Jump to content

Derbi Utakmice


Frankenchrist

Recommended Posts

Slazem se da ocene dajemo kao navijaci,ali Liverpool vs. Manchester mec nazvati mecom tima veka protiv tima 90-ih je odvala gluposti,a svaki navijac mora biti svestan sopstvene gluposti.A to je poprilicna glupost.Tim koji je dva puta bio prvak Evrope,i tim koji vise od 15 godina nije bio prvak sopstvene drzave.Strasni klubovi.Onda je i Aston Vila klubcina.

Naspram tvoje analize,moja analiza je objektivna i strucna.Cinjenica.

Ja Engleske klubove mrzim,ali onda i tvoj hejt prema italijanskim mogu nazvati bezrazloznim i morbidnim.Covek koji navija za Engleske klubove nema argumente za nazivanje Barselone istrosenim kreativcima.

Da nema Italije,Spanije,Portugala i Francuske,ne bi bilo ni Engleskih timova.Ne bi bilo ni trenera ni igraca.Ni Mancestera,ni Chelsea,ni Arsenala a bogami ni Liverpool-a.

 

To nisu cinjenice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kada govoriš o engleskom fudbalu ne pričaš samo o igračima, već o posebnoj filozofiji fudbala, utkanosti fudbala u društvo, drugačijem shvatanju igre, ogromnoj tradiciji i podizanju čitave sportske subkulutre na jedan sasvim drugi nivo. Ovog poslednjeg na kontinentu i dalje nema, a ovo ostalo nije toliko razvijeno.

 

Nekada, dok je još bilo potrebe za tim (čitaj - dok je bilo sramota preći npr. iz Tottenhama u Manchester radi novca...) Englezi su igrali u velikim stranim klubovima (OK, i sada ima par primera za to... donedavno Owen , i dalje Beckham, pa Hargreaves...). Isto tako su i ostrvski treneri radili po Španiji i Francuskoj. Sada je obrnuto. Xabi Alonso je Španac ali igra ostrvski fudbal. Makelele i Henry su Francuzi ali igraju ostrvski fudbal. Takođe, teško je reći da za Milan igraju pretežno Italijani, za Barcelonu pretežno Španci ili za Lyon pretežno Francuzi... Mešaš babe i žabe.

 

Očigledno imaš problema sa definicijom reči "činjenica".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,nego ti imas.Zar nisu svi navodi cinjenicna stanja?Zar nije cinjenica da je manchester dva puta bio prvak evrope?Zar nije cinjenica da Liverpool pusi 15 godina u sopstvenom prvenstvu?Zar nije cinjenica da evropskih igraca u engleskoj ima na tone,a da je obratno velika retkost?Naravno da u Lyonu ne igraju samo Francuzi,u Milano zabari,u Barci Spanci...ALI ENGLEZA NEMA NIGDE,ZATO STO SU NEKOMPATIBILNI.O cemu ti pricas covece?!?!?!?!?Tri od cetiri kluba u polufinalu su engleska zbog toga sto su ostali izuzetno losi,a ne zato sto su oni izuzetno dobri.Barsa i Real igraju ocajno,Juventusa nema,Milan ocajan,Inter ocajan (u ligi je dobar,ali italijanska liga je ove sezone merilo u picku materinu),Bajern ocajan...to je jedini razlog.

Nijedan jedini Engleski klub vise ne igra tipicnim engleskim fudbalom.Zbog toga sto je takav fudbal neprimenjiv na moderno shvatanje istog.Nijedan evropski igrac u engleskoj ne igra engleskim fudbalom.Taj termin vise ne postoji.Ti zivis u zabludi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije samo stvar u povredi Etoa...ceo tim igra lose.Precizirajmo,Ronaldinjo jos od svetskog prvenstva igra lose.

Mislim da Anri ne bi nista tu promenio.Nema to veze.Iako,Barsi treba jos jedan dobar napadac.Etoo je nedovoljan sam,Mesi je jos uvek mlad i neiskusan,a onaj Gudjonsen je supcina kakvoj nema ravne.Citao sam nedavno da zele da dovedu Klose-a.Ajoj,samo to ne!

Slozili smo se.U startu. :cool:

:ph34r:

Gudjonsen. lik je potrosio 230 odlicnih lopti i dao par golova. Promasena investicija. Generalno, kako su im krenule povrede, vise se nisu zalepili na staro. Barsa je pukla, nazalost.

 

Klose?? Ne, ali pobogu ne! Njima bi BASH legao Gerard. a sto se spica tice i dalje mislim da nema igraca koji bi im vise legao od Anrija, ako uopste jos hoce da igra.

Na kraju ce ubaciti malog Krkica, mozda to i proradi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pukla je Barsa,ali uz malo osvezenje verujem da ce se vec nagodinu vratiti u staru formu.Naravno,ukoliko ne dovedu igrace tipa Klose-a.Gerard?Nece taj nikada otici iz Liverpoola.Anri?Moguce.

Lampard je neki dan rekao da zeli da predje u Barsu.Ali mislim da je to patka da bi mu Chelsea ponudio bolji ugovor.Abidal je na meti Barse i Juvea.

Krkic je talenat,ali nije taj jos za prvi tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li ti je ikada palo na pamet da neki termin može da promeni značenje? Tj. da neka škola fudbala može da evoluira? Moderni engleski fudbal je ono što sada prikazuje Manchester... Dakle, probudi se iz 80tih.

 

Dalje... "Nisu oni dobri nego su ostali loši???" Pa to je kao kada Đukić kaže "da nije Zvezda pobedila nego je Partizan izgubio"... Pa šta je kriterijum da je neko dobar, čoveče? Pa rangiranje se vrši po relativnom, a ne po apsolutnom kirterijumu. Dakle, lupetaš.

 

Ja se nešto ne sećam da je Real predobar poslednjih godina... Barcelonu je najzad krenulo, posle najvećih govana u kojima je klub ikada bio. Valencia je takođe u stagnaciji. Milan i Juventus, kao i cela italijanska liga su više kriminalno udruženje nego klubovi. Inter je klub sklepan od potrošenih igrača i kao takav neće skoro biti materijal za finale LŠ.

 

Egleski igrači u Evropi... Hm... Srati što dobri engleski reprezentativci ne igraju po Evropi je kao srati što NBA All-Star Ameri ne igraju u Evropi. Englezi (Gerrard, Lampard, Cole, Ferdinand, Terry, Carragher, Cole2, Owen, Rooney, Defoe) i ostali Ostrvljani (Keane, Giggs...) su fenomenalno plaćeni i igraju u okruženju u kojima su obožavani od navijača i poštovani od trenera i saigrača... I koji kurac oni imaju da traže u šugavom nelegalnom italijanskom prvenstvu ili u nemačkom/francuskom prvenstvu koje nema para za njih i gde igraju pretežno bananameni i nedovoljno plaćeni istočnoevropljani ili u Španiji gde postoje: favorizovanje Španaca i Lationamerikanaca, drugačiji sudijski kriterijum i skroz drugačiji stil igre? Beckham je to uradio zbog sponzora, Owen jer je debil, Woodgate jer je bežao od Leeds Uniteda... Nije ovo više doba kada Lineker ide u Barcelonu radi para i veće šanse da bude prvak Evrope. Ovo je vreme kada Eto'o ozbiljno razmišlja da dođe u Liverpool.

 

Probudi se, navijaš za pozere koji u poluvremenu nameštaju gel a na terenu gledaju da ispadnu face umesto da dobiju tekmu.

 

EDIT: @Metalbeer: Najjače da bi Gerrard hteo da ide u Barcelonu...

Edited by MC Hammer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gerard?Nece taj nikada otici iz Liverpoola.

Ebo ga liverpool. Njemu bi legla neka leprsavija, da ne kazem pametnija sredina kao budali shamar.

 

edit:

@Metalbeer: Najjače da bi Gerrard hteo da ide u Barcelonu...

Ne brini, ja samo kazem sta bih ja voleo da vidim. A vidim da on u liverpoolu nema sa kim da saradjuje na maksimumu.

 

Ruku na srce, niko od nas ne poznaje nikog od njih, pa i ne zna sta oni misle i zele, zar ne? Jedino ako baca grah :)

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da momce,kriterijum je lose stanje u ostalim klubovima.Na taj nacin su Aston Vila i Nothingam bili prvaci evrope u 80-ima.Engleski fudbal ne evoluira.On jednostavno prihvata promene koje rade drugi.Zahvaljujuci drugima.Engleski selektor je bio Svedjanin.Arsenal,Chelsea,Manchester i Liverpool zajedno imaju Engleza za jednu ekipu.Ako imaju i toliko.O kakvom Engleskom fudbalu ti pricas?O kakvoj evoluciji?Gde ti zivis,koji fudbal ti gledas covece boziji?Sta je Engleska reprezentacija napravila nakon 1966?I onda nista ne bi uradili da nisu igrali kuci.Kakav crni engleski fudbal.

 

:) :) :) :) :) :) :)

 

Pozeri?

 

Pozerski klubovi?Svi su pozerski,a engleski su troo?Englezi su Mayhem,a ostali su Dimmu Borgir,je li iskreni covece? :)

 

Ovde je definitivno kraj nase rasprave,zaboravio sam da sam na Yumetalu.Pozeri. :) :)

 

 

 

 

Ebo ga liverpool. Njemu bi legla neka leprsavija, da ne kazem pametnija sredina kao budali shamar.

 

Apsolutno tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno nisi shvatio šta je relativan a šta apsolutan kriterijum... Nacrtaću ti: za osvajanje titula je važno kakav si u odnosu na konkurenciju... Dakle, u odnosu na sadašnje postave timova koje treba da olešiš. Engleski klubovi, sva 4 velika (polufinalisti + Arsenal) su sada majka za kontinentalne ekipe i to su i pokazali. Ostali su loši ---> Premier League kicks ass. Koji ti deo nije jasan?

 

Opet se vraćamo na staro... Engleski fudbal nema veze sa engleskom reprezentacijom, već sa ligom. A u engleskoj ligi svi igraju engleski fudbal. Čista topologija.

 

Naravno da je kraj rasprave, neću više da hranim trolove... Idi drkaj na Kaku. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i ja osvrnem na pobedu Manchestera, kao i na onu sirotinju od fudbala od sinoc...

 

Milan je celo drugo poluvreme odigrao na tipichan italijanski nachin, tj. bunkerchinom. Da je igrao barem Rio ne bi Kaka ni video Van Der Sara, a kamoli dao dva gola za koje je kriv Hajnce. Koliko sam chuo, Rio ce najverovatnije biti spreman za revansh, dok se Vidic vraca devetnaestog maja na finale FA Kupa. Evra je pogreshio shto je dobio karton i suspenziju na onako glup nachin, zaista je veliki problem sa povredama, a on ga je josh vishe povecao. Da se ja pitam, dobio bi visoku novchanu kaznu. U Milanu su igrali Nesta i Kaka, ostali su chuvali svoju polovinu, dok su u Manchesteru zakazali vec pomenuti Hajnce i Evra, a ni Ronaldo se nije video, verovatno zbog toga shto su ga uvek chuvala dvojica igracha. Potezi utakmice, po mom mishljenju su Kakino spushtanje lopte glavom posle velike greshke odbrane, i Skolsova asistencija kod drugog gola Junajteda. Choveche, kao da su vodili 5:0 pa mogu da se zajebavaju i kao da je bacio loptu rukom. Neverovatno. Naravno, igrach utakmice je Runi koji se najzad pokazao u jednoj velikoj utakmici. Shteta shto su Kerik i Flecher promashili one dve dobre shanse, posebno je Kerik ispao magarac posle kornera i shuta pored gola, ali dobro, ja sam optimista. Iznenadile su me i izmene Ancelotija, nije mi jasno zashto je ubacio Boneru,a ne Kaladzea.

Dakle, duboko sam uveren u ulazak u finale, jer je Manchester to zasluzhio svojom igrom tokom cele sezone, igraju odlichno josh od pochetka i bilo bi zaista sramotno da Milan, koji je krao i nameshtao, zatim dobio Zvezdu u kvalifikacijama, a onda, povrh svega i najlakshu grupu (AEK, Anderleht i Lil), udje u finale zbog povreda Vidica, Ria i Nevila. GLORY!!!

 

Jucherashnja utakmica izmedju dosadnog Liverpula i kalkulantskog Chelzija je bila dosadna, Liverpul nije imao nijednu shansu koja je lichila na neshto, najveci problem za Cheha je bio shut Dzherarda sa shesnaest metara, a Chelzi je igrao dok nijsu dali gol, posle chega je jedino shto su napravili bio shut Lamparda u drugom poluvremenu koji je Reina odlichno odbranio. Sve u svemu, ochekujem da ce Chelzi proci dalje, mada bih vishe voleo da gledam Manchester i Liverpul u finalu.

 

Inache, Zvezda je juche demolirana od strane Hemofarma, mene je bili stid da gledam onu bedu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

iako se u polufinalu nalaze 3 engleska kluba (zamalo da kazem benda) javlja mi se da nijedan nece uzeti Ligu sampiona.

 

Finale

 

Milan - Chelsea (dobija Milan 2:1)

 

inace sinocnja utakmica je bila dosadna. zaspao sam gledajuci je. nerviraju me utakmice u kojima se previse kalkulise.

btw, navijam za Milan :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

.

Liverpool ima ocajan tim (uz izuzetak Gerarda,koji je sjajan igrac),i uglavnom prolaze na mikanova jaja.

 

 

Na mikanova jaja su dakle prolazili Barsu,Juventus,Celsi,Milan? Ne bih bas rekao ali nek ti bude.

 

Liverpul nema tim za osvajanje premijer lige,i svoju formu tempiraju za ligu sampiona,kao sto to ove godine radi Milan,inace Liverpul ima dobar tim,sa ocajnim napadacima,mislim Belami i Krauc nisu kalibar za Liverpul,mozda su za Everton dobri.

 

Samo bih ja dodao i treci...polufinale sa tri engleska kluba

 

Pa verujem da bi mnogima bilo interesantnije da su u polufinalu po jedan engleski,spanski,italijanski i nemacki klub,ali realnost je da je engleska liga trenutno najkvalitetnija (3 godinu zaredom su engleski timovi u finalu lige sampiona),ali saglasan sam sa tobom da nisu zbog Engleza najkvalitetnija liga, vec zbog stranaca to je cinjenica.Ferguson,Benitez,Murinjo i Venger nisu Englezi,Arsenal ima vise Francuza nego francuska reprezentacija,A Liverpul Spanaca vise nego Barselona.Zato im reprezentacija propada i gubi od kockastih,sa slicnim problemima je i Spanija gde su nosioci i Barselone i Reala Brazilci,i Spanija nikada nece nista uraditi sa reprezentacijom,zato su Italija i Nemacka uvek u vrhu sto se tice reprezentacije ,jer im se liga bazira na italijanima tj Nemcima.

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tim koji je dva puta bio prvak Evrope,i tim koji vise od 15 godina nije bio prvak sopstvene drzave.Strasni klubovi.

Taj klub koji 15 godina nije bio prvak sopstvene drzave pobedjuje i Juve i Barsu,a evropskih titula ima vise nego ta dva kluba zajedno,i jasno je zakljuciti da je mnogo veci klub od ta dva.

 

a Mancester je veliki koliko i Juve i Barsa to cu cinjenice,sva tri kluba su 2 puta bili prvaci Evrope,znaci u zbiru nesto vise od Liverpula :)

 

Da nema Italije,Spanije,Portugala i Francuske,ne bi bilo ni Engleskih timova.Ne bi bilo ni trenera ni igraca.Ni Mancestera,ni Chelsea,ni Arsenala a bogami ni Liverpool-a..

 

Sada je tako,ali ne zaboravi da nije Engleza fudbal,kakvim ga danas gledamo, ne bi ni postojao,ipak je Engleska kolevka fudbala!

 

 

Inace,jos se nadam finalu Mancester-Liverpul,mada bice gusto,ako Mancester bude kompletan prolazi,dok za Liverpul nisam suguran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj klub koji 15 godina nije bio prvak sopstvene drzave pobedjuje i Juve i Barsu,a evropskih titula ima vise nego ta dva kluba zajedno,i jasno je zakljuciti da je mnogo veci klub od ta dva.

 

a Mancester je veliki koliko i Juve i Barsa to cu cinjenice,sva tri kluba su 2 puta bili prvaci Evrope,znaci u zbiru nesto vise od Liverpula :)

Sada je tako,ali ne zaboravi da nije Engleza fudbal,kakvim ga danas gledamo, ne bi ni postojao,ipak je Engleska kolevka fudbala!

Inace,jos se nadam finalu Mancester-Liverpul,mada bice gusto,ako Mancester bude kompletan prolazi,dok za Liverpul nisam suguran...

 

Da brate samo gresis u jednoj stvari, juventus ima 6 ili 7 izgubljenih finala MALER, Liverpul dugo nije bio na Evropskoj sceni i vratio se neke 2000 te, eventualno kup uefa. E sad ja ne gotivim Murinja ali se slazem sa onim sto je rekao. "Liverpul je klub bez casti, jer igraju na jednom frontu, dok se svi ostali klubovi bore na po tri fronta,kup, prvenstvo i LS" Nemoj pogresno da shvatis ok je meni Liverpul, ali mislim da ce novi vlasnici Liverpula sledece godine da vam traze sve tri titule, a onda ce biti mnogo teze osvojiti LS. Inace kad kazes Celzi i Juve. Ceo svet zna da ono nije bio Gol protiv Celzija, a za Del Pjerov gol koji je ponisten su cak i celnici Liverpula rekli "Zao nam je, nije do nas vec sudiska greska" Ali sta je tu je, i sudije su ljudi, gresi se.

Inace ako budete u finalu sa Milanom navijacu za vas, jer Milano nije ni zasluzio da igra LS.

Edited by SHABANCINA JEE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mikanova jaja su dakle prolazili Barsu,Juventus,Celsi,Milan? Ne bih bas rekao ali nek ti bude.

 

Kako nisu?Barsu dobili jedva (popusili kuci),Juventus jedva (ponisten gol Del Piera),Celzi jedva (nepostojeci gol),Milan jedva (sa 3:0 na 3:3 pa penali)...dakle provlace se na mikanova jaja.Ali dobro,to su pobede i to se jedino i racuna.Bitno je pobediti.

Ja i dalje stojim iza reci da Liverpool ima los tim...nekoliko igraca su dobri (Gerard je sjajan),ali u globalu su kesa.Stvar njihovog uspesnog igranja u ligi sampiona je tempiranje forme kao sto si ti rekao,sjajna taktika Beniteza,i brale moj gomila srece.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate... niko nije uspeo da osvoji 11 titula u 13 godina... sto je manchester uspeo... :da:

 

Ti si jako neupucen.Juventus je od 1994 (znaci za 13 godina) osvojio 15 titula.

 

I to ovim redom:

Prvaci Italije 7

Kup Italije 1

Superkup Italije 4

Liga sampiona 1

Superkup Evrope 1

Interkontinentalni kup 1

 

 

 

Taj klub koji 15 godina nije bio prvak sopstvene drzave pobedjuje i Juve i Barsu,a evropskih titula ima vise nego ta dva kluba zajedno,i jasno je zakljuciti da je mnogo veci klub od ta dva.

 

a Mancester je veliki koliko i Juve i Barsa to cu cinjenice,sva tri kluba su 2 puta bili prvaci Evrope,znaci u zbiru nesto vise od Liverpula :)

 

Kako ih pobedjuje zakljucili smo u postu iznad.Ali jeste veci klub,i tu nema sta.

 

Ali Manchester nije ni priblizno velik klub kao Juventus.Ni Barcelona nije priblizno velik klub kao Juventus.Procunjaj malo po titulama pa ces videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...