Jump to content

Tema za pevače


Ikhabot

Recommended Posts

Dranje nije isto što i pevanje. "Ako hoćete glasnije da pevate, samo se više napnite"- WRONG ( osim ako ne želite da vam izađu šuljevi od napinjanja i dranja :) ).

 

Iskreno bih preporučila svima koji žele da sačuvaju glas da nabave vežbe za zagrevanje Breta Meninga. Lik na mnogo dobar način opisuje zšto je nešto dobro ili loše, plus što nije suvoparan već interesantno objašnjava. Ja vežbam uz njega već jedno vreme i do sad me nijednom nije zabolelo grlo. Naslušala sam se svega, od disanja iz dijafragme, izvijanja vrata, stiskanja usta za A O E I, bla bla bla.

 

Ok, sad još fali " Pozovite odmah" pa da kompletiram ovu prezentaciju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne proseravam se, to je istina. Tako funkcioniše ljudski organizam. Uzmi vežbaj gitaru dva dana za redom po ceo dan. Pravi efekat vežbanja osetićeš tek kad napraviš dva dana pauze posle toga. Isto je i sa pevanjem, a ja ne pričam napamet, već i po sopstvenom iskustvu.

svoje iskustvo si podelio sa nama u audio-video formi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svoje iskustvo si podelio sa nama u audio-video formi.

:) :) :) Bulls eye. *ebi ga, Prinče, što jes jes.

 

Nego, priča se povela oko ležanja na 'ladnom betonu dan rped koncert, a ne o količini vežbanja pred isti. Hladan beton je prokletstvo.

Edited by Mistress Burzum

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) :) :)

 

nek si ti meni ziv i zdrav. em jebes, em pevas ko slavuj, jos sa dacicem pijes kafe...u pravu siz a sve sto kazes matori ;)

 

 

ti si bre toliko lud, da treba da ti ustupaju mesto u gradskom prevozu, jes ti svestan toga?

Edited by LeX69

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Nažalost, usled nemogućnosti usklađivanja obaveza oko fakulteta i benda (i zbog ozbiljnosti koje nosi rad i u jednoj i u drugoj instituciji)

 

Aleksandra Sana Rasulić nije više član benda RAIN DELAY.

 

Razlaz je protekao u prijateljskoj atmosferi, punoj razumevanja.

 

RD trenutno traži pevačicu visokih umetničkih i profesionalnih dometa. Dosta kandidatkinja se odazvalo ovom pozivu. Posle internih razgovora izbor je sužen, ali konkurs još nije zatvoren. Isti neće trajati još dugo zbog toga što je promocija albuma We Forget u toku.

 

 

Eh da...ovako, grupa Rain Delay raspisuje konkurs za pevacicu koja ce zameniti doskorasnji zensi vokal Aleksandru Rasulic. Razlozi prekida saradnje su u gore navedenom i necu se njima baviti, niti odgovarati na pitanja o njima. Ono sto je bitinije je da potraga traje i pustite buvu, svaka zenska osoba koja ima ovakve pretenzije dolazi u obzir. Tacnije da bi konkurisala kandidatkinja treba da:

1. Ima dokazan vokalni imperativ, tj, da ako peva dobro pohvale ne dolaze samo od roditelja i najboljih ortaka (operska pevanja ne dolaze u obzir)

2. Zeli i moze da pristupi radu u grupi na jedan odgovoran i zreo nacin. Osobe kojima je ovakav vid rada vikend avantura neka se ne javljaju.

3. Izgleda i ponasa se pristojno. U grupi RD zenski vokal prima na sebe deo tereta frontmena, stoga neuredne i neozbiljne neka se ne javljaju.

4. Ima zelju da se kako je Dusan rekao umetnicki i profesionalno ostvari. RD je grupa koja se bavi autorskim radom i stoga su kreativni dometi kandidatkinje bitni.

 

Devojke koje su zainteresovane neka se jave na tel: 064 5515048 - Marko, ili na pp.

P. S. Devojke koje su zainteresovane neka dobro razmisle o uslovima, ali neka to urade sa blagom zurbom jer je konkurs vec u toku i izbor ce da se suzi brzo.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

INteresantno da ja nisam duuuuuugo bio na ovoj temi.

 

i ja sam se bash raspitivao za in-ear monitor sistem.. ako se uzme zhichni onda to nije sqpa stvarchica a bezhichni su dosta sqplji.. u sky music-u imaju samo Shure koji koshta 650 evra. Taj monitor je sjajna stvar ali za svrike na kakvim mi sviramo ne vredi dati toliko para.. mada ko ima, samo napred...

 

Nego, el iko mozhda poqshao da koristi gitarsq pedalu u vokalne svrhe?

 

@Lord Dahaka - Onaj mikrofon izgleda do jajaaaaaa.. i ja bi tooooo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

makse, nesto kapiram da za nas ni za vece svirke nema puno poente, mislim da vise zavisi od same muzike kojom se bavis. nemam pojma, ajde imam to nesto malo iskustva sa velikom binom, ali bas tada mi je trip da mi "duva" iz monitora najglasnije moguce, cisto da postoji taj live feel. nisam probao in ear, ali ako je tacno da izoluje do 90 decibela, manje-vise(zavisno od modela jeli), onda to nekako i nema preteranu poentu, bar za mene...kapiram da je do ukusa i preferencija :da::D

 

ne znam koliko bi efekta imalo to sa pedalom, mada postoje vojs procesori, doduse nikada nisam koristio nijedan. ajde, neka se javi neko ako ima iskustva sa tim spravicama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Earplug-ovi koje imam apsorbuju do 32 dB

 

Sumnjam da in-ear moze da apsorbuje toliko :D

 

Mislim da se igra na kartu da ti upravo ne "duva" iz monitora. Malo sluh da se sachuva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro.. verovatno ste i u pravu za te monitore.. mada da imam jedno 700 evra da sqplja prashinu u qci verovatno bi ih pazario :)

 

 

ja sam qpio beringer multy fx pedalu sa kojom se igram na glasu.. u principu meni se nije pokazao kao neshto posebno.. glas se malo zamuti a ne dobije se bash zheljeni efekat.. ruq na srce ja sam qpio najjeftiniju pedalu koju sam nashao samo da bih probao.. za te pare dobro i da radi :) :) od 5 efekatta koliko ima pedala svega 2 do 3 se mogu znachajnije osetiti pri upotrebi a to su flanger (mada se chesto ne chuje dobro), delay, i moj omiljeni pitch shifter :bigblue:

ipak ako se vec uzimaju pedale u vokalne svrhe onda bolje da su za to i pravljene.. od gitarskih se ne mozhe uvek dobiti onaj efekat koji nam treba..

 

dodushe ovo su moja mishljenja ja bih voleo da chujem druge ljude koji su imali isqstva sa time.. ;)

Edited by ~MaX~

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@ Max

Zavisi kakav efekat zelis da dobijes, mada gitarske pedale generalno nisu najsrecnije resenje...

Postoje procesori posebno predvidjeni za vokale, kod nas u Mitrosu za oko 300 evra mozes da kupis neki Digitech ali je on manje-vise igracka

ako izdvojis 600+evra mozes da navatas neki od TC Helicon procesora koji su fenomenalni

Korgov Kaoss pad 3 je takodje odlicna stvar, ja sam ga kupio pre par meseci i vrlo sam zadovoljan. Na njemu imas filtere, delay, fuzz, decimatore, reverb, neki primitivni vokoder i loopere pomocu kojih mozes da radis glitcheve s glasom + mozes da semplujes vokalne fraze i da pravis layere uzivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Max

Zavisi kakav efekat zelis da dobijes, mada gitarske pedale generalno nisu najsrecnije resenje...

Postoje procesori posebno predvidjeni za vokale, kod nas u Mitrosu za oko 300 evra mozes da kupis neki Digitech ali je on manje-vise igracka

ako izdvojis 600+evra mozes da navatas neki od TC Helicon procesora koji su fenomenalni

Korgov Kaoss pad 3 je takodje odlicna stvar, ja sam ga kupio pre par meseci i vrlo sam zadovoljan. Na njemu imas filtere, delay, fuzz, decimatore, reverb, neki primitivni vokoder i loopere pomocu kojih mozes da radis glitcheve s glasom + mozes da semplujes vokalne fraze i da pravis layere uzivo

I KOLKO JE TO CUDO?I JA BI GLEDAO DA UZMEM NESTO TAKO FINO...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
Guest neomon

Da li ima nekoima neko od mushkih vokala da je u fazonu pevanja poput Goran Edman-a,Mark Boals-a ,Vescera-e??

Trazim nekog ko ja u tom fazonu,pa reko da vidim da li ima ovde nekog'.

Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima nekoima neko od mushkih vokala da je u fazonu pevanja poput Goran Edman-a,Mark Boals-a ,Vescera-e??

Trazim nekog ko ja u tom fazonu,pa reko da vidim da li ima ovde nekog'.

Pozdrav svima!

 

 

svaki od te trojice je u svom fazonu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Earplug-ovi koje imam apsorbuju do 32 dB

 

Sumnjam da in-ear moze da apsorbuje toliko :D

 

Mislim da se igra na kartu da ti upravo ne "duva" iz monitora. Malo sluh da se sachuva :)

 

moze vala, profi in-ear ti tolko sasece sve, da ljudi danas postavljaju room mike-ove po halama da bi muzicari culi publiku...

inear koji koristi vecina danas na npr rock-am-ringu radi na istom principu i na live-ovima mozes videti ogromne majkove sa sve onim dlakama po sebi sa strane stejdza.

E sad, desi ti se da gledas neki live pa pevac falsira ko konj na prve 2 pesme a ima in ear. E to je zato sto se bend njemu salje obicno sa tih room mike-ova a ne direktno, da bi pevac cuo svoj izlazni vokal u hali, a pritom je tonac otiso da pisa ili bari neku kurvu i zaboravio je da upali te majkove ili da obrne fazu na dva susedna majka kojih ima 4 na otvorenom ili 2 na zatvorenom prostoru.

e... kad nekog smori sve to drkanje milion puta, vrati se oldschool urlanju na monitorima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
Guest halford junior

Ovako,novi sam na ovom forumu i ocekujem loepo druzenje.....JA planiram da se muzikom bavim profesionalno,zato sam u Muzickoj skoli...i ici cu dalje....Znam dosta o pevanju,i sam pevam......''pevam'' :)

Moja pevacka skola je skola Roba Halforda....on mi je idol u metal muzici........

AKO NEKOM TREBA NEKI SAVET,NEKA SE JAVI SLOBODNO....

ja sam imao raspon glasa od 1.5 oktavu,a sada 3.5 oktave!!!! dakle samo rad !

 

pozZ!!!!!!!!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...