Jump to content

Testament


RNA

  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Vaistinu,najgori mi.Sto pitas?

pitam zato što većina vas sa ovog foruma ne voli taj album zato što nije njihov fazon zato što je spor. pa šta ako je spor? ima melodiju, groove, energiju, sve. vi svi razmišljate što brže, što agresivnije. ok, vi ste metalci. i ja sam metalac. ali opet ne razmišljam tako. meni je bitno da neki metal bend ima savršen spoj agresije i melodije. i da ima groove i energiju. kao na primer anthrax 90-tih, to je meni savršenstvo metala. ali dobro, neću da skrećem sa teme. ja volim sve što je testament ikada uradio. gotivim i low i gathering i demonic. ranije ih nisam gotivio ali sada ih obožavam. ali opet originalna postava testament-a je prava stvar. i to je to.

Edited by Kinez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si verovatno jedini covek koji vise voli Anthrax 90-ih vise od onog ranijeg perioda.

Elem, sve sto si rekao za Testament i spoj agresije i melodije, sve stoji. Samo sto je taj spoj bio savrseniji na prva 4 albuma, jer tu imas tipicni tresresku agresivnost sa melodicnoscu Skolnikovih solaza. Ne postoji bolji spoj na ovom svetu od tog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje Skolnickove solaze se nalaze upravo na "The Ritual" albumu.

Najslabiji Testament album je zapravo "Souls of Black" (posle "The Gathering" koji je neprikosnoveno dosadan i neinspirativan pa ga i ne racunam u lose vec ocajne albume) koji, sem dobrog zvuka gitare ne nudi apsolutno nista, jedini dobar momenat je "The Legacy".

Ne mogu da se slozim da je on nastavak "Practice What You Preach" na bilo kom nivou, po bilo kom osnovu.

Vece slicnosti postoje izmedju "The Ritual" i "Practice" nego bilo kog drugog albuma mada, naravno, postoji i velika razlika medju njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha? Gavro, na kojoj si ti drozi? Ne postoji slicnost izmedju "Practice..." i "Souls..."? Pa, album je gotovo preslikan sto se tice melodija, rifova, a posebno tempa, posto je vecina pesama usporenija u odnosu na prva dva albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, sto je on tebi slican ne znaci da on to uistinu i jeste.

Koliko je "Practice" zanimljiv, toliko je "Souls" tesko preslusati do kraja, neinventivan je, za razliku od "Practice" ili "The Ritual" koji su daleko siri s tim sto je "The Ritual" ipak malo vise kontrolisan.

Da je "Souls" ponovio ono na "Practice" voleo bih ga isto, medjutim - nikada ga ne slusam.

U krajnjoj liniji, ovo i nije bitno, vazno je da svi gotive Testament.

Ja cak i jako, jako gotivim i Skolnickovu jazz fazu, uopste - on mi je jedan od najomiljenijih gitarista ikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slucaj je i sa mnom. On je jedini gitarista kod koga nikada ne pravim razliku sta svira. Sve mi se dopada bez rezerve.

Mogu da se slozim sa tvrdnjom da je "Souls..." bleda kopija "Practice..." albuma, ali ne toliko losija. I ako cemo da merimo istim arsinima, to sto ti ne mozes da ga slusas, ne znaci da nije slican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...