Jump to content

НАРОДЊАЦИ


Recommended Posts

Lazu te jeste gotivna, mislim da je na poslednjem albumu i Ona i ja, pesma s kojom su pobedili na nekom festivalu, i daleko je od narodnjaka. icon_confused.gif

 

Mesec dana moze da prodje, kao i Seti se. icon_redface.gif

 

Nemam pojma kako bubnjar peva, ali imaju slatkog gitaristu ili basistu, nisam sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lazu te jeste gotivna, mislim da je na poslednjem albumu i Ona i ja, pesma s kojom su pobedili na nekom festivalu, i daleko je od narodnjaka. icon_confused.gif

 

Mesec dana moze da prodje, kao i Seti se. icon_redface.gif

 

Nemam pojma kako bubnjar peva, ali imaju slatkog gitaristu ili basistu, nisam sigurna.

Немају басисту, већ двојицу клавијатуриста. А имају и новог гитаристу ...

 

И бубњар пева као Иан Гилан отприлике ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени се са последњег албума свиђају Лажу те, Изнад колена, Црна ватрена и мање-више Ноћ без снова. Узгред, бубњар боље пева од Џаје.

 

 

А за ово горе, не могу сви да се народњаци и остали производи 90их повезивати са Милошевићем. Превише је ту разноврсних ствари које немају додирних тачака. А што се тиче турцизама, Гранд их у последње време ни не производи. Чак и неки други "обрађују" наше песме, попут Бугара ...

Turbo folk i kriminal se debelo povezuje sa Milosevicem, ja imam 30 godina i odlicno to znam, a sto se tice turcizma, Ima ga jos uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хтео сам да кажем да се у турбофолк трпа све, чак и нешто што нема везе с тим.

20 November 1986

21 Mart 1976

 

Kapiras, tacno znam o cemu govorim. Ja sam u tim godinama ziveo i tacno znam kakav je uticaj turbo folk imao na omladinu, vidim da se i danasnji klinci pale na to, ali hvala Bogu, bar ne nose pistolje uz tu muziku i ne voze 200 na sat

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Malo je bolje sad.

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па турбофолк је престао да постоји у Србији пре неколико година. Још увек га има у Босни, и у најокорелијој варијанти у Бугарској...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sto se amadeusa tice,Tokan (bubnjar) vristi kao lud,i cepa speed pedale na svadbi mrred.gif

ali mislim da Boki (klavijaturista) mnogo bolje peva od Dzaje...

ako ste culi pesmu "eva" od amadeusa,tu recimo peva boki...

to im je sa drugog albuma ... anyway amadeusi su ludi ko struja,zajebanti na kvadrat... mada dzaja malo nije iz te price...

a novi gitarista se zove milan,lik je isto opusten. pre amadeusa je valjda svirao sa onim sto je ostalo od osvajaca. on je inace iz bg-a dok su ostali iz leskovca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ниси ли случајно гледала слике Ане Кокић у новом Scandal!-у?

Nisam. Jesu zanimljive?

 

@danijel:

 

Ti to njih znas? Ja sam cula da posecuju svirke Prorocka, a i bili su u Festu na Najtvis tribjutu. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rok muzika, je  oslobodila gudru i probovedala o tome. Opustenouzivajmo uzivo, koliko je mladih nestalo zbog rok muzike

jeste, tako je bilo "u svetu", ali ovde su rok muziku u skolama slusala uglavnom fina deca dok su propaliteti cepali turbo folk. kolicina droge na jednom splavu je mnogo veca nego na primer u kst-u. tako je bilo 90-ih, a cini mi se da je tako i danas...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam. Jesu zanimljive?

 

Видео сам само једну на насловној страни ... Носи наочаре ...

 

 

 

 

Иначе, ја сам Џају из Аmадеуса неколико пута видео у Лесковцу, а за бубњара сам видео како пева у Мија Coolић Show пре неку годину кад је певао Child in Time. Мада за њих не може баш да се каже да су народњаци, иако свирају и по свадбама ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Морам да кажем, да је нови албум Аце Пејовића чист квалитет. icon_rockdevil.gif Слушао сам малочас у колима . Песме Литар крви, Неверна , Нај,нај нај , Јелена и онај Rammstein cover су врх. musik20.gif А и онај спот није лош ...

 

"Све ти дајем, све је твоје

све ми узми туго младости моје

литар крви, обе руке

само дођи па ме спаси од туге."

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam. Jesu zanimljive?

 

@danijel:

 

Ti to njih znas? Ja sam cula da posecuju svirke Prorocka, a i bili su u Festu na Najtvis tribjutu.  icon_smile.gif

 

 

znam tokana milana i bokija od prosle godine, a acu (cupavog) i dzaju sam upoznao pocetkom ove.

ne znam sta posecuju,ali fazon idu na sve zive koncerte,pricao mi je tokan kako im je bilo do jaja na dream theateru u budimpesti, i valjda na nigtwishu...

ali nisam ih dugo video... mislim da rade puno u poslednje vreme...

meni je skroz do jaja to sto nisu ograniceni, i ne razmisljaju povrsno sto se muzike tice... muka mi je i od hatera i od onih zatupljenih ljudi koji ne zele ni da se potrude da shvate nesto...

 

evo vam SLIKA tokana kako namesta svoj set pred pocetak te svadbe gde sam ih prvi put cuo uzivo

Edited by danijel_sh

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste, tako je bilo "u svetu", ali ovde su rok muziku u skolama slusala uglavnom fina deca dok su propaliteti cepali turbo folk. kolicina droge na jednom splavu je mnogo veca nego na primer u kst-u. tako je bilo 90-ih, a cini mi se da je tako i danas...

Opet zavisi, 90-tih je bilo ludo, gde god da se nadjes, turbo folk, nacin na koji su ljudi (deca) ziveli uz tu muziku bilo je poprilicno bolesno a i opasno.

A za rock muziku se ne mo mogu sloziti, jer se deca ubijala od alkohola. Mada i sad to rade icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...