Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

Elem, interesuje me ako izbije rat ili neko sranje jer mobilisu i ove sto su odsluzili civilnu?

sta si mislio, da ce da sedis kod kuce za vreme rata i cekas? sumnjam da to ide bas tako, ali nista se ne brini, ako dodje do rata brzo ces nauciti kako se koristi oruzje i samo teraj! ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta si mislio, da ce da sedis kod kuce za vreme rata i cekas? sumnjam da to ide bas tako, ali nista se ne brini, ako dodje do rata brzo ces nauciti kako se koristi oruzje i samo teraj! ;)

 

 

 

ma jok, zenski dio porodice (majka, sestra ili koga vec ima) ce da nosi puske, a njemu posto je ista teska - uvalice varjacu da tjera mrskog mu neprijatelja :)

 

 

eee sile i junaka.... :)

 

 

 

 

znas sta brate (obracam se junaku, ne paskanatu ;) ) - evo ajde da uzmem u obzir to da je vojska ovakva i onakva, sve negativno da sastavim, i da najgore mislim o drzavi i stranci i politici i svemu na svijetu.. ali ide RAT, i ti PITAS da li si obavezan da se BRANIS, ne samo sebe nego PORODICU, KOMSIJU MAJKU MU :)

sta ces da radis, da sjedis negdje s varjacom dok ti ne dodje noz pod vrat? ili tvojima? :ph34r:

 

 

 

politika, drzava i rat na jednu stranu, ali u borca se NE dira. mozes da pljujes sve to na jednu stranu, ali u covjeka koji je u tome sticajem okolnosti se NE DIRA.

ja sam strogo protiv ovog jebavanja po Iraku, i Amerika nema nista tamo da trazi, ali nema nista gore, do pljuvati u onog vojnika koji tamo sjedi u rovu, bilo da je na americkoj ili irackoj strani.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nego pitam onako iz zezanja... Jebeš državu, šalje te u rat koji je sama napravila a ništa za tebe nije učinila.

 

Ма, да, бели људи шаљу црне људе да се боре са жутим за земљу коју су отели црвеним људима...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj rad :)

 

 

Prošla su vremena četnika i ustaša kada se išlo nožem na vrat... U Evropi se to radi malo drugačije, doduše i dalje nismo deo iste, ali ipak se poklanjamo pravilima zajednice...

 

 

izvini - jel ovo odgovor na moj post?

ako jeste - kakve ima veze s bilo cim sto sam ja rekla?! :)

 

ako ima veze, i ti je pronadjes, onda bi moj odgovor unaprijed bio ovo sto pise u potpisu kolege iznad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta si mislio, da ce da sedis kod kuce za vreme rata i cekas? sumnjam da to ide bas tako, ali nista se ne brini, ako dodje do rata brzo ces nauciti kako se koristi oruzje i samo teraj! ;)

 

nece te mobilisu na taj nacin. neces sluziti pod oruzjem, vec u nekoj civilnoj ustanovi, narodnoj odbrani, dizanje uzbune, organizovanje zaliha, komunikacija, kurcu palcu, makar ces dobiti priliku da tesis zene ovima sto ginu u prvim linijama :)

 

srpski seljacki mentalitet je da nisi mushko ako ne sluzis vojsku.

 

ja sam vojno nesposoban zbog igre sudbine koja je htela da se rodim sa urodjenom manom u obliku koje dobije 1 u 1 000 000 000 novorodjencadi i koja je ispravljena kad sam imao 11 godina, ali opet vrlo verovatno moze skratiti moj zivotni vek considerably ako je ispustim iz kontrole i dozvolim sebi recimo da se ugojim (kao sada). u pitanju je neverovatno redak oblik koarktacije aorte koji je usao u hirurske udzbenike. u stvari, bas taj redak oblik mozda mi je spasao trajanje zivota u odnosu na manje retke oblike koarktacije. videcemo. inace sam 99.99% zdrav, samo malo kilav. e, da, operisao sam i kilu sa pet godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece te mobilisu na taj nacin. neces sluziti pod oruzjem, vec u nekoj civilnoj ustanovi, narodnoj odbrani, dizanje uzbune, organizovanje zaliha, komunikacija, kurcu palcu, makar ces dobiti priliku da tesis zene ovima sto ginu u prvim linijama :)

pazi, nisam strucnjak, ali mi deluje logicno da postoji mehanizam po kome se i oni koji su civilno sluzili stavljau "pod oruzje" ukoliko razmere sukoba prerastu neku granicu (u kojoj prestaju da postoje "civilne ustanove"). no, ne znam, mozda tako nesto stvarno ne postoji.

 

sa druge strane, cini mi se da ne postoji mogucnost da u nekom narednom periodu izbije bilo kakav ratni ukob u kome bi srbija mogla znacajno da utice na ishod, tako da sve to i nema mnogo smisla..

 

srpski seljacki mentalitet je da nisi mushko ako ne sluzis vojsku.

tacno, jos kad se na to doda neznanje..

na primer, u nekim krajevima ljudi misle da onaj koji nije sluzio vojsku ne moze da ima decu, pa ne mogu da se ozene i slicno.

 

 

---

 

ali ide RAT, i ti PITAS da li si obavezan da se BRANIS, ne samo sebe nego PORODICU, KOMSIJU MAJKU MU

mozda je covek to pitao zato sto mu se ucinilo da postoji mogucnost da bude angazovan i u ne-odbrambenim aktivnostima, pa bi to (normalno) hteo da izbegne? ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako bude rat, ja vrece sa peskom ispred kuce, oruzje i dzebana na crno i prvo pucam pa pitam od kojih ste.

 

i nisam debil da mi treba vise od sat da se obucim da sklopim, rasklopim,napunim pusku.

Edited by HowlingWind

Share this post


Link to post
Share on other sites

srpski seljacki mentalitet je da nisi mushko ako ne sluzis vojsku.

 

 

 

meni je vise seljacki sto junak pita ako se zarati - kako on moze da to izbjegne :)

 

 

izvinjavam se, nije seljacki - da ne poredimo seljaka poljoprivrednika i vrijednog covjeka s ovim modernim `junacima` :)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

те јуначке форе можда пале код некога ко је официрско дете из реда гологузије. то размишљање датира између прве и друге трећине прошлог века. ко оде у рат, боље му је да тамо и погине јер се нормалан факат неће вратити.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Смешно ми је то цмиздрење: "Нећу да идем, нећу да идем, нећу да идем! Тамо су сви зли и намрштени и водник ме не воли а и заставник је тако маљав и плаши ме."

Металци, ланци, катанци, зло, смрт, распадање, маскирне панталоне, цокуле ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Смешно ми је то цмиздрење: "Нећу да идем, нећу да идем, нећу да идем! Тамо су сви зли и намрштени и водник ме не воли а и заставник је тако маљав и плаши ме."

Металци, ланци, катанци, зло, смрт, распадање, маскирне панталоне, цокуле ...

hahahaaahha... toliko o opakim i zlim metalcima .... :)

 

 

od svega nabrojanog meni se dopadaju cokule... :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ plavusa: Nisam mislio da ako izbije rat da cu da se sakrijem i cekam kraj vec jednostavno nisam sklon oruziju i drugim metodama oruzanog nasilja, a ako to treba da me cini muskim onda neka ide sve do mojega sa takvom srpskom ideologijom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, није фрка...

Ако буде рата, ми ћемо да се рокамо оружјем, а теби ћемо да обезбедимо добар разглас па причај вицеве непријатељу. Ако нас преживе, тебе сигурно неће. ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :)

 

 

taj rad... :)

 

 

 

ili jos bolje, stavicemo ga da ceka red za humanitarnu pomoc (ulje, brasno, secer, ulosci, sapuni), umjesto baba i sl. :)

 

 

inace, ta ideologija nije ni srpska ni japanska, ni engleska, nego ljudska.

niko ne voli rat, i niko ne ide u rat zato sto voli, pogotovo narod, jer se strada.

ali je ljudski da ako ti neko zakuca na vrata s losim namjerama (govorim u metafori, ne bukvalno), naravno da se neces slizavati s njim, niti bjezati kroz prozor jos pogotovo ako si dovoljno jak da branis sebe i svoju porodicu, a ne dijete ili invalid. svjedoci smo toga da se zene mogu posteno braniti, i svjedoci smo prica gdje i djeca osnovci ispadaju heroji sticajem prilika - i svrha ove price nije da svako u zivotu mora biti heroj u rangu jednog Ahila, ali svako u zivotu, bilo da je musko ili zensko, dijete ili matorac, mora i moze biti prije svega COVJEK.

 

 

 

ziv bio junace :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace, ta ideologija nije ni srpska ni japanska, ni engleska, nego ljudska.

tako je, jos samo da dodam da "ideologija" po kojoj se muskost dokazuje kroz visemesecni ritual sluzenja vojske nije ljudska nego je ideologija drevnih civilizacija. ;)

 

niko ne voli rat, i niko ne ide u rat zato sto voli, pogotovo narod, jer se strada.

ima ko voli (nazalost). :udri:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa oni koji kreiraju ratove, najcesce ne ucestvuju u istima, a onaj ko iskreno voli rat, ubijanje i krljanje prosto treba da se strpa u mentalnu ustanovu.

cijenim da rat koji se vodio na prostoru bivse juge - niko normalan nije volio, bilo da je Srbin, Hrvat ili Balija. pricam o normalnim ljudima a ne mentolima s IQ do 50, koji su jedva cekali da strpaju `rambo` noz medju zube i krenu u akciju.

 

 

dalje, o muskosti ovdje niko ne prica (ali ako oces, izvoli nastavi :) ) - ja samo probam da zamislim ovu junacinu gore kako bjezi kroz prozor u jeku ratnih okrsaja :)

 

 

 

to! pricaj mi prljavstine.... :)

 

 

 

funny-pictures-army-baby-1Uh.jpg

 

 

:)

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...