Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

@Hail

 

Da, to je jedan od dva nacina uzimanja creatine-a. Koji ti je cilj? Koliko dugo vezbas? Koliko ti je sredjena ishrana?

 

Meni je recimo creatine dosta smanjio pauze izmedju serija, i ok je ako primetis da nemas snage na treninzima.

 

Mada smatram da je bolje uzeti neki bcaa ili powershock pre nego creatine. Nece ti navlaciti vodu u misice.

 

No, ne znaboravi, jak trening, kvalitetna ishrana i odmor su 80%, suplementacija tek 20%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ishrana 5 obroka dnevno od po 35-40g proteina , treniram 5 puta nedeljno 45-60min dnevno,kardio svaki dan , recimo da sam standardan u teretanu 2 godine ....

Cilj mi je pre svega gubitak masti ali i prirast misica naravno

Blizi sam da ne uzimam kreatin , razmisljam o l karnitinu kao suplementu .

 

Elem sta mislis o soja proteinu , naravno ne kao zameni za whey nego kao dopunu,recimo na dve merice wheya da ubaci jednu soja proteina . citao sam dosta postoje neka uverenja da moze da izazove gyno izgled , imam druga koji pored wheya pije i soja protein i izgleda extra , ...

 

http://shop.builder.eu/termekek_reszletes.htm4?id=8668

Share this post


Link to post
Share on other sites

u vecim kolicinama ne treba i pojedine vitamine konzumirati , a opet vitamini znamo koliko su bitni .

 

soja je verovatno jos jedan mit,dosta diskriminisana biljka,ja je ne jedem , tj vec dugo nisam jeo , ali evo najeminentnijeg strucnjaka o suplementaciji sta pise :

 

http://www.brinkzone...of-soy-protein/

Edited by Hail Metal
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Hail

 

Pokusaj jos da ogranicis unos kalorija na 2000 dnevno, da skines BF. Dovoljno je i 4 puta nedeljno da treniras, misicima ipak treba odmor.

 

L-karnitin aktivira prvo energiju iz masnih naslaga. Ja sam inace pristalica samo osnovnih suplemenata i dobrog treninga.

Umesto da ga uzimas probaj da setas na traci sa 60-70% HR-a 20-25 min, a smanji kardio. Masne naslage se najbrze tako trose, iako sam kao mladji mislio da je trcanje najefektnije za skidanje sala ;)

 

Sojin protein, da budem iskren nisam probao, pa ne bih znao sta pametno da ti kazem za njega. U svakom slucaju ishrana+trening+whey(eventualno jos i bcaa ili glutamine) i rezultati ce sami da dodju.

 

Ko ima mogucnosti neka slobodno angazuje licnog trenera(makar samo 1 mesec). Ovde kod mene u teretani lik od klinaca za jako kratko vreme pravi fenomenalne rezultate, ni sam nisam mogao da verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imao ličnog trenera prošle godine, a evo posle par meseci pauze ponovo krenuo od juče.

Krenuo početkom maja sa kardio treningom i slabijim treningom snage na otvorenom. Početkom jula krenuli sa teretanom, povećali intezitet i stali krajem septembra.

Meni se nagomilale ogromne obaveze i tri meseca nisam imao vremena ni za šta, tek sada krenuo ponovo.

Elem, maj-jun-jul , 4 puta nedeljno/ sat + 45 min kardio. avgust-sep 3 puta nedeljno / sat + sat.

Početak maja 124 kg / 121,5 struk.

Kraj avgusta 108 kg/ 111 cm struk.

Tokom septembra bilo je još nekih sitnijih promena ali uglavnom sam to vreme koristio za korigovanje ishrane koju sam deformisao tokom odmora krajem avgusta/početkom septembra.

Nisam siguran za kretanje BF ali pitaću ga, pošto je on pratio sve te rezultate, pregleda, analize krvi i šta ti ja znam. Ja nisam imao minut vremena za to. Ja sam bukvalno sa posla skakao u teretanu i odradio svoje i što pre kući da spremam hranu, pod tuš i u krevet. Posao od 14 sati dnevno kod privatnika ftw!

Sada se poklopile neke kockice, otvoren je anex sportskog centra preko puta kuće sa novom teretanom što mi dodatno štedi vreme.

Neki plan je 95 kg / 95 cm do leta, a za posle videćemo da li će biti išta potrebno dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Hail

 

Pokusaj jos da ogranicis unos kalorija na 2000 dnevno, da skines BF. Dovoljno je i 4 puta nedeljno da treniras, misicima ipak treba odmor.

 

L-karnitin aktivira prvo energiju iz masnih naslaga. Ja sam inace pristalica samo osnovnih suplemenata i dobrog treninga.

Umesto da ga uzimas probaj da setas na traci sa 60-70% HR-a 20-25 min, a smanji kardio. Masne naslage se najbrze tako trose, iako sam kao mladji mislio da je trcanje najefektnije za skidanje sala ;)

 

Sojin protein, da budem iskren nisam probao, pa ne bih znao sta pametno da ti kazem za njega. U svakom slucaju ishrana+trening+whey(eventualno jos i bcaa ili glutamine) i rezultati ce sami da dodju.

 

 

Hvala slicno razmisljamo po pitanju suplemenata , ja vec dugo koristim samo protein i eventualno ponekad kofein 100-200mg dnevno ,

Sto se setnje tice dosta setam i bez kardia,20min to gym isto toliko i nayad,a kardio zimi uglanom radim na sobnoj bicikli,drzim se tog pulsa ali 40+ minuta , kraci kardio meni ne daje rezultate provereno....

 

Ono sto mene ujebe je posao,zimi dezuram eto nocas nisam spavao uopste zbog jebenog snega 27h bez sna ,sve ti se poremeti , leti ista prica na terenu van kuce rucamo sta nam se spremi,jbg , ali uz jaku volju nekako se snalazim...

 

pogledaj ovo :

 

http://www.youtube.com/watch?v=UiWqRp7CxJw

 

 

 

Dovoljno je i 4 puta nedeljno da treniras, misicima ipak treba odmor.

Pa odprilike zimi mi je i da rutina , 3 dana treniram , 1 dan odmor i tako u krug , svaka misicna partija se odmara 7 dana najmanje.... leti malo drugacije 5 dana treniram 2 dana pauze ... sve diktira posao ,

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sam uvek mislila da ove terminator ribe samo predju iz drusnog terminatora u definisanog kad ono (Katka Kyptova) :o Koje unakazavanje (za moj ukus)

Katka_Kyptova_beforeafter.jpg

Inace plasim se da cu da zavrsim ko ona a ne kao gore pomenula Bella Falconi :haha: Jer kad god krenem da vezbam najbolje mi reaguju biceps i listovi i samo se jos gore raskrupnjam :haha: Znam da je neosnovano...

Pauline Nordin je isto na neki nacin terminator al mi je i hot :ph34r:

3465931_f260.jpg

Edited by MissionVao
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pauline ima sweet facu i figura joj jos uvek lici na zensku pa je to vadi :D A Katka jadna jbg...

Jbt zavidim tim ribama na zapadu, napravis se na ovako nesto i odmah pice reklame za suplemente, svi hoce da im budes trener... Kod nas ni nagradjivana olimpijska kajakasica ne dobije vise od sipka.

Inace ne znam dal ste ikad gledali domaca bb takmicenja za zene (dobro ne samo bb nego fitness i sl), izgleda kao neki meat market jos su i devojke neke koze... grozno.

@Zen: Jel imas neku slicnomisljenicu koja bi isla u teretanu u Golsvortijevoj? :haha: Krecem 4. februara.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuci pocinje zestoko da smara jer nemam klupu a treba mi i za trbusnjake i za ledjnjake i benc obviosly a ako jos i to kupim idem da zivim u garazi :haha: Neka devojka s drugog foruma mi rece da je tamo super jer em nije guzva em te svi ostavljaju na miru i pre svega nema 'batica' :D A i blizu mi je realno. Klub A mi je recimo u susednom ulazu ali tamo je uzasno skuceno i pretrpano ljudima iako je navodno super atmosfera.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Другар посећује ту у Голсвортијевој, каже да има све што је потребно и да је гужва касно поподне и увече, али да у остатку дана има сасвим довољно простора и слободних справа. Ако се добро сећам, кошта 2500 за цео месец неограниченог коришћења, тј. не постоји одређени број термина.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...