Jump to content

Digitalne Kamere


Vincent Hess

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja kupujem veceras (ako uspijem navatati ovog sponzora laugh.gif )..

 

iscitala sam review za GOMILE kamera, pogledala specifikacije za bar 15 modela, i po preporuci nekih ljudi odlucila se za

Canon Powershot a430.

 

naravno, cijena je oko 130 dolara - to mi je najbitnija stavka, a ono svi bi htjeli i pare i jare.

ne planiram dati vise, a u tu cifru najbolje mi se do sada uklopio taj canon.

mnoge kamere za te pare nemaju zvuk pri video snimanjima. i tako neka sranja..

 

 

ako neko ima bolju preporuku, nek pljune.

 

 

edit: kamera/digitalac - da ne bude zabune (engleski smara).

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja čuo, Nikon i Canon su najbolje marke za digitalne fotoaparate.

Što se tiče karakteristika:

1) ako imaju video zapis pitaj ih da li snima i zvuk (pošto često uvale one koje ne snimaju zvuk) i pitaj koliko FPS (frames per second) ima. Ljudsko oko zapaža oko 25-27 frejma po sekundi, tako da ti je nabolje da uzmeš onaj koji snima između 20 i 30 frejma.

2) ako želiš od svojih slika da praviš postere onda uzmi fotoaparat sa što više megapixela, mada ja mislim da ti više od 5-6 megapixela ni ne treba (stvar ukusa).

3) što se tiče zumova, uglavnom je na svim fotoaparatima isti (3x optički i 4x digitalni), tako da ako želiš nekoga da špijuniraš onda moraš malo više keša da baciš samo zbog te optike.

 

Ja imam Nikon Coolpix 5200, šljaka odlično, jedino kod video zapisa malo nervira to što basove pojača kada pustiš na kompjuteru. Za Sony nisam siguran koliko su dobri, mislim da koštaju abnormalno samo zbog velikog LCD ekrana koji imaju na sebi. Dosta ljudi ima Samsungove fotoaparate i zadovoljni su, tako da što se tiče marke to je na tebi da odlučiš.

Za cene nisam siguran kako se kreću, ja sam svoj kupio pre 2 godine i koštao je oko 300-350 evra, tako da je sada jeftiniji.

 

Možda bih ti preporučio Canonove fotoaparate zato što imaju displej koji može da se pomera (kao kod kamera).

Edited by Izzy_87

Share this post


Link to post
Share on other sites

A430 je odlican izbor.Canonovi aparati imaju najbolji odnos cena/kvalitet.Kolicina megapixela je samo marketinski trik koji ne znaci nista.Sve zavisi od ugradjene optike; aparat sa Carl Zeiss optikom i 4 megapixela imao bi mnogo bolju sliku od aparata bez te ili slicne optike i 7 megapixela.Dobitak na kvalitetu 7 megapixela u odnosu na 4 je svega 30%, tako da se ne isplati bacati pare.Za te stvari treba uzeti SLR aparat, ali to se ne isplati ako neko ne zivi od fotografije.Ilustracija: ovo je link za sliku koju sam uradio sa Canon A400 aparatom bez ikakvog podesavanja.

 

 

 

SLIKA

 

Evo ti karakteristike modela koje bih ja preporucio:

 

Kamera Canon PowerShot A420

 

Model : PowerShot A420

Dimenzije : 103.3x51.8x40.8 mm

Težina : 150 grama

Tip : Compact

Viewfinder : Optički

Dijagonala ekrana : 1.8

Rezolucija ekrana : 77.000 px

Dodatno : Blic, Tripod slot

Rezolucija : 4.0 MP

Tip : CCD

Aperture : F 2.8-5.1

Sensitivity : ISO 64-400

Optički zum : 3.2 X

Digitalni zum : 3.6 X

Rezolucije Slike maksimalna : 2272x1704 px; Slike ostale : 1600x1200, 1024x768, 640x480 px; Video : 640x480 px

Podržane kartice : MMC/SD, U paketu : 16 MB

Baterija Tip : AA, Broj : 2 kom.

Povezivanje Portovi : USB, Video izlaz

 

Kamera Canon Powershot-A430 Blue

Proizvođač : Canon

Model : PowerShot A430

Dimenzije : 103x51.8x40.2 mm

Težina : 160 grama

Tip : Compact

Viewfinder : Optički

Dijagonala ekrana : 1.8

Rezolucija ekrana : 77.000 px

Dodatno : Blic, Tripod slot

Rezolucija : 4.0 MP

Tip : CCD

Aperture : F 2.8-5.8

Sensitivity : ISO 64-400

Optički zum : 4 X

Digitalni zum : 3.6 X

Rezolucije - Slike maksimalna : 2272x1704 px; Slike ostale : 1600x1200, 1024x768, 640x480 px; Video : 640x480 px

Podržane kartice : MMC/SD, u paketu : 16 MB

Baterija Tip : AA, Broj : 2 kom.

Povezivanje - portovi : USB, Video izlaz

 

Cene u beogradu su oko 130-150 evra.

 

ovo je vec ezoterija:

 

 

 

user posted image

 

Edited by Tetragrammaton Cleric

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobra slika ta gore. icon_da.gif

 

naravno SLR je neka druga prica.

vidim dosta ljudi koji ih (ovdje) koriste, ali ono, od 20 opcija, oni samo znaju da okinu sliku, sto bi se reklo `po defaultu` laugh.gif

 

kad si kupio Canon a400 i koliko para dade?

 

 

Izi:

hvala za objasnjenja. na nekim aparatima sam vidjala oznake za koje blage nemam sta znace, a kad pitam prodavce - oni jos gori od mene.

 

 

 

 

hvala na potvrdi za a430. icon_da.gif

veceras se kupuje.

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim dosta ljudi koji ih (ovdje) koriste, ali ono, od 20 opcija, oni samo znaju da okinu sliku, sto bi se reklo `po defaultu`

 

 

Greota, a znam ljude koji su odlicni fotografi, a nemaju para ni za obican digitalac.

A400 sam kupio proslog leta u Beogradu, dao sam 157 evra.Ali racunaj da kupis jos i torbicu, SD karticu sa bar 128 MB jer uz aparat dobijes sa samo 16 i punjac za punjive baterije koje treba da dobijes uz aparat i koje mogu da se pune jako dugo; ja jos uvek punim iste one koje sam dobio uz aparat.Punjac sam platio oko 1600 din, Hamin, ima i Vartin koji kosta oko 6000, ali nema nikakve razlike.

Edited by Tetragrammaton Cleric

Share this post


Link to post
Share on other sites

citah negdje za tu izreku icon_da.gif

a istina da ovi iz national geographic vecinski koriste Canon. cak imaju i neke casove `putujuce` po cijeloj americi, gdje se i amateri ukljucuju.. ne znam da li trenutno ide ta prica, ali djeluje prilicno zanimljivo - ucis od profesionalaca za neke sitne pare.

 

citah od nekih da je Nikon takoreci izgubio trku u digitalnoj tehnologiji. u odnosu na prednost koju je drzao s analognim, pogotovo od prije 30 god.

 

 

 

 

sto se tice cijena, kad se preracuna, ovdje to ispada jeftinije nego tamo izgleda.. euro jaci, more bit zato.

da, naravno, planiram jos jednu karticu uzeti. torbica je sica.

btw, nisam znala da baterije mogu da se pune. kontam dvije AA - to nije ni skupo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BGD sam ih dobio uz aparat.Za one u Beogradu: najbolja radnja za kupovinu Canon aparata se nalazi u Knez Mihailovoj, sa leve strane kad se ide prema kalisu, najbolje cene, profesionalna usluga (cica me nije belo gledala kad sam pitao koliki digitalni zoom ima aparat:lol: ).

Istina za cene; trenutno sam u beogradu i zaprepastio sam se kad sam izracunao razliku u ceni izmedju nekih TFT monitora.Ovde dobra 17'' kosta oko 400-450 evra,a u nemackoj najbolji tft na svetu Eizo, i to 19'' kosta 530 evra.Isto je tako i za aparate.PDV ubija. laugh.gif

Nikon je ukinuo proizvodnju aparata sa filmom i tako sam sebe izbacio iz profi sveta.Canon to planira da uradi za dve godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glasam uvek za Canon. Mada ni Sony nije los.

Klise i stereotip.

Sta fali Nikon-u? Olympus? Svakako pricam u ekonomskoj klasi 150-300e. Onaj ko ima 1000e za aparat, zna sta ce da uzme sto se ni ne valja po nasim radnjama.

 

Ja uzeh BenQ C510 pre par dana, za mene odlican, s obzirom da slikam jednom godisnje. mhihi.gif A bogme i ovako za svaki dan mu nista ne fali.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto a620? mrzi me da guglam, aj ukratko reci.

 

 

 

jon bon jovi: pa za `okidanje` moze i analogni, neki idiot. meni su bitne NEKE opcije, a nemam 1000 eura mhihi.gif ne za aparat. kome nije bitno, svejedno mu cime skljoca.

a te neke opcije koje pomenuh, tipa snimanja za zvukom, ili zoom opcija i sl. - onda moram gledati specifikacije. canon nudi najbolje varijante icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, evo ih znalci.Jeste, ovi iz NGeographica podlezu kliseima i pojma nemaju, zato i koriste Canon. icon_smile.gif

 

A620 u Americi kosta 368$, ako laze referentni sajt za testiranje digitalnih aparata dpreview.com, lazem i ja.Jedina ''prednost'' koju 620 ima je pokretni LCD, ali ne znam sta ce mi to.7.1 megapixela ne znace nista, kao sto sam vec rekao.Nema razlike izmedju kvaliteta slike A430 i A620 i ne treba bacati pare.

 

Inace, bukvalno sve o svim ikad izaslim digitalnim aparatima, testovi, recnik dig. fotografije, uputstva i sve sto moze pasti na pamet, na www.dpreview.com.

 

Inace, za digitalne aparate se preko koisti termin ''digitalna kamera'', a za video kamere samo ''camera'' ili video camera''.Ne postoje digitalne video kamere, nego kamere koje koriste DV, narodski digitalne kasete. icon_smile.gif Kamere sa ugradjenim DVD rezacem su drugo.Ili ja autor teme trebao da bude precizniji. icon_smile.gif

 

@blondie:

 

evo ti link za A430:

 

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_a430.asp

 

 

Edited by Tetragrammaton Cleric

Share this post


Link to post
Share on other sites

A430 je odlican izbor.Canonovi aparati imaju najbolji odnos cena/kvalitet.Kolicina megapixela je samo marketinski trik koji ne znaci nista.Sve zavisi od ugradjene optike; aparat sa Carl Zeiss optikom i 4 megapixela imao bi mnogo bolju sliku od aparata bez te ili slicne optike i 7 megapixela.Dobitak na kvalitetu 7 megapixela u odnosu na 4 je svega 30%, tako da se ne isplati bacati pare.Za te stvari treba uzeti SLR aparat, ali to se ne isplati ako neko ne zivi od fotografije.Ilustracija: ovo je link za sliku koju sam uradio sa Canon A400 aparatom bez ikakvog podesavanja.

 

 

 

SLIKA

 

Evo ti karakteristike modela koje bih ja preporucio:

 

Kamera Canon PowerShot A420

 

Model : PowerShot A420

Dimenzije : 103.3x51.8x40.8 mm

Težina : 150 grama

Tip : Compact

Viewfinder : Optički

Dijagonala ekrana : 1.8

Rezolucija ekrana : 77.000 px

Dodatno : Blic, Tripod slot

Rezolucija : 4.0 MP

Tip : CCD

Aperture : F 2.8-5.1

Sensitivity : ISO 64-400

Optički zum : 3.2 X

Digitalni zum : 3.6 X

Rezolucije Slike maksimalna : 2272x1704 px; Slike ostale : 1600x1200, 1024x768, 640x480 px; Video : 640x480 px

Podržane kartice : MMC/SD, U paketu : 16 MB

Baterija Tip : AA, Broj : 2 kom.

Povezivanje Portovi : USB, Video izlaz

 

Kamera Canon Powershot-A430 Blue

Proizvođač : Canon

Model : PowerShot A430

Dimenzije : 103x51.8x40.2 mm

Težina : 160 grama

Tip : Compact

Viewfinder : Optički

Dijagonala ekrana : 1.8

Rezolucija ekrana : 77.000 px

Dodatno : Blic, Tripod slot

Rezolucija : 4.0 MP

Tip : CCD

Aperture : F 2.8-5.8

Sensitivity : ISO 64-400

Optički zum : 4 X

Digitalni zum : 3.6 X

Rezolucije - Slike maksimalna : 2272x1704 px; Slike ostale : 1600x1200, 1024x768, 640x480 px; Video : 640x480 px

Podržane kartice : MMC/SD, u paketu : 16 MB

Baterija Tip : AA, Broj : 2 kom.

Povezivanje - portovi : USB, Video izlaz

 

Cene u beogradu su oko 130-150 evra.

 

ovo je vec ezoterija:

 

 

 

user posted image

Da s tim sto Carl Zeiss optiku imaju sonyjevi uredjaji a ne canonovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi tema je o KAMERAMA, ne o fotoaparatima !!!

E tu ti je sony sigurno najbolji... samo pripazi da li ces da kupujes mini dv ili onu koja odmah snima na dvd. Nisam siguran kako editujes snimak kod dvd kamera i zato sam se odlucio na mini dv... Inace mini dv su kasetine koje traju po sat vremena (ako nisi upucen)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da sony kamere snimaju perfektan zvuk. Ja nisam mogao da verujem kako je dobar zvuk nekih svirki i koncerata sto sam snimao. Neke sam svirke snimao na metar-dva od zvucnika i kvalitet je odlican! ( ovo tvrdim za model hc22)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A620 u Americi kosta 368$, ako laze referentni sajt za testiranje digitalnih aparata dpreview.com, lazem i ja.Jedina ''prednost'' koju 620 ima je pokretni LCD, ali ne znam sta ce mi to.7.1 megapixela ne znace nista, kao sto sam vec rekao.Nema razlike izmedju kvaliteta slike A430 i A620 i ne treba bacati pare.

Potvrdjeno je da je 7mpx chip bolji od ostalih (i od nekih jacih tipa 8,9 itd), naravno u okviru svoje klase. A vala sama mogucnost da rotiras displej vredi tu razliku u ceni, ima daleko vise stepeni slobode od npr Olympusovih "pokretnih" displeja.

Al ok vincent hoce o kamerama, u to se ne razumem... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, evo ih znalci.Jeste, ovi iz NGeographica podlezu kliseima i pojma nemaju, zato i koriste Canon. icon_smile.gif

 

A620 u Americi kosta 368$, ako laze referentni sajt za testiranje digitalnih aparata dpreview.com, lazem i ja.Jedina ''prednost'' koju 620 ima je pokretni LCD, ali ne znam sta ce mi to.7.1 megapixela ne znace nista, kao sto sam vec rekao.Nema razlike izmedju kvaliteta slike A430 i A620 i ne treba bacati pare.

 

Inace, bukvalno sve o svim ikad izaslim digitalnim aparatima, testovi, recnik dig. fotografije, uputstva i sve sto moze pasti na pamet, na www.dpreview.com.

 

Inace, za digitalne aparate se preko koisti termin ''digitalna kamera'', a za video kamere samo ''camera'' ili video camera''.Ne postoje digitalne video kamere, nego kamere koje koriste DV, narodski digitalne kasete. icon_smile.gif Kamere sa ugradjenim DVD rezacem su drugo.Ili ja autor teme trebao da bude precizniji. icon_smile.gif

 

@blondie:

 

evo ti link za A430:

 

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_a430.asp

hvala za link, kao sto rekoh, na nekoliko sam sajtova citala specifikacije pa dosla do ideje da mi se taj aparat po svemu svidja, plus cijena naravno.

 

taj a620 MNOGO kosta (za mene).

 

inace, nek neko preimenuje temu u digitalne kamere i fotoaparati. ili tako nesto.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni rekao da canon aparati imaju Carl Zeiss optiku.Pricam o aparatima koji imaju najbolji odnos cena kvalitet.

Znam da ti nisi, ali onaj ko ne zna bi mozda pomislio to posto si posle pisao samo o canonima. Ja sam asamo rekao da ne bi bilo zabune...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...