Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

Na nadjoh neku bolju temu za ovo,pa se unapred izvinjavam na potencijalnom offtopicovanju...

Ovi naobrazovani bolidi juche ponovo napravishe neko sranje na vojnim magacinima u Paracjinu...

Ne znam ko je od vas upoznat sa deshvanjima ali ukratno:19og oktobra proshle godine doshlo je do ekspozija vojnog magacina u Paracjinu,neke sitne 3 i po kilotone je explodiralo,gomila shtete i par povradjenih ( pisac ovog komenta je zavrshio sa jebena chetiri shava u glavi,ali zato bio na RTSu istog jutra i postao medijska lichnost :) )...Od kraja oktobra proshle godina neka toboze struchna ekipa unishtava razbacane neeksplodirane granate oko poteza skladishta...to je po prvim najavama trebalo da traje do decembra,a traje evo do dan danas...Svakog dana od 14:05 do 14:15 vrshe se detonacije...Medjutim,juche se zbilo neshto neobichno...posle tih detonacija krenem ja do trafike po cigare ( inache zivim na nekih 800 m vazdushnom linijom od skladishta ),negde oko 14:50 i pochinju da odjekuju detonacije...2-3 slabe...pogledam na sat,vidim da su odavno prekorachili vreme i skapiram da su mozda eto bash danas odluchili da ostanu duze...ali...nakon par sekundi je usledilo josh 50ak!!! detonacija koje su propisno prodrmale grad,popucala grdna stakla ponovo i opet se stvorila panika madju narodom ovde...Nakon toga gomile vatrogasaca,hitne pomocji i policije hita ka mestu dogadjaja...Sinocj sam tek saznao da su idioti neobrazovani uspeli da naprave pozhar,sjebu nekih 20ak hektara okolnih njiva i pukom srecjom jer su tu josh uvek bili pristuni u trenutku pozhara spreche ekplodiranje vecjeg dela od preostalih 5 000 tona ekploziva...Uspeli su i autoput da zatvore na 2 sata,pa mogu da mislim kako su se osecjali ljudi na onih +beskonachno juche oko 15 h...

Toliko o struchnosti i nashoj bezbednosti...

Jebo im pas mater...umesto da spavam normalno jer me toboze nasha vojska chuva,deshava se zadnjih godinu dana obrnuto...Ne mogu da spavam od njih jer stalno prave neka sranja,a pouchen iskustvom od proshle godine,sasvim je realno ochekivati da se to ponovo desi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije li ova tema otvorena da ljudi izlozhe secanja na vojsku, potrazhe drugove i sl? Shta koji q... palamudite o vojsci vi shto niste ni sluzhili ili ste sluzhili kod privatnika? Ispod 12 meseci ne priznajem... A, da, tu su i branitelji civilnog sluzhenja,prigovor savesti,ovo ono..... Znachi ko je sluzhio neka pishe, ostali voljno, samo chitajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gardijska brigada je elita ove nase jadne i napacene armije, nismo dzaba nosili crvene kapice, a iskreno da vam kazem bilo je zadovoljstvo biti u takvoj jedinici, mnogo je lepse kada se zna red, ko sta radi, kada imas odlicnu fizicku spremu, a gledam one jadnike zelenkapice, sve sami retardi, debeli, mrsavi, smotani...jebes ti tu vojsku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije li ova tema otvorena da ljudi izlozhe secanja na vojsku, potrazhe drugove i sl? Shta koji q... palamudite o vojsci vi shto niste ni sluzhili ili ste sluzhili kod privatnika? Ispod 12 meseci ne priznajem... A, da, tu su i branitelji civilnog sluzhenja,prigovor savesti,ovo ono..... Znachi ko je sluzhio neka pishe, ostali voljno, samo chitajte

ko je tebe postavio za komandanta? jel to neka neostvarena zelja ili sta? ;-)

elem, neko sa 45 poruka tesko da ima autoritet da rasporedjuje ko ce o cemu da pise na forumu. jel naslove teme "vojska"? jeste. jel tu spadaju kritike, pljuvanje, zalbe, setna secanja, uputstva za ciscenje cucavaca i slicno? spadaju.

 

a sad - setaj. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gardijska brigada je elita ove nase jadne i napacene armije, nismo dzaba nosili crvene kapice, a iskreno da vam kazem bilo je zadovoljstvo biti u takvoj jedinici, mnogo je lepse kada se zna red, ko sta radi, kada imas odlicnu fizicku spremu, a gledam one jadnike zelenkapice, sve sami retardi, debeli, mrsavi, smotani...jebes ti tu vojsku

Pravi srndach!!! :mhihi:

Sedi za AS84 pa uradi neshto....to vashe Dozvolite da vam se obratim gdnie potporuchniche jel` smem da pochnem sa kopanjem mekog pojasa je chistokrvna lobotomija. Al` dobro takav vam zadatak, pa mora...Zajebani ste momci al` niste za plavlje krugove ko shto rekoh...

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a gledam one jadnike zelenkapice, sve sami retardi, debeli, mrsavi, smotani...jebes ti tu vojsku

LOL... Nemoj mi reci da si ochekivao da u nashoj zemlji ima 90% fizichki savrsheno isklesanih ljudi? :P

 

U gardu se namerno biraju takvi, da im se ljudi dive dok paradiraju. Dika, ponos, elitizam i ta sranja...

Kad treba da se gine, onda shalju zbrda-zdola sklepanu peshadiju... Nece valjda plave uniforme da zaprljaju ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo: ako mislish na plave maskirne, policijske unifome, nisam njih ni pominjao...

 

A ko je ginuo pitash? Nisam statisticar, tako da nemam tachne procente ;)

 

Ali rachunam da su 'vrlo verovatno' ginuli oni koji su bili mobilizovani ili da citiram: "one jadnike zelenkapice, sve sami retardi, debeli, mrsavi, smotani..."

 

I ne verujem da su tu sve bili sami gardisti... Da su oni ishli da kopaju rovove itd. itd...

Ma, najjache...

 

Barem nisam video nijednog u 37. motorizovanoj.

A pola grada nam je bilo mobilisano.

A to nisu gardisti sinak, vec vecinom zelene bere nashe peshadije...

Edited by SL

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOL... Nemoj mi reci da si ochekivao da u nashoj zemlji ima 90% fizichki savrsheno isklesanih ljudi? :P

 

 

 

i ne znam u kojoj to zemlji ima uopste.

 

 

 

 

A koji pa ti majke ti autoritet imas? Ko je umro i dao tebi komandantski dildo da odredjujes ko ima a ko nema pravo na svoje misljenje?

 

 

nemoj tako. on ima Ovaj Dildo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOL... Nemoj mi reci da si ochekivao da u nashoj zemlji ima 90% fizichki savrsheno isklesanih ljudi? :P

 

U gardu se namerno biraju takvi, da im se ljudi dive dok paradiraju. Dika, ponos, elitizam i ta sranja...

Kad treba da se gine, onda shalju zbrda-zdola sklepanu peshadiju... Nece valjda plave uniforme da zaprljaju ;)

 

Kao prvo, plave uniforme su svecane i one se skidaju ODMAH posle pocasti, a posle toga se oblaci maskirna uniforma, a crvena beretka ide na glavu, osim kada si na terenu, tada je slem na glavi 24h/dan.

 

Inace mi smo bili interventna jedinica, mi izvrsavamo blickrig, a onda ti mali zeleni budjavci cuvaju strazu, kopaju kanale i slicne poslove koji im bolje idu od ruke.

 

Inace uvek sam za to da, ako vec moram da budem u rovu, budem sa sposobnim momcima, a ne tamo sa debilima koji ne znaju ni da potrce. I uvek je lepse praviti akcije, nesto zanimljivo, uzbudljivo i korisno a ne kao pacov kopati kanale i slicne stvari...

 

A inace porucio bih likovima koji sumnjaju u intelekt nas crvenkapica da su u mom vodu bili uglavnom momci koji su pozavrsavali ili zavrsavaju fakultete, vise skole i ne znam ni jednog rednecka sa planine koji ne zna ni da se potpise.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko je tebe postavio za komandanta? jel to neka neostvarena zelja ili sta? ;-)

elem, neko sa 45 poruka tesko da ima autoritet da rasporedjuje ko ce o cemu da pise na forumu. jel naslove teme "vojska"? jeste. jel tu spadaju kritike, pljuvanje, zalbe, setna secanja, uputstva za ciscenje cucavaca i slicno? spadaju.

 

a sad - setaj. ;-)To sto imam 45 poruka ne znaci da nemam mozak. Ne moram o svemu da ostavim pismeni trag na forumu. Svako ko ima zrno soli u glavi shvatice sta je bila osnovna ideja onoga ko je otvorio temu .Nikog ja ne rasporedjujem ali ako zelis da se svadjas, izvoli. Kad se vec pozivas na mojih 45 i tvojih 3000+ poruka pokusaj da shvatis analogiju sa duzinom vojnog roka i pravom na misljenje koje ti meni osporavas. Doduse, u tvom slucaju mogu da citiram i Prljavog Harija: Misljenje je kao dupe, svako ga ima. Ako ti je ovo komplikovano evo ti jednostavnije: odjebi,generale!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koji pa ti majke ti autoritet imas? Ko je umro i dao tebi komandantski dildo da odredjujes ko ima a ko nema pravo na svoje misljenje?

ovo nije misljenje, ovo je komanda:

 

Znachi ko je sluzhio neka pishe, ostali voljno, samo chitajte

misljenje se obicno izrazava recenicom koja pocinje sa "ja mislim". ;-)

 

-----

 

To sto imam 45 poruka ne znaci da nemam mozak.

kvalitet svoje mozdane mase ne pokazujes brojem napisanih poruka nego sadrzajem one koju sam citirao. ;)

 

i pravom na misljenje koje ti meni osporavas. Doduse, u tvom slucaju mogu da citiram i Prljavog Harija: Misljenje je kao dupe, svako ga ima. Ako ti je ovo komplikovano evo ti jednostavnije: odjebi,generale!!!!!!!!!!!!!!!!

jao, jadan ti, prava si zrtva, zli imaginos ti OSPORAVA :) pravo na misljenje, vidis kako je to strasno, kuku mene, jao, jao... :) :)

 

ovo nije misljenje ovo je komanda i tvoj pateticni pokusaj da izigravas neki bitan faktor na temi:

Znachi ko je sluzhio neka pishe, ostali voljno, samo chitajte

sto pre shvatis da te niko ne zarezuje 2%, to bolje. ja ti samo otvaram oci po tom pitanju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziv ti meni bio 100 godina i hvala na otvaranju ociju. Imas neki lep dozivljaj iz vojske da podelis sa nama posto se naslov teme ponovo vratio kao "Dozivljaji iz iste..."? Ja sam samo pokusao da zamolim ljude da pisu o dozivljajima a ti si krenuo sa "ko si ti, sta si ti"... Cemu ozlojedjenost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, plave uniforme su svecane i one se skidaju ODMAH posle pocasti, a posle toga se oblaci maskirna uniforma, a crvena beretka ide na glavu, osim kada si na terenu, tada je slem na glavi 24h/dan.

 

Inace mi smo bili interventna jedinica, mi izvrsavamo blickrig, a onda ti mali zeleni budjavci cuvaju strazu, kopaju kanale i slicne poslove koji im bolje idu od ruke.

 

Inace uvek sam za to da, ako vec moram da budem u rovu, budem sa sposobnim momcima, a ne tamo sa debilima koji ne znaju ni da potrce. I uvek je lepse praviti akcije, nesto zanimljivo, uzbudljivo i korisno a ne kao pacov kopati kanale i slicne stvari...

 

A inace porucio bih likovima koji sumnjaju u intelekt nas crvenkapica da su u mom vodu bili uglavnom momci koji su pozavrsavali ili zavrsavaju fakultete, vise skole i ne znam ni jednog rednecka sa planine koji ne zna ni da se potpise.....

Lepo :)

Da budem iskren, verovao sam da je 'Garda' iskljuchivo paradna jedinica...

Pokrenut porukama na ovoj temi, raspitah se malo... Nisam znao da garda ima ikakvih akcija sem ispaljivanja pochasnih plotuna, ali, prevario sam se :)

 

Samo, da te ispravim shto se tiche prozivke na rachun intelekta...

Ni zelene bere nisu samo retardi... Treba imati poshtovanja i prema njima...

Niti su oni stoka, niti su svi plavci gospoda ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi moji, skinuh se zvanichno....

Vi se sad pripazite jer ja vishe ne dezuram, a valja i odkuntati malo i izvetriti ovaj metil iz glave.

Lepo je shto se tema vratila na staro, mada mi se svidjao i onaj medjunaziv (hihi)

P.S. Sinoch izheftah kuvara branechi ga od drugog lika :rockdevil::)

ajd zdr!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...