Jump to content

Koliko vam je bitan Guitar Pro?


Ikhabot

Recommended Posts

2. Nabadaj po sluhu! Da vidim bilo kog GP-ovca da skine (recimo) 'Just a little crazy' od Ark-a po sluhu? Ili bilo sta drugo...

3. Ma nemoj? Svim najvecim muzicarima na svetu je dovoljan obican stimer samo ovima sto olabavljuju zice ne?

 

samo da se nadovezem na ovo..

 

2. u mom potpisu imas video od deatha, pogledaj solaze kako sam odsvirao. neke sam skidao preko gp-a, neke po sluhu. pogledaj konkretno story to tell solazu, nju sam citavu po sluhu skinuo.doduse,drugi deo(zadnju) mi se nije dalo skidati u notu jer chuck poliva ko mutav pa sam malo improvizirao po svome.

kontam da hoces reci da si covek jebe sluh kada skida pesme preko gp-a, a ne po sluhu, jel tako?

 

3. hteo sam reci da je korisna stvar jer ne moras davati 4-5 ili ne znam koliko hiljada za kvalitetan stimer, kad ga vec imas besplatno. jedan moj drug je kupio stimer za 4000 i ima opcije mozda 4 stima, ako se ne varam. sranje

Edited by Medicine_Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma kazem ti ja, sam' teraj na GP! Aj' pa tako! :pivopije:

 

 

Voleo bi da vidim nekog sluhistu (po tebi),koji je pritom pocetnik i jos posteno ne zna ni hvatove ni skale ni tonove,da skine nesto po sluhu!poenta je covece da kad si pocetnik a nemas kesh ili neces da dajes isti na casove i knjige najbolji i najkvalitetniji izbor je GP,plus ima brda extra korisnih stvari u njemu.meni je pomogao samo tako,samouk sam takodje,dosta stvari sam naucio iz njega.a sluh se razvija sa godinama,osim ljudi koji ga nemaju,a ja takvog nekog nisam upoznao u zivotu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tom pitanju je vrlo diskutabilan, jer sve te tablature pišu ljudi koji skidaju stvari isto kao i ti. Nije to isto kao recimo originalni Petruccijev notni transkript. Ja sam nailazio na tablature koje čak ni ne zvuče kao stvar koju treba da predstave.

Ma ok, ali ja ne pricam o tablaturama nego o tome sto u njemu imas sve osnovne akorde i brdo varijacija na iste.

Ne treba ti ni papir ni olovka vec instrumenti i Adobe Audition (recimo) pa snimaj kol'ko hoces!

Fora je u tome sto cu brze i kvalitetnije da otkucam tab u gprou nego da se snimim... Slazem se da taj tab nije 100% verodostojan primer onoga sto ce ispasti na kraju kad se sa bendom uzivo odsvira, ali ipak vredi.

 

Meni deluje kao da je bas popularno pljuvati po guitarprou... Mislim da su predrasude u pitanju....

Nedavno je moj gitarista prvi put video kako radi ovaj program, a ima 35 godina i ako mu je nekad trebala neka pesma, skidao je na sluh. Odusevio se koliko mu guitarpro skracuje muke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Izvinjavam se što malo skrećem s teme...Imam GP4 i sada,kada želim da otvorim neki fajl (ne sve,samo poneki) ,traži mi da ga ažuriram.

 

Kako se to radi kog djavola?!

 

Inače,ne koristim preterano često GP ali mislim da ne može da škodi,naročito ne početnicima ili gitaristima koji ulaze u neke nove muzičke pravce(Recimo,svirao si neku metalčinu,prs'o/dosadilo ti i rešio si da istražuješ flamenko).Kad si nov u nečemu svaka pomoć je dobrodošla ,zar ne? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bi da vidim nekog sluhistu (po tebi),koji je pritom pocetnik i jos posteno ne zna ni hvatove ni skale ni tonove,da skine nesto po sluhu!poenta je covece da kad si pocetnik a nemas kesh ili neces da dajes isti na casove i knjige najbolji i najkvalitetniji izbor je GP,plus ima brda extra korisnih stvari u njemu.meni je pomogao samo tako,samouk sam takodje,dosta stvari sam naucio iz njega.a sluh se razvija sa godinama,osim ljudi koji ga nemaju,a ja takvog nekog nisam upoznao u zivotu!

potpuno se slazhem ja znam dileju koji kazhe da je sa 7 meseci sviranja sve po sluhu skidao i vec uveliko pichio solazhe :lol: i da nikada nije koristio tablature yeah right a rodio se sa gitarom

ot:meni gp dosta koristi mnogo mi je i pomogao normalnu da u pocetku morash barem malo da ga koristish,kasnije sve manje i manje uglavnom ga koristim da pustim bubnjeve i bas dok sviram..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ja znam dileju koji kazhe da je sa 7 meseci sviranja sve po sluhu skidao i vec uveliko pichio solazhe :lol: i da nikada nije koristio tablature yeah right a rodio se sa gitarom

Yeah right, of corpse.

 

U vreme kad je moja generacija počinjala da uči da svira nije bilo ni GuitarPro-a ni interneta da skidamo tablature. Znači, po vama pametnjakovićima apsolutno je nemoguće to što smo uopšte i naučili da sviramo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da skinem solo po sluhu, naravno zavisi koliko je komlikovan. Poenta je u tome što mi za to treba mnogo više vremena nego ako koristim Guitar Pro. Možda zvuči smešno ali ja kad sam počinjao da sviram (ne tako davno) nisam ni znao šta su tablature.Dakle najbolja je kombinovana metoda sa puno slušanja muzike. :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yeah right, of corpse.

 

U vreme kad je moja generacija počinjala da uči da svira nije bilo ni GuitarPro-a ni interneta da skidamo tablature. Znači, po vama pametnjakovićima apsolutno je nemoguće to što smo uopšte i naučili da sviramo?

 

 

Ne nego je vama trebalo 2 meseca da skinete 5 pesama a danas to uradis za 10 dana (pogotovo je korisno ako neko svira neki tribute pa treba na brzaka nesto da skine a mrzi ga da skida po sluhu jel ga smara ta pesme i sl),a i imali ste papir i olovku,kasetofone,ploce (pa je redilo non stop FFW i BWD i tako u krug dok se ne skine pesmap sluhu)radio sa AM talasima ( :twisted::rockdevil: )..uzgred ne znam koje si god,nije ni bitno,ovu temu i ovako treba zatvoriti jel je besmislena,uvek ce biti onih koji gledaju malo napred i koriste nove tehnologije i tradicionalista kojima bi trebalo zabraniti sve oblike digitalizovanog audio signala i ograniciti ih na ploce jer u tome lezi 'toplina' zvuka,kao sto je i lampa nezamenljiva...poz

 

Ja mogu da skinem solo po sluhu, naravno zavisi koliko je komlikovan. Poenta je u tome što mi za to treba mnogo više vremena nego ako koristim Guitar Pro. Možda zvuči smešno ali ja kad sam počinjao da sviram (ne tako davno) nisam ni znao šta su tablature.Dakle najbolja je kombinovana metoda sa puno slušanja muzike. :pivopije:

 

 

AMIN za ovo,slazem se 100 %...'fala Bogu neko pametno i racionalno da postuje :pivopije::pivopije: poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego je vama trebalo 2 meseca da skinete 5 pesama a danas to uradis za 10 dana

Celih 5 pesama za samo 10 dana za razliku od onog vremena kad nam je trebalo tri meseca za dva i po rifa?! Neverovatno! Pa to je prava hiperprodukcija!!!

 

:twisted: :twisted: :twisted:

 

Sad bez sarkazma.

Ne znam za ostale ali meni lično nikad nije trebalo više od pola sata da skinem stvar, čak i kad sam počinjao (da podsetim, bez GuitarPro-a, tablatura i interneta). Skidati pesmu dva dana je suludo, a prosečan tribute bend bi trebalo da skida po 5-6 pesama na dan, osim ako nisu kompletni diletanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yeah right, of corpse.

 

U vreme kad je moja generacija počinjala da uči da svira nije bilo ni GuitarPro-a ni interneta da skidamo tablature. Znači, po vama pametnjakovićima apsolutno je nemoguće to što smo uopšte i naučili da sviramo?

naravno da nije postojalo al kazhem nemoguce da ste uzeli gitaru u ruke i da ste za par meseci shredovali kao profesionalci,pichili solazhe i bez ikakvih problema pichili rifove to je malo vece preuvelichavanje tj kazhem za toj shabana koji je to izvalio po meni je to nemoguce za takvo neshto trebaju godine i godine vezbanja a ne par meseci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne kaže da smo pičili šredove za šest meseci. Stvarno ne znam ko je to odvalio. Ja sam gitaru počeo da sviram sa 11 godina (1992), a tek negde 1995 sam počeo da skidam i rifove i solaže. Do tada sam uglavnom vežbao akorde i skidao laganije stvari.

 

Ali stvarno, reći da je bez tablatura nemoguće skinuti više od 5 stvari za 2 meseca, i ostati živ... To je već umetnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne kaže da smo pičili šredove za šest meseci. Stvarno ne znam ko je to odvalio. Ja sam gitaru počeo da sviram sa 11 godina (1992), a tek negde 1995 sam počeo da skidam i rifove i solaže. Do tada sam uglavnom vežbao akorde i skidao laganije stvari.

 

Ali stvarno, reći da je bez tablatura nemoguće skinuti više od 5 stvari za 2 meseca, i ostati živ... To je već umetnost.

 

 

Pa moguce je skinuti celu diskografiju Strokavog Pozerista (aka Prljavog Kazalista),Crvene Jabuke,Azre,Sex Pistolsa i sl sranja za deset dana...Ja sam mislio na nesto mnogo komplikovanije al nema veze,a i to sto sam reko vise je bilo zajebancija,koliko ce neko skinuti stvari vec zavisi od godina provedenih SVIRAJUCI i talenta i volje...Temu definitivno treba zatvoriti

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram priznati da sam pogrešno razumeo tvoj post. My bad. :pivopije:

 

I treba zatvoriti temu, jer će uvek na njoj biti likova koji će tvrditi sledeće:

1. Sluh se stiče s godinama.

2. Nemoguće je naučiti gitaru bez tablatura.

3. Nemoguće je skinuti kompletnu pesmu za pola sata, sa tablaturama ili bez.

4. Nemoguće je skidati Dream Theater bez GuitarPro-a.

 

Najjači mi je bio jedan lik koji je ovde pre par meseci mrtav ozbiljan tvrdio da svako ko čuje ima sluha. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...