Jump to content

НАРОДЊАЦИ


Recommended Posts

Тешко то...

 

 

Него, данас је петак 13. а то пева Кемал :rockdevil:

"На длану ти само црно слово пише

никад је, сине, нећеш срести више,

никад је, сине, нећеш срести

и за љубав њееенууу имаш петак тринаести." :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

 

 

А, узгред, много слаб онај бенд што пратио Синана. Да је бенд онај Китићев, а Синан да пева уместо њега, то би био ултимативни квалитет...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Važna tema: НАРОДЊАЦИ"???

Sto bi ovo bila vazna tema majko moja?

 

:muzicar::rockdevil::bend:

 

 

Zato sto pola "metalaca" sa ovog sajta slusa narodnjake. Zalosno.

Nije im mesto ovde. :twisted: vec u kafani.

Kapiram zezanje ali stvarno, sto je bljutavo, bljutavo je... znam da ce sad ciganija skociti zbog ovog posta ali bas me zabole :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto pola "metalaca" sa ovog sajta slusa narodnjake. Zalosno.

Nije im mesto ovde. :twisted: vec u kafani.

Kapiram zezanje ali stvarno, sto je bljutavo, bljutavo je... znam da ce sad ciganija skociti zbog ovog posta ali bas me zabole :rockdevil:

 

 

 

 

ja sam uz tebe.ovo je metal forum a ne disco folk zato diskutujte na sajt narodnjaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto pola "metalaca" sa ovog sajta slusa narodnjake. Zalosno.

evo ja nisam "metalac" a nisam ni metalac, šta jesam nemam pojma ali mogu da kažem da u zadnje vreme najviše slušam r'n'r (Cult, Velvet Revolver, Billy Idol, Motorhead) i narodnjake (Stoja, Vesna, Zlata, Marina, Stoja, Stoja, Stoja...).

 

tvoje pitanje je teško i trebalo bi odgovor da da neko od pravih i istinitih metalera. po meni, jedan od razloga zašto toliko njih sluša narodnjake je zbog melodijske bliskosti, da ne kažem, bliskoistočnosti izvornog/neo/turbo folka i 90% metala. ta melodijska bliskost ili spona je miksolidijski modus harmonskog mola ili frigijski dominanti. e, zašto se ta skala toliko koristi u metalu o tome sam jednom postavio topik na forumu harmony-central i nije ispala baš bogzna kakva diskusija. ali ima jedan topik na ovom forumu, dole na pdf-u za muzičare "koji solo vas podseća na narodnjak..." tako nešto, i tu se npr, vidi ta spona između folka i metala.

 

moje pitanje za tebe je, da li misliš da je slušanje narodnjaka žalosno samo za metalce ili uopšte žalosno ko god ih slušao? i zašto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zalosno je za sve, bez obzira na to da li slusaju metal ili ne... zar to moram da objasnjavam?

Ne mogu da verujem!

ne moraš da objašnjavaš ako ne želiš, ali udovolji mi malo, eto napiši bar dve rečenice zašto je to žalosno.

 

Za*ebavas se, zar ne?!

ne. slušam narodnjake povremeno (one koje sam pomenuo), ali ne iz sprdnje i zajebancije ili da bih provocirao ortake, nego mi je to duševna potreba, verovala ili ne. konkretno, kad odradim spojeno dve noćne smene na šljaci, pa još vikendom, osećam se prilično loše i sjebano i jedina stvar koja me u tom stanju odradi je npr. "Samo" ili "Umri" od Stoje... verovatno po principu klin se klinom izbija iil otrov otrovom.

 

ovo je moj trip u tom stanju: šef me zajebava i izdrkava zbog sitnica, i poso mi je kurac, radno vreme je 12+ sati, plata bedna itd... sve mi se skupi i onda kad začujem Stojin triler i vibrato u pustoj kancelariji i ona intra gde pocepa nebo u gornjim registrima, tad zamišljam dve ljute zmije šarke kako sikću i gamižu preko stola, preko monitora se propinju i ujedaju me za grudi i srce ispuštajući otrov, ali ja se ne branim nego ih puštam da me otruju, pošto sam iznutra već sjeban i truo, da me u stvari izleče. to ti je kao narodski lek, žarenje koprivama protiv bolesti, ljuta rakija protiv prehlade, i sl.

Edited by Voyager

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha, evo zakukala Vilhemina kao kukavica sinja :) ma nije tako mučno stalno, naveo sam ti primer kad mi se skupi ta težina i osećaj dno života kad mi prija da slušam te neke pevaljke. to je u stvari ono što južnjaci zovu crni sevdah ili karasevdah, kapiram.

 

evo ovde jedan primer tih paklenih introa, te guje ljute i taj fazon

 

Stoja - Svaka se greška plaća

 

http://www.youtube.com/watch?v=Uycbqu-QwyU

Edited by Voyager

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje pitanje za tebe je, da li misliš da je slušanje narodnjaka žalosno samo za metalce ili uopšte žalosno ko god ih slušao? i zašto?

 

 

brate zalosno je za svakoga,ne radi se tu o metalcima kao fora slusaju metal a da ne cuju drugu muziku uopste nego radi se o tome sto je to jebeno smece od muzike i manipulisanje narodom,jedino se ta muzika moze stvoriti u cg srbiji bosni i jos po kojem dijelu balkana jer su ti djelovi podlozni tome.sto nema toga u hrvatskoj i sloveniji???

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate zalosno je za svakoga,ne radi se tu o metalcima kao fora slusaju metal a da ne cuju drugu muziku uopste nego radi se o tome sto je to jebeno smece od muzike i manipulisanje narodom,jedino se ta muzika moze stvoriti u cg srbiji bosni i jos po kojem dijelu balkana jer su ti djelovi podlozni tome.sto nema toga u hrvatskoj i sloveniji???

a što si ubeđen da je manipulisanje narodom? to je melos koji narod voli, 90% te muzike jeste smeće, slažem se, ali i 90% naroda je smeće, zar ne? smeće od muzike za smeće od naroda, potražnja i ponuda, tržišna logika. svestan si da bi turbo folka bilo u ovom ili onom obliku, bez obzira na nacionalizam i ratove 90ih, tj. da smo 90te ušli normalno u tranziciju kad i Poljska, Češka, Mađarska. naravno da bi.

 

ne misliš valjda da npr. RTCG forsiranjem klasične muzike može da kultiviše crnogorski narod i istrebi pusto tursko iz njega?!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a što si ubeđen da je manipulisanje narodom? to je melos koji narod voli, 90% te muzike jeste smeće, slažem se, ali i 90% naroda je smeće, zar ne? smeće od muzike za smeće od naroda, potražnja i ponuda, tržišna logika. svestan si da bi turbo folka bilo u ovom ili onom obliku, bez obzira na nacionalizam i ratove 90ih, tj. da smo 90te ušli normalno u tranziciju kad i Poljska, Češka, Mađarska. naravno da bi.

 

ne misliš valjda da npr. RTCG forsiranjem klasične muzike može da kultiviše crnogorski narod i istrebi pusto tursko iz njega?!

 

 

pa sad ko zna da li bi bilo uopste disco folka da je bila i drugacija situacija i da nije bilo rata ,ne znam mozda sto ti kazes bi bilo i tako i tako ko zna ali zna se tacno sta je to,ne radi se ovdje o ukusu. mentalitet se tesko mijenja i cisto sumnjam da RTCG moze da kultivise crnogorski narod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта је диско-фолк?

 

Ви који се не разумете у народњаке, направите разлику између Јужног ветра, осталих олд-скул извођача и модерних безвредних глупости... Мада, ово модерно из деведетих има више додирних тачака са металом, колко ја лаички могу да видим, како други примећују, а ово Грандово, Голдово и Випово, то је мејнстрим сад...

 

 

Значи, Синан, Кемал, ЈуВе андерграунд осамдесетих... За сва времена..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта је диско-фолк?

 

Ви који се не разумете у народњаке, направите разлику између Јужног ветра, осталих олд-скул извођача и модерних безвредних глупости... Мада, ово модерно из деведетих има више додирних тачака са металом, колко ја лаички могу да видим, како други примећују, а ово Грандово, Голдово и Випово, то је мејнстрим сад...

 

 

Значи, Синан, Кемал, ЈуВе андерграунд осамдесетих... За сва времена..

 

 

 

brate zabolje mene za tu muziku uopste ,ja sam samo izjasnio svoje misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ти си се изјаснио за смеће које је настало током и после ратова. Значи, мишљење није птопуно и не може да се да генерална оцена. А диско фолк, то је можда оно што је кренуло са Цецом, Вики и Миром Шкорић и што у неком другом облику сада продаје Гранд... То није озбиљно. Оно што је Миле Бас урадио током осамдесетих са Савом и Перицом, и певачком петорком је и квалитетно, а наравно и за свако поштовање... Али јбг, ни ти људи које је он направио не умеју да га цене, небитно...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro ne mogu da tvrdim sa sigurnošću šta bi bilo da je bilo, ali kad uzmeš čitavu muzičku predistoriju ex-yu, nameće se takav zaključak.

 

moja generacija ('76) period 80ih vezuje za rok bendove na kojima smo odrastali (Brejkersi, Disciplina, EKV, El Org, Haustor, Azra) i za nas je to bio mejnstrim bar smo verovali da je to bio, ali ako pogledaš realno nijedan od tih bendova nije punio velike prostore, stadione, ušća, čuda. mnogo širu publiku su imali bendovi tzv. sarajevske škole (tipa P. Orkestar, C. Jabuka) koji su zvučali "narodskije" ako već nisu otvoreno koristili folk motive. o novokomp. narodnjacima da ni ne pričam, bilo je tu raznih posela, Mesama, Folk Parada, na lokalnim radio stanicama je uveliko gruvao taj zvuk, pa bilo koje narodno veselje svadba ispraćaj u istom fazonu, Brena i Vesna su razvaljivale, kao i čitava srednja generacija pevača (Vera Matović, Nada Topčagič, Biki Siki Jeftić, Zorica Marković, Ana Bekuta, Šaban, Haris, Halid1, Halid2, itd).

 

i onda početkom 90ih dolazi do oslobađanja medijskog prostora, osnivaju se desetine i stotine privatnih radio i tv stanica, a privatnika naravno baš zabole da kulutiviše ukuse slušalaca nego daj udri šta narod ište. što se tiče novih pevača, sve može ako iskeširaš gazdi, oćeš da snimiš projekat može plati, oćeš reklamu/spot izvoli plati. pritom, uzmi da stižu sempleri, sekvenceri, proces snimanja postaje sve jeftiniji i dostupniji. treba uzeti u obzir i pop/dens zvuk koji je zakačio drugu generaciju jugovića po Švicama i Švabijama koji sa njima stiže na ovaj prostor. takođe u to vreme već imaš disco/folk fuziju iz Grčke, Turske i arapskih zemalja. mislim da su to sve preduslovi koji su doveli do folk eksplozije 90ih koju nazivamo turbo folk.

 

dakle, obrni okreni moja procena je da bi se turbo-folk svejedno desio, e sad, dal bi neka ozbiljnija država Srbija, bez ratova i sranja, bila u stanju da oporezuje taj šund i podržava druge manje isplative žanrove, dovede u red naplatu tantijema na autorska prava itd. ne znam, moguće je.

 

druga škola mišljenja, ona koja je pretpostavljam bliža tebi, Vilhelmini i istomišljenicima, je da je turbo svesno i namerno smišljen u partijskom vrhu, kao sredstvo za ispiranje mozgova i odvraćanja pažnje od nemaštine, rata, kriminala i svog onog užasa ili po onoj Rambovoj - daj laku notu da se ćuti i trpi... i to je moguće, mada bi ja pre reko da kad su videli na šta se narod loži da su onda pustili da preplavi bez ikakve kontrole, po starom principu valdanja 'leba i igara.

Edited by Voyager

Share this post


Link to post
Share on other sites

se ta muzika moze stvoriti u cg srbiji bosni i jos po kojem dijelu balkana jer su ti djelovi podlozni tome.sto nema toga u hrvatskoj i sloveniji???

 

 

ti neznas nista o hrvatskoj

 

a u vezi turbo folka pa ovako sama turbo-folk muzika predstavlja degradaciju i negativna je pojava protiv koje se treba boriti.ali ako slusate turbo-folk na pravi nacin iz zezanja on postaje neka vrsta panka

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

У Хрватској се слушају Сека, Цеца, звезде Гранда, те модерне "цајке"

 

А иначе, у турбо-фолк спадају и хрватске денс групе, тј. оно што је хрватско, а што се емитује и на Пинку...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se mnogo toga u srbiji što nema veze sa određenim definicijama svrstava u etno pop, pop, narodnu muziku, moderni dens turbo pop folk, itd. itd.

 

Pominjanje Cece, Viki Miljković. Hani, Mani, Mileta Kitića, govana u rangu sa narodnom muzikom, ravno je samoubistvu. Ista ta Ceca, ne moze da izvuce 5% od pravih narodnjackih standarda...niti ima glas za to, niti zna da otpeva, bez obzira sto moze da puni hale i poljane od beograda do triglava i bugarske...

 

Govoreći o narodnoj muzici, vredi pomenuti Cuneta Gojkovića, Kseniju Cicvarić, Nikolu Karovića, mog komšiju Miroslava Ilića, Cakanu, Novicu Negovanovića, Gordanu Lazarević, Jelenu Broćić, Izvorinku Milošević, Petra Tanasijevića, Gordanu Stojićević, Zoricu Brunclik, pa jebi ga i Veru Matović. Takve nećete vidjati po žnj televizijama...

 

A ako u njihov pevački rang gurate, i poredite ih sa sranjima poput Karleuše, Anči, i ostale beskičmene gamadi poput onog ćelavog Rajovića, onda slobodno stavite temu pod lock...Takva gamad ne treba ni u kom kontekstu da se poredi sa narodnom muzikom, jer to što oni rade ima vrlo malo veze sa muzikom uopšte, a pogotovu sa narodnom...Toliko pominjaja nekih idiota, a ne pomenuti ni 2-3% ovoga što sam ja nabrojao, očigledno je da ljudi, naročito ovi mladji, teško znaju šta su to narodnjaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' neko slušao Bokija Maradonu, ima hit ''šteta što smo ljubavnici samo'', izdao je jedan album 1987. u duhu Sinanovih ranih radova

 

Ne semnjam da ga je Teša već slušao. :)

 

I jedan biser: Mile Kitić je nedavno bio u americi i izigravao žigola jednoj bakuti koja plaća likovima za snošaj circa 1000$, ali Mile tuki ju je toliko oduševio svojim umećem da mu je dala sat u vrednosti od 8000$, a Mile kao dobrocinitelj, isti je prodao ciganima upola cene, kad se vratio u Srbiju. Navodno, nije mu stalo do love, već eto što se pokazao. A i neki matori mu je nedavno nudio oko 1000eura da mu ćerku razveće pojasa nevinosti, dok je Marta Savić za to vreme bila na havajima gde su je dva crnca hladila palminima listovima i cedili joj sok od banane. :)

 

Bilo je objavljeno u jednim domaćim novinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...