Jump to content

Moby Dick


Divlji Tigar

Recommended Posts

Jebem li ga, kao i uvek pored svih zivih koncerata u Beogradu nemadoh para da odem da ih vidim. Ali, ima nekih nazvanak da ce biti sledece godine neki festival na Palicu, gde bi i oni trebali da sviraju, pa cu ih tamo videti sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem li ga, kao i uvek pored svih zivih koncerata u Beogradu nemadoh para da odem da ih vidim. Ali, ima nekih nazvanak da ce biti sledece godine neki festival na Palicu, gde bi i oni trebali da sviraju, pa cu ih tamo videti sigurno.

 

Sigurno misliš na Hellwood fest što je trebalo da se održi u Paliću ovog leta samo su otkazali..

gomila naših i Mađarskih bendova ,Pa videćemo sledeće godine šta će biti od toga .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To si ti Attila jel tako?

 

Samo da kažem da u ÁMOK u sviraju jako dobri muzičari.

 

Matori Bandi svira bass i on je nekad tu na forumu :)

 

Da se vratim temi moby dick uživo je ubistvo ,Mnogo precizan bend .

To se primetilo još odavno da to ne rade iz zajebancije.

 

Pa sunce mu poljubim!

TI govoriš nešto MENI da sam ja mator? Auuuu... majkumu... Pa nemam ni trideset. :D:D:D

 

:pivopije::pivopije::pivopije:

 

No, da ne spamujem...

 

I Amok su kontaktirali iz Hellwooda. Super što su se već bacili na organizaciju. Nadam se da će klinci ovog puta uspeti. Planiraju se dve bine. Samo da im sve to ne bude prevelik zalogaj...

Nemam pojma da li su zvali Moby Dick. Ove godine nisu bili u paketu.

Koliko ja znam poprilično su skupi, pa baš i nisam siguran da ćemo ih gledati na Helwood festu, čak i ako on uspe.

 

Inače bole njih dupe, imaju svoj studio... :rockdevil:

 

edit:

 

Mislim na Moby Dick da imaju studio, a ne na Hellwoodovce.

 

edit edita:

 

...mada, koliko ja znam, jedan od organizatora Hellwooda je sin od onog što drži Kreaton studio u Subotici, pa ispada da i Hellwoodovci imaju svoj studio. :mrgreen:

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam proverio sa likom koji me je kontaktirao spisak madjarskh bendova i na njemu se nalazio Moby Dick. Sad, koliko sam ja zakljucio, to je jos uvek spisak zelja, a ne stvarna lista ucesnika, posto se tamo nalaze i Kalapacs, i Pokolgep, i Ossian...

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam proverio sa likom koji me je kontaktirao spisak madjarskh bendova i na njemu se nalazio Moby Dick. Sadm, koliko sam ja zakljucio, to je jos uvek spisak zelja, a ne stvarna lista ucesnika,. posto se tamo nalaze i Kalapasc, i Pokolgep, i Ossian...

Ako budu dolazila ova tri benda ja idem 200%.

Inace album od Moby Dicka "Golgota" je fenomenalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel taj kreaton studio u SU drži Matlari Miklos?

 

Bandi nisi ti tako mator :pivopije: samo nastavite sa dobrim svirkama.

Jesi ti svirao nekad u hobo blues bandu?

 

A za taj hellwood fest sam čuo kada sam bio letos u Bečeju .Kao što je i ovde napisano da su to hteli da organizuju neki klinci.Prvo su napravili spisak koje grupe dolaze ,Počeli raklamirati i na kraju odustali.

 

Imati želju, hteti i uraditi su različite stvari .

 

Za tako nešto već treba da imaju dobre sponzore,Jer npr Moby dick ili Pokolgep traži za jedan nastup preko hiljadu (za toliko su svirali u Bečeju).A oni su hteli pozvati nekoliko takvih većih bendova iz Mađarske a gde su još ostale grupe ,razglas,osvetljenje ,bina da to i liči na nešto .

 

Pa nek im se želja ispuni i nek tata otvori novčanik i nek uloži na kocku.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se zbog spama, samo da ispravim dezinformacije.

 

@dudi

 

Kreaton, ne drži Mikloš Matlari. Nikad on nije ni imao studio, niti je išta držao u smislu da je bio vlasnik nekog lokala. Većinu svojih stvari jeste radio u tom Kreaton studiju, pa otud verovatno pogrešan zaključak, a razlog zbog čega on i danas koristi Kretaon za svoje snimke, je isključivo taj što mu je blizu.

Ljudi Mikija često mistifikuju zbog tog Nevergreen - gothic imidža. On jeste deluje kao neko jako strog i namrgođen na posterima Nevergreen, pa ljudi svašta pretpostavljaju i smišljaju, međutim, veruj mi na reč, radi se o jednom od najvećih zajebanata na kugli zemaljskoj. Nikada oni od tog Nevergreen nisu zaradili ni za troškove sledećeg albuma a kamo li za studio...

 

a sad ovo drugo:

 

Ja u Hobo Blues bandu? Pa pobogu, Ja sam rođen 1977, a HBB je već 1980 imao svirke... Ispada da sam sa tri godine svirao bolje bass nego danas.

Pevač HBB je bio Deák Bill Gyula, koji je posle otišao u solo vode. Ima svoj Deák Bill Blues Band. E u tom bendu sam ja svirao u periodu 2003-2005, pa si verovatno nešto od toga čuo. Na sajtu se moja slika još uvek počasno nalazi među članovima.

 

A inače, i Rudán Joe, i Kalapács i mahom svi mađarski pevači navode Deák Bill-a kao jednog od glavnih pevačkih uzora. I te kako sa razlogom...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se zbog spama, samo da ispravim dezinformacije.

 

@dudi

 

Kreaton, ne drži Mikloš Matlari. Nikad on nije ni imao studio, niti je išta držao u smislu da je bio vlasnik nekog lokala. Većinu svojih stvari jeste radio u tom Kreaton studiju, pa otud verovatno pogrešan zaključak, a razlog zbog čega on i danas koristi Kretaon za svoje snimke, je isključivo taj što mu je blizu.

Ljudi Mikija često mistifikuju zbog tog Nevergreen - gothic imidža. On jeste deluje kao neko jako strog i namrgođen na posterima Nevergreen, pa ljudi svašta pretpostavljaju i smišljaju, međutim, veruj mi na reč, radi se o jednom od najvećih zajebanata na kugli zemaljskoj. Nikada oni od tog Nevergreen nisu zaradili ni za troškove sledećeg albuma a kamo li za studio...

 

a sad ovo drugo:

 

Ja u Hobo Blues bandu? Pa pobogu, Ja sam rođen 1977, a HBB je već 1980 imao svirke... Ispada da sam sa tri godine svirao bolje bass nego danas.

Pevač HBB je bio Deák Bill Gyula, koji je posle otišao u solo vode. Ima svoj Deák Bill Blues Band. E u tom bendu sam ja svirao u periodu 2003-2005, pa si verovatno nešto od toga čuo. Na sajtu se moja slika još uvek počasno nalazi među članovima.

 

A inače, i Rudán Joe, i Kalapács i mahom svi mađarski pevači navode Deák Bill-a kao jednog od glavnih pevačkih uzora. I te kako sa razlogom...

 

:pivopije:

 

Vidi i stvarno nisi ti tako mator :)

 

Naravno malo sam se samo našalio ,dobro što nisam napisao da si svirao u P.Mobilu ili u Beatrice.

Da pomešao sam HBB i Deak bill blues band.Znači svirao si sa njima a zašto samo tako kratko vreme?

 

A ono za kreaton studio sam samo pitao a ti si već napisao da je to dezinformacija.

 

a sada da nastavimo sa temom moby dick.

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... Baš me interesuje odakle im asocijacija za ime Mobi Dick. Da to nije slučajno po istoimenoj knjizi Hermana Melvila?

 

Moguće da je inspiracija za ime grupe baš iz te knjige .

 

Oni koji još nisu imali prilike da čuju Moby dick tu je postavljena jedna pesma sa njihovog prvog albuma

UGASS KUTYA sa istoimenom pesmom. Prvi thrash metal grupa u Mađarskoj koja je snimila album u to vreme

http://www.speedyshare.com/421301476.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bili su klinci tada još , nisu ništa ozbiljno uradili samo snimali demo trake i to iz zezanja.

tek kada su svi odslužili vojsku onda su počeli ozbiljnije,

 

Prva pesma Keresztes vitéz se pojavio na kaseti GARAZS ,lik NAGY FERRO slično što radi kod nas Vlada Džet

Pomaže mladim bendovima ,držao razne radio emisije,organizovao koncerte.Uspeo je da izda tu kasetu

koja je jako dobro prošla .Moby dick su i dan danas njemu zahvalni za pomoć i još mnogo grupa

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Preslusao sam albume "Ugass Kutya", "Fejfa helyett" i "Atomtámadás (live)"

"Ugass Kutya" je po meni najbolji, odlicana thrash metal svirka, "Ugass Kutya", "Talpon Maradni", "Keresztes Vitéz", "Metallopolisz" su moji favoriti.

"Fejfa helyett" je takodje odlican album posebno pesme "Fejfa Helyett", "Romlott Rendszer" i "Önkéntes Áldozat".

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je ono UGASS KUTYA je njihova udarna ploča,nije što je to prvi legendarni nego i jeste najbolji

na 2 albumu dosta stvari je maznuto od kreatora a kasnije dosta i od sepulture

sve onako malo po malo al se primeti u svemu dobri su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 years later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...