Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Kog profesora sa veterinarskog? :) :) :)

 

Nadam se da nije Popovic. Mislim postujem ja njega kao mozak, ali.

 

A secam se kada jos nisam ni studriala moja drugarica dobila sumsku kornjacu i odnele je mi na fax i pitamo tamo oni kazu sad ce. Cekaj i cekaj i cekaj i onda posle ko zna koliko pojavi se lik i nosi karticu plastificiranu na dzepu REPTILIA. hahhahah meni je sada to tako smesno iz ove perspektive (reptilia? katerda? ja <3 reptili?). Mislim da smo u stvari cekale da on odstampa karticu i da nadje plasticni drzac da je okaci na dzep :) :) :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kum radi u veterinarskoj stanici tako da kad mi nesto zatreba okrenem mobilni i tu je.Sad skoro mi je vakcinisao pse protiv besnila jer bez te potvrde ne moze da se uvede pas u izlozbeni prostor.I da napomenem da sad postoje pasosi za pse,podaci u vlasniku i psu,i sve vakcinacije,lecenja koja je pas imao.Super stvar,ne moras vise da se jebavas sa onim papirinama,ovako ti je sve na jednom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

et SerbZmaj:

Zaboga, to nije smiješno! :violent:

 

et DoubleF:

Da znaš koliko sam sličnih gluposti pročitala. Ono što je bitno prije svake kupovine ljubimca: dobro, DOBRO, se informisati o kakvoj životinji je riječ i na koji način se treba starati o njoj. A ne, kupiću kornjaču (prase, bijelog miša, gekona), a naći će se već neko da mi objasni šta dalje. Jes' k****, ako ti ne razmišljaš o tome, ko će?

 

Kada mi je Lulu umrla (kupljena je bolesna, simptomi nisu bili vidljivi odma'; ovo bi sada bila posebna tema za diskusiju: da li ste znali da JE SVUGDJE u svijetu (osim kod nas - Srbija i Crna Gora) zabranjen uvoz tek rođenih red slider kornjača upravo da se ne bi desilo ono što se meni desilo i mnogim drugim former vlasnicima :( Ta vrsta je toliko osjetljiva nakon rođenja, da se prva tri mjeseca mora voditi intezivna briga. Umjesto toga, mi uvezemo destine i desetine bebica, strpamo ih u jedan 20-litarski akvarijum, bez osnovnih uslova za život, trpamo im smeće od hrane i nadamo se veselom kupcu)) imala sam košmare mjesec dana. Nisam mogla da podnesem činjenicu da je neko ko je isključivo zavisio od mene umro. Onako mlitavu, nekoliko minuta posle ustanovljene smrti, odnijela sam je kod vlasnika pet shop-a (koji je baš mnogo mnogo znao o njima) i dala mu je da je vidi i nadala da će mi reći da je živa... Plakala sam 3 nedjelje, jedva sam spavala i ono malo što sam ugrabila bili su košmari... Toliko nezadovoljstvo sobom i nezreciva tuga :(

 

Sahranila sam je pored mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kum radi u veterinarskoj stanici tako da kad mi nesto zatreba okrenem mobilni i tu je.Sad skoro mi je vakcinisao pse protiv besnila jer bez te potvrde ne moze da se uvede pas u izlozbeni prostor.I da napomenem da sad postoje pasosi za pse,podaci u vlasniku i psu,i sve vakcinacije,lecenja koja je pas imao.Super stvar,ne moras vise da se jebavas sa onim papirinama,ovako ti je sve na jednom mestu.

A čipovi? Jesi to odradio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

et SerbZmaj:

Zaboga, to nije smiješno! :violent:

 

et DoubleF:

Da znaš koliko sam sličnih gluposti pročitala. Ono što je bitno prije svake kupovine ljubimca: dobro, DOBRO, se informisati o kakvoj životinji je riječ i na koji način se treba starati o njoj. A ne, kupiću kornjaču (prase, bijelog miša, gekona), a naći će se već neko da mi objasni šta dalje. Jes' k****, ako ti ne razmišljaš o tome, ko će?

 

Kada mi je Lulu umrla (kupljena je bolesna, simptomi nisu bili vidljivi odma'; ovo bi sada bila posebna tema za diskusiju: da li ste znali da JE SVUGDJE u svijetu (osim kod nas - Srbija i Crna Gora) zabranjen uvoz tek rođenih red slider kornjača upravo da se ne bi desilo ono što se meni desilo i mnogim drugim former vlasnicima :( Ta vrsta je toliko osjetljiva nakon rođenja, da se prva tri mjeseca mora voditi intezivna briga. Umjesto toga, mi uvezemo destine i desetine bebica, strpamo ih u jedan 20-litarski akvarijum, bez osnovnih uslova za život, trpamo im smeće od hrane i nadamo se veselom kupcu)) imala sam košmare mjesec dana. Nisam mogla da podnesem činjenicu da je neko ko je isključivo zavisio od mene umro. Onako mlitavu, nekoliko minuta posle ustanovljene smrti, odnijela sam je kod vlasnika pet shop-a (koji je baš mnogo mnogo znao o njima) i dala mu je da je vidi i nadala da će mi reći da je živa... Plakala sam 3 nedjelje, jedva sam spavala i ono malo što sam ugrabila bili su košmari... Toliko nezadovoljstvo sobom i nezreciva tuga :(

 

Sahranila sam je pored mora.

 

Znachi, :cry: .

Devojke, kao male bebe ste ponekad.

Meni je sa 6-7 umrla kornjaca. Nisam trepnuo.

I, finishito> http://www.imdb.com/title/tt0374546/

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znachi, :cry: .

Devojke, kao male bebe ste ponekad.

Beba plače isključivo zbog sebe, ne zbog drugih :razz:

 

Meni je sa 6-7 umrla kornjaca. Nisam trepnuo.

Hmmm... I nisi se pitao zašto takva (ne)reakcija?

 

Uuuu, odličan film. Ako se sad skinuo, imaš da potrošiš 103 minuta života na sjajnu stvar :da:

 

 

Izvinjavam se ali nekako sam uvek bio humanista.

Da malo bolje prostudiraš taj termin...

Nije toliko isključiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beba plače isključivo zbog sebe, ne zbog drugih :razz:

 

 

Hmmm... I nisi se pitao zašto takva (ne)reakcija?

...

 

Uuuu, odličan film. Ako se sad skinuo, imaš da potrošiš 103 minuta života na sjajnu stvar :da:

Pazi, ja sam stvarno,stvarno,stvarno emotivan covek, ali smrt u meni izaziva samo (metafizicki) zev.

...

Meni nekako depresivan,a i dobar.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo bolje prostudiraš taj termin...

Nije toliko isključiv.

Da, otkad to ljubav prema necemu znaci ravnodusnost prema svemu ostalom :confused:

A i ljudi uvek imaju izbor sto se za zivotinje ne moze reci ali da ne zalazimo sad u to.

Da mi ugine ljubimac pre svega bi mi bilo zao ako nisam pruzila adekvatnu zdravstvenu pomoc i sto ne mogu da ga sahranim kako zelim nego moram da jurim livade i sl a tek onda jer je uginuo jer ako je od starosti tu i nema razloga za tugu.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam nekoliko veterinara koji se bave "neuobicajenim" kucnim ljubimcima, a dvojica od njih sem sto rade u Beo Zoo vrtu imaju i odlicnu privatnu praksu i "haj tek" opremu, jedan od njih je dugogodisnji veterinar keru mojih roditelja. Kog zanima dacu mu telefon na pp.

 

Moja prijateljica ima chinchilu i rece da je nasla veterinara koji se bavi njima i to veoma dobro pa koga i to zanima mogu da je pitam koji je. Znam da je na NBGD :)

 

 

... Inace ljudi imaju tendenciju da za razne stvari pitaju "a sta ce ti to" dok nisu u stanju da na to isto pitanje odgovore ako im ga ti postavish....

 

Mnogi ce vam na pitanje "sta ce ti patike od 250 evra" reci "tako mi se svidja" ali kada im to isto odgovorite na pitanje zasto drzite macku/psa/kornjacu/marsovca onda se nesto cude....

 

Jeste, danas je cudno da se neko o nekome brine, daje i pruza paznju i ljubav. To je tako prevazidjeno. Samo mi retardi i dalje sa palimo na veze, druzenje i kucne ljubimce....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...