Jump to content

I


Angelystor

Recommended Posts

Nekima mozda ovo nije black, ali IMVHO, ovo je daleko veci black od Satyriconovog ovogodishnjeg albuma(i daleko bolji), i osim par mana, josh jedno remek delo koje nam je podario gosn Abbath Doom Occulta sa josh par drugara.

 

Jedna od par mana odnosi se bas na jednog drugara. Najslabija stvar ovog albuma su bubnjevi. Armagedda me nije odusevljavao u Immortala, a sada josh manje. Ne razumem zasto ne dovede Horgha, ili bilo kog ljudski bubnjara. Bubnjevi su obicni kroz ceo album i u principu lik vrsti "standardan posao" ali neki put toliko ga zamori da postane i neprimetan.

 

Lead gitare su jedan od najvecih pluseva ovog albuma. Gosn Dale me je tolko zainteresovao da cu opet bogami dati shansu Enslavedu icon_smile.gif Stvarno album ima vrhunskih solaza. Takodje me zanima ko je sve imao udela u pisanju pesama posto je primetno ime King ov Hella na ovom albumu, pa me intrigira dal je i on umesao svoje prste, ili je ovo samo Abbath/Demonaz ideja.

 

Abbathov glas nikada nije zvucao bolje ni na jednom albumu. Glas mu je ovde jednostavno "chist" a opet ima onu hladnocu i hrapavaost koju je oduvek imao. Nijedan album Immortala nije imao ni ovako dobar zvuk. U stvari, jedino bih mozda ubacio zvuk bubnjeva sa ATHOW umesto ovog, heh.

 

Highlighti albuma..Storm I Ride..obozavam ovakve pesme, prosta, sa veoma veoma efikasnim riffovima, zaraznim pevanjem, bubnjevi ovde lepo nose pesmu i mnogo dobri soloi.

Omiljena pesma Immortala mi je "Mountains Of Might", a najbolja pesma ovde IMHO, je "Mountains". Ovo je Immortal materijal, tvrdim, kao i ostatak albuma, samo bez agresivnosti i lose produkcije.

Treci Highlight - Cursed We Are. Power metalchina bre icon_biggrin.gif Pesma ima tenziju, ima oddlichne riffove i prelaze, mlogo dobre soloe i veoma zarazne vokalne deonice(pesma ima pravi heavy/power refren bre!). Sve u svemu, zanimljiv nachin da se zavrshi jedan zanimljiv album.

 

Od slabijih momenata izdvojio bih jedino "far Beyond the Quiet", jedina pesma koju uglavnom preskachem. Inache album slusham od jutros..pa skoro neprestano, uz pauze da pustim i malo Immortala i prisetim se stare magije..i tvrdim, da je abbath imao malo veca muda, izdao bi ovo luche pod Immortal imenom.

 

Nepropustljivo dobro.

 

 

p.s. tachke u naslova su samo da bi se tema odobrila jelte..

Edited by Vanish To Perfection

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i meni je album OK ...

Celog sam ga preslusao svega 2-3 puta (ne stizem, uvek mi se umesa SYL u playliste!) ali sve deluje sasvim, sasvim OK.

Album, kao i poslednja 3 Immortal je vrlo opusten, u Abbath muzici vise nema te napetosti, oseca se da je siguran u sebe i to mi se jako, jako dopada jer ga izuzetno cenim kao muzicara, za mene je on najbolji gitarista iz cele te plejade Norveskih bendova.

Ovih par puta sto sam cuo od albuma mi prija i svakako cu mu dati mnogo vise prostora cim izgustiram Celtic Frost i SYL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo cuo 'Storm I ride' i razocarao se, prakticno kopija Motorhead-a sa malo jacom gitarom, glas tehnicki nije los ali sta vrdi kad je 'zika shit. Nije ni cudo, posto je Abbath svirao bass i pevao u Motorhead tribute band-u...mozda zeli da bude malo Lemmy...icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo ga slusam i upravo konstatujem isto sto i prvi put - vrlo opusten i OK album.

Riffaza sasvim solidna kao i solaze.

Na ovom albumu se primecuje ista stvar kao i na poslednjem Enslaved i Satyricon - vuce dosta na hard rock i meni se to extra dopada!

Black 'n Roll!

laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...