Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

Tako je Rout, sve ti je na mestu!

 

Za ostale koji ce da idu (eventualno), ne razumem cemu toliko eskiviranje i nadanje da ce biti postede, ladjenja i zajebancije - poenta bi bila da nesto naucite i steknete dok ste tamo, ne da bude lako i brzo... Kao sto rece Rout, moras biti spreman za rat, tj. za teze uslove, naravno uz nadu da nece vise ikad biti rata kod nas (za ostale me boli uvo)! Ja sam bio presrecan sto sam imao prilike da sve zivo naucim i steknem iskustvo i 'jacinu' neku (mislim, koliko je moguce, ne pricam o nemogucem i/ili preterivanju), trazeci u medjuvremenu da jos ponesto 'pokupim' i maximalno se istreniram i snaladjem. Naravno da uslovi nece biti idealni i da moze da bude dosta zajeba, ali kada pregrmis sve to i izvojevas kakav-takav trijumf, neuporedivo ces se bolje osecati i znati da cenis i razaznas lose vs. dobro (pa cak i uslovno), nego postedom i ranijim izlaskom, kao sto sam spomenuo, nista extremno, bar ne kada si recimo u VES-u (jel se tako bese kod nas kaze?) EiPed-a ili logistike (ne znam tacno kako funkcionise trenutno, i sta je u fokusu).... Zezanje ce otom-potom doci, a i izuzetna iskustva, kao recimo pripadnicima crvenih beretki i sl. ce sama doci... ;)

 

Pesadija ne bi trebala biti losa, ali zato se prolazi kroz regrutacionu selekciju, da se indentifikuje ko je zasta najpodobniji - nije svako za pesadiju ili sedenje u kancelariji po ceo dan! :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, to je ono pod kategorijom zajeb - ali i realno kod nas je mnogo toga zajeb (generalno govoreci), gde ljudi pribegavaju tome da ondaK uopste i ne idu... Znaci dobra volja gradjana i robova, koja dosta puta nije adekvatno 'nagradjena', u smislu da to provedeno vreme bude korisno za obe strane, a pogotovu tom gradjaninu/robu! No, zar nije skracen rok kod nas, ili je to u zavisnosti od vida/roda?

I kad kazes godinu, mislis uopste godinu dana ili skolsku godinu? :zeleni:

 

 

P.S. BudNi ljakse kao ja, budNi rebel, i reci ne obrazovanju i skolstvu! Buducnos' je u barutani i metalurDZiji! :rockdevil: Moze i poljoprivreda! :ph34r:

 

P.P.S. Zbog traceva iz Treceg Oka o meni, salim se naravno... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je zajeb juriti neku kasarnu gde se ne radi nista, gde nema discipline i tako to. Ma ja sam pizdeo kada bi se desilo da dva dana nema sta da se radi, nikako vreme da prodje, a ti pocnes da razmisljas o glupostima, da polludi covek. A ovako kad si u pravoj jedinici ceo dan ti je ispunjen, prodje extra brzo, a plus fizicki ojacas, nabijes kondiciju, bruka! Da ne prepoznas sebe u sta si se pretvorio, u kakvu zver. A disciplina je zakon, kod nas je bilo zabranjeno zakljucavati kasete, morale su da stoje otvorene ali ne znam ni za jedan slucaj da je neko nekome nesto ukrao. To bi se saznalo, a onda bi taj najebao i od vojske a pogotovo od staresina.

 

Znaci najbolje je neka "elitna" jedinica gde ces se fizicki nagruvati, ojacati, upoznati jako pozitivne momke (kod nas nije bilo mnogo highlandera, uglavnom pozitivni likovi, sportisti) i najgora stvar je ne raditi nista i dosadivati se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuu sest meseci vojske, pa to je stravicno. Ne razumem samo sto u opste i postoji ta civilna sluzba na koju pola sto i ode vise sedi kuci nego sto u opste nesto i radi, sto ih jednostavno ne oslobode. Jedino zbog toga sto ce neko za dzabe da im radi pa da pristede pare umesto da nekog zaposle i na to bacis godinu dana. Ovako odes u vojsku posebno sad kad je sest meseci, ne pravis se vojnicina u fazonu gospodine kapetane vidite sta ja umem i to cobanisanje. Odradis par gadjana, bacis bombu, malo po terenima se vucaras, cistis bare po kisi i lisce po vetru i obuka prodje za cas i ko zna mozda nesto i naucis. Malo jos posle smrdis i vratis se lepo kuci, zaboravis sve kao da nista nije bilo i nastavis da radis stvari isto kao i pre. Bolje to nego da se blamiras godinu dana cisteci neke bolnice, podove i prevodeci babe preko ulice, to mozes i u slobodno vreme, to nije vojska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cak stavise, citao sam na onlajn vestima da je bilo zloupotrebe od 'poslodavca', tj. onog sto ti pruza mesto/posao da odradis tu civinlu sluzbu, u fazonu potrcka i/ili besplatne radne snage u firmi, znaci nema veze sa sluzenjem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili 12-mesecni pakao .... kako kome

 

Ili 15, sto rece, kako kome....you lucky, lucky bastard :pivopije:.

 

 

...mobilne telefone...

 

Cek, vi mora da me zajebavate? Privatna svojina je dozvoljena u vojsci ovih dana? Posedovanje privatnih telefona? A PlayStation? XBox? Satelitski TV program? Ne daj Boze da nekom bude tesko u vojsci i da mu je ista uskraceno :pivopije:. Pa jebote, zgazice nas i Albanija one of these days, na sta je Srbija spala :no: .

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh malopre vojska treba da te priprema za rat, a tu nema mesta hotelskom smestaju, rostilju i ostaloj prelepoj hrani, spavanju u klimatozovanim sobama sa dzakuzijem ...... i naravno da treba zabraniti mobilne telefone, jaoj kakvih je pickica bilo, ne mogu da se jave mami i tati da kazu kako im je tesko i kako pate ... cccc .... e moj Dersu, vidis li ti druze kuda ide ovaj svet :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cak stavise, citao sam na onlajn vestima da je bilo zloupotrebe od 'poslodavca', tj. onog sto ti pruza mesto/posao da odradis tu civinlu sluzbu, u fazonu potrcka i/ili besplatne radne snage u firmi, znaci nema veze sa sluzenjem!

moze lepo da ispadne ako se uleti u neku ok firmu.u najmanju ruku to je stavka u cv-u koja se moze kasnije iskoristiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

e moj Dersu, vidis li ti druze kuda ide ovaj svet :pivopije:

 

Ne'am reci. Sta ce sledeca prituzba da bude? 'Otisao ja u vojsku, kad ovi zlikovci mi uvalise naouruzanje. Ja pacifista'. Ili nesto trece.

 

Poruka za ove sto im se ne ide u vojsku: 'Pokucace ponovo Ustasa, Svabo, Habsburgovac ili Bugarin (a mozda i neko peti) na srpska vrata. Sta mislite, da cu ja da vas branim? Ako ne ja neko drugi, treci...Neko profi, satro profi vojska? Sledeci put cete morati sami da se branite....Ovi sto kolju bas vole najvise da kolju pacifiste, kao ovce, to im je najveci merak. A pre nego vam spale dom i prekolju vas, ostatak vase familije i nejaci i sire, naciju, valjda ce vam isti oprostiti to sto niste isli u armiju na obuku za GOLI OPSTANAK, nekada ranije u zivotu. Verovatno znate doduse da pucate PLayStation kontrolerima, samo sto u praksi to izgleda malo drukcije.' Kraj poruke.

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je Dersu! I nisu ti tereni i stale za dzaba, tu naucis da prezivis, da se snadjes, da se boris, obuci te da likvidiras neprijateljsku izvidjacku patrolu, da miniras, razminiras, prekoljes, upucas snajperom, opalis zolju, preseces arteriju na vratu neprijatelja, izvuces ranjenika sto brze i lakse, da povedes odeljenje ili vod u napad, da sacuvas ljude, osmislis napad, pripremis odbranu ..... nista to nije za dzaba. A nema nista lepse nego kad na neprijateljskoj teritoriji naletis na pacifistu ... hehe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne'am reci. Sta ce sledeca prituzba da bude? 'Otisao ja u vojsku, kad ovi zlikovci mi uvalise naouruzanje. Ja pacifista'. Ili nesto trece.

 

Poruka za ove sto im se ne ide u vojsku: 'Pokucace ponovo Ustasa, Svabo, Habsburgovac ili Bugarin (a mozda i neko peti) na srpska vrata. Sta mislite, da cu ja da vas branim? Ako ne ja neko drugi, treci...Neko profi, satro profi vojska? Sledeci put cete morati sami da se branite....Ovi sto kolju bas vole najvise da kolju pacifiste, kao ovce, to im je najveci merak. A pre nego vam spale dom i prekolju vas, ostatak vase familije i nejaci i sire, naciju, valjda ce vam isti oprostiti to sto niste isli u armiju na obuku za GOLI OPSTANAK, nekada ranije u zivotu. Verovatno znate doduse da pucate PLayStation kontrolerima, samo sto u praksi to izgleda malo drukcije.' Kraj poruke.

 

Ako do toga dođe, naravno da ću da se borim i branim svoju zemlju, šta si mislio? I ne samo to, ja sam spreman da se borim i za više ciljeve, tj. za ono o čemu sam pisao na temi Ekonomija. Ali to ne znači da hoću da služim MIRNODOPSKI vojni rok. Neka hvala, po svim pričama koje sam čuo iz vojske, način na koji se ta obuka sprovodi ne samo da ne može da te pripremi da efikasno braniš zemlju, već da slomi i to malo morala što imaš... Najbolji drug mi se početkom meseca vratio iz vojske i rekao je - nikad više... Zašto? Zato što su za 6 meseci služenja vojske 6 (šest) puta pucali iz puške, ali su zato morali da sklapaju čaršave u milimetar, kupaju se hladnom vodom, postrojavaju u tačno utvrđeni poredak pred svaki obrok... Nema vajde od toga, ako je neka obuka, vojnika treba da naučiš kako da ratuje, ako to želi naravno, a to se uči na vojnoj akademiji. Regruti u kasarni uče kako da sklope čaršav i izloženi su raznim oblicima torture (dan-noć, crno-belo, ne mogu da popamtim nazive...). Dok ti namestiš čaršav, visoko obučeni američki marinac će da te pojede za doručak. Da ne pričam koliko nam je tehnologija zaostala - vezisti kod nas i dalje koriste onaj telefon sa ručkom i razvlače kablove, a od gas maski koje kao šatro treba da te sačuvaju od hemijskog oružja pola su sjebane... Treba nam profesionalna i dobro utrenirana vojska sa najsavremenijim naoružanjem. Za sopstvenu obuku ću se, pak, sam snaći. I ostaću da pomognem profesionalnoj vojsci i branim zemlju kad pola tih IQ80 likova što ih teraju da služe vojni rok zbriše da spasi glave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

shto se tiche toga da li treba sluziti vojsku civilno ili real...ja sam za real sluzenje....

a shto se tiche da li je treba ukinuti..uvesti profesionalce koji ce biti bolje obucheni, uvesti bolju tehnologiju..naravno da sam za to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno zasto se na ovoj temi ne javljaju samo oni koji su VEC bili u vojsci i imaju DOZIVLJAJE iz izte, kao sto naslov i govori. Eventualno i oni koji se spremaju DA IDU pa ih zanima ovo ili ono. Ovi sto NE ZELE da idu jer su oni sebi najpreci na svetu, nek uskoce u rad only mod, znaci nek samo citaju temu. Mada opet, nije mi jasno ni zasto bi citali a kamoli se javljali na temi koja je ocigledno za one koji su bili, odsluzili i isli bi ponovo i gdegod, kadgod, kad otadzbina zove. Ovi drugi su naravno pametniji, imaju preca posla, vojska je tako trula, ratovanje je trulo, gay, gubljenje vremena bla bla. Rekoh, objasnite to ovom koji ce kad tak ponovo doci da nas kolje, bas pre nego pocne da vam kopa oci. Dok ne stigne taj trenutak, ja idem da obnovim gradivo, trebace. Videcemo se tamo mi ostali, mnogi od nas koji vec bejahu. Mi cemo da dodjemo ponovo kad treba, gde treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kad kazes godinu, mislis uopste godinu dana ili skolsku godinu? :zeleni:

Школску, наравно. Обнова је 35000, изгубио бих право на дом, мензу, кредит, итд. Кад завршим факултет, одо' о у војску.

Неко од професора нам рече да је то и природан след догађаја: факултет, војска, посао, женидба, дете и потпуно се слажем са њим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...