabadash sa cetvrtinama i osminama,ladno ti treba 2 minuta za jedan takt

 

kada pishem u sveci,mogu odmah da se setim i ritma,kao da je u pitanju guitar pro....ovu foru koristim:kad su brojevi jedan do drugog,to su osmine,kad su bash priljubljeni shesnaestine,mala crta izmedju chetvrtine,malo duza pola note.

Edited by Untitled

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 минута за један такт? Ау, ја сам толико ушао у рутину са тиме да за то време урадим бар 7-8 тактова. ;) Врло је користан програм, пре свега за записивање идеја, никако за скидање.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guitar Pro je koristan za komponovanje. Dakle sto da pamtite neki rif kada mozete da ga zapisete preko GP. :da:

 

u potpunosti se slazhem. upravo zbog ovakvih stvari sam bio primoran nedavno da pishem u gp-u :)

manje vishe je laganica, i brzo se ulazi u rutinu, osim kad se zajebem pa smislim pesmu koja ima promene tempa i neke kvazi nepare i shta ti ja znam... tu mi vec treba pomoc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gde ja kao totalno neuki muzicar mogu da saznam kako da zapisujem u GPu kad mi se redovno desava da lupim takt (uzmem 'najverovatniji' ) i onda cak i ako pogodim verovatno promasim BPM i ubijem se dopunjavanjem do kompletnog takta nekim tridesetpolovinama koje se prenose u sledeci? :) :)

Al nemoj sad da me saljete u neku muzicku skolu, cisto mi prakticno treba :da:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тридесетполовинама. :) То се стиче искуством, и ја сам тако пиздео док нисам укапирао неке ритмичке форе, осмине, шеснаестине, три'есдвојке, пизде материне. Све зависи и од BPM, ако ставиш премали добићеш такт у коме су ти све саме шеснаестине и мање ноте и обрнуто.

Share this post


Link to post
Share on other sites

npr skinesh neku pesmu u gpro-u i vidish kako ide proces

 

takt nemoj da lupash nego pokushaj da izrachunash koji je,to i nije teshko,uglavnom su 4/4 ili 3/4

 

bitno je da imash feeling da odsvirash osmine,chetvtrine,polovine,te su lake,malo teze su note produzene za pola(koje imaju tachku iza)mada sve se da uvezbati

 

tridesetpolovine? u vecini metal (thrash npr) pesama tempo je oko 180-200 tako da su sesnaestine najbrze sto moze da se odsvira

Share this post


Link to post
Share on other sites

to su ti nazivi razlomaka iz osnovne (pogresni :) ).

@Untitled: pa otkud ti to da ja tabujem bas thrash :)

@Sarki: e jebiga sad, toga sam se i plasila... da cu morati jos dugo da brljam i pizdim dok ne provalim (a vec imam ukupno jedno 15h shiza ulozenog :D ). Nema nista gore nego kad pogodis tonove ali 'e to ne zvuci BAS kako treba' i kad ga namontiras da bude BAS kako treba imas neke tridesetdvojke s tackom i slicne brljotine. I onda ne znam jel da menjam takt ili tempo. Ne znam ni kako se broji takt, to me je isto zanimalo, ako je prosto.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sarki: e jebiga sad, toga sam se i plasila... da cu morati jos dugo da brljam i pizdim dok ne provalim (a vec imam ukupno jedno 15h shiza ulozenog :D ). Nema nista gore nego kad pogodis tonove ali 'e to ne zvuci BAS kako treba' i kad ga namontiras da bude BAS kako treba imas neke tridesetdvojke s tackom i slicne brljotine. I onda ne znam jel da menjam takt ili tempo. Ne znam ni kako se broji takt, to me je isto zanimalo, ako je prosto.

 

Хммм... Мислим да сам сконтао зашто ти се појављују те "тридесетполовине" (:)) на крају такта. Имаш један или више погрешних тонова у оквиру једног такта. Погрешних тонова у смислу трајања ноте. Пробај да скратиш неки од тонова. А постоји и опција "продужи ноту" или "tie note". То се појављује када имаш један риф, тон или штагод који прелази у следећи такт тако правећи синкопу. Него, да те ја не бих збуњивао, било би ок да ми пошаљеш тај таб који покушаваш да накуцаш па ћу пробати да ти објасним где грешиш. Ако и то не помогне, вољан сам давати часове Guitar Pro-a и уживо. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije u tome stvar nego je verovatno ili ritam ili takt. Jer ne predjem na sledeci dok nisam sigurna da bas sve zvuci kako treba a to kako treba = izgleda kao recept za aliena :) sa sve tim prebacivanjima u sledeci takt.

Ne radim sad ni na cemu, htela sam da se informisem pre nego sto opet krenem da gubim vreme :da: Mislim ako naucim da odaberem takt i ritam to ostavlja samo moj sluh a to mi je upravo zanimljiv deo tabovanja pa ne bih da mi i oko toga neko pomaze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Odusevljen sam sto vecina ljudi nesto sere i kao negotivi GP! Dali neznaju da ga koriste ili su samo retardi, nije mi jasno... Ali to samo znaci da ja, koji intenzivno koristim taj neverovatan program, imam vise sanse da postanem bolji gitarista od njih. Drugim recima samo vi pljujte GP i trazite neke smesne zamerke tom neverovatnom pomagalu svakom gitaristi/basisti (a bogami u dobrom delu i bubnjarima). Ja sa druge strane cu da nastavim da ucim sa lakocom po 10+ pesama (minimum) na dan i da sa istom lakocom trajno zapishem svaki rif, temu ili pesmu koja mi padne na pamet... Guitar pro je mozda najbolji program IKADA i ja stvarno podrzavam sve retarde koji ga nevole jer se time smanjuje konkurencija dobrih gitarista na ovoj nasoj napacenoj "metal" sceni... Zakljucak Guitar Pro je sranje i nemojte ga koristiti ;)

Edited by savio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uglavnom gp koristim da zapisem neki riff (kada mi padne na pamet) i da ga sacuvam u kolekciji, i onda kada mi prdne, uzmem i sklapam u neku celinu... Deluje i da se vidi koliko si napredovao u komponovanju (uzmem npr pesme iz 2005-e pogledam i pocnem da se smejem :D )... Gp je dobar samo za to, za gitariste je uzasno los, i ne trebaju ga koristiti. Za bubnjare smesan, a za klavijaturiste moze cak da pomogne oko nekih skala ili tako nesto, iskuca (notama) i prati... Jbem li ga, ima i dobre i loshe strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvise ga koristim da nakucam celu pesmu (sve instrumente), eksportujem u midi i koristim od traka sta mi treba u Nuendu (uglavnom bubanj i bas)...

 

I za skladistenje poneke ideje koja mi bas grune u momentu a nemam vremena da je drndam u krug i razvijam dalje...mada to sve redje, jer sve manje ideja imam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...