Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

KAko bre takav napredak? Ja stagniram u zgibovima već par godina tu sam uvek oko 10kom, širokih

Ja sam posle udesa mislio da ne mogu nijedan, jer kad sam vukao rukama, pre skljocanja u levom ramenu (gde mi se zaustavio kamion) nisam imao osecaj da uopste mogu da uradim jebeni zgib. Znaci brzo ako radim, zajebano, ako sacekam da mi skljocne to levo rame kidam ko besan... U principu, svaka vezba koju radimo iziskuje voljni momenat, on je presudan, ako nam se pati i radimo dok boli i patimo, napreduje se, ako nam je dovoljno da smo blejaci, nema napretka... Mora da se kida manijakalno, ja zamisljam jednu moju ljubav madjaricu, nema te sile da ne uradim jos jedan.... JEBEM JOJ SVE!

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel bi uzimao neko 'polovne' suplemente, u smislu nenacete, u celofanu, samo od mene a ne prodavnice? :haha:

Ortak otputovao pa mi je ostavio tonu toga, mahom jos godinu dana u roku, netaknuto pa razmisljam da prodam u pola cene, ako procenim da nema sanse da potrosim :(

Ima kazeina, bcaa, whey-a...

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povremeni post nije ništa epohalno, niti je neka nova moda, pošto to ljudi praktikuju, sa namerom ili bez, već vekovima, samo što sad neki sportisti i ostali koriste tu metodu za odredjene ciljeve.

Suština je da veći deo vremena organizam bude u posnom stanju, dakle nikakva dijeta, niti količina kalorija se ne odredjuje ovim režimom već vreme kad se jede a kad ne.

Ima više vrsta protokola, post od 24h, jedanput ili dvaput nedeljno, kao i post od 16 (nekad i više) sati svaki dan, gde se ukupan broj kalorija unese u tih preostalih osam sati.

Ja sam praktikovao prošlog leta 16/8 post, jeo sam dakle od 11h do 19h, i što se tiče gubljenja masti nikad nisam imao bolje rezultate. Naravno najbitniji je kalorijski deficit. E sad to je pozitivno, pozitivo je i što je organizam u vreme posta, dakle najviše ujutru, nekako "budniji", to je moje zapažanje, ali sa druge strane oslabio sam i u snazi, i već oko 21h sam morao da legnem da spavam, što možda i nije loše.

Zagovornici povremenog posta govore da se u vreme posta povećava lučenje hormona rasta i testosterona, po meni je to glupost, pogotovo ovo za testosteron, mislim da čak i opada, opet moje iskustvo pričam.

Dobro je to što telo više vremena troši masti kao energiju, rezultati su brzo vidljivi, ali kao što rekoh kaloriksi def. mora postojati, i za to je dobar pov. post jer se lakse kontrolise unos hrane,6 malih obroka jednostavno nije za svakog i po meni je to opterećujuće i čovek nije projektovan za tako nešto.

Zimi sam išao sa postom od 20 sati, dva put nedeljno, i to mi je najvise odgovaralo, sad trenutno ne postim, ali planiram da godisnje mesec dva budem u tom rezimu, kao i kod drugih stvari mislim da je najbolje menjati s vremena na vreme...

 

Malo sam nasrao sad, ako nekog zanima neka pita, postoji pdf knjiga eat stop eat od b.pilona koju preporucujem, kao i youtube linkove hodgetwinsa...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pošto mladog Paju zanima da li je bolja masa ili definicija, da ne bi otvarao novu temu koja se time bavi, evo vam ovde glasanje

 

Е хвала ти Јаре. :pivopije:

Можда је боље и овако, мада сам мислио да буде тема нека полуспрдачина.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, piješ samo vodu, kafu, čaj. Mada kao što rekoh ima više rezima, jedan od njih preporucuje unos aminokiselina tokom posta da misići ne dodju u katabolično stanje, ja nisam unosio, ali ima smisla možda tako raditi

 

Kao jedeš kao i do sad, isto to pokušajte, ko želi naravno, da pojedeš od 11h-19h posle toga ništa. Za par nedelja videćete brzi napredak, ko hoće snagu, masu neka ne posti, ovaj rezim je iskljucivo za gubljenje masti a ne za masu, mada neki kažu da je moguć i mišićni rast ali ne znam baš za to...

Edited by Hail Metal
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitao sam čisto onako, ja ne uspevam da unesem dovoljno kalorija ni kada nemam takva ograničenja...

ali pokušavam da guram režim ishrane u kome razdvajam uh od proteina... to je dijeta koja kažu da dobro skida kilograme pored toga što je zdrava i laka za stomak, a po nekoj mojoj logici na taj način bi bilo moguće unositi više hrane dnevno i dodati kilograme... mada za sada ne uspevam...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo recept od juche:

Ella sir + 3 zrele breskve + kasika meda +> sve to u blender...odlichnog je ukusa shejk, i nema problema u stomaku...

 

sve je to cca 300 kalorija...a oko 55g proteina...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Povremeni post nije ništa epohalno, niti je neka nova moda, pošto to ljudi praktikuju, sa namerom ili bez, već vekovima, samo što sad neki sportisti i ostali koriste tu metodu za odredjene ciljeve.

Suština je da veći deo vremena organizam bude u posnom stanju, dakle nikakva dijeta, niti količina kalorija se ne odredjuje ovim režimom već vreme kad se jede a kad ne.

Ima više vrsta protokola, post od 24h, jedanput ili dvaput nedeljno, kao i post od 16 (nekad i više) sati svaki dan, gde se ukupan broj kalorija unese u tih preostalih osam sati.

Ja sam praktikovao prošlog leta 16/8 post, jeo sam dakle od 11h do 19h, i što se tiče gubljenja masti nikad nisam imao bolje rezultate. Naravno najbitniji je kalorijski deficit. E sad to je pozitivno, pozitivo je i što je organizam u vreme posta, dakle najviše ujutru, nekako "budniji", to je moje zapažanje, ali sa druge strane oslabio sam i u snazi, i već oko 21h sam morao da legnem da spavam, što možda i nije loše.

Zagovornici povremenog posta govore da se u vreme posta povećava lučenje hormona rasta i testosterona, po meni je to glupost, pogotovo ovo za testosteron, mislim da čak i opada, opet moje iskustvo pričam.

Dobro je to što telo više vremena troši masti kao energiju, rezultati su brzo vidljivi, ali kao što rekoh kaloriksi def. mora postojati, i za to je dobar pov. post jer se lakse kontrolise unos hrane,6 malih obroka jednostavno nije za svakog i po meni je to opterećujuće i čovek nije projektovan za tako nešto.

Zimi sam išao sa postom od 20 sati, dva put nedeljno, i to mi je najvise odgovaralo, sad trenutno ne postim, ali planiram da godisnje mesec dva budem u tom rezimu, kao i kod drugih stvari mislim da je najbolje menjati s vremena na vreme...

 

Malo sam nasrao sad, ako nekog zanima neka pita, postoji pdf knjiga eat stop eat od b.pilona koju preporucujem, kao i youtube linkove hodgetwinsa...

 

Па зар није исти курац калоријски дефицит у пост режиму и ван пост режима ?

 

Ја сам се скоро наканио на овај фастинг, видео од близанца, радим овај 16/8, ево већ 4-5 дана гурам јер сам фејловао да издржим више од недељу дана на кето режиму.

Ово много лакше подносим, е сад, питање је дал ће бити ефективно пошто не рачунам калорије а и не знам дал сам у дефициту и та срања....

 

Искрено ме охрабрује што си рекао да може да буде видљив напредак за пар недеља ( ако пар значи два ), видећемо још, убацујем и неких пола сата-45 минута на траци кардио, ништа високог интензитета, само мало брзо шетање пошто испразним добар део гликогена...

 

Колко си масти скинуо од прилике ако би ми могао рећи ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, piješ samo vodu, kafu, čaj. Mada kao što rekoh ima više rezima, jedan od njih preporucuje unos aminokiselina tokom posta da misići ne dodju u katabolično stanje, ja nisam unosio, ali ima smisla možda tako raditi

 

Kao jedeš kao i do sad, isto to pokušajte, ko želi naravno, da pojedeš od 11h-19h posle toga ništa. Za par nedelja videćete brzi napredak, ko hoće snagu, masu neka ne posti, ovaj rezim je iskljucivo za gubljenje masti a ne za masu, mada neki kažu da je moguć i mišićni rast ali ne znam baš za to...

 

Ja sam tako nesto praktikovao, samo sam ja ko svaka budala to jos vise zasro. Naime, bio sam natovario neke kilograme, i onda sam preko leta radio sledece: ujutru u 7 trcanje, oko 35 minuta, pa onda doruckujem i posle rucam oko 16,17h, kad keva spremi, i onda ponovo trcanje u 19h jedno 40 minuta. I vremenom sam se navikao na to i nije mi predstavljalo problem. Kilograme sam skinuo, al iako sam trcao i da kazem, imao neki trening, izgubio sam skroz na snazi. Zato sam ove zime to nadoknadio teretanom, al sam zato i nabacio koje kilo (al nista strasno), mada mi je bitno da sam povecao snagu (u rukama i grudima prvenstveno, noge su bile dobre naravno). E sad, planiram da krenem polako na trcanje ponovo, to mi zaista prija, al kontam da ne bi valjalo da trcim 2 puta dnevno (al da se razumemo, ako neki dan crknem onda ne trcim npr ujutru, il uvece, al nedeljno mu to bude 11 trcanja recimo (tako je bilo pre ocu da kazem)), da sa tim dobijam samo neki kontra efekat, jbm li ga, nego ujutru trcanje recimo, a uvece setnja (ko neki peder) il sta vi velite? Takodje, s obzirom da nisam jeo posle tog treninga u 19h, to sam cuo da mi je bio jedan veliki fail. Da ubacim nesto od jela posle vecernjeg trcanja il?

Edited by Veliko jaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Снагу си изгубио вероватно зато што си у тим килограмима скинуо и добар де мишића.

Немој трчати пре тренинга са теговима, једино после , али најбоље би било да то буде ниског интензитета из разлога што си потрошио добар део гликогена на тренингу, и ако докрајчиш гликоген брзим трчањем и наставиш тим темпом тело неће имати времена да пређе на потрошњу масти већ ће користити мишић као енергију.

Сад зависи све због чега трчиш....

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, pogresno si me razumeo. Ja sam proslo leto trcao da smaknem, a zimus isao u teretanu da nabacim snagu (i malo trckarao po traci). E sad bih ponovo da trcim (dakle, nema teretane, imam neke bucice pa cu malo sa time, poneki sklek, al nista specijalno), samo kazem da mi nije mnogo i ujutru i uvece, tj. da ne bude neki kontraefekat sa time? I to sto ne jedem uvece posle trcanja, to kontam da mi nista ne valja ono, a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno to trčanje POSLE treninga što preporučujete. Ja, (a bogme i neki viđeniji likovi tipa Kai Greene), uvek radim kardio ( trčanje na traci recimo), nekih 10min. Suština kojim se vodim ( a to sam pročitao tj nisam izmislio), je da se telo dobro zagreje, onako da prabije znoj kako treba, po posle udri sa treningom ( tj grupa mišića koja je planirana za taj dan).

 

Ne želim da obesmislim, već samo da shvatim zašto bi neko trčao posle, a ne pre treninga. Jer ja posle leđa npr ne mogu ni trenerku da navučem kako treba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne želim da obesmislim, već samo da shvatim zašto bi neko trčao posle, a ne pre treninga. Jer ja posle leđa npr ne mogu ni trenerku da navučem kako treba..

 

Па ја трчим у нади да ћу скинути нешто масти, сад видећемо да ли ће бити резултата.

Кажем, по тој логици се водим, испразним колко могу гликогена тренингом са теговима, онда кад су резерве знатно смањене, онда неки кардио.

 

 

-Трут.

 

Ma, pogresno si me razumeo. Ja sam proslo leto trcao da smaknem, a zimus isao u teretanu da nabacim snagu (i malo trckarao po traci). E sad bih ponovo da trcim (dakle, nema teretane, imam neke bucice pa cu malo sa time, poneki sklek, al nista specijalno), samo kazem da mi nije mnogo i ujutru i uvece, tj. da ne bude neki kontraefekat sa time? I to sto ne jedem uvece posle trcanja, to kontam da mi nista ne valja ono, a?

 

 

Па наравно, неки од познатих контраефеката су :

-Ћелављење

-Смањено лучење тестостерона

-Длакава табана

-Смањена сексуална жеља

-Потреба за посећивањем сајтова типа www.meatspin.com

-Оштећење бубрега

-Дисфункција јетре

-Чланство у СНС-у

-Колапс рада надбубрежне жлезде

 

 

Какав бре курчеви контраефекат

можеш да сјебеш колена и то је то

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...