Jump to content

Sepultura


aleksej

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

"We finally arrived in Medellin, 20 minutes before going on stage. We were tired but we were very excited to play for 15,000 crazy Colombians that had never seen SEPULTURA before.

 

"We came to Colombia in 2000 but we only played in Bogota.

 

"It was a wonderful show. They were screaming and singing everything we were playing. Besides some problems with my guitar the show was great.

 

"GRACIAS MEDELLIN!!"

 

Ovo je od pre 7 dana vest, nije im toliko lose u zivotu, svirati pred 15.000 ljudi jos i kokain po najnizoj ceni igde na planeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, oni se nece vracati u Sepulturu, ali zajedno rade u NOVOM bendu koji se zove CAVALERA CONSPIRACY. Album je vec snimljen i izlazi za Roadrunner u februaru 2008. :pivopije: Izvinite ako je ovog vec bilo na ovoj temi... :)

 

Full lineup je:

 

Max Cavalera (Soulfly) - Vocals, Guitar

Iggor Cavalera - Drums

Marc Rizzo (Soulfly) - Lead Guitar

Joe Duplantier (Gojira) - Bass

 

lef691a9f3477987e5eb47apw5.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije Max lud da sutne Soulfly!I meni je Soulfly omiljeniji na neke trenutke od Sepulture,ali sam Max je rekao u nekoliko intervjua od ove godine,da mu je Soulfly i dalje prioritet,iako sada on i Igor rade na Cavalera Conspiracy-u.Tako da reunion Sepulture nije iskljucen ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nation je najslabiji kao celina od svih sa Zelenim Derickom, mada i tu ima sjajnih momenata.

Te pesme zvuce bolje uzivo jer ih brze sviraju (Sepulnation, Who Must Die, Saga...).

 

Meni je Roorback dosta dobar, jedino mi se ne dopada raspored pesama po principu vruce/hladno.

Super produkcija, bas na nekim mestima zvuci kao da su trip hop ili tako nesto:).

Takodjer i suludo izbasirani bas timpani.

 

Sto se tice reuniona tu su dva najveca problema Andreas Kisser i Maxova zena. Mislim da Andreasa zabole za reunion (a verovatno i Paola sa njim), jer bi tako ispalo da Sepultura ne moze bez Maxa.

A sto se Glorie tice, zbog nje je i bila cela svadja, ona je i dalje tu i tesko da bi pustila da neki drugi menadzer radi reunion (velike bi to pare bile).

A i Max ocigledno voli da mu zena komanduje i vodi posao.

 

Takodjer, prakticno sva tri benda izdaju albume sledece godine, sto znaci da ce biti na turneji cele godine i da im reunion vise moze da posluzi da imaju o cemu da pricaju u intervjuima.

 

Sto se tice Cavalera Conspiracy ne treba ocekivati cuda, jer je album uradjen za kratko vreme, eventualno mozemo ocekivati malo bolji album nego sto su Soulfly albumi, a to i nije toliko tesko.

Ne treba zanemariti Igora na bubnju, ali Maxu fali jos jedan coautor na gitari i to ozbiljan. Ovaj tip iz Soulfly nije Kisserov kalibar, on je dobar zanatlija, moze da odsvira sve sto Maxu treba.

Mada treba sacekati album, pa videti.

 

Opet oko reuniona, ima nesto u Maxovoj ideji da vrati i clanove pre Andreasa (mada koji ce mu lik iz Sarkofago i sta ce taj uopste da radi na koncertu? Da ide na celu turneju da bi pevaio Necromancer?).

Na tu ideju dodate Dericka i novog bubnjara i posaljete ih sve zajedno na turneju, po principu svi smo braca i mnogo se volimo sve dok nas lepo placaju.

Nisam siguran da ce reuniona biti ako se ne nadje mesta za Dericka jer su oni svi super ortaci sa njim (on i Paolo zajedno drze neku birtiju, a iz Igorovih izjava po odlasku iz benda ispada je jedino sa Paolom ostao dobar).

 

Jel ima neko ceo video snimak Sepulture na Rock In Rio festivalu 2001?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema sanse za reunion, sudeci po onim skorasnjim Andreasovim intervjuima koje sam procitao. Realno, cela ta prica (sa sve komuniciranjem preko stampe zadnjih 10ak godina) je veoma licna tako da bi tu morale da budu ulozene ogromne pare da bi se nesto desilo, i to preko kurca, a opet ostaje Derrick kao jedan vishak frontman. Maxova ideja za koju sad prvi put cujem, da dovede stare-stare clanove, meni govori da je Max zagoreo sto se tice sviranja pod imenom Sepultura ali izgleda posto-poto hoce da zaobidje Andreasa. Sto je tuzno. Secam se ko juce da je bilo npr. komentara odmah posle 'raskida' da su za sve one godine lako mogli da nadju boljeg basistu od Paola... Max je dosta toga ruznog i pogresnog govorio u proslosti o ostatku Sepulture, dok se ostali nisu dali isprovocirati. Jednostavno neke greske i izjave iz proslosti nece biti izbrisane (bar ne lako).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao tu izjavu za Paola, to je vrlo nisko.

On je dobar basista, sto se moze lepo cuti na albumima nakon Maxa, posto je tu dato vise prostora basu.

Mozda nije bio ravnopravan po kvalitetu kao autor sa ostalima, ali je uvek ostavljao utisak nekoga ko je 100% za bend.

 

Inace, Max prvi veze sa gitarom nema. Na video snimcima se lepo vidi da ima potpuno rudimentiranu tehniku sviranja.

On jeste talentovan da napise pamtljiv rif, ali je kao svirac vrlo tanak.

 

To su sve njihove frustracije skupljane 10 godina.

Slazem se da je to kod njih sve na licnoj osnovi, a Maxova zena je verovatno bila shlag na torti.

O njoj jos nigde nisam procitao ili cuo nesto lepo.

Verovatno bi Koyot i Eyesburn imali lepih pikanterija za ispricati:).

Oni su bili u dobrim odnosima neko vreme.

 

Evo svezih vesti sa vazda azurnog i iscrpnog Blabera:

(u Indiji su trenutno)

 

"It's showtime and I have a wonderful energy flowing through me we came a long way to play and I don't want to let anyone down. The crowd are absolutely fantastic there energy is insane and the barricades begin to break down. There are various mosh pits breaking out and extra people are called to reinforce the barricades. People are singing along to old and new songs and from looking into the eyes of the crowd you can see that the show is fully appreciated, it's an unbelievable feeling for all of us.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...