Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

мом ортаку ћале слуша углавном готик, а кева Најн Инч Нејлс... најнормалнији људи

 

da ne pricas o vanji smitu? :D

 

hmm ja sam sad u gimnaziji, i vecinom oblacim crno (ali ne uvek!!!)

ja u sustini nemam puno problema zbog odece i muzike... desavalo mi se da mi izjavljuju saucesce, da se zajebavaju zbog muzike, ali ja stvarno ne vidim za shodno da se raspravljam po tom sa nekim ko slusa muziku sa Duge, Granda i ostale "cetnicke" pesme!

 

slazem se da malo preterujete sa tim oko gothicara! juce sam bio na nekoj svirci, prosto sam se smejao nekim blackerima! znam likove, moje su godiste, secam se da me je jedan od njih pre par godina zvao da pisemo delove tekstova iz "satanisticke biblije"! mozda jesu goti najdalje otisli sa proseravanjem, ali ima i drugih, prvi iza njih su "blackeri"!!!

 

@Voyager: lagano, kako se bliže 30-te, neke druge teme postaju bitnije....

 

baća mislim da kasnite vi mnogo sa razmisljanjem o tome!!! ja vec sad razmisljam sta cu raditi u zivotu (3. godina gimnazije)! razmisljam (ne previse) i da li cu otici negde van...

 

a to sto si rekao za "razmetanje znanja po zurkama", i ostalo slinavljenje, jbt. ja ne mogu da verujem da to rade ljudi koji imaju 17-18 godina!!! ajd da o tome pricaju oni sa 14-15 pa ajde i 16 (ako su malo zaostali :D) ali sa 18, to malo zakasnilo sa sazrevanjem!!! uredu je procitati nesto, preslusati neke bendove, bla bla... ali naci nekog i prepucavati se sa njim o tome!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da je black metal najsmesnija stvar iza dzerija springera, odavno je jasno.

ali sto se gotike tice, nemam nista protiv da vidim nekoga ko je stvarno sav u tom fazonu. poznajem par ljudi za koje to mogu da tvrdim. sa druge strane, preglupo je baviti se tom troo-netroo tematikom, pogotovo u ovo vreme kada ti je uzika na dlanu,zahvaljujuci netu, te se i ljudski ukus prosiruje i postaje kompleksniji. to vam je ono: ustajanje ujutru uz threat signal, krici i urlici, ali nastavak dana ce biti u znaku covenanta ciji najveci sam fan :P

 

poenta je da drvimo oko gluposti.again. i da, poenta dva je da reba ukinuti gothic metal. zajedno sa reggaeom, jebo ih on :pivopije:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da je black metal najsmesnija stvar iza dzerija springera, odavno je jasno.

 

poenta dva je da reba ukinuti gothic metal. zajedno sa reggaeom, jebo ih on :pivopije:

 

prdis kurcu u oba slucaja!!! :/

 

niti je black metal najsmesnija stvar (ljudi koji to slusaju, i unesu se u to toliko da se oblace, cak i sminkaju jer su oni BLEKERI, su smesni, ali ne i muzika!)

gothic metal i rege ne mozes ukinuti prvo jer je nemoguce, drugo, to je sasvim dobra muzika! to sto ti ne volis to je tvoja stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne sirimo dalju raspravu, smesan je. u poredjenju sa ogromnom masom dobre muzike koja sve ukupno spada pod domen popularne muzike, da, smesan je.

 

lukijane,hvala ti sto mi skreces paznju na krajnje ocigledne stvari,kao i na tome sto onakve izjave shvatas ozbiljno.

 

EDIT: ako dobro pratim, fanovi te muzike su smesni ali ona sama nije? a sta ih je to navelo da tako izgledaju? TV dnevnik? muzika koju slusaju nema veze sa tim? pojasni mi, posto sam ja lik koji ozbiljno planira da UKINE neki muzicki pravac?

Edited by lex69

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne sirimo dalju raspravu, smesan je. u poredjenju sa ogromnom masom dobre muzike koja sve ukupno spada pod domen popularne muzike, da, smesan je.

 

Da ne širimo - ne pričaj o nečemu u šta se ne razumeš. Neke od najvrednijih stvari koje je metal izbacio su došle upravo sa teritorija black metala. Smeća ima svuda, a ja bih se eto usudio reći da je ono najprisutnije baš u današnjem gotiku.

Edited by Odelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da sam odslusao dovoljno albuma da mogu da govorim o tome(sto js jes, onih koje nazivaju blackmetal mainstreamom, ako je moguce tako postaviti stvari,ali cenim da to jste reprzentativno), posto ne praktikujem ono sto je na ovom forumu vrlo rasprostranjeno: na slepo pricati o stvarima.

a ovaj, ako su najkvalitetnije stvari dosle iz bleka...ok, daj mi jedno godinu dana da preslusam sve gigabajte koje posedujem ispocetka, da nadjem analogiju....

 

inace za smece se slazem, ako govorimo iskljucivo o gotik metalu.

Edited by lex69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne diraj blek metal :)

 

gotik ili bilo koja subkultura u biti se najvise prima na tlu gde ljudi nisu sigurni u sebe i svoje sopstveno postojanje, stavove i odelo, te se oprobavaju u necemu vec priznatom i vec oprobanom.

 

Za mene, neko ko slusa gotik i posle 25 i ko i dalje uziva u toj prici i muzici moze zaista nesto da kaze o tome. kada prodju gopdine lozenja i przenja. Ovako, rasprava mi se cini onako uz vetar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne pricas o vanji smitu? :D

Ma јокс, човек из Трстеника, ко и ја :Д :Д :Д

 

Neke od najvrednijih stvari koje je metal izbacio su došle upravo sa teritorija black metala. Smeća ima svuda, a ja bih se eto usudio reći da je ono najprisutnije baš u današnjem gotiku.

Останимо на том НЕКЕ. Свакако је дао свој допринос али не треба да претерујемо... ;)

У Трстенику цвета блек само тако, помало сам му наклоњена самим тим што су углавном то били музички догађаји што се метала тиче док сам живела тамо, да ме не схватиш погрешно.

ХИМ и остала финска срања нису готик :Д

За мене је готик Француска, Немачка, евентуално Енглеска. Све остало је исфорсирана комерцијала...

 

Za mene, neko ko slusa gotik i posle 25 i ko i dalje uziva u toj prici i muzici moze zaista nesto da kaze o tome. kada prodju gopdine lozenja i przenja. Ovako, rasprava mi se cini onako uz vetar :)

Потпуно си у праву. Навела сам моју милу швестерку као пример... :Д

Edited by neću-džem-u-palačinke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da sam odslusao dovoljno albuma da mogu da govorim o tome (sto js jes, onih koje nazivaju blackmetal mainstreamom, ako je moguce tako postaviti stvari,ali cenim da to jste reprzentativno). posto ne praktikujem ono sto je na ovom forumu vrlo rasprostranjeno: na slepo pricati o stvarima.

 

Sad praktikuješ, itekako. Mainstream? Ne, tako nikako nije moguće da se postave stvari. Ono što važi za Dimmu Borgir (korporativno mainstream $meće) ili Dark Funeral (isprazna kvazi-UG ložana) ne važi za jedan Drudkh (odličan UG black metal bend). Da ne govorimo pri tom o nekom širem shvatanju black metala koji prevazilazi neke njegove tradicionalne okvire i duboko zalazi u sferu nečeg eksperimentalnog i artističkog.

 

 

a ovaj, ako su najkvalitetnije stvari dosle iz bleka...ok, daj mi jedno godinu dana da preslusam sve gigabajte koje posedujem ispocetka, da nadjem analogiju....

 

inace za smece se slazem, ako govorimo iskljucivo o gotik metalu.

 

Pored smeća, NEKE od najkvalitetnijih stvari su došle iz black metala. Sa tim gigabajtima bolje da odmah odustaneš i ne oduzimaš sebi dragoceno vreme, jer kako reče, većina toga je izgleda taj B-MTV ili barem tipujem da je onda gomila klinačkog loženja ili pak sintizajzerskog kičeraja.

 

Ali opet... Sudeći po tvom gotik balavljenju (btw. tipična poza za današnje klince koji ulaze u "metal" da bi muvali ružnjikave goth-looking ili gotik cice), bojim se da ne bi mogao da skontaš dobar BM album ni da te neko nonstop udara u glavu s njim (ovo metaforički, naravno).

 

Gotik metal jeste jedno ogromno stecište smeća i kiča, ali je i standardni '91 - present gotik itekako. Tiamat - A Deeper Kind Of Slumber... šta realno fali tom gothy albumu? ...Koji je uzgred, za dosta nas koji smo metal slušali pre 10 godina i kada se ovaj pojavio predstavljao ogromno inovativno otkrovenje. I koji je i danas jedinstven i enigmatičan.

 

Ima li toga u tim savremenim gotik strujanjima? London After Lamenight? Dijareja? Diary Of Craps? Hoćićo? Šinobus Strange? :Wimpshit:? Psyclon Lame? The Crapshadows? Zombina And The Skeletones? Kombicrap?

 

Damn...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugačijem odgovoru teško da sam mogao i da se ponadam. Niko od nas ne sluša muziku da bi bio objektivan, ali nekako nije baš preporučljivo donositi lookdown zaključke za nešto u šta se ne razumeš.

 

Po čemu je to black metal smejurija, a gotik i EBM nisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj ovako, da batalimo pricu. prvo, jer mi pricas o objektivnosti,ukusima i slicno a pao si u vatru prosvetljenja dok si pricao o svojoj muzici kao da imas jebenih 14 godina. onda meni pricas o nekom balavljenju klinacke prirode i o tome kako se jure goticarke na te fore...tri: kad sam ja stao u veliku odbranu gothrocka i EBMa? pogodilo te to sto pljujem po ostricama, macu, runi,drvetu i senkama. slobodna jebena zemlja, moze mi se. sto oept ne znaci da sam tebe licno napao niti uvredio.

znaci, kad ti sledeci put padne na pamet da mi pricas o tome ko sam i sta, amlo citaj sta pises. vatru ostavi za zivot,tu misticizam, pun mesec i sl uglavnom ne rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo - Voyager, zanimljiva i ljepo ispriöana priča, stvarno ;).

 

Drugo - super...

 

EDIT: Treće - Zombina je zakon, ko misli drugačije zaslužuje da mu vrane iskljucaju oči.

 

Četvrto - Odelo, Zanimljiv trud parodiranja imena :da:.

 

Peto - Ne znam šta će svi ti bendovi zajedno pod terminom gotik, al' jebeš ga, kao da se mene to nešto tiče.

Edited by Thule

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj ovako, da batalimo pricu. prvo, jer mi pricas o objektivnosti,ukusima i slicno a pao si u vatru prosvetljenja dok si pricao o svojoj muzici kao da imas jebenih 14 godina. onda meni pricas o nekom balavljenju klinacke prirode i o tome kako se jure goticarke na te fore...tri: kad sam ja stao u veliku odbranu gothrocka i EBMa? pogodilo te to sto pljujem po ostricama, macu, runi,drvetu i senkama. slobodna jebena zemlja, moze mi se. sto oept ne znaci da sam tebe licno napao niti uvredio.

znaci, kad ti sledeci put padne na pamet da mi pricas o tome ko sam i sta, amlo citaj sta pises. vatru ostavi za zivot,tu misticizam, pun mesec i sl uglavnom ne rade.

 

Ja te samo pitam po čemu to black metal zaslužuje podsmeh a gotik i EBM ne? Slobodna zemlja, te se valjda i meni može da imam drugačije viđenje stvari od tebe. No, ne bih da te teram da sad nastavljamo priču ako ti nije do toga.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

oh, ne dirajte mi goth, šta ću ja bez njega :cry:

 

sto se tice goth/ebm vs. black metal price tice, i jedan i drugi zanr su imali sjajne albume i sjajne predstavnike.

 

osnovna razlika je u tome sto je goth tematika u tekstovima okrenuta u smeru patetike i self patetike, a black je hejterski/mizantropski orijentisan.

 

nesto u fazonu

goth: jadan sam, cemeran sam, niko me ne voli

black: mrzim ceo svet, ja sam najjaci i car i emperor, niko me ne voli

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDIT: ako dobro pratim, fanovi te muzike su smesni ali ona sama nije? a sta ih je to navelo da tako izgledaju? TV dnevnik? muzika koju slusaju nema veze sa tim? pojasni mi, posto sam ja lik koji ozbiljno planira da UKINE neki muzicki pravac?

 

e 'vako! prvo: problem je u samim ljudima koji to slusaju, sto oni GLEDAJU muziku! GLEDAJU kako se muzicari oblace za spotove, koncerte, bla bla... ako posmatrate muziku na onaj nacin na koji je ja posmatram (sto cini 0,000001% ljudi, ako i toliko) tematika vam nece biti vazna, ja ne obracam paznju na tekstove, pogledam ih tu i tamo, neki procitam, neki delimicno zapamtim, ali uglavnom me ne interesuju. glas odnosno vokal posmatram kao jos jedan instrument... prema tome, muzika uopste ne mora da bude smesna a daleko od toga da je glupa! problem su klinci nesigurni u sebe, koji moraju negde da nadju uzor!

 

drugo: ovo sa dnevnikom je dobra fora, da svi tako izgledamo, di bi nam kraj biJo!

 

trece: muzika kao muzika nema veze, ali imaju muzicari koji su nekada bili ti "nesigurni klinci" ili su jednostavno isprobavali drugaciju odecu, "ajde da mi budemo drugaciji..."

 

cetvrto: ti si bas optimista, u fazonu "ja imam moc! moc sive lobanje! i ukinuci prokleti gothic!" hahaha :D

 

 

sto se tice goth/ebm vs. black metal price tice, i jedan i drugi zanr su imali sjajne albume i sjajne predstavnike.

 

osnovna razlika je u tome sto je goth tematika u tekstovima okrenuta u smeru patetike i self patetike, a black je hejterski/mizantropski orijentisan.

 

nesto u fazonu

goth: jadan sam, cemeran sam, niko me ne voli

black: mrzim ceo svet, ja sam najjaci i car i emperor, niko me ne voli

 

ali ja ne razumem, zasto poredite gothic i black? u cemu je slicnost (sem tu i tamo oblacenju fanova)? gothic (po meni) bi trebala da bude tu i tamo neka melodicna muzika, i po meni tu se najbolje uklapaju visok zenski i onaj "rezeci" muski vokal... a black na neki nacin slabo melodicna, vrlo brza muzika, sa scream vokalom... ne vidim vezu izmedju ta dva zanra, a kao sto sami kazete (posto kao sto rekoh ne obazirem se na tekstove) :

goth: jadan sam, cemeran sam, niko me ne voli

black: mrzim ceo svet, ja sam najjaci i car i emperor, niko me ne voli

 

opet sem u ovom delu "niko me ne voli" nema nikakve slicnosti!!!

 

CEMU TO POREDJENJE???

Share this post


Link to post
Share on other sites

potrazi rec cinizam u recniku. to je sto se tice price o ukidanju.

nkada davno,kada je covek pokazivao prve znake svesti,pa je uz komunikaciju nastajao prvi oblik muziciranja, njegova je uloga bila da prati reci, tj da na taj nacin cini prica i predanja lako pamtljivim. i PAf! nastade muzika.ocu da kazem da je lirika ono sto je uvek bilo u prvom planu, u samoj muzickoj biti. nemojte mi navoditi primer klasike asda, jer smo milionima kilometara daleko od nje u ovoj prici. iz tog razloga je dobro sto je procenat ljudi koji slusaju muziku na nacin na koji je ti slusas tako mali.

a sto se tice usporedbe blekmetala sa jedne, i gothica i EBMa sa druge strane, to vec mora se obratis kolegi koji je to postavio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

apsolutno se slazem sa tim da jako malo ljudi slusa na ovaj nacin, i da je muzika na taj nacin (i zbog toga) nastala, ali sam si pomenuo sad klasiku (meni nije pala na pamet), nekada u muzici nisu potrebne reci da bi ona procackala nasa cula i da kazem emocije... ali veruj mi, polovina klinaca zna jedan ili dva teksta neke grupe na engleskom, i pamti te reci kao skup slova, ne znajuci sta znace... neki dan mi je jedna mala iz prve godine donela tekst Macbetha-The dark kiss of my angel (ili tako nesto) da joj prevedem!!! ona je prva godina gimnazije drustveno-jezickog smera!!! mnogo tih "gothicara" ili "gothicarki" "slusa" tekstove, ali nema pojma o cemu se radi... ja volim muziku i ne zelim da neki glupavi tekst mi promeni misljenje o odredjenoj pesmi! ako sve to lepo zvuci, zasto rizikovati da ti neka nebuloza pokvari utisak! ja to gledam na taj nacin, ali prihvatam i drugacije misljenje, naravno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

u tome je stvar! kao mi je pesma stvarno super, zasto da rizikujem da procitam glupost od teksta! muzika Manowar-a (iako nema veze sa ovome temom) je meni super, i volim da ih slusam, a onda sam uzeo i procitao par tekstova, i pomislio, "jbt koje je ovo sranje!" tako da, nekad je "bezbednije" ne znati tekstove... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

gothic (po meni) bi trebala da bude tu i tamo neka melodicna muzika, i po meni tu se najbolje uklapaju visok zenski i onaj "rezeci" muski vokal... a black na neki nacin slabo melodicna, vrlo brza muzika, sa scream vokalom...

Sličnost leži u atmosferi, za početak. Za nastavak, gotik vokal o kom ti pričaš nije gotik, već neka dumčina, ili tako nešto.

 

Gotik vokal može biti bilo šta, i u posljednje vreme i jeste. Naravno, Carl McCoy je i dalje neprikosnoven :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...