Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Pa samo cu da ti kazem,ne dao ti bog da ti pas dodje do te faze,ti kao zensko bi mogla samo da stojis i da vristis jer nista ne bi mogla da uradis.Cale i ja smo jedva uspeli da ih razdvajamo,zato sam morao jednog muzjaka da dam drugaru na cuvanje jer je ovo vec postalo nemoguce.Od tada je mir u dvoristu,donekle :)

 

E a to ti izgleda ovako otprilike

http://www.youtube.com/watch?v=lXiO_duXa5A...feature=related

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa samo cu da ti kazem,ne dao ti bog da ti pas dodje do te faze,ti kao zensko bi mogla samo da stojis i da vristis jer nista ne bi mogla da uradis.Cale i ja smo jedva uspeli da ih razdvajamo,zato sam morao jednog muzjaka da dam drugaru na cuvanje jer je ovo vec postalo nemoguce.Od tada je mir u dvoristu,donekle :)

 

E a to ti izgleda ovako otprilike

http://www.youtube.com/watch?v=lXiO_duXa5A...feature=related

 

 

I dalje mislim da preterujes... Ako su borci do kraja OK ali da su toliko agresivni da napadaju 10 puta na dan to je glupost i kampanja protiv pitova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Josif: reci mi, jel fenomen sto svi maltezeri i slicni toy dogs laju do besvesti na sve iskljucivo krivica vlasnika sto ga nije dresirao ili ih je nemoguce dresirati?

@branislava: daj ne seri, Josif obozava pse i sigurno nema predrasude zasnovane na nekim americkim tripovima.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

@branislava: daj ne seri, Josif obozava pse i sigurno nema predrasude zasnovane na nekim americkim tripovima.

 

 

Ne seri ti, ja pricam o stvarima koje su mi rekli odgajivaci mnogo stariji od njega i sa mnogo vi8se iskustva... I nema potrebe za vredjanjem, stvarno je pateticno, a i nas razgovor te se ne tice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa manji psi cesce prave karambol nego veliki,tako je i sa lavezom,moze biti i do vlasnika ali veci deo je do karaktera psa.Kao sto rekoh,svakog psa je moguce svemu izdresirati samo je problem taj sto ce recimo sluzbeni pas shvatiti komandu 'sedi' za pola sata,dok ce ovcaru trebati 3 dana,i obrnuto.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro znaci i dalje hejtujem vlasnike...

zivim s 2 maltezera u zgradi i svaki zvuk iz hodnika, lift... izaziva lavez od par minuta.

@branislava: kakve sad veze imaju drugi uzgajivaci? pokusavas da tvrdis da postoje na ovom forumu i ovoj temi predrasude prema pitovima a ne postoje. ili ljude boli dupe ili se slazu da je stvar u potencijalu da naprave sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne seri ti, ja pricam o stvarima koje su mi rekli odgajivaci mnogo stariji od njega i sa mnogo vi8se iskustva... I nema potrebe za vredjanjem, stvarno je pateticno, a i nas razgovor te se ne tice...

 

Znas kako,svaki ciga svog konja hvali.Ako tebi odgajivac kaze kako je pit bul miroljubiv pas i ako mu ti u to poverujes onda stvarno ne znam.To jesu pitomi psi do neke granice,evo cisto poredjenja radi,probaj da cupas usi labradoru i pitu,videces reakciju ta dva psa.

 

Ja recimo,pre nego sto prodam psa,ljudima koji nisu prethodno imali iskustva sa tom rasom kazem sve od reci do reci.Dakle ako je to u pitanju Fox Terijer,pas koji voli decu,razigran je 24/7,ali u tom slucaju zaboravite macke,papagaje,morske prasice i ostale glodare,da hoce da se biju sa mnogo vecim i jacim psima.Napomenem im i dobre i lose strane,dok ruskog terijera uopste ne prodajem ljudima koji ga nikad nisu posedovali,i pored toga ima kupaca jer je rasa prilicno retka u Srbiji.

 

I najbitnija stavka,moram da se uverim u kakvu sredinu ce ici stene,ako ce da spava u stali ili oboru,da bude na lancu nema tih para za koje bi prodao psa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro znaci i dalje hejtujem vlasnike...

zivim s 2 maltezera u zgradi i svaki zvuk iz hodnika, lift... izaziva lavez od par minuta.

@branislava: kakve sad veze imaju drugi uzgajivaci? pokusavas da tvrdis da postoje na ovom forumu i ovoj temi predrasude prema pitovima a ne postoje. ili ljude boli dupe ili se slazu da je stvar u potencijalu da naprave sranje.

 

 

Zato sto je debilno misliti da je samo jedno misljenje ispravno...misljenje da su pitovi odvratne krvozedne nakaze... A takva se kampanja ovde vodi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako,svaki ciga svog konja hvali.Ako tebi odgajivac kaze kako je pit bul miroljubiv pas i ako mu ti u to poverujes onda stvarno ne znam.To jesu pitomi psi do neke granice,evo cisto poredjenja radi,probaj da cupas usi labradoru i pitu,videces reakciju ta dva psa.

 

Ja recimo,pre nego sto prodam psa,ljudima koji nisu prethodno imali iskustva sa tom rasom kazem sve od reci do reci.Dakle ako je to u pitanju Fox Terijer,pas koji voli decu,razigran je 24/7,ali u tom slucaju zaboravite macke,papagaje,morske prasice i ostale glodare,da hoce da se biju sa mnogo vecim i jacim psima.Napomenem im i dobre i lose strane,dok ruskog terijera uopste ne prodajem ljudima koji ga nikad nisu posedovali,i pored toga ima kupaca jer je rasa prilicno retka u Srbiji.

 

I najbitnija stavka,moram da se uverim u kakvu sredinu ce ici stene,ako ce da spava u stali ili oboru,da bude na lancu nema tih para za koje bi prodao psa.

 

Da razjasnimo nesto kada sam kupovala psa detaljno sam upozorena na sve mane i vrline njegovog karaktera...a ovde se u prvi plan izdvajaju samo mane i to nije lepo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Branislava, dušo, mnogo si isključiva.

 

Kupi jebenog pita. Pored toga što su ružni, videćeš i sama tu stranu koju ti svi ovde spominju. Ne znam kako do sad nisi skontala, ali Josif jebeno živi za pse i ne vodi nikakvu negativnu kampanju.

 

E, sad, pošto ne kontaš, probaću da ti objasnim šta će da se desi.

 

Kupićeš pita, koji je inače odličan sa ljudima, zavolećeš ga kao ništa do sad. Ugrubo, u periodu starosti od 8 meseci do 2 godine, prvi put ćeš videti specifične znakove pitove agresivnosti. Kao što skoro uvek biva, pit će pući iz nekog razloga. Da li je to konkurencija zbog drugog psa, osećaj bilo kakve ugroženosti, nevažno je. Zbog toga ćeš ubrzo morati da ga uspavaš i šta si onda uradila? Apsolutno ništa. Neiskustvom si ubila psa.

 

No, tvoj izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok,mislim ti slusaj koga hoces uostalom nije ni vazno,ja trenutno uopste ne pljujem pitove vec ti govorim o terijerima u globalu,ti si ta koja forsira pita bula.A sta je pit bul ako nije terijer?

Al aj da ti bude lakse,najkrvozedniji kako ti kazes su nemacki lovni terijeri

 

 

Ne verujem! Sad ispada da ja tvrdim da pitovi nisu terijeri? Ajde citiraj post gde sam to rekla...pa zar se i ovim sluzis da ubedis druge u svoje misljenje...Ne mozes da budes objektivan i da kazes "jeste to su mane al evo i vrlina' nego zapeo samo da dokaze da su pitovi krvozedne ubice dece?!

 

Branislava, dušo, mnogo si isključiva.

 

Kupi jebenog pita. Pored toga što su ružni, videćeš i sama tu stranu koju ti svi ovde spominju. Ne znam kako do sad nisi skontala, ali Josif jebeno živi za pse i ne vodi nikakvu negativnu kampanju.

 

E, sad, pošto ne kontaš, probaću da ti objasnim šta će da se desi.

 

Kupićeš pita, koji je inače odličan sa ljudima, zavolećeš ga kao ništa do sad. Ugrubo, u periodu starosti od 8 meseci do 2 godine, prvi put ćeš videti specifične znakove pitove agresivnosti. Kao što skoro uvek biva, pit će pući iz nekog razloga. Da li je to konkurencija zbog drugog psa, osećaj bilo kakve ugroženosti, nevažno je. Zbog toga ćeš ubrzo morati da ga uspavaš i šta si onda uradila? Apsolutno ništa. Neiskustvom si ubila psa.

 

No, tvoj izbor.

 

Ja vec imam pit bula...A ako te bas zanima pre nego sto sam i odlucila da ga kupim na mene je najvise uticao komsijski pit bul koji je divan, prava maza...A star je preko dve godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, zaboravio sam na malog Hiću. Što se komšijskog pita tiče, ima vremena. Svaki jedan pukne pre ili kasnije. Zato sam i napisao "ugrubo" u prethodnom postu.

 

 

Ja zaista ne mogu da verujem koliko su neki ljudi spremni da idu iz krajnosti u krajnost...dobro jeste! Pit bul je krvozedni koljac dece i da ja imam jednog zato sto moja seksualna fantazija ukljucuje prizor pit bula koji kida ruke i noge maloj deci i ujeda ih po faci...zadovoljan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet se nismo razumeli,nigde ja to nisam tvrdio,vec ti govorim da su terijeri u svim oblicima,bio to onaj mali westy ili lakeland terijer karakterom su isti,kao sto su svi ovcari isti,imaju nagon za teritorijalnoscu tako terijer vremenom dobije nagon da zadavi macku,kokosku,da se potuce sa drugim psom.E to ti je karakterna crta opet kazem TERIJERA medju koje spada i pit bul,koji je daleko opasniji od nekog manjeg terijera.

Ja sam licno video pit bula obucenog za spasavanje ljudi,tragaca za drogom,lovca na divlje svinje,ali to nije pas za te stvari,inace bi postojala jedna rasa koja bi bila ucena razlicitim stvarima.

Evo sad bez ikakve pristrasnosti,ja ne znam cemu sluzi pit bul osim sto je prvobitno pravljen za borbe.Isto tako mi nije jasno cemu sluze pudlice i svi psi iz IX FCI grupe(psi za razonodu i pratnju)

 

Evo ti recimo primer iz mog iskustva,dobio sam terijera starog 6 godina,poklonila mi ga je zena iz beograda jer nije imala vise uslova da se brine o njemu.Dakle pas je ziveo u stanu,zena mi je uz psa napisala i referat da on ne juri macke,obozava druge pse,nije agresivan i sta ja znam.Nije proslo mesec dana,udavio je par kokosaka,preskocio zardjalu ogradu i kroz ruze se provukao u staru bolnicu i podavio neke macice,potukao se sa mojim drugim psom kome je otkinuo parce gornje usne,onda su te tuce postale svakodnevnica dok i mene nije ujeo za ruku prilikom razdvajanja,na kraju sam ga dao drugaru na cuvanje koji isto obozava pse.

E to je bio onaj pitomi terijer koji 6 godina macku nije video,a gde tek zivinu necu ni da pricam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zaista ne mogu da verujem koliko su neki ljudi spremni da idu iz krajnosti u krajnost...dobro jeste! Pit bul je krvozedni koljac dece i da ja imam jednog zato sto moja seksualna fantazija ukljucuje prizor pit bula koji kida ruke i noge maloj deci i ujeda ih po faci...zadovoljan?

Da li sam ja ovo, o čemu ti sad pričaš, igde spomenuo?

 

I Josif, i ja pokušavamo da ti dočaramo karakterne crte pitova tj. terijera. Jednostavno, oni su "napravljeni" za borbu.

 

Već sam rekao, oni se prema ljudima i deci odlično ophode. Ali, često se desi da se, pored istih, osete ugroženo. A kada su u pitanju druge životinje, nema dileme da će napasti. Samo je pitanje vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Branislava,po koji put pokusaj da ukapiras,ne mora 100% da znaci da ce svaki pit napasti ali postoji vise verovatnoce nego neka druga rasa!

 

Inace,ja stvarno jesam veliki ljubitelj pasa,evo i par slicica sa izlozbi

Nocna izlozba u Velikoj Gredi,osvojen CAC,odlican 5,prvak rase uz pehar

Picture014.jpg

Picture015.jpg

 

U Zrenjaninu,prvak rase,prvak razreda mladih,odlican 5 i pehar

Picture017-2.jpg

Picture051.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пси су слика и прилика првенствено карактера свог газде, а потом и окружења у коме живе.

Дакле, ако му посветиш довољно пажње и васпиташ га на прави начин, може бити не знам које расе, али ће бити доброг владања.

Свака раса има склоности према овоме или ономе, али је квалитетна дресура од стране газде та која утиче на веће или мање испољавање истих. :da:

 

А што се тиче пса од 6 година којег је Јосиф поменуо, ту је у питању класичан патолошки случај, јер је сироти пас доживео судбину да га газде напусте, и логично, произвео у себи огромну фрустрацију која се испољила кроз тај покољ који је направио.

Али, и ту је дакле, кривица на (тим претходним) газдама! :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...