Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Тако се било причало, мада сам и овако чуо да гуарана и друга енергетска пића нису баш добра за срце.

Nisu dobre jer mogu dugotrajnom upotrebom dovesti do nekih smetnji koje bi bile lose za kardio sistem ali ne mogu biti direktno uzrok otkazivanju srcanog misica sto znaci da je to glupost...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parkurčići :wub: Koga zanima ta tematika preporučujem dokumentarac "Jump Britain", prelepo snimljen i rade neke neverovatne stvari. Razmišljao sam pre par godina da probam to malo iz razonode al sam skontao da sam previše drven i nikad ne bih mogao te akrobacije da izvodim. A i penjanje ima prednost nad svim :mhihi:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za vas al meni fantasticno ide na kurac sto se sad svako skakanje okolo ubacuje u isti kos s parkurom, ko da je od njega nastala gimnastika a ne obrnuto.

Jbt il je parkur il je olimpijada, ko da ne moze covek da skace jer je prosto zabavno :ph34r:

Edited by MissionVao
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Damien Walters je baja :D

 

Sto se tice kardio-vaskularnog sistema

Steroidi - povecavaju krvni pritisak, zadrzavanje vode, povecanje ukupnog holesterola...

 

Energetska pica ( povecana kolicina Caffeine )

- nepravilan, ubrzan rad srca, smanjeno dopremanje hran materija i O2 u srcani misic, povecanje krvnog pritiska

 

Moguce je da se izazove Cardiomyopathy http://en.wikipedia.org/wiki/Cardiomyopathy, Myocardial infarction http://en.wikipedia.org/wiki/Myocardial_infarction

Sve ovo se odnosi uglavnom na vece doze.

E sada citajuci sada malo o ovome...Nema dovoljno opsirnih testova, pa se ne zna bas kako to deluje na duze staze. Ali eto i pojedinacno uzimanje ovih preparata moze da izazove smetnje u KVS-u a zajedno se efekat pojacava.

Opet sve to zavisi i od same osobe ( genetike, nacina zivota itd... )

 

Mozda je neko vise proucavao ove efekte pa ima bolje informacije :D

Edited by SerbZmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapravo parkur nema bash veze sa "skakanjem okolo" i akrobacijama, to je freerunning, mada se to chesto mesha i uchi zajedno. parkur na francuskom znachi prepreka, i kao "veshtina" je nastalo kao umecje prelaska poligona sa preprekama (parcours du combattant) koji je za vojsku izmislio Zhorzh Heber (Georges Hébert) jedan mnogo kul lik.

Edited by рогозуб
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za vas al meni fantasticno ide na kurac sto se sad svako skakanje okolo ubacuje u isti kos s parkurom, ko da je od njega nastala gimnastika a ne obrnuto.

Jbt il je parkur il je olimpijada, ko da ne moze covek da skace jer je prosto zabavno :ph34r:

 

Jednostavno, ove vezbe bas lice na treninge ljudi koji treniraju parkur/freerunning, i google search je to i potvrdio xD

 

zapravo parkur nema bash veze sa "skakanjem okolo" i akrobacijama, to je freerunning, mada se to chesto mesha i uchi zajedno. parkur na francuskom znachi prepreka, i kao "veshtina" je nastalo kao umecje prelaska poligona sa preprekama (parcours du combattant) koji je za vojsku izmislio Zhorzh Heber (Georges Hébert) jedan mnogo kul lik.

kapiram razliku u istorijatu tih izraza, al neko bi mogao reci da je freerunnng u gradu upravo savladavanje prepreka pomocu raznih akrobacija?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Damien Walters je baja :D

 

Sto se tice kardio-vaskularnog sistema

Steroidi - povecavaju krvni pritisak, zadrzavanje vode, povecanje ukupnog holesterola.......

Mozda je neko vise proucavao ove efekte pa ima bolje informacije :D

Da je Đoković na forumu imali bi smo informaciju iz prve ruke .

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

al neko bi mogao reci da je freerunnng u gradu upravo savladavanje prepreka pomocu raznih akrobacija?

parkur je nastao kao urbana adaptacija Heberovog "Prirodnog Metoda", ustvari samo primena te veshtine na prepreke koje se nalaze u gradu, a freerunning je nastao iz parkura napushtajucji filozofiju praktichnosti i efikasnosti (koja se nalazi u Prirodnom Metodu i u chistom parkuru) i ulazhenjem u sferu "umetnosti", jer akrobacije prisutne u freerunningu nemaju poentu savladavanja prepreka, vecj su tu zbog estetike i uzhivanja.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikada bio u teretani, a i ne nameravam. Ortak sa broda se navukaona neki C4, kaze bomba i moram da ga ispostujem kad se vrati da decko ne trenira sam. Haile sta je taj C4? Vidim da ima kreatin, neki b vitamin i ta sranja, ali kako se manifestuje ako samo budem udarao dzak i trcao? Ne planiram da dizem teret i jos plus da nekome platim za to :D

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da nema, rekla sam da cim neko skoci svi vicu parkur

 

nisam te razumeo, poshto si napisala kao da je parkur nastao iz gimnastike, a, kao shto rekoh- nastao je iz Prirodnog metoda Zhorzh Hebera.

 

evo chisto da pomenem da je taj Prirodni metod bio pokret telesne kulture za razvijanje chitavog choveka, pa se insistiralo na vezhbanju 10 telesnih umecja- hodanje, trchanje, skakanje, hodanje na sve 4 (puzanje i bear-walk), ravnorezha, bacanje (i hvatanje), dizanje (i noshenje), plivanje, i samo-odbrana; i 5 "virilnih" snaga- kondicija, izdrzhljivost, odluchnost, hrabrost, smirenost; i to se radilo raznoraznim vezhbama u prirodi, na poligonima sa prepekama, uglavnom su vezhbachi bili bosi i samo u gacjama (izdrzhljivost), i nije bilo nikakvog takmichenja u tim vezhbanjima, nego su razvijali solidarnost, poshto je Heberov moto bio "budi jak da bi bio koristan", tj chinio dobro sebi i drugima..

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, lose sam se izrazila, karikirala sam ko sto gomila glupandera tripuje da je sva elektronika dubstep ali o njima i njihovim misljenjima i ne treba pricati :D

Nego ne mogu da nadjem nista na netu o tome, daj neku wiki stranicu ili naslov na engleskom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikada bio u teretani, a i ne nameravam. Ortak sa broda se navukaona neki C4, kaze bomba i moram da ga ispostujem kad se vrati da decko ne trenira sam. Haile sta je taj C4? Vidim da ima kreatin, neki b vitamin i ta sranja, ali kako se manifestuje ako samo budem udarao dzak i trcao? Ne planiram da dizem teret i jos plus da nekome platim za to :D

Ne znam prvi put čujem , ne koristim ti ja sem proteina te suplemente , ali evo šta google kaže :http://www.bodybuilding.com/store/cellucor/c4-extreme.html

To je NO reaktor , za udaranje džaka i trčanje mislim da bi ti pomoglo , imaš više energije , koncentracije na treningu i osećaj napumpanosti

U svakom slučaju C4>Slayer

 

Još ako ubaciš zgibove , propadanja i sklekove teretana ti i ne treba .

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima adekvatan odgovor organizma na napor tj iskacu mu vene i sl onda bi NO reaktori samo mogli da naskode.

Bolje je uzeti kreatin da bi misici imali vise snage i eventualno neki stimulans da bi i mood bio na nivou. Opet sve samo ako fali nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...