Jump to content

Tiamat


Vampyr Poet

Recommended Posts

odlicna ploca, meni jedna u top 5 ikad.

 

u potpunosti se slazem

 

nema albuma koji konstanto slusam jos od kada je izasao sa istim odusevljenjem

mislim da je to album koji sam najvise puta sluasao

 

 

a ova pesma "Will They Come" je zaista dobra, meni se bar jako svidja.

meni licno, album je slusljiv, neke pesme bar...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da verujem da ti se ne svidja A Deeper Kind Of Slumber.

 

odlicna ploca, meni jedna u top 5 ikad.

Sto žena, dvesta sisa (u proseku).

 

Ja sam bio fan "Clouds" i "Wildhoney", tako da me je "Slumber" terao na povraćanje kad se pojavio. Od novijih albuma možda "Judas Christ" (mada je i on uglavnom za bljuvanje) i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno me gadjajte paradajzom, ali meni je "A Deeper Kind Of Slumber" bolji od "Wildhoney"...

 

u potpunosti se slazem

Wild Honey izuzetan doom metal album,

ali nekako ima jednostavnije kompozicije dok Slumber ima daleko vise razlicitih uticaja i zreliji je

tako da tesko moze da dosadi. Takodje nije sladunjav kao Skeleton, npr. iako je

dosta ambijentalan i jedva distorziran.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Wild Honey izuzetan doom metal album,

ali nekako ima jednostavnije kompozicije dok Slumber ima daleko vise razlicitih uticaja i zreliji je

tako da tesko moze da dosadi. Takodje nije sladunjav kao Skeleton, npr. iako je

dosta ambijentalan i jedva distorziran.

 

"A deeper kind.."je dosta dobar ali ne i zreliji od Wildhoneya(po mom misljenju).Mislim da cak ne mogu ni da se porede,jer zvuce kao da ih nije pravio isti bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Wild Honey izuzetan doom metal album

 

2. Slumber ima daleko vise razlicitih uticaja i zreliji je

1. "Wildhoney" uopšte nije doom album. Jedina stvar na albumu koja dotiče doom je "Whatever That Hurts", i to samo u refrenu. Ja ovaj album gledam kao space rock. Da se pojavio 20 godina ranije stavio bih rame uz rame sa Pink Floyd, ovako je par stepenika niže.

 

2. Na "A Deeper Kind Of Slumber" po meni ima čak i manje uticaja nego na "Wildhoney". Album jeste šarolik, ali je upravo zato prava papazjanija, uopšte nije kozistentan. Nikako ne bih mogao da ga slušam kao album, od početka do kraja, kao što mogu neke kasnije albume. Mislim čak da im je to najNEzreliji album, ako izuzmemo "Sumerian Cry".

Share this post


Link to post
Share on other sites

preslusaj ponovo pesme Phantasma De Luxe (i onaj gilmorovski solo) i Alteration X 10, meni je to vrh.. zbog tih pesama sam poceo da slusam Floyde prevashodno.

Te dve stvari su mi i jedine svetle tačke albuma.

 

A inače ja sam počeo da slušam Tiamat zato što je neko povukao paralelu između njih i Floyda kad je izašao "Wildhoney", mislim u Metal Hammeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguce. :da:

 

ja video recenziju u metal maniacs-u jednom, dopalo mi se, pa reko ajd.

 

inace, novi album, hmm... cuje se da je johan omatorio, cuje mu se u glasu.. da je pijan bio pola termina u studiju dok je pevao :Di dosta vuce na gothic ovo.. fields of the nephilim, malo dreadful shadows i to.

 

u poredjenju sa ostatkom nuclear blast kataloga, ovo je bolje od 90% sto se tamo izdaje, ali u poredjenju sa wildhoney i slumber, jes malo bljuvotina.

 

a lepo se cuje, kad bi ponovo jeo gljive kao u wildhoney/slumber periodu, bilo bi do jaja. ovako ga alkohol ubi, od skeletona naovamo.

 

edit

 

...a secam se ko juce da je bilo, ubacujem kasetu sa wildhoney, januar 1996, krece whatever that hurts.. rif i okej, ali kad je krenula strofa... nisam znao sta me snaslo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...